12 Aukcja Sztuki Współczesnej

Auction: 9 kwietnia 2024 r., godz. 19:30

Before auction exhibition: od 28 marca 2024 r.

Zapraszamy do udziału w licytacji we wtorek 9 kwietnia 2024 r. o godz. 19:30. Wszystkie prace prezentowane w katalogu można oglądać na żywo na wystawie przedaukcyjnej, która dostępna będzie w naszej siedzibie od 28 marca 2024 r., pod adresem: ul. Gen. W. Andersa 29 w Warszawie. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin w tygodniu w godz. 12:00-19:00 oraz w soboty w godz. 11:00-16:00. Na życzenie możemy również przesłać więcej zdjęć każdej z pozycji.

Katalog 12 Aukcja Sztuki Współczesnej

Andrejus Kovelinas, Sobotni spacer, 2023 - żółto-szary obraz z kobietą i ptakami, papugi

1. Andrejus Kovelinas

Title: Sobotni spacer, 2023

Informations: oil, canvas 100x100 cmsygn. p.d.: A. Kovelinas

Estimation: 7000-10000 zł

Cena sprzedaży: PLN 4,000.00

Nina Rostkowska, Ptasiandrus, 2021 - kolorowa abstrakcja, obraz, fiolet, żółty

2. Nina Rostkowska

Title: Ptasiandrus, 2021

Informations: oil, canvas 50x70 cmopisany na odwrocie: NINA ROSTKOWSKA "PTASIANDRUS", 2021

Estimation: 1800-2400 PLN

Agata Rościecha, Zarośla A3, 2023 - kolorowy obraz z łąką, rośliny, żółty, fiolet

3. Agata Rościecha

Title: Zarośla A3, 2023

Informations: acrylic, canvas65x81 cmsygn. p.d.: Rościecha, opisany na odwrocie: Agata Rościecha-Kan. "Zarośla A3" akryl na płótnie 65x80 2023

Estimation: 2400-3000 zł

David Pataria, Tęczowy kogut - kolorowy obraz, bajkowy z kogutem

4. David Pataria

Title: Tęczowy kogut, 2023

Informations: oil, plate80x60 cm, w oprawie 89x69 cmsygn. p.d.: D. Pataraia

Estimation: 2600-3400 zł

Zdzisław Majrowski-Meyro, Bez tytułu - obraz surrealistyczny, morze, niebo, pastelowe barwy

5. Zdzisław Majrowski-Meyro

Informations: oil, canvas110x146 cm, w oprawie 123,5 x 160 cm

Edition: sygn. p.d.: Meyro

Starting price: 29 000,00 zł

Estimation: 46 000 - 60 000 zł

Anna Sołtysiak, Frozen 1, 2024 - pastelowy pejzaż, jezioro, księżyc, gałęzie drzewa

6. Anna Sołtysiak

Title: Frozen 1, 2024

Informations: acrylic, canvas 100x80 cmsygn. p.d.: A. Sołtysiak '24 r., opisany na odwrocie: Anna Sołtysiak "Frozen 1" 2024 r. raszyn

Estimation: 3600-4400 zł

Monika Solorz, Anioł z mieczem (na podstawie obrazu Francesco Cozza), 2023 - obraz z aniołem, fiolet, zieleń, czerń

7. Monika Solorz

Title: Anioł z mieczem (na podstawie obrazu Francesco Cozza), 2023

Informations: kolaż, technika mieszana, płótno 30x40 cmopisany na odwrocie: "Anioł z mieczem" wg obrazu Francesco Cozza Monika Solorz collage 2023

Estimation: 2200-2800 PLN

Cena sprzedaży: PLN 1,900.00

Zdzisław Lenart, A lasy wiecznie śpiewają, 2016 - abstrakcja kolorowa

8. Zdzisław Lenart

Title: A lasy wiecznie śpiewają, 2016

Informations: acrylic, canvas 90x90 cmopisany na odwrocie: Z.LENART, 2016 "A lasy wiecznie śpiewają" acrylic on canvas

Estimation: 2400-3200 zł

Grzegorz Śmigielski, Napięte cięciwy, 2000 - obraz z mężczyznami strzelającymi z łuku

9. Grzegorz Śmigielski

Title: Napięte cięciwy, 2000

Informations: oil, canvas60x72,5 cmsygn. p.d.: G.ŚMIGIELSKI, opisany na odwrocie: GRZEGORZ ŚMIGIELSKI "Napięte cięciwy" maj 2000

Estimation: 2400-3200 zł

Stanisław Kortyka, Trwanie - Horyzont jasny, 2020 - błękitno-szary pejzaż, kamienie, realizm magiczny

10. Stanisław Kortyka

Title: Trwanie – Horyzont jasny, 2020

Informations: oil, canvas47,5x47,5 cm, w oprawie 57x57 cmsygn. p.d.: St. Kortyka 2020, opisany na odwrocie: Stanisław Ryszard KORTYKA "HORYZONT– TRWANIE" 2020 olej, len – 48x48 St Kortyka

Starting price: 4 600,00 zł

Estimation: 5600-6200 zł

Zbigniew Jaskierski, Pejzaż, 1964 - abstrakcja, błękit, zieleń, brązy, obraz

11. Zbigniew Jaskierski

Title: Landscape, 1964

Informations: oil, canvas240x154 cmsygn. p.d.: Z. JASKIERSKI 1964, opisany na odwrocie: Z. JASKIERSKI WARSZAWA "PEJZAŻ" 1964 154/240 CM, na odwrocie nalepka Centralnego Biura Wystaw Artystycznych Warszawa

Starting price: PLN 6,000.00

Estimation: 9600-11 000 zł

Cena sprzedaży: 6000,00 zł

Michał Paryżski Słoń, 1991 granatowa ciemna abstrakcja niebo animalistyka zwierzę

12. Michał Paryski

Title: Słoń, 1991

Informations: oil, canvas40,5x33 cmsygn. p.d.: MP 91, opisany na odwrocie: SŁOŃ "EN ELEFANT" MICHAŁ PARYŻSKI

Starting price: 3 600,00 zł

Estimation: 4,200-5,000 PLN

Zdzisław Majrowski-Meyro, Bez tytułu - obraz surrealistyczny, kobieta, akt, dłonie, żółty, błękit

13. Zdzisław Majrowski-Meyro

Title: Without title, 1991

Informations: oil, canvas140x195 cm, w oprawie 154,00 x 209 cm

Edition: sygn. p.d.: Meyro

Starting price: 29 000,00 zł

Estimation: 46 000-60 000 zł

Lalka 6 - Magdalena Cybulska - biała postać na szarym tle

14. Magdalena Cybulska

Title: Lalka 6 z cyklu Lalki, 2019

Informations: acrylic, oil, canvas70x60 cmsygn. p.d.: ceba’19, opisany na odwrocie: LALKA 6 ceba ‘19

Starting price: PLN 4,000.00

Estimation: PLN 5,000-6,000

Andrzej Folfas, Podwójny akt z niebieską abstrakcją, 2002 - graficzny obraz, biało-niebieski, postacie

15. Andrzej Folfas

Title: Podwójny akt z niebieską abstrakcją, 2002

Informations: oil, canvas100x100 cmsygn. l.d.: FOLFAS 2002

Starting price: PLN 4,000.00

Estimation: 4400-5500 zł

Cena sprzedaży: PLN 4,800

Marek Kwaszkiewicz, Czerwone akty - obraz z postaciami w czerwieni

16. Marek Kwaszkiewicz

Title: Czerwone akty, 2002

Informations: oil, canvas109,5x130 cmopisany na odwrocie: KWASZKIEWICZ MAREK CZERWONE AKTY

Estimation: 3800-4400 PLN

Krzysztof Musiał, Symetria XII, 2016 - czerwono-czarna abstrakcja kwadrat

17. Krzysztof Musiał

Title: Symetria XII, 2016

Informations: oil, acrylic, canvas45x45 cmopisany na odwrocie: SYMETRIA XII olej/akryl - płótno 45x45 cm 2016 Musiał

Estimation: 2400-2800 PLN

Jerzy Tomala, Dąb w ogrodzie - II, 2023 - geometryczna abstrakcja, kształty, szarość czerwień

18. Jerzy Tomala

Title: Dąb w ogrodzie – II, 2023

Informations: acrylic, canvas 100x100 cmsygn. p.d.: TOMALA '23, opisany na odwrocie: JERZY TOMALA "DĄB W OGRODZIE - II/2023 DEC. 2023

Estimation: 4600-6000 zł

Alina Bloch, Eden 1, 2018 - błękitno-żółta abstrakcja, jedwab

19. Alina Bloch

Title: Eden 1, 2018

Informations: gryphalan dyes, natural silk200x90 cm

Starting price: 3 400,00 zł

Estimation: 4,200-5,000 PLN

Cena sprzedaży: 5000 PLN

Alina Dorada-Krawczyk, Frezja, 2009 - abstrakcja na czarnym tle

20. Alina Dorada-Krawczyk

Title: Frezja, 2009

Informations: oil, canvas120x80 cmsygn. p.d.: ADorada'09, opisany na odwrocie: ALINA DORADA-KRAWCZYK "FREZJA" 120x80 cm 2009

Starting price: PLN 4,000.00

Estimation: 4600-5000 zł

Maria Sadowska, Budda, 2023 - martwa natura z naczyniami i figurką Buddy

21. Maria Sadowska

Title: Budda, 2023

Informations: oil, canvas30x70 cmsygn. l.d.: monogramem, opisany na odwrocie: MARIA SADOWSKA "BUDDA" OLEJ, PŁÓTNO

Starting price: 4 200,00 zł

Estimation: 5400-6000 zł

Cena sprzedaży: PLN 5500

Łukasz Huculak, Bez tytułu, 2014 - martwa natura w szarościach

22. Łukasz Huculak

Title: Without title, 2014

Informations: tempera, papier30x49 cm w świetle passe-partout, 47,5x66,5 cm w oprawiesygn. p.g.: Huculak 14

Estimation: 2600-3400 zł

Ewa Zawadzka, Czuła jest noc 042-c, 2023 – kwadratowy obraz, abstrakcja, czerń, brąz, biel

23. Ewa Zawadzka

Title: Czuła jest noc 042–c, 2023

Informations: own technique, canvas70x70 cmopisany na odwrocie: EWA ZAWADZKA z cyklu – Czuła jest noc 042–c 2023

Starting price: 8 200,00 zł

Estimation: 9000-10 000 zł

Joanna Pałys, Krajobraz przeobrażony nr XIBS, 2023, pejzaż w pomarańczu, szarościach, kamieniołom, skały, architektura

24. Joanna Pałys

Title: Krajobraz przeobrażony nr XIBS, 2023

Informations: acrylic, canvas90x70 cmopisany na odwrocie: JOANNA PAŁYS "KRAJOBRAZ PRZEOBRAŻONY NR XIBS" 2023

Starting price: 4 400,00 zł

Estimation: 5000-5500 PLN

Otoczaki 30 - Agata Czeremuszkin-Chrut - abstrakcja z czernią, bielą i czerwienią na jasnym tle

25. Agata Czeremuszkin-Chrut

Title: Otoczaki 30, 2020

Informations: acrylic, canvas100x150 cmopisany na odwrocie: “OTOCZAKI 30” 100x150 cm, akryl/płótno 2020 A. Czeremuszkin-Chrut

Starting price: PLN 7,800.00

Estimation: 9000-10000 zł

Bez tytułu z cyklu Kobiety w chustach mężczyźni hełmach - Iza Staręga (2017), obraz na płótnie wykonany techniką własną

26. Iza Staręga

Title: Bez tytułu z cyklu Kobiety w chustach mężczyźni hełmach, 2017

Informations: own technique, canvas100x80 cmreference number pd: IZA STARĘGA, described on the reverse: IZA STARĘGA FROM THE CYCLE OF WOMEN IN SCARVES MEN IN HELMETS 2017

Starting price: PLN 5,500.00

Estimation: 6000-7000 zł

Barbara Bokota-Tomala, Wrzosowisko blisko, 2006 - pejzaż z drzwami i łąką

27. Barbara Bokota-Tomala

Title: Wrzosowisko blisko, 2006

Informations: oil, canvas73x100 cmopisany na odwrocie: BARBARA VICTORIA BOKOTA "WRZOSOWISKO BLISKO" 2006

Estimation: 2400-3000 zł

Zbigniew Mil, Żółty motylek, 1996 - akt, naga kobieta na łące

28. Zbigniew Mil

Title: Żółty motylek, 1996

Informations: oil, canvas 81 x 100 cmsygn. p.d.: Z.MIL 96 r., opisany na odwrocie" Żółty motylek" 100x81 cm 1996 r. Zbigniew Mil

Estimation: 3200-4600 zł

Tomasz Karabowicz, Borowiki, 2016 - martwa natura z grzybami, żółto-zielona

29. Tomasz Karabowicz

Title: Borowiki, 2016

Informations: oil, canvas 40x40 cmsygn. l.d.: TK 2016 TOMASZ KARABOWICZ, opisany na odwrocie: BOROWIKI TK 2016 TOMASZ KARABOWICZ KARCZÓWEK

Estimation: 3000-4200 zł

Jerzy Cichecki, Tango z wiatrem, 2024 - kolorowy obraz z tancerką

30. Jerzy Cichecki

Title: Tango z wiatrem, 2024

Informations: acrylic, canvas55x46 cm sygn. p.d: JCichecki

Estimation: 1800-2200 PLN

Czesław Piotr Szczepański, NY –, Central Park, 2024 panorama miasta, Nowy Jork

31. Czesław Piotr Szczepański

Title: NY – Central Park, 2024

Informations: oil, canvas 50x100 cmsygn. p.d.: CPeterS, opisany na odwrocie: Czesław Piotr Szczepański 2024 NY - CENTRAL PARK II 02/24

Estimation: 1800-2200 PLN

Mariusz Zdybał, Ten moment, 2024 - bajkowy obraz, postać na złotym tle

32. Mariusz Zdybał

Title: Ten moment, 2024

Informations: olej, szlagmetal, płótno 80x60 cmsygn. l.d.: ZDYBAŁ'2024, opisany na odwrocie: "TEN MOMENT" 80x60 cm SZLAGMETAL, OLEJ, PŁÓTNO MARIUSZ ZDYBAŁ 2024

Estimation: 4800-5400 zł

Grzegorz Witek, Czarna dama, 2024 - rzeźba z brązu, kobieta w kapeluszu

33. Grzegorz Witek

Title: Czarna dama, 2024

Informations: brąz patynowany, częściowo polerowany, odlew na wosk tracony65 x 14,5 x 19,5 cmsygn. na podstawie: W.G.

Starting price: 4 800,00 zł

Estimation: 6800-7600 zł

Paweł Rubaszewski, Samotny anioł, 2024 - smukła rzeźba z brązu, postać

34. Paweł Rubaszewski

Title: Samotny anioł, 2024

Informations: patinated bronze, resin, steel59,5x13,5x5 cmsygn. na spodzie: PAWEŁ RUBASZEWSKI 2024 "SAMOTNY ANIOŁ"

Estimation: 2000-2400 PLN

Krzysztof Śliwka, Jeanne, 2024 - portret kobiety, rzeźba w drewnie

35. Krzysztof Śliwka

Title: Jeanne, 2024

Informations: drewno lipowe i dębowe olejowane 38x35x9 cmopisany na odwrocie: Śliwka

Estimation: PLN 2800-3600

WŁADCY SIŁ NATURY 22 - Magdalena Cybulska (2013), technika mieszana na papierze

36. Magdalena Cybulska

Title: Władcy sił natury 22, 2013

Informations: mixed technique, paper23x19 cmsygn. p.d.: M.Cybulska '13, opisany na odwrocie: WŁADCY SIŁ NATURY 22 19x23 2013

Starting price: PLN 600.00

Estimation: 700-800 zł

Ewa Zawadzka, Z cyklu Czarne pejzaże, 1999, grafika, abstrakcja, architektura, druk

37. Ewa Zawadzka

Title: From the series Black Landscapes, 1999

Informations: druk wypukły, papier27,5x37,5 cm arkusz, 47x58 cm z passe-partoutopisany na odwrocie: EWA ZAWADZKA – CZARNE PEJZAŻE – 1999 – 2/V druk wypukły

Edition: 2/5

Estimation: 2400-3000 zł

Leonard Pędziałek, BeBop (for Ella II), 2016 - grafika czarno-czerwona na białym tle, druk, abstrakcja

38. Leonard Pędziałek

Title: BeBop (for Ella II), 2016

Informations: litografia, papier Canson Edition 250g75,5x57 cmsygn. u dołu: "BeBop for Ella II" Leonard Pędziałek

Edition: 4/4

Starting price: PLN 800.00

Estimation: 1000-1200 PLN

Leonard Pędziałek, BeBop (for Joe), 2016 - grafika, litografia, czerń, biel, szarość, czerwień

39. Leonard Pędziałek

Title: BeBop (for Joe), 2016

Informations: litografia, papier Canson Edition 250g57x75,5 cmsygn. u dołu: 2/6 2016 "BeBop for Joe" Leonard Pędziałek

Edition: 2/6

Starting price: PLN 800.00

Estimation: 1000-1200 PLN

Andrzej Folfas, High hills, 1984 - kolorowy obraz na papierze, kobiece nogi, postaci

40. Andrzej Folfas

Title: High hills, 1984

Informations: tusz, kolaż, brystol 86 x 61 cmsygn. l.d.: FOLFAS 84

Starting price: PLN 1,300.00

Estimation: 1400-1800 PLN

Olga Wolniak, W buduarze, 1990 - kobiecy akt, rysunek ołówkiem

41. Olga Wolniak

Title: W buduarze, 1990

Informations: ołówek, papier37,5x28 cm w świetle passe-partout, 48,5x38,5 cm w oprawiesygn. p.d.: Olga Wolniak '90

Starting price: PLN 400.00

Estimation: 800-1200 zł

Andrzej Sadowski Annecy – Deszczowe przedpołudnie – J. Y. Tanguy, 2004-2005 realizm pejzaż miejski weduta architektura budynki miasto

42. Andrzej Adam Sadowski

Title: Annecy – Deszczowe przedpołudnie – J. Y. Tanguy, 2004-2005

Informations: gwasz, papier32,5x48,5 cm arkusz, 50x70 cm z passe-partoutsygn. p.d.: A. SADOWSKI 2004/05., opisany na odwrocie: 688. ANDRZEJ A. SADOWSKI, ŁÓDŹ | "ANNECY – DESZCZOWE PRZEDPOŁUDNIE – J. Y. TANGUY." | GWASZ/PAPIER, WYM: 31,5x46,7 cm, 2004/2005.

Starting price: 3 600,00 zł

Estimation: 4200-4600 PLN

Jeremi Kubicki, Pałacyk Frascati, 1929 - obraz z architekturą, biały pałac wśród drzew

43. Jeremi Kubicki

Title: Pałacyk Frascati, 1929

Informations: "technika mieszana, papier naklejony na tekturę34x50 cm, w oprawie 39x55,5 cmsygn. l.d.: Kubicki Jeremi 18 X 1929, na odwrocie dedykacja

Starting price: PLN 5,000.00

Estimation: 5500-7000 zł

Andrzej Maziarski, Ratusz sandomierski, 1956 - rysunek architektura, tusz na papierze, Sandomierz

44. Andrzej Maziarski

Title: Ratusz sandomierski, 1956

Informations: tusz, papier41,5x29,3 cmopisany na odwrocie: RATUSZ SANDOMIERSKI chyba VI/VII 1956, z tyłu naklejone zdjęcie z "Życia Warszawy" 1956 r.

Starting price: PLN 400.00

Estimation: 500-700 zł

Edward Głowacki, Julian Tuwim, lata 30. XX w. - portret, karykatura poety, tusz na papierze

45. Edward Głowacki

Title: Julian Tuwim, lata 30. XX w.

Informations: tusz, papier35,2x24,3 cm, w oprawie 50x38 cmsygn. l.d.: EG

Estimation: 2200-2600 PLN

Cena sprzedaży: PLN 2,800

Edward Głowacki, Mieczysława Ćwiklińska, lata 30. XX w. - portret, karykatura, tusz na papierze

46. Edward Głowacki

Title: Mieczysława Ćwiklińska, lata 30. XX w.

Informations: tusz, papier31x23 cm w świetle passe-partout, 50x38 cm w oprawiesygn. p.g.: EG

Estimation: 2200-2600 PLN

Edward Głowacki, Portret męski z rzeźbą etniczną, 1928 - karykatura, portret mężczyzny, tusz, papier

47. Edward Głowacki

Title: Portret męski z rzeźbą etniczną, 1928

Informations: tusz, papier31x23 cm w świetle passe-partout, 50x38 cm w oprawiesygn. l.d.: EG 928

Estimation: 2200-2600 PLN

Edward Głowacki, Mężczyzna w muszce, 1925 - portret męski, karykatura, akwarela, tusz

48. Edward Głowacki

Title: Mężczyzna w muszce, 1925

Informations: akwarela, tusz, papier30x23 cm w świetle passe-partout, 53x40 cm w oprawiesygn. l.g.: EG / 925

Estimation: 2600-3400 zł

Andrzej Maziarski, Andrzej Gołota, 2004 - rysunek satyryczny, boks, ilustracja

49. Andrzej Maziarski

Title: Andrzej Gołota, 2004

Informations: technika mieszana, tusz, papier34x49,3 cm

Starting price: PLN 400.00

Estimation: 500-700 zł

Andrzej Maziarski, Z prac sejmu, 2004 - rysunek satyryczny, polityka, tusz na papierze

50. Andrzej Maziarski

Title: Z prac sejmu, 2004

Informations: technika mieszana, tusz, papier43x29,5 cm

Starting price: PLN 400.00

Estimation: 500-700 zł

Andrzej Maziarski, Teraz tu jak tam - rysunek, ilustracja do prasy

51. Andrzej Maziarski

Title: Teraz tu jak tam, 2004

Informations: technika mieszana, tusz, papier42x28 cmopisany z tyłu: TERAZ TU JAK TAM

Starting price: PLN 400.00

Estimation: 500-700 zł

Andrzej Maziarski, Davos, 1998, rysunek satyryczny, tusz, papier

52. Andrzej Maziarski

Title: Davos, 1998

Informations: technika mieszana, tusz, papier43x30,8 cm

Starting price: PLN 400.00

Estimation: 500-700 zł

Andrzej Maziarski, Wycinanka dla dorosłych 2003 - ilustracja satyryczna, postaci na koniach, tusz, papier

53. Andrzej Maziarski

Title: Wycinanka dla dorosłych, 2003

Informations: technika mieszana, tusz, papier29,5x42 cm

Starting price: PLN 400.00

Estimation: 500-700 zł

Andrzej Maziarski, Taka noc to tylko raz na sto lat albo i rzadziej, 2000 - ilustracja satyryczna, akwarela, tusz

54. Andrzej Maziarski

Title: Taka noc to tylko raz na sto lat albo i rzadziej, 2000

Informations: technika mieszana, tusz, papier21,5x30 cm

Starting price: PLN 400.00

Estimation: 500-700 zł

Feliks Topolski, Topolski’s Chronicle No. 1-8 (229-236) Vol. XI, 1963 – numer rocznicowy - czasopismo, litografia, ilustracje reporterskie

55. Feliks Topolski

Title: Topolski’s Chronicle No. 1-8 (229-236) Vol. XI – numer rocznicowy, 1963

Informations: litografia barwna, papier, zestaw: oryginalna teka + 2 składane arkusze drukowane dwustronniewymiary pojedynczego arkusza po rozłożeniu: 91x117 cm, wymiary teki: 51x32 cmstan zachowania: teka na lewym dolnym rogu posiada ślady zalania, lekkie naddarcia papieru na brzegach arkuszy

Starting price: 320,00 zł

Estimation: 500-800 zł

Feliks Topolski, Topolski’s Chronicle No. 22-24 (202-204) Vol. IX – Congo, 1961, czasopismo, litografia, ilustracje reporterskie

56. Feliks Topolski

Title: Topolski’s Chronicle No. 22-24 (202-204) Vol. IX – Congo, 1961

Informations: litografia barwna, papier, zestaw: oryginalna koperta prenumeratorska z datownikiem i znaczkami z Wielkiej Brytanii + 4 dwustronne arkusze składane na półwymiary arkusza po rozłożeniu: 46x58 cm; wymiary koperty: 46,5x30 cm

Starting price: 320,00 zł

Estimation: 500-700 zł

Feliks Topolski, Topolski’s Chronicle No. 22-24 (226-228) Vol. X – English Writers, 1962 -czasopismo, litografia, ilustracje reporterskie, pisarze angielscy

57. Feliks Topolski

Title: Topolski’s Chronicle No. 22-24 (226-228) Vol. X – English Writers, 1962

Informations: litografia barwna, papier, zestaw: oryginalna koperta prenumeratorska z datownikiem i znaczkami z Wielkiej Brytanii + 4 dwustronne arkusze składane na półwymiary arkusza po rozłożeniu: 46x58 cm, wymiary koperty: 46,5x30 cmzawiera portrety angielskich pisarzy, m.in. T.S. Eliota, Aldousa Huxleya, W.H. Audena i innych, stan zachowania: pofalowany papier, lekkie naddarcia na brzegach

Starting price: 320,00 zł

Estimation: 500-800 zł

Feliks Topolski Topolski’s Chronicle No. 21-24 (249-252) Vol. XI – Labour Party Shadow Cabinet, 1963, czasopismo, litografia, ilustracje reporterskie

58. Feliks Topolski

Title: Topolski’s Chronicle No. 21-24 (249-252) Vol. XI – Labour Party Shadow Cabinet, 1963

Informations: litografia barwna, papier, zestaw: oryginalna koperta prenumeratorska z datownikiem i znaczkami z Wielkiej Brytanii + 1 składany arkusz drukowany dwustronnie wymiary arkusza po rozłożeniu: 91x117 cm; wymiary koperty: 46,5x30 cmstan zachowania: lekkie naddarcia na brzegach i linii złożenia arkusza

Starting price: 160,00 zł

Estimation: 300-400 zł

Feliks Topolski Topolski’s Chronicle No. 17-20 (245-248) Vol. XI – Cuba, 1963, czasopismo, litografia, ilustracje reporterskie

59. Feliks Topolski

Title: Topolski’s Chronicle No. 17-20 (245-248) Vol. XI – Cuba, 1963

Informations: litografia czarno-biała, papier, zestaw: oryginalna koperta prenumeratorska + 3 arkusze drukowane dwustronnie, składanewymiary arkusza po rozłożeniu: 58x91,5 cm, wymiary koperty: 46,5x31 cmstan zachowania: pofalowanie papieru, lekkie naddarcia na brzegach arkuszy

Starting price: PLN 400.00

Estimation: 600-900 zł

Feliks Topolski Topolski’s Chronicle No. 16-21 (196-201) Vol. IX, 1961, czasopismo, litografia, ilustracje reporterskie

60. Feliks Topolski

Title: Topolski’s Chronicle No. 16-21 (196-201) Vol. IX, 1961

Informations: litografia czarno-biała, papier, zestaw: oryginalna koperta prenumeratorska + 3 arkusze drukowane dwustronnie, składanewymiary arkusza po rozłożeniu: 58x91,5 cm; wymiary koperty: 46,5x31 cmstan zachowania: podarta koperta i wycięte znaczki, lekkie naddarcia na brzegach arkuszy

Starting price: 240,00 zł

Estimation: 400-600 zł

Feliks Topolski, Topolski's Chronicle, No. 1-2 (181-182) Vol. IX, Two Germanys, 1961; No 6-10 (186-190) Vol. IX, India, Banaras, 1961; No 11 (191) Vol. IX, London Ladies, 1961 - czasopismo, litografia, ilustracje reporterskie

61. Feliks Topolski

Title: Topolski’s Chronicle, No. 1-2 (181-182) Vol. IX, Two Germanys, 1961; No 6-10 (186-190) Vol. IX, India, Banaras, 1961; No 11 (191) Vol. IX, London Ladies, 1961, 1961

Informations: litografia czarno-biała i barwna, papier, zestaw: koperta + 6 arkuszy drukowanych dwustronnie, składanychwymiary arkuszy: 58x92 cm; 46x116; 58,5x45,5 cm; 58x45,5 cm; 2x 46x58 cm; wymiary koperty: 50x35 cmstan zachowania: lekkie naddarcia na brzegach i linii złożenia arkusza

Starting price: 480,00 zł

Estimation: 600-1000 zł

Topolski’s Chronicle No. 17-21 (221-225) Vol. X, Moskwa i Leningrad, 1962, czasopismo, litografia, ilustracje reporterskie

62. Feliks Topolski

Title: Topolski’s Chronicle No. 17-21 (221-225) Vol. X, Moskwa i Leningrad, 1962

Informations: litografia czarno-biała, papier, zestaw: oryginalna koperta prenumeratorska z datownikiem i znaczkami z Wielkiej Brytaniii + 21 arkuszy drukowanych dwustronnie, 1 arkusz z indeksem rysunków z 1961 r.wymiary: 20 pojedynczych arkuszy: 38,5 x 26-28 cm; 1 arkusz składany dwustronny, po rozłożeniu: 46x68 cmstan zachowania: lekkie naddarcia na brzegach i linii złożenia arkusza

Starting price: 1 680,00 zł

Estimation: 1800-2400 PLN

Feliks Topolski, Topolski’s Chronicle Vol. IX, 1961, No. 3-5 (183-185), Winter Sports; No. 12-15 (192-195), Theatre des Nations - czasopismo, litografia, ilustracje reporterskie

63. Feliks Topolski

Title: Topolski’s Chronicle Vol. IX, 1961, No. 3-5 (183-185), Winter Sports; No. 12-15 (192-195), Theatre des Nations, 1961

Informations: litografia czarno-biała i kolorowa, papier, zestaw: oryginalna teka + 6 arkuszy drukowanych dwustronnie5x 45,5x58 cm, 1x 116x91 cm; wymiary teki: 50x32,5 cmstan zachowania: lekkie naddarcia arkuszy na brzegach i w miejscach złożenia, teka posiada ślady zalania

Starting price: 560,00 zł

Estimation: 700-1000 zł

64. Feliks Topolski

Title: Topolski’s Chronicle Vol. X, 1962: No. 1 (205), Congo 2; Nos. 2-3 (206-207), The Government of Ghana’s Garden Party for H.M. Queen Elizabeth; Nos. 4-5 (208-221); No. 8 (212), Kampala, Uganda; No. 9 (213), Lagos, Nigeria; Nos. 10-16 (214-220), Polska/Pologne, Warsaw in ruins, 1962

Informations: litografia czarno-biała i kolorowa, papier, zestaw: oryginalna teka + 12 arkuszy drukowanych dwustronniewymiary arkuszy: 91x58 cm; 91x117 cm; 10x 46x58 cm; wymiary teki: 50x32,5 cmlekkie naddarcia arkuszy na brzegach i w miejscach złożenia, pofalowania papieru, teka nosi ślady zalania

Starting price: 1 040,00 zł

Estimation: PLN 1200-1800