12 Aukcja Sztuki Współczesnej
Auction: 9 kwietnia 2024 r., godz. 19:30
Before auction exhibition: od 28 marca 2024 r.
Zapraszamy do udziału w licytacji we wtorek 9 kwietnia 2024 r. o godz. 19:30. Wszystkie prace prezentowane w katalogu można oglądać na żywo na wystawie przedaukcyjnej, która dostępna będzie w naszej siedzibie od 28 marca 2024 r., pod adresem: ul. Gen. W. Andersa 29 w Warszawie. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin w tygodniu w godz. 12:00-19:00 oraz w soboty w godz. 11:00-16:00. Na życzenie możemy również przesłać więcej zdjęć każdej z pozycji.
1. Andrejus Kovelinas
Title: Sobotni spacer, 2023
Informations: oil, canvas 100x100 cmsygn. p.d.: A. Kovelinas
Estimation: 7000-10000 zł
Cena sprzedaży: PLN 4,000.00
2. Nina Rostkowska
Title: Ptasiandrus, 2021
Informations: oil, canvas 50x70 cmopisany na odwrocie: NINA ROSTKOWSKA "PTASIANDRUS", 2021
Estimation: 1800-2400 PLN
3. Agata Rościecha
Title: Zarośla A3, 2023
Informations: acrylic, canvas65x81 cmsygn. p.d.: Rościecha, opisany na odwrocie: Agata Rościecha-Kan. "Zarośla A3" akryl na płótnie 65x80 2023
Estimation: 2400-3000 zł
4. David Pataria
Title: Tęczowy kogut, 2023
Informations: oil, plate80x60 cm, w oprawie 89x69 cmsygn. p.d.: D. Pataraia
Estimation: 2600-3400 zł
5. Zdzisław Majrowski-Meyro
Informations: oil, canvas110x146 cm, w oprawie 123,5 x 160 cm
Edition: sygn. p.d.: Meyro
Starting price: 29 000,00 zł
Estimation: 46 000 - 60 000 zł
6. Anna Sołtysiak
Title: Frozen 1, 2024
Informations: acrylic, canvas 100x80 cmsygn. p.d.: A. Sołtysiak '24 r., opisany na odwrocie: Anna Sołtysiak "Frozen 1" 2024 r. raszyn
Estimation: 3600-4400 zł
7. Monika Solorz
Title: Anioł z mieczem (na podstawie obrazu Francesco Cozza), 2023
Informations: kolaż, technika mieszana, płótno 30x40 cmopisany na odwrocie: "Anioł z mieczem" wg obrazu Francesco Cozza Monika Solorz collage 2023
Estimation: 2200-2800 PLN
Cena sprzedaży: PLN 1,900.00
8. Zdzisław Lenart
Title: A lasy wiecznie śpiewają, 2016
Informations: acrylic, canvas 90x90 cmopisany na odwrocie: Z.LENART, 2016 "A lasy wiecznie śpiewają" acrylic on canvas
Estimation: 2400-3200 zł
9. Grzegorz Śmigielski
Title: Napięte cięciwy, 2000
Informations: oil, canvas60x72,5 cmsygn. p.d.: G.ŚMIGIELSKI, opisany na odwrocie: GRZEGORZ ŚMIGIELSKI "Napięte cięciwy" maj 2000
Estimation: 2400-3200 zł
10. Stanisław Kortyka
Title: Trwanie – Horyzont jasny, 2020
Informations: oil, canvas47,5x47,5 cm, w oprawie 57x57 cmsygn. p.d.: St. Kortyka 2020, opisany na odwrocie: Stanisław Ryszard KORTYKA "HORYZONT– TRWANIE" 2020 olej, len – 48x48 St Kortyka
Starting price: 4 600,00 zł
Estimation: 5600-6200 zł
11. Zbigniew Jaskierski
Title: Landscape, 1964
Informations: oil, canvas240x154 cmsygn. p.d.: Z. JASKIERSKI 1964, opisany na odwrocie: Z. JASKIERSKI WARSZAWA "PEJZAŻ" 1964 154/240 CM, na odwrocie nalepka Centralnego Biura Wystaw Artystycznych Warszawa
Starting price: PLN 6,000.00
Estimation: 9600-11 000 zł
Cena sprzedaży: 6000,00 zł
12. Michał Paryski
Title: Słoń, 1991
Informations: oil, canvas40,5x33 cmsygn. p.d.: MP 91, opisany na odwrocie: SŁOŃ "EN ELEFANT" MICHAŁ PARYŻSKI
Starting price: 3 600,00 zł
Estimation: 4,200-5,000 PLN
13. Zdzisław Majrowski-Meyro
Title: Without title, 1991
Informations: oil, canvas140x195 cm, w oprawie 154,00 x 209 cm
Edition: sygn. p.d.: Meyro
Starting price: 29 000,00 zł
Estimation: 46 000-60 000 zł
14. Magdalena Cybulska
Title: Lalka 6 z cyklu Lalki, 2019
Informations: acrylic, oil, canvas70x60 cmsygn. p.d.: ceba’19, opisany na odwrocie: LALKA 6 ceba ‘19
Starting price: PLN 4,000.00
Estimation: PLN 5,000-6,000
15. Andrzej Folfas
Title: Podwójny akt z niebieską abstrakcją, 2002
Informations: oil, canvas100x100 cmsygn. l.d.: FOLFAS 2002
Starting price: PLN 4,000.00
Estimation: 4400-5500 zł
Cena sprzedaży: PLN 4,800
16. Marek Kwaszkiewicz
Title: Czerwone akty, 2002
Informations: oil, canvas109,5x130 cmopisany na odwrocie: KWASZKIEWICZ MAREK CZERWONE AKTY
Estimation: 3800-4400 PLN
17. Krzysztof Musiał
Title: Symetria XII, 2016
Informations: oil, acrylic, canvas45x45 cmopisany na odwrocie: SYMETRIA XII olej/akryl - płótno 45x45 cm 2016 Musiał
Estimation: 2400-2800 PLN
18. Jerzy Tomala
Title: Dąb w ogrodzie – II, 2023
Informations: acrylic, canvas 100x100 cmsygn. p.d.: TOMALA '23, opisany na odwrocie: JERZY TOMALA "DĄB W OGRODZIE - II/2023 DEC. 2023
Estimation: 4600-6000 zł
19. Alina Bloch
Title: Eden 1, 2018
Informations: gryphalan dyes, natural silk200x90 cm
Starting price: 3 400,00 zł
Estimation: 4,200-5,000 PLN
Cena sprzedaży: 5000 PLN
20. Alina Dorada-Krawczyk
Title: Frezja, 2009
Informations: oil, canvas120x80 cmsygn. p.d.: ADorada'09, opisany na odwrocie: ALINA DORADA-KRAWCZYK "FREZJA" 120x80 cm 2009
Starting price: PLN 4,000.00
Estimation: 4600-5000 zł
21. Maria Sadowska
Title: Budda, 2023
Informations: oil, canvas30x70 cmsygn. l.d.: monogramem, opisany na odwrocie: MARIA SADOWSKA "BUDDA" OLEJ, PŁÓTNO
Starting price: 4 200,00 zł
Estimation: 5400-6000 zł
Cena sprzedaży: PLN 5500
22. Łukasz Huculak
Title: Without title, 2014
Informations: tempera, papier30x49 cm w świetle passe-partout, 47,5x66,5 cm w oprawiesygn. p.g.: Huculak 14
Estimation: 2600-3400 zł
23. Ewa Zawadzka
Title: Czuła jest noc 042–c, 2023
Informations: own technique, canvas70x70 cmopisany na odwrocie: EWA ZAWADZKA z cyklu – Czuła jest noc 042–c 2023
Starting price: 8 200,00 zł
Estimation: 9000-10 000 zł
24. Joanna Pałys
Title: Krajobraz przeobrażony nr XIBS, 2023
Informations: acrylic, canvas90x70 cmopisany na odwrocie: JOANNA PAŁYS "KRAJOBRAZ PRZEOBRAŻONY NR XIBS" 2023
Starting price: 4 400,00 zł
Estimation: 5000-5500 PLN
25. Agata Czeremuszkin-Chrut
Title: Otoczaki 30, 2020
Informations: acrylic, canvas100x150 cmopisany na odwrocie: “OTOCZAKI 30” 100x150 cm, akryl/płótno 2020 A. Czeremuszkin-Chrut
Starting price: PLN 7,800.00
Estimation: 9000-10000 zł
26. Iza Staręga
Title: Bez tytułu z cyklu Kobiety w chustach mężczyźni hełmach, 2017
Informations: own technique, canvas100x80 cmreference number pd: IZA STARĘGA, described on the reverse: IZA STARĘGA FROM THE CYCLE OF WOMEN IN SCARVES MEN IN HELMETS 2017
Starting price: PLN 5,500.00
Estimation: 6000-7000 zł
27. Barbara Bokota-Tomala
Title: Wrzosowisko blisko, 2006
Informations: oil, canvas73x100 cmopisany na odwrocie: BARBARA VICTORIA BOKOTA "WRZOSOWISKO BLISKO" 2006
Estimation: 2400-3000 zł
28. Zbigniew Mil
Title: Żółty motylek, 1996
Informations: oil, canvas 81 x 100 cmsygn. p.d.: Z.MIL 96 r., opisany na odwrocie" Żółty motylek" 100x81 cm 1996 r. Zbigniew Mil
Estimation: 3200-4600 zł
29. Tomasz Karabowicz
Title: Borowiki, 2016
Informations: oil, canvas 40x40 cmsygn. l.d.: TK 2016 TOMASZ KARABOWICZ, opisany na odwrocie: BOROWIKI TK 2016 TOMASZ KARABOWICZ KARCZÓWEK
Estimation: 3000-4200 zł
30. Jerzy Cichecki
Title: Tango z wiatrem, 2024
Informations: acrylic, canvas55x46 cm sygn. p.d: JCichecki
Estimation: 1800-2200 PLN
31. Czesław Piotr Szczepański
Title: NY – Central Park, 2024
Informations: oil, canvas 50x100 cmsygn. p.d.: CPeterS, opisany na odwrocie: Czesław Piotr Szczepański 2024 NY - CENTRAL PARK II 02/24
Estimation: 1800-2200 PLN
32. Mariusz Zdybał
Title: Ten moment, 2024
Informations: olej, szlagmetal, płótno 80x60 cmsygn. l.d.: ZDYBAŁ'2024, opisany na odwrocie: "TEN MOMENT" 80x60 cm SZLAGMETAL, OLEJ, PŁÓTNO MARIUSZ ZDYBAŁ 2024
Estimation: 4800-5400 zł
33. Grzegorz Witek
Title: Czarna dama, 2024
Informations: brąz patynowany, częściowo polerowany, odlew na wosk tracony65 x 14,5 x 19,5 cmsygn. na podstawie: W.G.
Starting price: 4 800,00 zł
Estimation: 6800-7600 zł
34. Paweł Rubaszewski
Title: Samotny anioł, 2024
Informations: patinated bronze, resin, steel59,5x13,5x5 cmsygn. na spodzie: PAWEŁ RUBASZEWSKI 2024 "SAMOTNY ANIOŁ"
Estimation: 2000-2400 PLN
35. Krzysztof Śliwka
Title: Jeanne, 2024
Informations: drewno lipowe i dębowe olejowane 38x35x9 cmopisany na odwrocie: Śliwka
Estimation: PLN 2800-3600
36. Magdalena Cybulska
Title: Władcy sił natury 22, 2013
Informations: mixed technique, paper23x19 cmsygn. p.d.: M.Cybulska '13, opisany na odwrocie: WŁADCY SIŁ NATURY 22 19x23 2013
Starting price: PLN 600.00
Estimation: 700-800 zł
37. Ewa Zawadzka
Title: From the series Black Landscapes, 1999
Informations: druk wypukły, papier27,5x37,5 cm arkusz, 47x58 cm z passe-partoutopisany na odwrocie: EWA ZAWADZKA – CZARNE PEJZAŻE – 1999 – 2/V druk wypukły
Edition: 2/5
Estimation: 2400-3000 zł
38. Leonard Pędziałek
Title: BeBop (for Ella II), 2016
Informations: litografia, papier Canson Edition 250g75,5x57 cmsygn. u dołu: "BeBop for Ella II" Leonard Pędziałek
Edition: 4/4
Starting price: PLN 800.00
Estimation: 1000-1200 PLN
39. Leonard Pędziałek
Title: BeBop (for Joe), 2016
Informations: litografia, papier Canson Edition 250g57x75,5 cmsygn. u dołu: 2/6 2016 "BeBop for Joe" Leonard Pędziałek
Edition: 2/6
Starting price: PLN 800.00
Estimation: 1000-1200 PLN
40. Andrzej Folfas
Title: High hills, 1984
Informations: tusz, kolaż, brystol 86 x 61 cmsygn. l.d.: FOLFAS 84
Starting price: PLN 1,300.00
Estimation: 1400-1800 PLN
41. Olga Wolniak
Title: W buduarze, 1990
Informations: ołówek, papier37,5x28 cm w świetle passe-partout, 48,5x38,5 cm w oprawiesygn. p.d.: Olga Wolniak '90
Starting price: PLN 400.00
Estimation: 800-1200 zł
42. Andrzej Adam Sadowski
Title: Annecy – Deszczowe przedpołudnie – J. Y. Tanguy, 2004-2005
Informations: gwasz, papier32,5x48,5 cm arkusz, 50x70 cm z passe-partoutsygn. p.d.: A. SADOWSKI 2004/05., opisany na odwrocie: 688. ANDRZEJ A. SADOWSKI, ŁÓDŹ | "ANNECY – DESZCZOWE PRZEDPOŁUDNIE – J. Y. TANGUY." | GWASZ/PAPIER, WYM: 31,5x46,7 cm, 2004/2005.
Starting price: 3 600,00 zł
Estimation: 4200-4600 PLN
43. Jeremi Kubicki
Title: Pałacyk Frascati, 1929
Informations: "technika mieszana, papier naklejony na tekturę34x50 cm, w oprawie 39x55,5 cmsygn. l.d.: Kubicki Jeremi 18 X 1929, na odwrocie dedykacja
Starting price: PLN 5,000.00
Estimation: 5500-7000 zł
44. Andrzej Maziarski
Title: Ratusz sandomierski, 1956
Informations: tusz, papier41,5x29,3 cmopisany na odwrocie: RATUSZ SANDOMIERSKI chyba VI/VII 1956, z tyłu naklejone zdjęcie z "Życia Warszawy" 1956 r.
Starting price: PLN 400.00
Estimation: 500-700 zł
45. Edward Głowacki
Title: Julian Tuwim, lata 30. XX w.
Informations: tusz, papier35,2x24,3 cm, w oprawie 50x38 cmsygn. l.d.: EG
Estimation: 2200-2600 PLN
Cena sprzedaży: PLN 2,800
46. Edward Głowacki
Title: Mieczysława Ćwiklińska, lata 30. XX w.
Informations: tusz, papier31x23 cm w świetle passe-partout, 50x38 cm w oprawiesygn. p.g.: EG
Estimation: 2200-2600 PLN
47. Edward Głowacki
Title: Portret męski z rzeźbą etniczną, 1928
Informations: tusz, papier31x23 cm w świetle passe-partout, 50x38 cm w oprawiesygn. l.d.: EG 928
Estimation: 2200-2600 PLN
48. Edward Głowacki
Title: Mężczyzna w muszce, 1925
Informations: akwarela, tusz, papier30x23 cm w świetle passe-partout, 53x40 cm w oprawiesygn. l.g.: EG / 925
Estimation: 2600-3400 zł
49. Andrzej Maziarski
Title: Andrzej Gołota, 2004
Informations: technika mieszana, tusz, papier34x49,3 cm
Starting price: PLN 400.00
Estimation: 500-700 zł
50. Andrzej Maziarski
Title: Z prac sejmu, 2004
Informations: technika mieszana, tusz, papier43x29,5 cm
Starting price: PLN 400.00
Estimation: 500-700 zł
51. Andrzej Maziarski
Title: Teraz tu jak tam, 2004
Informations: technika mieszana, tusz, papier42x28 cmopisany z tyłu: TERAZ TU JAK TAM
Starting price: PLN 400.00
Estimation: 500-700 zł
52. Andrzej Maziarski
Title: Davos, 1998
Informations: technika mieszana, tusz, papier43x30,8 cm
Starting price: PLN 400.00
Estimation: 500-700 zł
53. Andrzej Maziarski
Title: Wycinanka dla dorosłych, 2003
Informations: technika mieszana, tusz, papier29,5x42 cm
Starting price: PLN 400.00
Estimation: 500-700 zł
54. Andrzej Maziarski
Title: Taka noc to tylko raz na sto lat albo i rzadziej, 2000
Informations: technika mieszana, tusz, papier21,5x30 cm
Starting price: PLN 400.00
Estimation: 500-700 zł
55. Feliks Topolski
Title: Topolski’s Chronicle No. 1-8 (229-236) Vol. XI – numer rocznicowy, 1963
Informations: litografia barwna, papier, zestaw: oryginalna teka + 2 składane arkusze drukowane dwustronniewymiary pojedynczego arkusza po rozłożeniu: 91x117 cm, wymiary teki: 51x32 cmstan zachowania: teka na lewym dolnym rogu posiada ślady zalania, lekkie naddarcia papieru na brzegach arkuszy
Starting price: 320,00 zł
Estimation: 500-800 zł
56. Feliks Topolski
Title: Topolski’s Chronicle No. 22-24 (202-204) Vol. IX – Congo, 1961
Informations: litografia barwna, papier, zestaw: oryginalna koperta prenumeratorska z datownikiem i znaczkami z Wielkiej Brytanii + 4 dwustronne arkusze składane na półwymiary arkusza po rozłożeniu: 46x58 cm; wymiary koperty: 46,5x30 cm
Starting price: 320,00 zł
Estimation: 500-700 zł
57. Feliks Topolski
Title: Topolski’s Chronicle No. 22-24 (226-228) Vol. X – English Writers, 1962
Informations: litografia barwna, papier, zestaw: oryginalna koperta prenumeratorska z datownikiem i znaczkami z Wielkiej Brytanii + 4 dwustronne arkusze składane na półwymiary arkusza po rozłożeniu: 46x58 cm, wymiary koperty: 46,5x30 cmzawiera portrety angielskich pisarzy, m.in. T.S. Eliota, Aldousa Huxleya, W.H. Audena i innych, stan zachowania: pofalowany papier, lekkie naddarcia na brzegach
Starting price: 320,00 zł
Estimation: 500-800 zł
58. Feliks Topolski
Title: Topolski’s Chronicle No. 21-24 (249-252) Vol. XI – Labour Party Shadow Cabinet, 1963
Informations: litografia barwna, papier, zestaw: oryginalna koperta prenumeratorska z datownikiem i znaczkami z Wielkiej Brytanii + 1 składany arkusz drukowany dwustronnie wymiary arkusza po rozłożeniu: 91x117 cm; wymiary koperty: 46,5x30 cmstan zachowania: lekkie naddarcia na brzegach i linii złożenia arkusza
Starting price: 160,00 zł
Estimation: 300-400 zł
59. Feliks Topolski
Title: Topolski’s Chronicle No. 17-20 (245-248) Vol. XI – Cuba, 1963
Informations: litografia czarno-biała, papier, zestaw: oryginalna koperta prenumeratorska + 3 arkusze drukowane dwustronnie, składanewymiary arkusza po rozłożeniu: 58x91,5 cm, wymiary koperty: 46,5x31 cmstan zachowania: pofalowanie papieru, lekkie naddarcia na brzegach arkuszy
Starting price: PLN 400.00
Estimation: 600-900 zł
60. Feliks Topolski
Title: Topolski’s Chronicle No. 16-21 (196-201) Vol. IX, 1961
Informations: litografia czarno-biała, papier, zestaw: oryginalna koperta prenumeratorska + 3 arkusze drukowane dwustronnie, składanewymiary arkusza po rozłożeniu: 58x91,5 cm; wymiary koperty: 46,5x31 cmstan zachowania: podarta koperta i wycięte znaczki, lekkie naddarcia na brzegach arkuszy
Starting price: 240,00 zł
Estimation: 400-600 zł
61. Feliks Topolski
Informations: litografia czarno-biała i barwna, papier, zestaw: koperta + 6 arkuszy drukowanych dwustronnie, składanychwymiary arkuszy: 58x92 cm; 46x116; 58,5x45,5 cm; 58x45,5 cm; 2x 46x58 cm; wymiary koperty: 50x35 cmstan zachowania: lekkie naddarcia na brzegach i linii złożenia arkusza
Starting price: 480,00 zł
Estimation: 600-1000 zł
62. Feliks Topolski
Title: Topolski’s Chronicle No. 17-21 (221-225) Vol. X, Moskwa i Leningrad, 1962
Informations: litografia czarno-biała, papier, zestaw: oryginalna koperta prenumeratorska z datownikiem i znaczkami z Wielkiej Brytaniii + 21 arkuszy drukowanych dwustronnie, 1 arkusz z indeksem rysunków z 1961 r.wymiary: 20 pojedynczych arkuszy: 38,5 x 26-28 cm; 1 arkusz składany dwustronny, po rozłożeniu: 46x68 cmstan zachowania: lekkie naddarcia na brzegach i linii złożenia arkusza
Starting price: 1 680,00 zł
Estimation: 1800-2400 PLN
63. Feliks Topolski
Title: Topolski’s Chronicle Vol. IX, 1961, No. 3-5 (183-185), Winter Sports; No. 12-15 (192-195), Theatre des Nations, 1961
Informations: litografia czarno-biała i kolorowa, papier, zestaw: oryginalna teka + 6 arkuszy drukowanych dwustronnie5x 45,5x58 cm, 1x 116x91 cm; wymiary teki: 50x32,5 cmstan zachowania: lekkie naddarcia arkuszy na brzegach i w miejscach złożenia, teka posiada ślady zalania
Starting price: 560,00 zł
Estimation: 700-1000 zł
64. Feliks Topolski
Informations: litografia czarno-biała i kolorowa, papier, zestaw: oryginalna teka + 12 arkuszy drukowanych dwustronniewymiary arkuszy: 91x58 cm; 91x117 cm; 10x 46x58 cm; wymiary teki: 50x32,5 cmlekkie naddarcia arkuszy na brzegach i w miejscach złożenia, pofalowania papieru, teka nosi ślady zalania
Starting price: 1 040,00 zł
Estimation: PLN 1200-1800