8 Aukcja Sztuki Współczesnej
Auction: 14 marca 2023 r., godz. 19:30
Before auction exhibition: od 25 lutego 2023 r., godziny otwarcia: pon.-pt. 12:00-19:00, sob. 11:00-16:00
Zapraszamy serdecznie do udziału w 8 Aukcji Sztuki Współczesnej, która odbędzie się 14 marca 2023 r. o godz. 19:30!
Wszystkie prace prezentowane w katalogu można obejrzeć na żywo na wystawie przedaukcyjnej. Godziny otwarcia: pon.–pt. 12:00-19:00, sob. 11:00-16:00.
1. Anna Sołtysiak
Title: Louisiana dream, 2022
Informations: acrylic, canvas80x80 cmsygn. p.d.: A. Sołtysiak 2022, opisany na odwrocie: Anna Sołtysiak | "Louisiana dream" | Raszyn. 2022
Estimation: 3600-4500 zł
2. Ewa Prończuk-Kuziak
Title: I used to be a Star but I grew up, 2020
Informations: oil, canvas 65x60 cm, 71x66,5 cm w oprawiesygn. p.d.: Ewa Prończuk-Kuziak opisany na odwrocie: "I used tove a Star but I grew up" | 2020 | Ewa Prończuk-Kuziak
Starting price: PLN 8,000.00
Estimation: PLN 11,000-12,000
3. Justyna Kabala
Title: Zakochanie z cyklu Kolaże imaginacyjne, 2014
Informations: oil, canvas 90x120 cmopisany na odwrocie: JUSTYNA KABALA "ZAKOCHANIE" | W/G KOLAŻ IMAGINACYJNY | 90/120 cm
Starting price: PLN 4,500.00
Estimation: 7000-9000 zł
4. Iza Staręga
Title: Bez tytułu z cyklu Wnętrznienie, 2018
Informations: own technique, canvas120x75 cm
Starting price: PLN 3,200.00
Estimation: 3800-4200 PLN
5. Alina Dorada-Krawczyk
Title: Sen wojownika, 2022
Informations: acrylic, canvas110x140 cmsygn. p.d.: ADORADA'22, opisany na odwrocie: Alina Dorada-Krawczyk | size: 110x130 cm | year: 2022 | TITLE: "SEN WOJOWNIKA"
Starting price: PLN 4,000.00
Estimation: 4800-6500 zł
6. Zbigniew Mil
Title: Dziewczyny w fiołkowym obrysie, 1995
Informations: oil, canvas 105x130 cm, 107x132 cm w oprawiesygn. p.d.: Z. MIL '95, opisany na odwrocie: "Dziewczyny w fiołkowym obrysie" 1995 ZBIGNIEW MIL
Estimation: 3400-4600 zł
7. Agata Czeremuszkin-Chrut
Title: Shards 6, 2019
Informations: acrylic, oil, canvas 150x100 cmdescribed on the reverse
Starting price: PLN 8,000.00
Estimation: 9500-10000 zł
8. Anna Pazdalska
Title: Biegnąca Nike, 2018
Informations: brąz lany patynowany, kamień63x25x26 cm
Starting price: PLN 4,000.00
Estimation: 5500-6500 zł
9. Anna Drejas
Title: Attempt XIII, 2002
Informations: oil, canvas 116x89 cmreference number pd ANNA DREJAS, described on the reverse: Anna Drejas = Attempt XIII = 2002 oil. 116x89
Starting price: 3 600,00 zł
Estimation: 4000-4500 PLN
10. Iwona Stypułkowska
Title: In Spaciorum no. D, 1999
Informations: mixed technique, canvas 46x61 cmopisany na odwrocie: IWONA STYPUŁKOWSKA "In Spaciorum" No A 46x61 1999 ROK
Estimation: 1800-2400 PLN
11. Jerzy Tomala
Title: Dąb w ogrodzie, 2013
Informations: acrylic, canvas100x100 cmsygn. p.d.: TOMALA 2013 | DĄB W OGRODZIE | CXIII, opisany na odwrocie: JERZY TOMALA | "DĄB W OGRODZIE – CXIII" OCT. 2013
Estimation: 4000-6000 zł
Cena sprzedaży: 3 600 zł
12. Agata Rościecha
Title: Trawy 2, 2021
Informations: acrylic, canvas 120x45 cmopisany na odwrocie: Agata Rościecha-Kan | Trawy 2 | 120x45 cm akryl
Estimation: 2400-2800 PLN
Cena sprzedaży: 2 200 zł
13. Cezary Trzepizur
Title: Nowe historie jurajskie 13, 2022
Informations: acrylic, canvas 60x60 cm, 63x63 cm w oprawieref. pd: C. Whisk
Estimation: 2000-2400 PLN
14. Andrzej Folfas
Title: Cheek to cheek, 2015
Informations: oil, canvas 100x100 cm (two-sided image)ref. at the bottom: FOLFAS 2015
Starting price: PLN 4,000.00
Estimation: 4400-5000 zł
15. Alina Bloch
Title: Czerwony Eden, 2018
Informations: technika własna, barwniki gryfalanowe, jedwab naturalny200x90 cm sygn. l.d.: Alina Bloch – "CZERWONY EDEN" – jedwab – 200x90 cm – 2018 r.
Estimation: 2600-3200 zł
16. Kazimierz Drejas
Title: Akt XXXIV, 2018
Informations: oil, canvas 100x80 cmsygn. p.d.: Drejas, opisany na odwrocie: KAZ DREJAS - "AKT XXXIV" olej, damara 100x80 2018
Starting price: 3 600,00 zł
Estimation: 4000-4500 PLN
17. Agata Czeremuszkin-Chrut
Title: Pebbles 6, 2018
Informations: akwarela, tusz, papier21x29,5 cm, w oprawie 36x43 cmsygn. p.d.: AC '18, opisany na odwrocie: Agata Czeremuszkin-Chrut OTOCZAKI 6 21x30 cm, akwarele + tusz na papierze 2018, Tykocin, PL
Starting price: PLN 600.00
Estimation: 800-1000 PLN
18. Bogdan Klechowski
Title: Rajskie drzewo, 2021
Informations: acrylic, canvas160x120 cmsygn. l.d.: Bn. Klechowski 2021, opisany na odwrocie: Rajskie drzewo | 2021, 160x120, akryl, płótno | Bogdan Klechowski
Starting price: PLN 7,200.00
Estimation: 9500-12000 zł
Cena sprzedaży: 7 200 zł
19. Krzysztof Śliwka
Title: Sfinks 2, 2023
Informations: technika własna, stiuk gipsowo-klejowy, kamienie polne38x17x14 cmsygn. z tyłu: Śliwka
Estimation: 2400-2800 PLN
Cena sprzedaży: 1 800 zł
20. Ewa Miazek
Title: Darjeeling, 2012
Informations: oil, canvas 110x120 cmdescribed on the reverse: EWA MIAZEK 2012 DARJEELING OIL. 110x120 cm
Starting price: 4 800,00 zł
Estimation: PLN 5,000-6,000
21. Michał Jędrczak
Title: Exuilibrium, 2022
Informations: oil, canvas 60x120 cmsygn. p.d. monogramem 22, opisany na odwrocie: Michał Jędrczak 2022 Exuilibrium
Starting price: PLN 1,900.00
Estimation: 2200-2600 PLN
22. Joanna Pałys
Title: Hałdy S22-6 z cyklu Sztuka ziemi, 2022
Informations: akryl, tektura, pleksi 30x50 cm, 33,5x55,5 cm w oprawieopisany na odwrocie: JOANNA PAŁYS "HAŁDY S22-6" Z CYKLU "SZTUKA ZIEMI" 2022
Estimation: 3400-3800 PLN
23. Andrzej Tobis
Title: Las w geometrii, 2013
Informations: oil, canvas 150x120 cmopisany na odwrocie: Tobis 2013
Starting price: 10 500,00 zł
Estimation: 14000-16000 zł
24. Jagoda Kaczmarczyk-Hudzik
Title: Pejzaż wiślany LIX nr 59, 2022
Informations: oil, canvas60x70 cmsygn. l.d.: J.K. / HUDZIK '2022, opisany na odwrocie: Jagoda Kaczmarczyk-Hudzik | "Pejzaż wiślany" LIX / nr 59 | 2022
Estimation: 2200-2800 PLN
25. Stanisław Kortyka
Title: Błękitne ściernisko, 2020
Informations: oil, canvas60x50 cmsygn.: P.D. st. Kortyka 2020, opisany na odwrocie: Stanisław Ryszard KORTYKA "Błękitne ściernisko" 2019 olej, pł. len 2020, st. Kortyka
Estimation: 3600-4200 zł
26. Paweł Rubaszewski
Title: Spojrzenie ku chmurom, 2022
Informations: brąz patynowany, żywica33x6,5x5,5 cmsygn. na spodzie: PAWEŁ RUBASZEWSKI "SPOJRZENIE KU CHMUROM" 2022
Estimation: 1800-2400 PLN
27. Andrzej Adam Sadowski
Title: Orgosolo – Piazza del Popolo, 2010
Informations: acrylic, canvas70x100 cm, 73x103 cm w oprawiesygn. p.d.: A. A. SADOWSKI 2010, opisany na odwrocie: 772. ANDRZEJ A. SADOWSKI, ŁÓDŹ | "ORGOSOLO – PIAZZE DEL POPOLO" | AKRYL/PŁÓTNO, WYM: 70x100 cm, 2010.
Starting price: 12 800,00 zł
Estimation: 16000-24000 zł
Cena sprzedaży: 12 800 zł
28. Anna Podlewska
Title: Without title, 2003
Informations: oil, canvas130x100 cmopisany na odwrocie: A. Podlewska '03
Estimation: 3000-3500 PLN
Cena sprzedaży: 2 600 zł
29. Robert Jaworski
Title: Rey del Sol Rosa, 2023
Informations: acrylic, oil, canvas110x120 cmopisany na odwrocie: 2023 | Rey del Sol Rosa Playa San Juan | Robert Jaworski
Estimation: 2500-3200 zł
30. Maria Kucia-Albin
Title: Dziewczyna z zielonym wiatrakiem, 2022
Informations: acrylic, canvas100x80 cmopisany na odwrocie: MARIA KUCIA-ALBIN 22r.
Estimation: 2000-2400 PLN
31. Leonard Pędziałek
Title: Brooklyn Funky I, 2022
Informations: litografia, chine colle, papier75x57 cmopisany na dole: 3/6/2022 | "Brooklyn Funky I" | Leonard Pędziałek
Edition: 3/6
Starting price: PLN 800.00
Estimation: 1400-1800 PLN
32. Agata Rościecha
Title: 27G-B1, 2019
Informations: acrylic, canvas130x50 cmref. pd: ARościecha, described on the reverse: Agata Rościecha-Kanownik 27G-B1 acrylic, 150x30 cm 2019
Estimation: 2600-3200 zł
33. Krzysztof Krawiec
Title: Jajo węża, 2023
Informations: acrylic, canvas40x30 cmsygn. p.d.: KK2022, opisany na odwrocie: KRZYSZTOF KRAWIEC – JAJO WĘŻA – AKRYL 2022
Estimation: 1800-2200 PLN
Cena sprzedaży: 1 800 zł
34. Kacper Bożek
Title: Parental control, 2018
Informations: akwaforta, mezzotinta, sucha igła, papier66,5x98,5 cm matryca, 78x106,5 cm arkuszopisany na dole: 21/100 | PARENTAL CONTROL | KACPER BOŻEK XVIII / XXI
Edition: 21/100
Estimation: PLN 1400-1600
Status:
35. Jarosław Borek
Title: Cisza z cyklu Cztery Smutki, 2020
Informations: stal, rdza impregnowana64,5x90x10 cm
Starting price: PLN 8,000.00
Estimation: 10000-14000 zł
36. Krystyna Lisowska
Title: Portret kobiecy, II poł. XX wieku
Informations: oil, canvas92x72 cm, 100x80 cm w oprawiesygn. p.d.: Lisowska, opisany na odwrocie: AUTOR: KRYSTYNA LISOWSKA | TYTUŁ: PORTRET KOBIECY | WYM: 72x92 cm | TECHNIKA – OLEJ
Estimation: 3200-4000 zł
37. Dorota Falkowska-Adamiec
Title: Młyn na Krupce, 2011
Informations: oil, canvas27x33 cm, 43,5x49,5 cm w oprawiesygn. p.d.: D. ADAMIEC 2011 r., opisany na odwrocie: MŁYN NA KRUPCE
Estimation: 3200-3600 PLN
Cena sprzedaży: 2 800 zł
38. Maria Sadowska
Title: Martwa natura z konikiem, 2016
Informations: oil, canvas80x60 cm, 83x63 cm w oprawiesygn. p.d. monogramem, opisany na odwrocie: MARIA SADOWSKA | "MARTWA NATURA Z KONIKIEM" OLEJ, PŁÓTNO, 80x60 cm, 2016 r. | Maria Sadowska
Starting price: 5 400,00 zł
Estimation: 6000-7500 zł
39. Ewa Zawadzka
Title: Czuła jest noc 0050, 2022
Informations: own technique, canvas70x70 cm kompozycja, 74,5x74,5 cm w oprawie
Starting price: 8 200,00 zł
Estimation: 9000-9500 zł
40. Wiesław Nowakowski
Title: Zestaw, 2023
Informations: oil, canvas 70x90 cm, 72x92 cm w oprawiesygn. p.d.: NOWAKOWSKI 2023, opisany na odwrocie: WIESŁAW NOWAKOWSKI 2023 "ZESTAW"
Estimation: 3000-3600 zł
Cena sprzedaży: 2 000 zł
41. Jerzy Cichecki
Title: Tulips, 2023
Informations: acrylic, canvas60x80 cmsygn. l.d.: JCichecki, opisany na odwrocie: JERZY CICHECKI "TULIPANY"
Estimation: 1800-2400 PLN
Cena sprzedaży: 1 500 zł
42. Andrzej Adam Sadowski
Title: Mikonos – Mercier, 2015
Informations: acrylic, paper52,5x37,5 cm arkusz, 70x50 cm z passe-partoutsygn. p.d.: A. A. SADOWSKI 2015, opisany na odwrocie; 846. ANDRZEJ A. SADOWSKI, ŁÓDŹ | "MIKONOS – MERCIER" | AKRYL/PAPIER, WYM:45x30,4 cm, 2015
Starting price: PLN 3,700.00
Estimation: 4400-5000 zł
43. Iza Staręga
Title: Z cyklu Kobiety w chustach, 2022
Informations: own technique, canvas80x60 cmsygn. p.d.: IZA STARĘGA, opisany na odwrocie: IZA STARĘGA | Z CYKLU KOBIETY W CHUSTACH | 2022
Starting price: 4 800,00 zł
Estimation: 5500-6000 PLN
44. Magdalena Cybulska
Title: Lalka 12 z cyklu Lalki, 2021
Informations: acrylic, oil, canvas70x60 cmsygn. p.d.: ceba’21, opisany na odwrocie: LALKA 12 ceba ‘21
Starting price: 4 200,00 zł
Estimation: 4800-5500 zł
45. Jan Tutaj
Title: Głuchy ton [POZYCJA WYCOFANA], 2013
Informations: stal, linki155x70x45 cm
Starting price: PLN 3,800.00
Estimation: 7000-9000 zł
46. Joanna Pałys
Title: Element modernistyczny – Kadr 21, 2016
Informations: acrylic, canvas110x100 cmdescribed on the back: Joanna Pałys "Modernist element - kadr 21" 2016
Starting price: PLN 5,500.00
Estimation: 6200-6800 zł
47. Michał Paryski
Title: Flera (UR SYSTEM M1B), 1995
Informations: ołówek, papier 69x55,5 cm w świetle passe-partout, 100x70 cm arkuszsygn. p.d.: MP95
Estimation: 2200-2800 PLN
48. Kacper Bożek
Title: Manic need for comfort, 2016
Informations: etching, aquatint, dry needle, paper 29x69 cm matryca, 48x78 cm arkuszopisany na dole: 53/100 | MANIAKALNA POTRZEBA KOMFORTU | KACPER BOŻEK XVI / XXI
Edition: 53/100
Estimation: PLN 1400-1600
Cena sprzedaży: 1 200 zł
49. Kornel Arciszewski
Informations: ceramika – biskwit szkliwiony, drewno18x34x15,5 cmsygn. K.W.Arc
Estimation: 1800-2200 PLN
50. Magdalena Cybulska
Title: Anima animalis z cyklu Kołtuny i rogorzce, 2015
Informations: mixed technique, paper78,5x78,5 cm arkusz, 99x99 cm w oprawiesygn. u dołu: M. Cybulska 2015
Estimation: 2000-2400 PLN
51. Maciej Bieniasz
Title: Z okna, 1972
Informations: oil, canvas 80x100 cm, w oprawie 83,5x103,5 cm opisany na odwrocie: Maciej Bieniasz | "Z okna" | ol. pł. 1972 | 80x100 cm
Starting price: PLN 9,500.00
Estimation: 11000-13000 zł
52. Michał Misiak
Title: Deszczowe lato VI, 2004
Informations: oil, canvas 55x33 cmopisany na odwrocie: MICHAŁ MISIAK DESZCZOWE LATO VI 55x33 cm OLEJ
Starting price: PLN 1,900.00
Estimation: 2400-2800 PLN