11 Aukcja Sztuki Współczesnej
Auction: 5 grudnia 2023 r., godz. 19:00
Before auction exhibition: od 28 listopada 2023 r.
Zapraszamy do udziału w licytacji we wtorek 5 grudnia 2023 r. o godz. 19:00. Wszystkie prace prezentowane w katalogu można oglądać na żywo na wystawie przedaukcyjnej, która dostępna będzie w naszej siedzibie od 28 listopada 2023 r., pod adresem: ul. Gen. W. Andersa 29 w Warszawie. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin w tygodniu w godz. 12:00-19:00 oraz w sobotę w godz. 11:00-16:00.
1. Alina Dorada-Krawczyk
Title: Ostatni lot, 2023
Informations: acrylic, canvas 100x100 cmsygn. u dołu.: ADORADA '23, opisany na odwrocie: Alina Dorada-Krawczyk "OSTATNI LOT" AKRYL 100x100 2023 r.
Starting price: 3 400,00 zł
Estimation: PLN 4500-5000
2. Iza Staręga
Title: Z cyklu Zwierzęta, których nie widziałam, ale są, 2022
Informations: own technique, canvas 50x100 cmsygn. p.d.: IZA STARĘGA, opisany na odwrocie: IZA STARĘGA z cyklu ZWIERZĘTA, KTÓRYCH NIE WIDZIAŁAM, ALE SĄ 2022 Iza Staręga
Starting price: 4 800,00 zł
Estimation: 5500-6500 zł
3. Agata Czeremuszkin-Chrut
Title: Otoczaki 35, 2020
Informations: acrylic, canvas100x150 cmopisany na odwrocie: “OTOCZAKI 35” 100x150 cm, akryl/płótno 2020 A. Czeremuszkin-Chrut
Starting price: PLN 7,800.00
Estimation: 9000-10000 zł
4. Agata Rościecha
Title: Z cyklu Fasady Wzruszeń 1, 2 (dyptyk), 2023
Informations: acrylic, canvas120x100 cm – (120x50, 120x50 cm) sygn. p.d.: ARościecha, opisany na odwrocie: Agata Rościecha-Kan. | z cyklu Fasady | płótno / akryl / 2023
Starting price: PLN 4,000.00
Estimation: PLN 5,000-6,000
5. Michał Paryski
Title: Z cyklu Letter from my mind, 2002
Informations: technika mieszana, karton, pianka32,5x23 cm kompozycja, 50x35 cm arkusz sygn. u dołu: MP02
Estimation: 2200-2600 PLN
6. Leonard Pędziałek
Title: Brooklyn Funky I, 2022
Informations: litografia, papier Canson76x57 cmopisany u dołu: 3/6/2022 "Brooklyn Funky I" LP Leonard Pędziałek
Edition: 3/6
Starting price: PLN 800.00
Estimation: PLN 1200-1400
7. Robert Jaworski
Title: Znalezisko, 2019-2023
Informations: own technique120x75x15 cm
Estimation: 4800-6000 zł
8. Michał Jędrczak
Title: 10.08. (dyptyk), 2023
Informations: oil, canvas 50x100 cm / 2(50x50) cmopisane na odwrocie: MJędrczak 10.08 Dyptyk 2023
Starting price: 2 400,00 zł
Estimation: 2600-3200 zł
9. Zbigniew Mil
Title: Leśna szadź, 2023
Informations: oil, canvas60x75 cm, 63,5x78,5 cm w oprawiesygn. p.d.: Z. MIL 2023 r., opisany na odwrocie: "Leśna szadź" 2023 r. | Zbigniew Mil
Estimation: 3200-3800 zł
10. Tomasz Barczyk
Title: Antique Box 04, 2023
Informations: olej, akryl, szlagmetal, tusz Sakura, tusz indyjski, colowood, płótno 100x100 cmopisany na odwrocie l.g. 3 wersy: Tomasz Barczyk 2023 ANTIQUE BOX 04
Estimation: 3600-4000 zł
11. Magdalena Cybulska
Title: Homesick 17, 2023
Informations: akryl, olej, rysunek, płótno100x100 cmsygn. p.d.: ceba'23, opisany na odwrocie: HOMESICK 17 CEBA
Starting price: 6 800,00 zł
Estimation: 7500-8500 zł
12. Wiktor Sadowski
Title: The Book Page 240, 1991
Informations: mixed technique, paper72x85 cm, 85x97 cm w oprawieopisany na dole: THE BOOK PAGE 240 | 1991 WIKTOR SADOWSKI
Estimation: 4200-5600 zł
Cena sprzedaży: 3 000 zł
13. Janusz Karwacki
Title: Hejnał, 1975
Informations: etching, paper32x43 cm, 48,5x58,5 cm w oprawieopisany na dole: 25/100 | 1975 | "Hejnał" | Janusz Karwacki
Edition: 25/100
Starting price: 1 400,00 zł
Estimation: 1600-1800 PLN
14. Krzysztof Śliwka
Title: Superstar, 2023
Informations: drewno lipowe60x23x16 cmsygn. p.d.: Śliwka
Estimation: 2800-3800 zł
Cena sprzedaży: 2 000 zł
15. Władysław Trojan
Title: Rzeźba – barek, lata 60. XX w.
Informations: drewno ręcznie rzeźbione, metalowe zawiasy118x40x34 cmstan bardzo dobry, lekkie pęknięcia i zarysowania drewna, rdza na zawiasach
Starting price: PLN 5,500.00
Estimation: 6000-8000 zł
16. Władysław Trojan
Title: Rzeźbiona ława, lata 60. XX w.
Informations: drewno ręcznie rzeźbione61x124,5x43 cmna spodzie sygnatura: WŁ. TROJAN POLAND, stan bardzo dobry, lekkie pęknięcia i zarysowania drewna
Starting price: 2 400,00 zł
Estimation: 3000-4000 PLN
17. Paweł Rubaszewski
Title: W niewoli chmur, 2023
Informations: brąz patynowany, stal 34,5x8x8 cmopisany na spodzie: PAWEŁ RUBASZEWSKI 2023 "W NIEWOLI CHMUR" PR
Estimation: 1800-2400 PLN
Cena sprzedaży: 1 700 zł
18. Marta Paulat
Title: 3D, 2004
Informations: acrylic, canvas120x100 cmdescribed on the back: MARTA PAULAT 2004 3d, sticker: finalist of the painting of the year 2004 Art & Business competition
Estimation: 3600-5500 zł
19. Kazimierz Drejas
Title: Akt XXXVI, 2018
Informations: oil, canvas60x80 cmref. pd: Drejas
Estimation: 3600-4000 zł
20. Leonard Pędziałek
Title: Brooklyn Funky I, 2022
Informations: litografia, papier Canson76x57 cmopisany u dołu: 2/6/2022 "Brooklyn Funky" I LP Leonard Pędziałek
Edition: 2/6
Starting price: PLN 800.00
Estimation: PLN 1200-1400
21. Miro White
Title: Indiańskie lato [POZYCJA WYCOFANA], 2023
Informations: oil, canvas90x120 cm
Estimation: 3200-3600 PLN
22. Zdzisław Lenart
Title: Karty na stół, 2023
Informations: acrylic, canvas80x100 cm, 87,5x107 cm w oprawiesygn. p.d.: ZLENART
Estimation: PLN 2800-3600
23. Andrzej Folfas
Title: Kiss, 2018
Informations: oil, canvas100x100 cm (two-sided image)sygn. u dołu: FOLFAS 2018
Starting price: PLN 4,000.00
Estimation: 4400-5000 zł
Cena sprzedaży: 4 200 zł
24. Anna Sołtysiak
Title: Stary sad, 2023
Informations: acrylic, canvas100x80 cm sygn. p.d.: A. Sołtysiak '23, opisany na odwrocie: Anna Sołtysiak "Stary sad" Raszyn 2023 r.
Estimation: 3600-4400 zł
25. Alina Bloch
Title: Coś, 2023
Informations: acrylic, canvas100x70 cmopisany na odwrocie: Alina Bloch "Coś"/2023
Starting price: PLN 3,200.00
Estimation: 4500-5500 PLN
26. Michał Paryski
Title: Without title, 1991
Informations: oil, canvas40,5x33 cmsygn. p.d.: MP 91, opisany na odwrocie: Bez tytułu MICHAŁ PARYŻSKI
Starting price: 3 600,00 zł
Estimation: 4400-5000 zł
27. Stanisław Kortyka
Title: Pomiędzy strefami I, 2022
Informations: oil, canvas60x34,5 cm, 63,5x38 cm w oprawiesygn. p.d.: St. Kortyka 2022, opisany na odwrocie: Stanisław Ryszard KORTYKA | "Pomiędzy strefami I" | 2022 – olej – len 60x34,5
Starting price: 4 200,00 zł
Estimation: 6000-7000 zł
28. Agnieszka Florczyk
Title: Zajączek utrwalający, 2009
Informations: oil, canvas160x140 cmopisany na odwrocie: Agnieszka Florczyk Zajączek utrwalający 2009
Starting price: 3 400,00 zł
Estimation: 4000-4800
29. Maria Sadowska
Title: Zielony żuczek, 2022
Informations: oil, canvas70x100 cmsygn. p.d.: monogramem, opisany na odwrocie: MARIA SADOWSKA "ZIELONY ŻUCZEK" – OLEJ, PŁÓTNO, 70x100 cm, 2022
Starting price: PLN 6,000.00
Estimation: 6500-7500 PLN
30. Jagoda Kaczmarczyk-Hudzik
Title: Zanim noc nadejdzie, 2023
Informations: oil, canvas70x70 cmsygn. l.d.: J. K. HUDZIK '2023, opisany na odwrocie: JAGODA KACZMARCZYK-HUDZIK "ZANIM NOC NADEJDZIE" 2023
Estimation: 2400-2800 PLN
31. Piotr C. Kowalski
Title: III z cyklu Moje dziwne pejzaże, 1988-90
Informations: oil, canvas90x125 cm, 94x129 cm w oprawieopisany na odwrocie: PIOTR C. KOWALSKI 1988-90 OLEJ 90x125 cm "III z cyklu MOJE DZIWNE PEJZAŻE"
Estimation: 4400-5000 zł
32. Jacek Sikora
Title: Loneliness, 2023
Informations: oil, canvas100x80 cmsygn. p.d.: J. Sikora 2023, opisany na odwrocie: SAMOTNOŚĆ 2023 JACEK SIKORA
Estimation: 3000-3400 PLN
33. Ewa Prończuk-Kuziak
Title: Czapla, 2022
Informations: tusz, akwarela, papier38x28,5 cmsygn. p.d.: Ewa Prończuk-Kuziak
Estimation: PLN 1600-2000
34. Alina Bloch
Title: Kompozycja do formy, 2019
Informations: technika własna, barwniki gryfalanowe, jedwab naturalny200x90 cmopisany u dołu: ALINA BLOCH "KOMPOZYCJA DO FORMY" 2019, SILK, 200x90 cm
Starting price: 3 400,00 zł
Estimation: 4,200-5,000 PLN
35. Weronika Pawłowska
Title: Diabolical, 2022
Informations: oil, canvas150x100 cmopisany na odwrocie: Weronika Pawłowska | "Diabolical" 2022 | olej na płótnie, 150x100 cm
Estimation: 3400-4000 PLN
Cena sprzedaży: 3 800 zł
36. Patryk Lutomski
Title: Kiedy byłem mały: Godzilla 2, 2005
Informations: oil, canvas 90x105 cmsygn. p.d.: P. Lutomski, opisany na odwrocie: "Kiedy byłem mały: Godzilla 2" 05r. | Patryk Lutomski
Estimation: 2400-2800 PLN
37. Agnieszka Sandomierz
Title: Without title, 2008
Informations: acrylic, canvas 80x45 cmopisany na odwrocie: Agnieszka Sandomierz 2008
Estimation: 4600-5200 zł
38. Agnieszka Sandomierz
Title: Without title, 2005
Informations: tempera, canvas30x60 cm, 32x62 cm w oprawieopisany na odwrocie: Agnieszka Sandomierz 2005
Estimation: 4600-5200 zł
39. Wiktor Sadowski
Title: The Book Page 281, 2005
Informations: mixed technique, paper74x104 cm, 87x116 cm w oprawieopisany na dole: THE BOOK PAGE 281 | W. SADOWSKI
Estimation: 4200-5600 zł
Cena sprzedaży: 4 000 zł
40. Krzysztof Musiał
Title: Symetria XXIII, 2017
Informations: oil, acrylic, canvas45x45 cmopisany na odwrocie: SYMETRIA XXIII | olej/akryl płótno | 45x45 cm | 2017 | Musiał
Estimation: 2400-2800 PLN
Cena sprzedaży: 1 900 zł
41. Ewa Zawadzka
Title: Materia ciszy 032, 2021
Informations: own technique, canvas50x50 cm kompozycja, 54,5x54,5 cm w oprawieopisany na odwrocie: EWA ZAWADZKA MATERIA CISZY – 032 2021
Starting price: 6 800,00 zł
Estimation: 7500-8500 zł
42. Joanna Pałys
Title: Nokturn IV, 2008
Informations: acrylic, canvas100x150 cmopisany na odwrocie: JOANNA PAŁYS INDUSTRIAL LANDSCAPE NOCTURN IV 2008
Starting price: 6 800,00 zł
Estimation: 8000-9000 zł
43. Kornel Wilczek
Title: Twierdza, 2005
Informations: oil, own technique, canvas85x85 cmsygn. p.d.: K. Wilczek
Estimation: 3400-3800 PLN
44. Czesław Piotr Szczepański
Title: Warszawa City, 2023
Informations: oil, canvas100x80 cmsygn. p.d.: CPeterS'23, opisany na odwrocie: CZESŁAW PIOTR SZCZEPAŃSKI | CPeterS 23
Estimation: 1800-2200 PLN
Cena sprzedaży: 1 900 zł
45. Maria Kucia-Albin
Title: Joy, 2023
Informations: acrylic, canvas 100x80 cm
Estimation: PLN 1600-2000
46. Andrzej Adam Sadowski
Title: Bourges – Uliczka z widokiem na Katedrę St-Etienne, 2015
Informations: acrylic, paper52,5x37,5 cm arkusz, 70x50 cm z passe-partoutsygn. p.d.: A. A. SADOWSKI 2015, opisany na odwrocie: 840. ANDRZEJ A. SADOWSKI, ŁÓDŹ | "BOURGES – ULICZKA Z WIDOKIEM NA KATEDRĘ ST-ETIENNE." | AKRYL/PAPIER, WYM: 45,2x29,7 cm, 2015.
Starting price: 3 600,00 zł
Estimation: 4200-4600 PLN
47. Jerzy Cichecki
Title: Zapach jesieni, 2023
Informations: acrylic, canvas55x46 cmsygn. p.d.: JCichecki, opisany na odwrocie: JERZY CICHECKI, "ZAPACH JESIENI"
Estimation: 2200-2600 PLN
48. Andrzej Szczepaniec
Title: Balerina, 2023
Informations: brąz patynowany, podstawa drewniana31x12x10 cmsygn. na podstawie: A. Szczepaniec, 2023
Starting price: 2 400,00 zł
Estimation: 3600-4200 zł
Cena sprzedaży: 3 000 zł
49. Anna Pazdalska
Title: Dama w kapeluszu, 2017
Informations: brąz lany patynowany 73x20x20 cm
Edition: 2/5
Starting price: 4 800,00 zł
Estimation: 6000-7500 zł
50. Jakub Łęcki
Title: Bez tytułu – dwie rzeźby z brązu, 2017
Informations: patinated bronze13x7,5x14 cm + 6,5x4x5 cmrzeźba słonia sygn. na podstawie: JAKUB ŁĘCKI
Estimation: 1800-2400 PLN
51. Magdalena Cybulska
Title: Władcy sił natury 7, 2013
Informations: mixed technique, paper22x19,5sygn. p.d.: MCybulska 2013, opisany na odwrocie: WŁADCY SIŁ NATURY 7 2013 22x19,5 cm
Starting price: 550,00 zł
Estimation: 600-700 zł
Cena sprzedaży: 600 zł
52. Małgorzata Leszczewska-Włodarska
Title: Zaczarowane miasto II wg cliché-verre B. Schulza, 1992
Informations: etching, paper17x22 cm matryca, 26,5x37 cm w oprawieopisany na dole: Zaczarowane miasto II wg cliché-verre B. Schulza | E.A XLII akwaforta | M. L. Włodarska 1992
Edition: E.A. XLII
Estimation: PLN 1200-1600
Cena sprzedaży: 1 200 zł
53. Adam Kwaśny
Title: Without title, 1995
Informations: etching, paper10x7 cm, 21,5x16,5 cmopisany na dole: akwaforta A. Kwaśny 1995
Starting price: 150,00 zł
Estimation: 200-300 zł