11 Aukcja Sztuki Współczesnej

Auction: 5 grudnia 2023 r., godz. 19:00

Before auction exhibition: od 28 listopada 2023 r.

Zapraszamy do udziału w licytacji we wtorek 5 grudnia 2023 r. o godz. 19:00. Wszystkie prace prezentowane w katalogu można oglądać na żywo na wystawie przedaukcyjnej, która dostępna będzie w naszej siedzibie od 28 listopada 2023 r., pod adresem: ul. Gen. W. Andersa 29 w Warszawie. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin w tygodniu w godz. 12:00-19:00 oraz w sobotę w godz. 11:00-16:00.

Przed udziałem w licytacji zapoznaj się z Regulaminem aukcji

Katalog 11 Aukcja Sztuki Współczesnej

Alina Dorada-Krawczyk, Ostatni lot, 2023 - dynamiczna abstrakcja w szarościach, czerwieni i oranzach

1. Alina Dorada-Krawczyk

Title: Ostatni lot, 2023

Informations: acrylic, canvas 100x100 cmsygn. u dołu.: ADORADA '23, opisany na odwrocie: Alina Dorada-Krawczyk "OSTATNI LOT" AKRYL 100x100 2023 r.

Starting price: 3 400,00 zł

Estimation: PLN 4500-5000

Iza Staręga, z cyklu Zwierzęta, których nie widziałam, ale są, 2023 – obraz kolorowy koza, jasne tło

2. Iza Staręga

Title: Z cyklu Zwierzęta, których nie widziałam, ale są, 2022

Informations: own technique, canvas 50x100 cmsygn. p.d.: IZA STARĘGA, opisany na odwrocie: IZA STARĘGA z cyklu ZWIERZĘTA, KTÓRYCH NIE WIDZIAŁAM, ALE SĄ 2022 Iza Staręga

Starting price: 4 800,00 zł

Estimation: 5500-6500 zł

Otoczaki 35 - Agata Czeremuszkin-Chrut - abstrakcja z czernią, brązami i pomarańczem na szarym tle

3. Agata Czeremuszkin-Chrut

Title: Otoczaki 35, 2020

Informations: acrylic, canvas100x150 cmopisany na odwrocie: “OTOCZAKI 35” 100x150 cm, akryl/płótno 2020 A. Czeremuszkin-Chrut

Starting price: PLN 7,800.00

Estimation: 9000-10000 zł

Agata Rościecha Z cyklu Fasady wzruszeń 1 2, 2023 architektura w malarstwie budynek okna miasto weduta

4. Agata Rościecha

Title: Z cyklu Fasady Wzruszeń 1, 2 (dyptyk), 2023

Informations: acrylic, canvas120x100 cm – (120x50, 120x50 cm) sygn. p.d.: ARościecha, opisany na odwrocie: Agata Rościecha-Kan. | z cyklu Fasady | płótno / akryl / 2023

Starting price: PLN 4,000.00

Estimation: PLN 5,000-6,000

Michał Paryżski, z cyklu letter from my mind, 1995-2002 - czerwona abstrakcja na czarnym tle

5. Michał Paryski

Title: Z cyklu Letter from my mind, 2002

Informations: technika mieszana, karton, pianka32,5x23 cm kompozycja, 50x35 cm arkusz sygn. u dołu: MP02

Estimation: 2200-2600 PLN

Leonard Pędziałek, Brooklyn Funky I, 2022 - kolorowa grafika, litografia z fragmentem miasta i kolorowymi plamami

6. Leonard Pędziałek

Title: Brooklyn Funky I, 2022

Informations: litografia, papier Canson76x57 cmopisany u dołu: 3/6/2022 "Brooklyn Funky I" LP Leonard Pędziałek

Edition: 3/6

Starting price: PLN 800.00

Estimation: PLN 1200-1400

Robert Jaworski, Znalezisko, 2019-2023 - abstrakcyjny obiekt, rzeźba, czarno-pomarańczowa

7. Robert Jaworski

Title: Znalezisko, 2019-2023

Informations: own technique120x75x15 cm

Estimation: 4800-6000 zł

Michał Jędrczak, 10.08. (dyptyk), 2023 - czarno-biała asbtrakcja, obraz współczesny

8. Michał Jędrczak

Title: 10.08. (dyptyk), 2023

Informations: oil, canvas 50x100 cm / 2(50x50) cmopisane na odwrocie: MJędrczak 10.08 Dyptyk 2023

Starting price: 2 400,00 zł

Estimation: 2600-3200 zł

Zbigniew Mil, Leśna szadź, 2023 - jasny obraz z pejzażem zimowym w lesie

9. Zbigniew Mil

Title: Leśna szadź, 2023

Informations: oil, canvas60x75 cm, 63,5x78,5 cm w oprawiesygn. p.d.: Z. MIL 2023 r., opisany na odwrocie: "Leśna szadź" 2023 r. | Zbigniew Mil

Estimation: 3200-3800 zł

Tomasz Barczyk, Antique Box 04, 2023 - dekoracyjny obraz ze złotem, z antyczną rzeźbą, twarz

10. Tomasz Barczyk

Title: Antique Box 04, 2023

Informations: olej, akryl, szlagmetal, tusz Sakura, tusz indyjski, colowood, płótno 100x100 cmopisany na odwrocie l.g. 3 wersy: Tomasz Barczyk 2023 ANTIQUE BOX 04

Estimation: 3600-4000 zł

Magdalena Cybulska, Homesick 17, 2023, obraz z domem, postaciami i zwierzętami

11. Magdalena Cybulska

Title: Homesick 17, 2023

Informations: akryl, olej, rysunek, płótno100x100 cmsygn. p.d.: ceba'23, opisany na odwrocie: HOMESICK 17 CEBA

Starting price: 6 800,00 zł

Estimation: 7500-8500 zł

Wiktor Sadowski The Book Page 240 współczesna sztuka polska na papierze pierot

12. Wiktor Sadowski

Title: The Book Page 240, 1991

Informations: mixed technique, paper72x85 cm, 85x97 cm w oprawieopisany na dole: THE BOOK PAGE 240 | 1991 WIKTOR SADOWSKI

Estimation: 4200-5600 zł

Cena sprzedaży: 3 000 zł

Janusz Karwacki - Hejnał, 1975 - grafika z postacią grajacą na trąbce i widokiem Krakowa

13. Janusz Karwacki

Title: Hejnał, 1975

Informations: etching, paper32x43 cm, 48,5x58,5 cm w oprawieopisany na dole: 25/100 | 1975 | "Hejnał" | Janusz Karwacki

Edition: 25/100

Starting price: 1 400,00 zł

Estimation: 1600-1800 PLN

Krzysztof Śliwka, Superstar, 2023 - drewniana rzeźba z kobiecym aktem

14. Krzysztof Śliwka

Title: Superstar, 2023

Informations: drewno lipowe60x23x16 cmsygn. p.d.: Śliwka

Estimation: 2800-3800 zł

Cena sprzedaży: 2 000 zł

Władysław Trojan, Rzeźbiony barek, lata 60. XX w. mebel PRL, sztuka ludowa, postać rzeźba

15. Władysław Trojan

Title: Rzeźba – barek, lata 60. XX w.

Informations: drewno ręcznie rzeźbione, metalowe zawiasy118x40x34 cmstan bardzo dobry, lekkie pęknięcia i zarysowania drewna, rdza na zawiasach

Starting price: PLN 5,500.00

Estimation: 6000-8000 zł

Władysław Trojan, Rzeźbiona ława, lata 60. XX w. sztuka ludowa, mebel PRL

16. Władysław Trojan

Title: Rzeźbiona ława, lata 60. XX w.

Informations: drewno ręcznie rzeźbione61x124,5x43 cmna spodzie sygnatura: WŁ. TROJAN POLAND, stan bardzo dobry, lekkie pęknięcia i zarysowania drewna

Starting price: 2 400,00 zł

Estimation: 3000-4000 PLN

Paweł Rubaszewski W niewoli chmur, 2023 - smukła rzeźba ze stali i brązu z postacią męską

17. Paweł Rubaszewski

Title: W niewoli chmur, 2023

Informations: brąz patynowany, stal 34,5x8x8 cmopisany na spodzie: PAWEŁ RUBASZEWSKI 2023 "W NIEWOLI CHMUR" PR

Estimation: 1800-2400 PLN

Cena sprzedaży: 1 700 zł

3D - Marta Paulat (2004), obraz akrylowy na płótnie

18. Marta Paulat

Title: 3D, 2004

Informations: acrylic, canvas120x100 cmdescribed on the back: MARTA PAULAT 2004 3d, sticker: finalist of the painting of the year 2004 Art & Business competition

Estimation: 3600-5500 zł

Akt XXXVI - Kazimierz Drejas (2018), obraz olejny na płótnie

19. Kazimierz Drejas

Title: Akt XXXVI, 2018

Informations: oil, canvas60x80 cmref. pd: Drejas

Estimation: 3600-4000 zł

20. Leonard Pędziałek

Title: Brooklyn Funky I, 2022

Informations: litografia, papier Canson76x57 cmopisany u dołu: 2/6/2022 "Brooklyn Funky" I LP Leonard Pędziałek

Edition: 2/6

Starting price: PLN 800.00

Estimation: PLN 1200-1400

Miro Biały, Indiańskie lato, 2023 - czerwony obraz z grupą indian

21. Miro White

Title: Indiańskie lato [POZYCJA WYCOFANA], 2023

Informations: oil, canvas90x120 cm

Estimation: 3200-3600 PLN

Zdzisław Lenart, Karty na stół, 2020 - kolorowy obraz z postaciami grającymi w karty

22. Zdzisław Lenart

Title: Karty na stół, 2023

Informations: acrylic, canvas80x100 cm, 87,5x107 cm w oprawiesygn. p.d.: ZLENART

Estimation: PLN 2800-3600

Andrzej Folfas - 2018 - kolorowy obraz z parą całujących sięludzi

23. Andrzej Folfas

Title: Kiss, 2018

Informations: oil, canvas100x100 cm (two-sided image)sygn. u dołu: FOLFAS 2018

Starting price: PLN 4,000.00

Estimation: 4400-5000 zł

Cena sprzedaży: 4 200 zł

Anna Sołtysiak, Stary sad, 2023 - nastrojowy obraz z nocnym pejzażem, błękit, fiolet

24. Anna Sołtysiak

Title: Stary sad, 2023

Informations: acrylic, canvas100x80 cm sygn. p.d.: A. Sołtysiak '23, opisany na odwrocie: Anna Sołtysiak "Stary sad" Raszyn 2023 r.

Estimation: 3600-4400 zł

Alina Bloch, Coś, 2023 - abstrakcyjny obraz w zieleni, błękicie i różach

25. Alina Bloch

Title: Coś, 2023

Informations: acrylic, canvas100x70 cmopisany na odwrocie: Alina Bloch "Coś"/2023

Starting price: PLN 3,200.00

Estimation: 4500-5500 PLN

Michał Paryżski Bez tytułu, 1991 zielony morski turkusowy obraz mały format abstrakcja

26. Michał Paryski

Title: Without title, 1991

Informations: oil, canvas40,5x33 cmsygn. p.d.: MP 91, opisany na odwrocie: Bez tytułu MICHAŁ PARYŻSKI

Starting price: 3 600,00 zł

Estimation: 4400-5000 zł

Stanisław Kortyka, Pomiędzy strefami I, 2022 - ciemnoniebieski pejzaż

27. Stanisław Kortyka

Title: Pomiędzy strefami I, 2022

Informations: oil, canvas60x34,5 cm, 63,5x38 cm w oprawiesygn. p.d.: St. Kortyka 2022, opisany na odwrocie: Stanisław Ryszard KORTYKA | "Pomiędzy strefami I" | 2022 – olej – len 60x34,5

Starting price: 4 200,00 zł

Estimation: 6000-7000 zł

Zajączek utrwalający - Agnieszka Florczyk

28. Agnieszka Florczyk

Title: Zajączek utrwalający, 2009

Informations: oil, canvas160x140 cmopisany na odwrocie: Agnieszka Florczyk Zajączek utrwalający 2009

Starting price: 3 400,00 zł

Estimation: 4000-4800

Maria Sadowska, Zielony żuczek, 2022 - obraz z monsterą

29. Maria Sadowska

Title: Zielony żuczek, 2022

Informations: oil, canvas70x100 cmsygn. p.d.: monogramem, opisany na odwrocie: MARIA SADOWSKA "ZIELONY ŻUCZEK" – OLEJ, PŁÓTNO, 70x100 cm, 2022

Starting price: PLN 6,000.00

Estimation: 6500-7500 PLN

Jagoda Kaczmarczyk-Hudzik , Zanim noc nadejdzie, 2023 - pomarańczowy pejzaż z wodą i słońcem

30. Jagoda Kaczmarczyk-Hudzik

Title: Zanim noc nadejdzie, 2023

Informations: oil, canvas70x70 cmsygn. l.d.: J. K. HUDZIK '2023, opisany na odwrocie: JAGODA KACZMARCZYK-HUDZIK "ZANIM NOC NADEJDZIE" 2023

Estimation: 2400-2800 PLN

Piotr C. Kowalski III z cyklu Moje dziwne pejzaże, 1988-90 pejzaż organiczny ziemia natura warstwy gleba

31. Piotr C. Kowalski

Title: III z cyklu Moje dziwne pejzaże, 1988-90

Informations: oil, canvas90x125 cm, 94x129 cm w oprawieopisany na odwrocie: PIOTR C. KOWALSKI 1988-90 OLEJ 90x125 cm "III z cyklu MOJE DZIWNE PEJZAŻE"

Estimation: 4400-5000 zł

Jacek Sikora, Samotność, 2023 - surrealistyczny obraz z pejzażem i obiektem latającym

32. Jacek Sikora

Title: Loneliness, 2023

Informations: oil, canvas100x80 cmsygn. p.d.: J. Sikora 2023, opisany na odwrocie: SAMOTNOŚĆ 2023 JACEK SIKORA

Estimation: 3000-3400 PLN

Ewa Prończuk-Kuziak Czapla, 2022 tęczowy ptak pióropusz tęcza rysunek ptak animalistyka abstrakcyjna

33. Ewa Prończuk-Kuziak

Title: Czapla, 2022

Informations: tusz, akwarela, papier38x28,5 cmsygn. p.d.: Ewa Prończuk-Kuziak

Estimation: PLN 1600-2000

Alina Bloch kompozycja do formy geometryczny granatowy jedwab materiał czerwony

34. Alina Bloch

Title: Kompozycja do formy, 2019

Informations: technika własna, barwniki gryfalanowe, jedwab naturalny200x90 cmopisany u dołu: ALINA BLOCH "KOMPOZYCJA DO FORMY" 2019, SILK, 200x90 cm

Starting price: 3 400,00 zł

Estimation: 4,200-5,000 PLN

Weronika Pawłowska, Diabolical, 2022, akt, kobieta, ogień, pomarańczowy, czerwony, diablica, diabeł, pupa

35. Weronika Pawłowska

Title: Diabolical, 2022

Informations: oil, canvas150x100 cmopisany na odwrocie: Weronika Pawłowska | "Diabolical" 2022 | olej na płótnie, 150x100 cm

Estimation: 3400-4000 PLN

Cena sprzedaży: 3 800 zł

Patryk Lutomski, Kiedy byłem mały: Godzilla 2, 2005 - żółty obraz z dziecięcym rysunkime

36. Patryk Lutomski

Title: Kiedy byłem mały: Godzilla 2, 2005

Informations: oil, canvas 90x105 cmsygn. p.d.: P. Lutomski, opisany na odwrocie: "Kiedy byłem mały: Godzilla 2" 05r. | Patryk Lutomski

Estimation: 2400-2800 PLN

Agnieszka Sandomierz, Bez tytułu, 2008 - obraz z kobietą trzymajacą małe dziecko na ręku

37. Agnieszka Sandomierz

Title: Without title, 2008

Informations: acrylic, canvas 80x45 cmopisany na odwrocie: Agnieszka Sandomierz 2008

Estimation: 4600-5200 zł

Agnieszka Sandomierz, Bez tytułu, 2005 - obraz z dwoma sylwetkami nagiego mężczyzny

38. Agnieszka Sandomierz

Title: Without title, 2005

Informations: tempera, canvas30x60 cm, 32x62 cm w oprawieopisany na odwrocie: Agnieszka Sandomierz 2005

Estimation: 4600-5200 zł

Wiktor Sadowski The Book Page 281 współczesna sztuka polska na papierze pierot

39. Wiktor Sadowski

Title: The Book Page 281, 2005

Informations: mixed technique, paper74x104 cm, 87x116 cm w oprawieopisany na dole: THE BOOK PAGE 281 | W. SADOWSKI

Estimation: 4200-5600 zł

Cena sprzedaży: 4 000 zł

Krzysztof Musiał, Symetria XXIII, 2017 - ciemny obraz z jasnym kształtem, abstrakcja

40. Krzysztof Musiał

Title: Symetria XXIII, 2017

Informations: oil, acrylic, canvas45x45 cmopisany na odwrocie: SYMETRIA XXIII | olej/akryl płótno | 45x45 cm | 2017 | Musiał

Estimation: 2400-2800 PLN

Cena sprzedaży: 1 900 zł

Ewa Zawadzka, Materia ciszy 032, 2022– abstrakcja z elementami architektury w szarościach i brązach

41. Ewa Zawadzka

Title: Materia ciszy 032, 2021

Informations: own technique, canvas50x50 cm kompozycja, 54,5x54,5 cm w oprawieopisany na odwrocie: EWA ZAWADZKA MATERIA CISZY – 032 2021

Starting price: 6 800,00 zł

Estimation: 7500-8500 zł

Joanna Pałys - Nokturn IV, 2008 - ciemny obraz z architekturą

42. Joanna Pałys

Title: Nokturn IV, 2008

Informations: acrylic, canvas100x150 cmopisany na odwrocie: JOANNA PAŁYS INDUSTRIAL LANDSCAPE NOCTURN IV 2008

Starting price: 6 800,00 zł

Estimation: 8000-9000 zł

Twierdza - Kornel Wilczek (2005), olej, technika własna, płótno

43. Kornel Wilczek

Title: Twierdza, 2005

Informations: oil, own technique, canvas85x85 cmsygn. p.d.: K. Wilczek

Estimation: 3400-3800 PLN

Czesław Piotr Szczepański, Warszawa City, 2023 - czerwony obraz z panoramą Warszawy z góry

44. Czesław Piotr Szczepański

Title: Warszawa City, 2023

Informations: oil, canvas100x80 cmsygn. p.d.: CPeterS'23, opisany na odwrocie: CZESŁAW PIOTR SZCZEPAŃSKI | CPeterS 23

Estimation: 1800-2200 PLN

Cena sprzedaży: 1 900 zł

Maria Kucia-Albin, Radość, 2023 - obraz z postaciami bawiącymi się w wodzie

45. Maria Kucia-Albin

Title: Joy, 2023

Informations: acrylic, canvas 100x80 cm

Estimation: PLN 1600-2000

Andrzej Sadowski Bourges – Uliczka z widokiem na Katedrę St-Etienne, 2015 architektura malarstwo realistyczne realizm weduta pejzaż miejski miasto budynki

46. Andrzej Adam Sadowski

Title: Bourges – Uliczka z widokiem na Katedrę St-Etienne, 2015

Informations: acrylic, paper52,5x37,5 cm arkusz, 70x50 cm z passe-partoutsygn. p.d.: A. A. SADOWSKI 2015, opisany na odwrocie: 840. ANDRZEJ A. SADOWSKI, ŁÓDŹ | "BOURGES – ULICZKA Z WIDOKIEM NA KATEDRĘ ST-ETIENNE." | AKRYL/PAPIER, WYM: 45,2x29,7 cm, 2015.

Starting price: 3 600,00 zł

Estimation: 4200-4600 PLN

Jerzy Cichecki, Zapach jesieni, 2023 - obraz w beżach z kobietą trzymającą roślinę

47. Jerzy Cichecki

Title: Zapach jesieni, 2023

Informations: acrylic, canvas55x46 cmsygn. p.d.: JCichecki, opisany na odwrocie: JERZY CICHECKI, "ZAPACH JESIENI"

Estimation: 2200-2600 PLN

Andrzej Szczepaniec, Balerina, 2023 - rzeźba z brązu z baletnicą

48. Andrzej Szczepaniec

Title: Balerina, 2023

Informations: brąz patynowany, podstawa drewniana31x12x10 cmsygn. na podstawie: A. Szczepaniec, 2023

Starting price: 2 400,00 zł

Estimation: 3600-4200 zł

Cena sprzedaży: 3 000 zł

Anna Pazdalska, Dama w kapeluszu, 2017 - rzeźba z brązu, kobieta w eleganckim ubraniu

49. Anna Pazdalska

Title: Dama w kapeluszu, 2017

Informations: brąz lany patynowany 73x20x20 cm

Edition: 2/5

Starting price: 4 800,00 zł

Estimation: 6000-7500 zł

Jakub Łęcki, Bez tytułu – dwie rzeźby z brązu - małe formy rzeźbiarskie z postaciami i słoniem

50. Jakub Łęcki

Title: Bez tytułu – dwie rzeźby z brązu, 2017

Informations: patinated bronze13x7,5x14 cm + 6,5x4x5 cmrzeźba słonia sygn. na podstawie: JAKUB ŁĘCKI

Estimation: 1800-2400 PLN

51. Magdalena Cybulska

Title: Władcy sił natury 7, 2013

Informations: mixed technique, paper22x19,5sygn. p.d.: MCybulska 2013, opisany na odwrocie: WŁADCY SIŁ NATURY 7 2013 22x19,5 cm

Starting price: 550,00 zł

Estimation: 600-700 zł

Cena sprzedaży: 600 zł

Małgorzata Leszczewska-Włodarska Zaczarowane miasto II wg cliché-verre B. Schulza, 1992 – kobiety i mężczyźni na ulicy, scena rodzajowa, grafika warsztatowa

52. Małgorzata Leszczewska-Włodarska

Title: Zaczarowane miasto II wg cliché-verre B. Schulza, 1992

Informations: etching, paper17x22 cm matryca, 26,5x37 cm w oprawieopisany na dole: Zaczarowane miasto II wg cliché-verre B. Schulza | E.A XLII akwaforta | M. L. Włodarska 1992

Edition: E.A. XLII

Estimation: PLN 1200-1600

Cena sprzedaży: 1 200 zł

Adam Kwaśny - Bez tytułu, 1995 - grafika z domkiem w drewnianej ramie

53. Adam Kwaśny

Title: Without title, 1995

Informations: etching, paper10x7 cm, 21,5x16,5 cmopisany na dole: akwaforta A. Kwaśny 1995

Starting price: 150,00 zł

Estimation: 200-300 zł