3 Aukcja Designu

Auction: 25 lipca 2023 r., godz. 20:00

Before auction exhibition: od 18 lipca 2023 r.

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem 3 Aukcji Designu!  Licytacja odbędzie się 25 lipca 2023 r. o godz. 20:00.

→ Po kliknięciu w tytuł danego obiektu dostępna jest większa liczba zdjęć. Na życzenie możemy przesłać więcej ujęć detali, sygnatur itp. Wszystkie obiekty z katalogu można obejrzeć na żywo w naszej siedzibie przy ul. Andersa 29 w Warszawie.

Postąpienia w licytacji na Aukcjach Designu (podwyższanie stawki) wynosi: 20 zł do kwoty 400 zł; 50 zł w przedziale cenowym od 400 do 2 000 zł; 100 zł w przedziale pomiędzy 2 000 zł a 5 000 zł; 500 zł pomiędzy kwotą 5 000 zł a 10 000 zł postąpienie wynosi 500 zł,;powyżej kwoty 10 000 zł postąpienie wynosi 1 000 zł.

→  Auction regulations

Katalog 3 Aukcja Designu

Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice", proj. Jan Sylwester Drost, Wazon "Okulus", zielony, szkło

1. Proj. Jan Sylwester Drost

Title: Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”, Wazon “Okulus”, lata 70. XX w.

Informations: szkło sodowe, prasowane, barwione w masiewys. 22,5 cm, śr. wlewu 10 cmstan bardzo dobry, drobne ryski od spodu, na podstawie

Starting price: 340,00 zł

Estimation: 400-560 zł

Huta Škrdlovice, Czechy, proj. Frantisek Vizner Wazon, zielony, szkło, kryształ

2. proj. Frantisek Vizner

Title: Huta Škrdlovice, Czechy, Wazon, lata 70. XX w.

Informations: szkło ręcznie formowane, przezroczyste i barwione w masiewys. 20 cm, ś. 9 cmzachowana oryginalna nalepka z huty "Skrdlovice", stan bardzo dobry, drobny odprysk na jednej z wypustek w dolnej części (5 mm)

Starting price: 340,00 zł

Estimation: 400-560 zł

3. Adam Jabłoński

Title: Forma dekoracyjna – jabłuszko, koniec XX w.

Informations: szkło sodowe, barwione w masie, ręcznie formowanewys. 13 cm, śr. 10,5 cmsygn. na spodzie: AJ, stan bardzo dobry, drobne zarysowania

Starting price: 320,00 zł

Estimation: 400-500 zł

Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice", proj. Jan Sylwester Drost. Wazon "Wulkan", lata 60./70. XX w. - szklany zielony, morski, polskie szkło

4. Proj. Jan Sylwester Drost

Title: Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”, Wazon “Wulkan”, lata 60./70. XX w.

Informations: szkło prasowane, barwione w masie wys. 22 cm, śr. wlewu 11 cm, śr. podstawy 7,5 cmstan bardzo dobry, rysa fabryczna od zewnątrz

Starting price: 340,00 zł

Estimation: 450-550 zł

Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice", proj. Ludwik Fiedorowicz, Talerze turkusowe "muszla" – 2 sztuki, 2 poł. XX w. - szkło prasowane, kolorowe

5. Proj. Ludwik Fiedorowicz

Title: Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”, Talerze turkusowe “muszla” – 2 sztuki, 2 poł. XX w.

Informations: szkło sodowe prasowane, malowane i wypalane talerz duży: wys. 2 cm, śr. 29,5 cm, talerz średni: wys. 2 cm, śr. 23 cmstan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Starting price: 190,00 zł

Estimation: 380-500 zł

Cena sprzedaży: 190 zł

6. Proj. Ludwik Fiedorowicz

Starting price: 190,00 zł

Estimation: 380-500 zł

Cena sprzedaży: 190 zł

7. Proj. Ludwik Fiedorowicz

Title: Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”, Talerzyk zielono-niebieski “muszla”, 2 poł. XX w.

Informations: szkło sodowe prasowane, malowane i wypalanewys. 2 cm, śr. 17,5 cmstan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Starting price: 80,00 zł

Estimation: 200-260 zł

Cena sprzedaży: 80 zł

Prawdopodobnie: Huta Szkła "Sudety" w Szczytnej, proj. Zbigniew Horbowy, Kobaltowy stolik szklany, 2. poł. XX w., polskie szkło PRL

8. Huta Szkła “Sudety”

Title: Prawdopodobnie: proj. Zbigniew Horbowy, Kobaltowy stolik szklany, 2. poł. XX w.

Informations: szkło sodowe, ręcznie formowane, barwione w masie na kolor kobaltowy (blat i noga połączone z osobnych części)wys. całkowita: 69 cm, śr. blatu: 50 cm Stan bardzo dobry, drobne rysy fabryczne i bąbelki powietrza na blacie

Estimation: 4000-4500 PLN

Krzesło tapicerowane niebieskie, lata 50./60. XX w., vintage, retro, PRL, błękitne obicie ze skaju

9. .

Title: Krzesło tapicerowane niebieskie, lata 50./60. XX w.

Informations: drewno, obicie ze skaju, metalowe nity, siedzisko ze sprężynamiwys. 78 cm, siedzisko 45x43 cmstan dobry, miejscowe przetarcia tapicerki, nity i sprężyny z rdzą, przetarcia drewna na nogach

Starting price: PLN 400.00

Estimation: 500-600 zł

Cena sprzedaży: 400 zł

Krzesło tapicerowane żółte, lata 50./60. XX w., vintage, retro, PRL, kremowe obicie ze skaju

10. .

Title: Krzesło tapicerowane żółte, lata 50./60. XX w.

Starting price: PLN 400.00

Estimation: 500-600 zł

Cena sprzedaży: 400 zł

Regał metalowy, 2. poł. XX w., metalowy stelaż, półki drewniane, niebieski, żółty, mebel PRL, vintage

11. .

Title: Regał metalowy, 2. poł. XX w.

Informations: metalowy stelaż, półki drewniane, malowane współcześnie100x41x31 cmstan dobry

Starting price: PLN 400.00

Estimation: 450-500 zł

Cena sprzedaży: 600 zł

Napako-4 Czechoslovakia, Czechy, Lampka biurkowa typ 1606, lata 40. XX w. - design vintage, chrom, szkło

12. Napako-4 Czechoslovakia, Czechy

Title: Lampka biurkowa typ 1606, lata 40. XX w.

Informations: podstawa i stelaż metalowe, chromowane, klosz szklany, włącznik z tworzywa sztucznego, kabel w oplocie z materiału, oprawka na żarówkę E2722x18x18 cm stan dobry – instalacja oryginalna, widoczne ślady użytkowania, przetarcia i korozja na metalowej podstawie

Starting price: 240,00 zł

Estimation: 300-400

Huta Szkła Ozdobnego "Makora" w Krośnie, Wazon "Chusta", 2. poł. XX w. - szkło, brązowo-biały kolor, prl design

13. Huta Szkła Ozdobnego “Makora”, Krosno

Title: Wazon “Chusta”, 2. poł. XX w.

Informations: szkło warstwowe, dekoracja w masie z motywem spękań30x39x26,5 cmopatrzony nalepką wytwórni "Makora", stan bardzo dobry

Starting price: 180,00 zł

Estimation: 240-300 zł

Cena sprzedaży: 500 zł

Spółdzielnia Pracy i Rękodzieła Artystycznego "Ceramika Artystyczna" w Bolesławcu, proj. formy Bronisław Wolanin Wazon, lata 60./70. XX w. - ceramika, dekorowana ręcznie, malowana

14. Proj. Bronisław Wolanin

Title: Spółdzielnia Pracy i Rękodzieła Artystycznego “Ceramika Artystyczna” w Bolesławcu, Wazon, lata 60./70. XX w.

Informations: kamionka szkliwiona, ręcznie malowana podszkliwniewys. 31 cm, śr. wlewu 8 cm, śr. brzuśca 18 cmsygn. na brzuścu podszkliwnie: JABŁONOWSKA, stan bardzo dobry, na dole od spodu drobny ubytek fabryczny

Starting price: 160,00 zł

Estimation: 180-240 zł

Mitterteich Bavaria, Niemcy, Serwis do herbaty dla 2 osób – 7 elementów, lata 30./40. XX w. - porcelana, art deco, vintage, retro

15. Mitterteich Bavaria, Niemcy

Title: Serwis do herbaty dla 2 osób – 7 elementów, lata 30./40. XX w.

Informations: porcelana szkliwiona, malowana i złoconadzbanek – 13,5x27x16 cm ; mlecznik – wys. 7x14x10 cm, ; cukiernica – 10x16x10,5 cm; filiżanka x2 – wys. 5 cm, śr. 9,5 cm; spodeczek x2 – wys. 2 cm, śr. 14,5 cm, sygn. na spodzie sygnaturą wytwórni, naszkliwnie w kolorze zielonym: "M" Bavaria oraz numerem 17560 10, stan bardzo dobry, brak uszczerbień, drobne przetarcia malatury

Starting price: 340,00 zł

Estimation: 450-700 zł

Zakład Porcelany Stołowej "Krzysztof" w Wałbrzychu "Wawel", proj. Bolesław Strojek lub Mieczysław Naruszewicz, Figurka "Krocząca kaczka", lata 60. XX w. (proj. 1958 lub 1962) - porcelana polska, PRL, vintage, czerwono-żółta, malowana, new look

16. Zakład Porcelany Stołowej “Krzysztof” w Wałbrzychu – “Wawel”

Title: Figurka “Krocząca kaczka”, proj. Bolesław Strojek lub Mieczysław Naruszewicz, lata 60. XX w. (proj. 1958 lub 1962)

Informations: porcelana szkliwiona, dekorowana natryskowo10x15,5x5,5 cmsygn. na spodzie sygnaturą wytwórni: "W" Wawel Made in Poland, stan bardzo dobry, drobne przetarcia/zadrapania malatury, obiekt wg. tego projektu znajduje się w zbiorach Muzeum Historii Katowic

Starting price: 850,00 zł

Estimation: 850-1200 zł

Zakład Porcelany Stołowej "Ćmielów", proj. Hanna Orthwein Figurka "Bębniarz", proj. 1957 r. - porcelana polska, new look, design PRL, czarnoskóry mężczyzna

17. proj. Hanna Orthwein

Title: Zakład Porcelany Stołowej “Ćmielów”, Figurka “Bębniarz”, proj. 1957 r.

Informations: porcelana szkliwiona, natrysk wybierany14,5x12,5x8,5 cmna spodzie sygnatura wytwórni: ĆMIELÓW MADE IN POLAND, stan bardzo dobry, obiekt wg. tego projektu znajduje się m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie

Starting price: PLN 800.00

Estimation: 900-1000 zł

Fabryka Porcelany “Bogucice” w Katowicach, proj. Eryka Trzewik-Drost Figurka "Egipcjanka", proj. 1962 r. - porcelana PRL, new look, polski design

18. proj. Eryka Trzewik-Drost

Title: Fabryka Porcelany “Bogucice” w Katowicach, Figurka “Egipcjanka”, proj. 1962 r.

Informations: porcelana szkliwiona, ręcznie malowana12,5x8x5 cmsygn. na spodzie sygnaturą wytwórni: "B" Made in Poland oraz nr 5, stan bardzo dobry

Starting price: 950,00 zł

Estimation: 1400-2800 zł

Borocrystal, Nový Bor, Czechy Wazon, lata 60./70. XX w. - opalizujące, kolorowe szkło, design

19. Borocrystal, Nový Bor, Czechy

Title: Wazon, lata 60./70. XX w.

Informations: szkło ręcznie formowane, przezroczyste, barwione miejscowo w masie na różne kolorywys. 26 cm, śr. 7,5 cmstan bardzo dobry, drobne rysy od spodu na podstawie

Starting price: PLN 200.00

Estimation: 240-300 zł

Cena sprzedaży: 200 zł

Borocrystal, Nový Bor, Czechy, Popielniczka, lata 60./70. XX w. - opalizujące, kolorowe szkło, design

20. Borocrystal, Nový Bor, Czechy

Title: Popielniczka, lata 60./70. XX w.

Informations: szkło ręcznie formowane, przezroczyste, barwione miejscowo w masie na różne kolory7x14x7,5 cmstan bardzo dobry, drobne rysy od spodu na podstawie

Starting price: 120,00 zł

Estimation: 160-200 zł

Murano, Włochy, Wazonik "Kropla miodu", 2. poł. XX w. - szkło warstwowe, design, wazon

21. Murano, Włochy

Title: Wazonik “Kropla miodu”, 2. poł. XX w.

Informations: szkło warstwowe, przezroczyste, miodowe i białe, barwione w masie, ręcznie formowanewys. 11,5 cm, śr. 8 cmstan bardzo dobry, rysa od spodu na podstawie

Starting price: 480,00 zł

Estimation: 500-550 zł

Cena sprzedaży: 480 zł

Huta Szkła "Tarnów", proj. Adam Ptak, Wazon, pocz. XXI w. - pomarańczowy, czerwony, szkło polskie, design

22. proj. Adam Ptak

Title: Huta Szkła “Tarnów”, Wazon, pocz. XXI w.

Informations: szkło sodowe, dmuchane, barwione w masiewys. 30,5 cm, śr. wlewu 5 cm, śr. brzuśca 16 cmstan bardzo dobry

Starting price: 240,00 zł

Estimation: 320-400 zł

Borské Sklo, Czechy, proj. Frantisek Koudelka, Wazon czerwony, lata 70. XX w. - szkło czerwone, design PRL

23. proj. Frantisek Koudelka

Title: Borské Sklo, Czechy, Wazon czerwony, lata 70. XX w.

Informations: szkło sodowe, barwione w masie, ręcznie formowanewys. 21,5 cm, śr. wlewu 9,5 cm, śr. brzuśca 20 cmstan bardzo dobry, drobny uszczerbek przy rancie

Starting price: 260,00 zł

Estimation: 300-340 zł

Huta Škrdlovice, Czechy, proj. Pavel Jezek, Wazon, model 7508, lata 70. XX w. - szkło warstwowe, czerwono-białe i przezroczyste, design, vintage, czech glass

24. proj. Pavel Jezek

Title: Huta Škrdlovice, Czechy, Wazon, model 7508, lata 70. XX w.

Informations: szkło ręcznie formowane, warstwowe – przezroczyste, czerwone i białewys. 20 cm, śr. wlewu 6,5 cm, śr. brzuśca 15 cmzachowana oryginalna nalepka z huty "Skrdlovice", stan idealny

Starting price: 380,00 zł

Estimation: 500-600 zł

Ikea, proj. Monika Mulder, Fotel PS Sävö, proj. 2001, leżanka czerwona, rattan, design współczesny

25. proj. Monika Mulder

Title: Ikea, Fotel PS Sävö, proj. 2001

Informations: metal, sztuczny rattanwys. 47 cm, szer. 57 cm, gł. 80 cmstan bardzo dobry, miejscowe przetarcia tworzywa, wystające linki przy nóżkach

Starting price: PLN 800.00

Estimation: 900-1200 PLN

Biały ażurowy fotel, 2. poł. XX w., metal, design, mebel ogrodowy

26. .

Title: Biały ażurowy fotel, 2. poł. XX w.

Informations: metal malowany na biało66x63x55 cmstan dobry, przetarcia farby

Starting price: 360,00 zł

Estimation: 450-650 zł

Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych "Steatyt" Zygmunt Buksowicz, Katowice Wazon, lata 60./70. XX w. - porcelana, złoto, design PRL, polski

27. Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych “Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice

Informations: porcelana szkliwiona opalizującym szkliwem i złoconawys. 29 cm, śr. wlewu 10,5 cmsygn. na spodzie sygnaturą wytwórni: "STEATYT" ZB KATOWICE, namalowanym znakiem F3 oraz wyciskiem: F., stan bardzo dobry, drobne miejscowe przetarcia złoceń, fabryczne nierówności przy podstawie

Starting price: 650,00 zł

Estimation: 700-750 zł

28. Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych “Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice

Informations: porcelana szkliwiona opalizującym szkliwem i złoconawys. 29 cm, śr. wlewu 10,5 cmsygn. na spodzie sygnaturą wytwórni: "STEATYT" ZB KATOWICE oraz wyciskiem: F., stan bardzo dobry, drobne miejscowe przetarcia złoceń, fabryczne nierówności przy podstawie

Starting price: 650,00 zł

Estimation: 700-750 zł

29. Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych “Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice

Title: Wazon w kropki, lata 60./70. XX w.

Informations: porcelana szkliwiona i złoconawys. 30 cm, śr. wlewu 10 cmsygn. na spodzie: DG, stan dobry, przetarcia malatury i złoceń

Starting price: 550,00 zł

Estimation: 600-650 zł

Huta Szkła Gospodarczego "Hortensja" Popielniczka nr. kat. H15-24, 2. poł. XX w. - polskie szkło PRL, design

30. Huta Szkła “Białystok”

Title: Popielniczka, 2. poł. XX w.

Informations: szkło sodowe przezroczyste, prasowanewys. 2,5 cm, śr. 12 cmstan idealny, oryginalna metka i papier

Starting price: 40,00 zł

Estimation: 60-100 zł

Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice", proj. Jan Sylwester Drost, Zestaw talerzyków "Asteroid" – 6 sztuk, przezroczyste szkło, design PRL

31. Proj. Jan Sylwester Drost

Title: Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”, Zestaw talerzyków “Asteroid” – 6 sztuk, 2. poł. XX w.

Informations: szkło sodowe przezroczyste, prasowanewys. 2 cm, śr. 15 cmstan dobry, na trzech talerzykach drobne uszczerbienia na rantach

Starting price: PLN 100.00

Estimation: 160-240 zł

Cena sprzedaży: 240 zł

Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice", proj. Ryszard Serwicki, Talerze "Bruk" – 3 sztuki, lata 70. XX w. - przezroczyste szkło polskie, design PRL

32. proj. Ryszard Serwicki

Title: Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”, Talerze “Bruk” – 3 sztuki, lata 70. XX w.

Informations: szkło sodowe przezroczyste, prasowanewys. 2,7 cm, śr. 24 cmstan bardzo dobry, na środku rysa fabryczna (na wszystkiech 3)

Starting price: 180,00 zł

Estimation: 240-300 zł

Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice", proj. Ludwik Fiedorowicz, Talerze przezroczyste "muszla" – 2 sztuki - szkło polskie prasowane, design PRL

33. Proj. Ludwik Fiedorowicz

Title: Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”, Talerze przezroczyste “muszla” – 2 sztuki, 2. poł. XX w.

Informations: szkło sodowe, prasowanetalerz duży: wys. 2 cm, śr. 29,5 cm, talerz mały: wys. 2 cm, śr. 17,5 cmstan idealny

Starting price: 180,00 zł

Estimation: 240-180 zł

Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice", proj. Ludwik Fiedorowicz, Talerze przezroczyste "muszla" – 3 sztuki - szkło polskie prasowane, design PRL

34. Proj. Ludwik Fiedorowicz

Title: Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”, Talerze przezroczyste “muszla” – 3 sztuki, 2. poł. XX w.

Informations: szkło sodowe, prasowanetalerz duży: wys. 2 cm, śr. 29,5 cm, talerz średni: wys. 2 cm, śr. 23 cm, talerz mały: wys. 2 cm, śr. 17,5 cmstan idealny

Starting price: 260,00 zł

Estimation: 340-500 zł

Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" Bomboniera "kura", 2. poł. XX w. - dekoracyjna forma, szkło, design PRL

35. Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”

Title: Bomboniera “kura”, 2. poł. XX w.

Informations: szkło sodowe, prasowane20x16,5x22,5 cmstan idealny

Starting price: 240,00 zł

Estimation: 300-340 zł

Cena sprzedaży: 380 zł

Huta Szkła "Tarnów" (być może), Wysoka karafka z korkiem w formie kuli, 2. poł. XX w. - polskie szkło, desifn

36. Huta Szkła “Tarnów”

Title: Wysoka karafka z korkiem w formie kuli, 2. poł. XX w.

Informations: szkło warstwowe, sodowe, barwione w masiewys. z korkiem 66 cm, śr. 12 cmstan bardzo dobry

Starting price: 750,00 zł

Estimation: 900-1000 zł

VEB Porzellanwerk Lichte, Niemcy, Wazonik we wzory, lata 60./70. XX w. - porcelana, new look, wzory, złoto

37. VEB Porzellanwerk Lichte, Niemcy

Title: Wazonik we wzory, lata 60./70. XX w.

Informations: porcelana ręcznie malowana, złoconawys. 20,5 cm, śr. wlewu 6 cm, śr. podstawy 7,5 cmsygn. na spodzie sygnaturą wytwórni: "L" w formie świecy oraz wyciskiem 315/2, stan bardzo dobry

Starting price: 80,00 zł

Estimation: 120-160 zł

Cena sprzedaży: 100 zł

38. VEB Porzellanwerk Lichte, Niemcy

Title: Wazon we wzory, lata 60./70. XX w.

Informations: porcelana szkliwiona natryskowo, dekorowana złoceniamiwys. 16,5 cm, śr. 16 cmsygn. na spodzie sygnaturą wytwórni "L" w formie świecy Made in Germany, stan bardzo dobry, drobne przetarcie szkliwa (fabryczne)

Starting price: 120,00 zł

Estimation: 160-200 zł

Zakład Porcelany Stołowej "Ćmielów" Garnitur do ciasta – 7 elementów, lata 60. XX w. - szara porcelana malowana, polski design PRL

39. Zakład Porcelany Stołowej “Ćmielów”

Title: Garnitur do ciasta – 7 elementów [OBIEKT WYCOFANY], lata 60. XX w.

Informations: porcelana dekorowana naszkliwnie metodą wybieraniatalerzyk duży: wys. 2,8 cm, śr. 24 cm, talerzyki małe x6: wys. 2 cm, śr. 17 cmsygn. na spodzie pieczęcią wytwórni: ĆMIELÓW MADE IN POLAND, 4 małe talerzyki sygn. nr 265 62 12, stan bardzo dobry, jeden talerzyk posiada małe uszczerbienie

Starting price: 360,00 zł

Estimation: 450-500 zł

Zakłady Porcelitu Stołowego „Pruszków” Talerz w stylu "new look", lata 60./70. XX w. - porcelana ręcznie malowana, polski design PRL

40. Zakłady Porcelitu Stołowego „Pruszków”

Title: Talerz w stylu “new look”, lata 60./70. XX w.

Informations: porcelit ręcznie malowanywys. 2,5 cm, śr. 26,5 cmsygn. na spodzie sygnaturą wytwórni: ZPS PRUSZKÓW MADE N POLAND, stan bardzo dobry, miejscowe drobne zadrapanie malatury

Starting price: 120,00 zł

Estimation: 160-240 zł

Cena sprzedaży: 120 zł

41. Proj. Zofia Przybyszewska

Title: Zakład Porcelany Stołowej “Ćmielów”, Wazon “Kręgiel”, Proj. 1957 r.

Informations: porcelana szkliwiona, dekorowana ręcznie21x9,3x8 cmSygn. na spodzie: znak wytwórni "CMIELÓW MADE IN POLAND" oraz wycisk IWP. Stan bardzo dobry, drobny uszczerbek na podstawie

Starting price: 1 400,00 zł

Estimation: 2000-3500 PLN

42. Proj. Marian Pasich

Title: Zakład Porcelany “Chodzież”, Serwis “Lidia” dla 6 osób, lata 60. XX w. (proj. 1957 r.)

Informations: porcelana szkliwiona i złoconadzbanek z pokrywką 18,5x17,5x11 cm; cukiernica 8x11x9,5 cm; mlecznik 11,5x10x8 cm; filiżanka x6 wys. 4,5 cm, śr. wlewu 6,5 cm, śr. podstawy 4 cm, talerzyk x6 wys. 2 cm, śr. 12 cmKażdy element sygn. na spodzie pieczęcią wytwórni: CHODZIEŻ MADE IN POLAND i opatrzony nr wzoru: 42. Stan bardzo dobry, miejscowe drobne przetarcia malatury, mały odprysk na krawędzi cukiernicy

Estimation: 700-1000 zł

Cena sprzedaży: 500 zł

Bohemia Poděbrady, Czechy Misa z kryształowego szkła w oryginalnym pudełku, 2. poł. XX w. - czeskie szkło, design vintage

43. Bohemia Poděbrady, Czechy

Title: Misa z kryształowego szkła w oryginalnym pudełku, 2. poł. XX w.

Informations: szkło kryształowe PbO 24%, ręcznie szlifowanewys. 8 cm, śr., 23 cm zachowane oryginalne naklejki z huty szkła Bohemia Poděbrady oraz oryginalne, tekturowe pudełko z wyściółką – wym. 8x26x26 cm, stan idealny

Starting price: 260,00 zł

Estimation: 320-400 zł

Huta Škrdlovice, Czechy, proj. Maria Stáhlikovà, Wazon model 5833/5928, lata 60. XX w. - błękitno-granatowy wazon, czeskie szkło, design

44. proj. Maria Stáhlikovà

Title: Huta Škrdlovice, Czechy, Wazon model 5833/5928, lata 60. XX w.

Informations: szkło ręcznie formowane, barwione w masiewys. 21 cm, śr. brzuśca 9,5 cmstan bardzo dobry, drobne ryski na podstawie

Starting price: 380,00 zł

Estimation: 440-500 zł

Być może: Tadeusz Szymański, Huta "Wołomin", Dzban, 2. poł. XX w. - polskie szkło artystyczne

45. Huta “Wołomin”

Title: Być może: proj. Tadeusz Szymański, Dzban, 2. poł. XX w.

Informations: szkło pienione, ręcznie formowane, barwione w masie i przezroczystewys. (z uchwytem) 27 cm, śr. wlewu 10 cm, śr. brzuśca 16 cmstan bardzo dobry

Starting price: 320,00 zł

Estimation: 380-460 zł

Kobaltowa patera "ryba", 2. poł. XX w. - szkło błękitne, design

46. .

Title: Kobaltowa patera “ryba”, 2 poł. XX w.

Informations: szkło sodowe prasowane, barwione w masie, pienione5x26,5x20 cmstan bardzo dobry, miejscowa skaza w masie w postaci żółtej linii

Starting price: 60,00 zł

Estimation: 100-120 zł

47. Proj. Jan Sowiński

Title: Zakłady Fajansu “Włocławek”, Kosz na owoce na nóżkach – wzór 423, proj. 1960 r.

Informations: fajans szkliwiony, ręcznie malowany podszkliwnie11,5x29x19 cmStan bardzo dobry, drobne przetarcia szkliwa i bąbelki, pęknięcie szkliwa na środku

Starting price: 360,00 zł

Estimation: 450-700 zł

Krośnieńskie Huty Szkła "Krosno" Wazon "łezka" błękitny, pocz. XXI w. - niebieskie szkło, polski design

48. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Title: Wazon “łezka” błękitny, pocz. XXI w.

Informations: szkło sodowe, ręcznie dmuchane, obciąganewys. 21 cm, szer. 23 cmopatrzony nalepką wytwórni "KROSNO", stan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Starting price: PLN 300.00

Estimation: 320-400 zł

Cena sprzedaży: 300 zł

49. Huta Szkła “Tarnowiec”

Title: Wazon fioletowy, wzór 851, pocz. XXI w.

Informations: szkło sodowe warstwowe, ręcznie dmuchane, obciąganewys. 25 cm, śr. wlewu 7 cm, śr. brzuśca 17 cmStan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Starting price: 330,00 zł

Estimation: 360-400 zł

50. Huta Szkła Ozdobnego “Makora”, Krosno

Title: Wazon kobaltowy, dwukolorowy, pocz. XXI w.

Informations: szkło sodowe, ręcznie dmuchane, obciąganewys. 29 cm, śr. wlewu 13 cm, śr. brzusca 24 cmopatrzony nalepką wytwórni "Makora", stan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Starting price: 540,00 zł

Estimation: 550-600 zł

51. Huta Szkła “Tarnowiec”

Title: Wazon nr 1093, pocz. XXI w.

Informations: szkło sodowe warstwowe, ręcznie dmuchane, obciąganewys. 42,5 cm śr. wlewu 10 cmstan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Starting price: PLN 900.00

Estimation: 1000-1100 zł

52. Huta Szkła “Tarnowiec”

Title: Wazon ciemnoniebieski, wzór 794, pocz. XXI w.

Informations: szkło sodowe, warstwowe, obciąganewys. 31 cm, śr. wlewu 8 cm, śr. brzuśca 15 cmstan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Starting price: PLN 400.00

Estimation: 450-500 zł

Zakłady Porcelany Stołowej „Lubiana”, Wazon we wzór kaszubski, lata 70./80. XX w. - biało-niebieska porcelana, kwiaty, ludowe, folklor

53. Zakłady Porcelany Stołowej „Lubiana”

Title: Wazon we wzór kaszubski, lata 70./80. XX w.

Informations: porcelana szkliwiona, złocona, dekorowana kalkomaniąwys. 41 cm, śr. wlewu 7,5 cm, śr. brzuśca 16 cmsygn. na spodzie sygnaturą wytwórni"L" Lubiana Made in Poland oraz numerami 37, 30, stan bardzo dobry, drobne zarysowanie szkliwa

Starting price: PLN 100.00

Estimation: 140-180 zł

54. Zakłady Porcelany Stołowej „Lubiana”

Informations: porcelana szkliwiona, złocona, dekorowana kalkomanią 27x10x8 cmsygn. na spodzie sygnaturą wytwórni: "L" Lubiana Made in Poland, stan bardzo dobry

Starting price: 60,00 zł

Estimation: 80-100 zł

Zakłady Porcelany Stołowej „Lubiana”, Wazon we wzór kaszubski, lata 70./80. XX w. - biało-zielona porcelana, kwiaty, ludowe, folklor

55. Zakłady Porcelany Stołowej „Lubiana”

Title: Wazonik we wzór kaszubski, lata 70./80. XX w.

Informations: porcelana szkliwiona, złocona, dekorowana kalkomaniąwys. 19 cm, śr. brzuśca 10 cm, śr. wlewu 5,5 cmsygn. na spodzie sygnaturą wytwórni: "L" Lubiana Made in Poland, stan bardzo dobry, drobne zarysowania malatury

Starting price: 40,00 zł

Estimation: 60-100 zł

56. Zakłady Porcelany Stołowej „Lubiana”

Title: Talerz dekoracyjny we wzór kaszubski, lata 70./80. XX w.

Informations: porcelana szkliwiona, złocona, dekorowana kalkomaniąwys. 2,5 cm, śr. 26 cmsygn. na spodzie sygnaturą wytwórni: "L" Lubiana Made in Poland, stan dobry, zarysowania malatury

Starting price: 40,00 zł

Estimation: 60-80 zł

Zakłady Porcelany Stołowej „Lubiana” Popielnica we wzór kaszubski, lata 70./80. XX w., folklor, motywy ludowe, porcelana w kwiaty

57. Zakłady Porcelany Stołowej „Lubiana”

Title: Popielnica we wzór kaszubski, lata 70./80. XX w.

Informations: porcelana szkliwiona, dekorowana kalkomanią wys. 2,5 cm, śr. 14 cmna spodzie częściowo zachowana oryginalna metka i sygnatura wytwórni: "L" Lubiana Made in Poland, stan bardzo dobry

Starting price: 30,00 zł

Estimation: 40-60 zł

58. Zakłady Porcelany Stołowej „Lubiana”

Title: Popielniczka we wzór kaszubski, lata 70./80. XX w.

Informations: porcelana szkliwiona, złocona, dekorowana kalkomaniąwys. 2 cm, śr. 12 cmsygn. na spodzie sygnaturą wytwórni: "L" Lubiana Made in Poland, stan bardzo dobry

Starting price: 20,00 zł

Estimation: 40-60 zł

Zakłady Porcelany Stołowej „Lubiana” Zestaw miseczek we wzór kaszubski – 4 sztuki, lata 70./80. XX w., porcelana polska, folklor, design PRL

59. Zakłady Porcelany Stołowej „Lubiana”

Title: Zestaw miseczek we wzór kaszubski – 4 sztuki, lata 70./80. XX w.

Informations: porcelana szkliwiona, dekorowana kalkomanią wys. 6 cm, śr. 10 cmna spodzie sygnatura wytwórni: "L" INTER AMERICAN PORCELAIN MADE IN POLAND Made in Poland, stan bardzo dobry

Starting price: 60,00 zł

Estimation: 80-100 zł

Zakłady Porcelany Stołowej „Lubiana” Zestaw talerzyków we wzór kaszubski – 7 sztuki, lata 70./80. XX w., porcelana polska, folklor, design PRL

60. Zakłady Porcelany Stołowej „Lubiana”

Title: Zestaw talerzyków we wzór kaszubski – 7 sztuk, lata 70./80. XX w.

Informations: porcelana szkliwiona, złocona, dekorowana kalkomaniąwys. 1,7 cm, śr. 16 cmsygn. na spodzie sygnaturą wytwórni: "L" Lubiana Made in Poland, stan dobry, drobne uszczerbienia na rantach

Starting price: PLN 50.00

Estimation: 80-100 zł

Zakład Porcelany Stołowej "Ćmielów" Talerz dekoracyjny – Mazur z cyklu "Tańce polskie" wg. Zofii Stryjeńskiej, lata 60./70. XX w. - porcelana dekoracyjna, PRL, motywy ludowe, folklor

61. Zakład Porcelany Stołowej “Ćmielów”

Title: Talerz dekoracyjny – Mazur z cyklu “Tańce polskie” wg. Zofii Stryjeńskiej, lata 60./70. XX w.

Informations: porcelana ręcznie malowana i złoconawys. 3 cm, śr. 29,3 cmsygn. na spodzie sygnaturą wytwórni: "Ć" ĆMIELÓW MADE IN POLAND oraz napis: Ręcznie malowane, stan bardzo dobry

Starting price: 440,00 zł

Estimation: 500-600 zł

Fabryka Porcelany Carl Tielsch, Altwasser (Wałbrzych) Serwis do kawy dla 6 osób, 1940 - porcelana, antyk, dekoracja kwiatowa

62. Fabryka Porcelany Carl Tielsch, Altwasser (Wałbrzych)

Title: Serwis do kawy dla 6 osób, 1940 r.

Informations: porcelana szkliwiona, malowana I dekorowana kalkomaniądzbanek – 23x25x13,5 cm; cukiernica – 10,5x15,5x10,5 cm;mlecznik – 10,5x8,5x14,5 cm; filiżanka x6 – wys. 5 cm, śr. 9,5 cm; spodeczek x6 – wys. 2 cm,, śr. 14,6 cmsygn. na spodzie sygnaturą wytwórni: symbol orła, C.T. TIELSCH ALTWASSER GERMANY 40, stan bardzo dobry, drobne przetarcia malatury

Starting price: 450,00 zł

Estimation: 550-900 zł

63. Schirnding Bavaria, Niemcy

Title: Dziecięcy serwis do herbaty dla 4 osób, lata 60./70. XX w.

Informations: porcelana szkliwiona i dekorowana kalkomanią oraz złoceniami,filiżanka x4 – wys. 5 cm, śr. 7 cm; talerzyk x4 – wys. 1,5 cm, śr. 12 cm; dzbanek z pokrywką – 16,5x18x11 cm; mlecznik – 6,5x9,5x7 cmsygn. na spodzie pieczęcią wytwórni: BAVARIA Schirnding, stan badzo dobry, brak uszczerbień

Starting price: PLN 200.00

Estimation: 350-500 zł

Cena sprzedaży: 200 zł

64. Zakład Porcelany Stołowej “Ćmielów”

Title: Figurka z serii “mała orkiestra chińska” – dziewczynka z talerzami, lata 20./30. XX w.

Informations: porcelana ręcznie malowana, złocona5,4x4x5 cmna spodzie numer 70, stan bardzo dobry, drobne przetarcia malatury i złocenia

Starting price: 320,00 zł

Estimation: 400-700 zł

Cena sprzedaży: 320 zł

65. Zakład Porcelany Stołowej “Ćmielów”

Title: Figurka z serii “mała orkiestra chińska” – dziewczynka z bębenkiem, lata 20./30. XX w.

Informations: porcelana ręcznie malowana6x5x4,5 cmna spodzie numer: 21, stan bardzo dobry, drobne przetarcia malatury

Starting price: 320,00 zł

Estimation: 400-700 zł

Cena sprzedaży: 320 zł

66. Zakład Porcelany Stołowej “Ćmielów”

Title: Figurka telefonisty, lata 20./30. XX w.

Informations: porcelana szkliwiona, ręcznie malowana4,5x5,5x4,5 cmna spodzie numerek 151, stan bardzo dobry, drobne przetarcia malatury

Starting price: 320,00 zł

Estimation: 400-700 zł

67. Zakłady Porcelany Stołowej “Wałbrzych”

Title: Zestaw talerzyków dziecięcych “Daria”, lata 70. XX w.

Informations: porcelana zdobiona kalkomanią i złoceniamitalerzyk duży: wys. 2 cm, śr. 18 cm; talerzyk mały: wys. 2 cm, śr. 16,5 cm; miseczka: wys. 3 cm, śr. 13,5 cmsygn. na małym talerzyku pieczęcią wytwórni: WAŁBRZYCH MADE IN POLAND, stan bardzo dobry, drobne przetarcia złoceń

Starting price: 90,00 zł

Estimation: 150-200 zł

Cena sprzedaży: 90 zł

Drewniana taca z Syrenką, 2. poł. XX w. drewno ręcznie rzeźbione, sztuka ludowa, rękodzieło, PRL

68. .

Title: Drewniana taca z Syrenką, 2. poł. XX w.

Informations: drewno ręcznie rzeźbione5x40x19 cmstan bardzo dobry, miejscowe drobne przetarcia/ubytki drewna

Starting price: 160,00 zł

Estimation: 180-240 zł

Stanisław Skura, Dwa kute świeczniki, lata 50./60. XX w., żelazo, metaloplastyka PRL

69. Stanisław Skura

Title: Dwa kute świeczniki, lata 50./60. XX w.

Informations: żelazo21x20x10 cmstan bardzo dobry

Starting price: 480,00 zł

Estimation: 700-1200 zł

Scheurich Keramik, Niemcy Wazon nr 297-16, lata 60./70 XX w. - brązowa, kamionka, ceramika, wazonik

70. Scheurich, Niemcy

Title: Wazon nr 297-16, lata 60./70 XX w.

Informations: glazed ceramicswys. 17 cm, śr. wlewu 9 cm, śr. brzuśca 12 cmna boku oryginalna papierowa metka producenta, sygn. na spodzie: scheurich-KERAMIK W. GERM. 297-16, stan bardzo dobry

Starting price: 80,00 zł

Estimation: 120-160 zł

Scheurich Keramik, Niemcy, Wazon nr 297-16, lata 60./70 XX w. - brązowa i czerwona kamionka, ceramika, wazonik

71. Scheurich, Niemcy

Title: Wazon fat lava, nr 284-19, lata 60./70. XX w.

Informations: ceramika szkliwiona techniką fat lavawys. 19 cm, śr. 17 cmsygn. na spodzie: 284-19 W. GERMANY, stan bardzo dobry

Starting price: PLN 100.00

Estimation: 140-180 zł

72. Scheurich, Niemcy

Title: Wazon z uchem nr 401-20, lata 60./70. XX w.

Informations: ceramika szkliwiona techniką fat lavawys. 20,5 cm, śr. 8 cm, sygn. na spodzie: 401-20 W. GERMANY, stan bardzo dobry

Starting price: 60,00 zł

Estimation: 100-120 zł

73. Strehla Keramik, Niemcy

Title: Wazon żółto-brązowy, lata 70. XX w.

Informations: porcelit szkliwionywys. 20,5 cm, śr. wlewu 5 cm, śr. podstawy 7 cmNa spodzie słabo widoczny wycisk z sygnaturą wytwórni Strehla. Stan bardzo dobry

Starting price: 80,00 zł

Estimation: 120-160 zł

Niemcy, Wazon fat lava, lata 60./70. XX w. - ceramika niemiecka, kamionka, żółto-brązowa

74. .

Title: Wazon fat lava, Niemcy, lata 60./70. XX w.

Informations: ceramika szkliwiona techniką fat lavawys. 14,5 cm, śr. 10 cmna spodzie wycisk: 1278

Starting price: 40,00 zł

Estimation: 80-120 zł

VEB Haldensleben, Niemcy, Wazon fat lava, lata 60./70. XX w. - ceramika niemiecka, kamionka

75. VEB Haldensleben, Niemcy

Title: Wazon fat lava, lata 60./70 XX w.

Informations: ceramika szkliwiona techniką fat lavawys. 22 cm, śr. 11 cmstan bardzo dobry, drobne odpryski szkliwa przy podstawie

Starting price: 80,00 zł

Estimation: 100-120 zł

Kunsttöpferei Unterstab (KTU), Niemcy Wazonik fat lava, lata 60./70. XX w.

76. Kunsttöpferei Unterstab (KTU), Niemcy

Title: Wazonik fat lava, lata 60./70. XX w.

Informations: ceramika szkliwiona techniką fat lava,wys. 15 cm, śr. podstawy 5,5 cm, śr. brzuśca 9 cmsygn. na spodzie wyciskiem: KTU Unterstab handgedreht, stan idealny

Starting price: 60,00 zł

Estimation: 100-120 zł

Scheurich, Niemcy Wazon brązowy, model 549-21, lata 70. XX w.

77. Scheurich, Niemcy

Title: Wazon brązowy, model 549-21, lata 70. XX w.

Informations: kamionka, matowe szkliwowys. 21,5 cm, śr. wlewu 7 cm, śr. podstawy: 9 cmsygn. na spodzie: W. GERMANY 549-21, stan bardzo dobry

Starting price: 90,00 zł

Estimation: 120-140 zł

Przedsiębiorstwo Obróbki Drzewa nr 8 w Rawiczu Szafka RTV typ 600-210 B, lata 60./70. XX w.

78. Przedsiębiorstwo Obróbki Drzewa nr 8 w Rawiczu

Title: Szafka RTV typ 600-210 B, lata 60./70. XX w.

Informations: drewno, fornir, wykończenie na wysoki połysk76x63x42 cmna spodzie oryginalna nalepka, stan dobry, miejscowe przetarcia farby

Starting price: 420,00 zł

Estimation: 450-550 zł

Cena sprzedaży: 550 zł

Inspirowany projektem Takeshi Nii Składany fotel bujany, 2. poł. XX w.

79. .

Title: Inspirowany projektem Takeshi Nii: Składany fotel bujany, 2. poł. XX w.

Informations: konstrukcja metalowa, siedzisko ze sztucznej skóry, płozy i podłokietniki drewnianewymiary po rozłożeniu: wys. 92 cm, szer. 55 cm, długość płóz 84 cm

Starting price: PLN 600.00

Estimation: 650-750 zł

Kilim z drzewami, 2 poł. XX w.

80. .

Title: Kilim z drzewami, 2 poł. XX w.

Informations: przędza wełniana, osnowa lniana126x79 cmstan bardzo dobry

Starting price: 340,00 zł

Estimation: 400-500 zł

W. Kot Kilim "Martwa natura", 2. poł. XX w.

81. W. Kot

Title: Kilim “Martwa natura”, 2. poł. XX w.

Informations: przędza wełniana83x50 cm bez frędzli, 111x50 cm z frędzlamistan bardzo dobry

Starting price: PLN 300.00

Estimation: 400-500 zł

Maria Janowska Kilim "Pnącza", 2. poł. XX w.

82. Maria Janowska

Title: Kilim “Pnącza”, 2. poł. XX w.

Informations: przędza wełniana, osnowa lniana142x48 cmstan bardzo dobry, miejscowe przebarwienia

Starting price: PLN 200.00

Estimation: 300-400 zł

Kilim w różowo-fioletowe kwiaty, 2. poł. XX w.

83. .

Title: Kilim w różowo-fioletowe kwiaty, 2. poł. XX w.

Informations: przędza wełniana65x36 cm bez frędzli, 93x36 cm z frędzlamistan bardzo dobry

Starting price: 180,00 zł

Estimation: 250-350 zł

Wydawnictwo Związkowe Centralnej Rady Związków Zawodowych Plakat społeczny "Kobiety! Usuńcie wódkę z waszego domu", 1952 r.

84. Wydawnictwo Związkowe Centralnej Rady Związków Zawodowych

Title: Plakat społeczny “Kobiety! Usuńcie wódkę z waszego domu”, 1952

Informations: papier, druk offsetowy20x69,5 cmstan dobry, papier zażółcony, lekko pofalowany, małe naddarcie na krawędzi

Starting price: 120,00 zł

Estimation: 160-220 zł

Cena sprzedaży: 140 zł

Wydawnictwo Związkowe Centralnej Rady Związków Zawodowych Plakat społeczny "Wódka skraca życie", 1952 r.

85. Wydawnictwo Związkowe Centralnej Rady Związków Zawodowych

Title: Plakat społeczny “Wódka skraca życie”, 1952

Informations: papier, druk, offsetowy20x69,5 cmstan dobry, papier zażółcony, lekko pofalowany, małe naddarcie na krawędzi

Starting price: 120,00 zł

Estimation: 160-220 zł

Cena sprzedaży: 140 zł

Zakłady Porcelany Stołowej “Wałbrzych” Filiżanka ze spodeczkiem, lata 60./70. XX w.

86. Zakłady Porcelany Stołowej “Wałbrzych”

Title: Filiżanka ze spodeczkiem, lata 60./70. XX w.

Informations: porcelana szkliwiona szkliwem "marmurkowym", opalizującym i złoconawys. filiżanki 5,5 cm, śr. 9 cm, wys. talerzyka 1,8 cm, śr. 12 cm,na spodzie obu elementów sygnatura wytwórni "Wałbrzych" zamazana szkliwem, stan bardzo dobry, miejscowe przetarcia szkliwa

Starting price: 80,00 zł

Estimation: 120-160 zł

Cena sprzedaży: 160 zł

Zakłady Porcelany Stołowej “Karolina” Filiżanka ze spodeczkiem, lata 60./70. XX w.

87. Zakłady Porcelany Stołowej “Karolina”

Informations: porcelana szkliwiona szkliwem "marmurkowym", opalizującym i złoconawys. filiżanki 5 cm, śr. 8 cm, wys. talerzyka 1,8 cm, śr. 11,5 cmna spodzie obu elementów sygnatura wytwórni "Karolina" zamazana szkliwem, stan bardzo dobry, miejscowe przetarcia szkliwa

Starting price: 80,00 zł

Estimation: 120-160 zł

Cena sprzedaży: 80 zł

Zakład Porcelany “Chodzież” Spodeczek, lata 60./70. XX w.

88. Zakład Porcelany “Chodzież”

Title: Spodeczek, lata 60./70. XX w.

Informations: porcelana szkliwiona szkliwem "marmurkowym", opalizującymwys. 1,5 cm, śr. 14 cmna spodzie sygnatura wytwórni "Chodzież" zamazana szkliwem, stan bardzo dobry, miejscowe przetarcia szkliwa

Starting price: 40,00 zł

Estimation: 60-80 zł

Huta Szkła "Tarnowiec" Ciemnorubinowy wazonik, lata 70. XX w.

89. Huta Szkła “Tarnowiec”

Title: Ciemnorubinowy wazonik, lata 70. XX w.

Informations: szkło sodowe, barwione w masie na kolor ciemnoczerwonywys. 17,5 cm, śr. 11,5 cmstan bardzo dobry

Starting price: 160,00 zł

Estimation: 180-200 zł

Huta Szkła Gospodarczego "Hortensja" Trójkątny wazonik, nr kat. H23-113, lata 70./80. XX w.

90. Huta Szkła Gospodarczego “Hortensja”

Title: Trójkątny wazonik, nr kat. H23-113, lata 70./80. XX w.

Informations: szkło prasowane, barwione w masie na kolor czarny12x5,5x6 cmstan bardzo dobry

Starting price: 60,00 zł

Estimation: 80-100 zł

Spółdzielnia "Kamionka" w Łysej GórzeWazon zielony we wzory, lata 70. XX w.

91. Spółdzielnia “Kamionka” w Łysej Górze

Title: Wazon zielony we wzory, lata 70. XX w.

Informations: kamionka szkliwionawys. 20 cm, śr. wlewu: 7,5 cm, śr. podstawy: 7 cmstan bardzo dobry

Starting price: 80,00 zł

Estimation: 100-140 zł

Spółdzielnia "Kamionka" w Łysej Górze Wazon brązowy we wzory roślinne, lata 70. XX w.

92. Spółdzielnia “Kamionka” w Łysej Górze

Title: Wazon brązowy we wzory roślinne, lata 70. XX w.

Starting price: 80,00 zł

Estimation: 100-140 zł

Ceramika Kaszubska – pracownia Necel Wazonik z motywem kwiatowym, lata 70. XX w.

93. Ceramika kaszubska – pracownia Necel

Title: Wazonik z motywem kwiatowym, lata 70. XX w.

Informations: ceramika szkliwiona, ręcznie malowanawys. 11 cm, śr. wlewu 6 cm, śr. podstawy 5,5 cmstan bardzo dobry, drobne spękania szkliwa

Starting price: 40,00 zł

Estimation: 80-100 zł

Spółdzielnia "Kamionka" w Łysej Górze Wazonik brązowy we wzorki, lata 70. XX w.

94. Spółdzielnia “Kamionka” w Łysej Górze

Title: Wazonik brązowy we wzorki, lata 70. XX w.

Informations: kamionka szkliwionawys. 16, 5 cm, śr. wlewu: 5 cm, śr. podstawy: 5,8 cmstan bardzo dobry, drobne spękania szkliwa i zabrudzenia podszkliwne

Starting price: 60,00 zł

Estimation: 80-120 zł

Cena sprzedaży: 60 zł

Mirostowickie Zakłady Ceramiczne Wazon W-108, lata 70. XX w.

95. Mirostowickie Zakłady Ceramiczne

Title: Wazon W-108, lata 70. XX w.

Informations: porcelit szkliwionywys. 22,5 cm, śr. wlewu: 4,5 cmsygn. na spodzie pieczątką wytwórni: Mi i wyciskiem z numerem wzoru: W-108, stan bardzo dobry

Starting price: 80,00 zł

Estimation: 100-120 zł

Zakłady Porcelitu Stołowego „Pruszków” Wazonik geometryczny, lata 70. XX w.

96. Zakłady Porcelitu Stołowego „Pruszków”

Title: Wazonik geometryczny, lata 70. XX w.

Informations: porcelit szkliwiony13,5x6x6 cmna spodzie oryginalna papierowa metka ZPS Pruszków, stan idealny

Starting price: 40,00 zł

Estimation: 80-100 zł

97. Zakłady Porcelitu Stołowego „Pruszków”

Informations: porcelit szkliwiony3,5x6x6 cmna spodzie oryginalna papierowa metka ZPS Pruszków, stan idealny

Starting price: 40,00 zł

Estimation: 80-100 zł

Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec" Ikebana z panoramą miasta, lata 70. XX w.

98. Zakłady Ceramiczne “Bolesławiec”

Title: Ikebana z panoramą miasta, lata 70. XX w.

Informations: porcelit szkliwiony, dekoracja podszkliwna z panoramą miasta10x19x7 cmna spodzie sygnatura: B, stan bardzo dobry, kilka fabrycznych ubytków szkliwa

Starting price: 80,00 zł

Estimation: 100-140 zł

Drewniana forma do formowania szkła – wazon, 2. poł. XX w.

99. .

Title: Drewniana forma do formowania szkła – wazon, 2. poł. XX w.

Informations: drewno, metal21,x12,5x13 cmstan dobry

Starting price: 140,00 zł

Estimation: 160-200 zł

Gipsowa forma do produkcji porcelany – forma dekoracyjna kafel (?), 2. poł. XX w.

100. .

Title: Gipsowa forma do produkcji porcelany – forma dekoracyjna kafel (?), 2. poł. XX w.

Informations: gips11,4x20x14 cmstan dobry

Starting price: 60,00 zł

Estimation: 100-120 zł

Cena sprzedaży: 60 zł

Gipsowa forma do produkcji porcelany – miska, 2. poł. XX w.

101. .

Title: Gipsowa forma do produkcji porcelany – miska, 2. poł. XX w.

Informations: gips15,5x23x24,5 cmstan dobry

Starting price: 120,00 zł

Estimation: 140-180 zł

Gipsowa forma do produkcji porcelany – wazon, 2. poł. XX w.

102. .

Title: Gipsowa forma do produkcji porcelany – wazon, 2. poł. XX w.

Informations: gips25,5x20x19 cmstan dobry

Starting price: 120,00 zł

Estimation: 140-180 zł

Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" Pucharek w stokrotki z mlecznego szkła, 2. poł. XX w.

103. Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”

Title: Pucharek w stokrotki z mlecznego szkła, 2. poł. XX w.

Informations: szkło sodowe prasowane, barwione w masiewys. 9,5 cm, śr. 10 cmstan bardzo dobry

Starting price: 40,00 zł

Estimation: 60-80 zł

Avon, USA Bombonierka z mlecznego szkła, lata 60./70. XX w.

104. Avon, USA

Title: Bombonierka z mlecznego szkła, lata 60./70. XX w.

Informations: szkło sodowe prasowane, barwione w masiewys. 15,5 cm, śr. 9,5 cmsygn. na spodzie: Avon, stan bardzo dobry

Starting price: 40,00 zł

Estimation: 60-80 zł

Cena sprzedaży: 40 zł

Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" Pucharki – 2 sztuki, model nr 1174/1, 2. poł. XX w.

105. Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”

Title: Pucharki – 2 sztuki, model nr 1174/1, 2. poł. XX w.

Informations: szkło sodowe, prasowane, barwione w masiewys. 11 cm, śr. 9 cmstan bardzo dobry

Starting price: 80,00 zł

Estimation: 100-120 zł

Patera w bursztynowym kolorze, 2. poł. XX w.

106. .

Title: Patera w bursztynowym kolorze, 2. poł. XX w.

Informations: szkło sodowe, ręcznie formowane, barwione w masie na bursztynowy kolor, pienione31,5x26,5x7 cmstan bardzo dobry

Starting price: 180,00 zł

Estimation: 240-300 zł

Indiana Glass Company, USA Patera opalizująca z motywem lilii, wzór #605, lata 70. XX w.

107. Indiana Glass Company, USA

Title: Patera opalizująca z motywem lilii, wzór #605, lata 70. XX w.

Informations: szkło sodowe, prasowane, barwione w masie na kolor bursztynowy, pokryte opalizującą warstwą4x24x12 cmstan bardzo dobry

Starting price: 80,00 zł

Estimation: 120-160 zł

Krośnieńskie Huty Szkła "Krosno" Bursztynowa patera na nóżce, pocz. XXI w.

108. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Title: Bursztynowa patera na nóżce, pocz. XXI w.

Informations: szkło sodowe, ręcznie dmuchane, obciąganewys. 17,5 cm, śr. 34 cmpatrzona nalepką wytwórni "Krosno", stan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Starting price: PLN 400.00

Estimation: 440-480 zł

Mikasa – Walther Kristallglas, Niemcy Patera muszla, lata 80./90. XX w.

109. Mikasa – Walther Kristallglas, Niemcy

Title: Patera muszla, lata 80./90. XX w.

Informations: szkło barwione w masie, pokryte opalizującą warstwą7x47x25,5 cmstan bardzo dobry

Starting price: 240,00 zł

Estimation: 280-360 zł

Cena sprzedaży: 500 zł

Krośnieńskie Huty Szkła "Krosno" Wazon "łezka" niski w kolorze bursztynowym, pocz. XXI

110. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Title: Wazon “łezka” niski w kolorze bursztynowym, pocz. XXI w.

Informations: szkło sodowe, obciągane15x33x15 cmopatrzony nalepką wytwórni "KROSNO", stan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Starting price: 290,00 zł

Estimation: 300-340 zł

Kolorowy wysoki wazon, 2. poł. XX w.

111. .

Title: Kolorowy wysoki wazon, 2. poł. XX w.

Informations: szkło sodowe warstwowe, barwione w masie, ręcznie formowanewys. 41 cm, śr. brzuśca 12 cm stan bardzo dobry

Starting price: 120,00 zł

Estimation: 180-220 zł

Wazon z matowego szkła uchwytami, 2. poł. XX w.

112. .

Title: Wazon z matowego szkła uchwytami, 2. poł. XX w.

Informations: szkło sodowe, ręcznie formowane, barwione w masie, z zewnątrz matowione38,5x15x10 cmstan dobry, drobne wady fabryczne przy uchwytach i zarysowania matowej powierzchni

Starting price: 80,00 zł

Estimation: 100-140 zł

Huta Szkła "Białystok" Wazon "Pieniek", lata 70. XX w.

113. Huta Szkła “Białystok”

Title: Wazon “Pieniek”, lata 70. XX w.

Informations: szkło sodowe prasowanewys. 28 cm, śr. 7,5 cmstan bardzo dobry

Starting price: 80,00 zł

Estimation: 100-140 zł

Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice", proj. Ludwik Fiedorowicz Salaterki "muszla" żółte – 2 sztuki, 2. poł. XX w.

114. Proj. Ludwik Fiedorowicz

Title: Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”, Salaterki “muszla” żółte – 2 sztuki, 2. poł. XX w.

Informations: szkło sodowe prasowane, malowane i wypalaneduża – 5x23,5x17,5 cm, mała – 3,5x13x10 cm

Starting price: 250,00 zł

Estimation: 360-450 zł

Cena sprzedaży: 250 zł

115. Proj. Ludwik Fiedorowicz

Informations: szkło sodowe prasowane, malowane i wypalaneduża – 5x23,5x17,5 cm, mała – 3,5x13x10 cmstan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Starting price: 250,00 zł

Estimation: 360-450 zł

Cena sprzedaży: 250 zł

Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice", proj. Ludwik Fiedorowicz Salaterka "muszla" turkusowa, 2. poł. XX w.

116. Proj. Ludwik Fiedorowicz

Title: Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”, Salaterka “muszla” turkusowa, 2. poł. XX w.

Informations: szkło sodowe prasowane, malowane i wypalane5x23,5x17,5 cmstan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Starting price: 150,00 zł

Estimation: 200-260 zł

Cena sprzedaży: 150 zł

117. Proj. Ludwik Fiedorowicz

Starting price: 150,00 zł

Estimation: 200-260 zł

Cena sprzedaży: 150 zł

Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice", proj. Ludwik Fiedorowicz Salaterki "muszla" fioletowe– 2 sztuki, 2. poł. XX w.

118. Proj. Ludwik Fiedorowicz

Title: Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”, Salaterki “muszla” fioletowe– 2 sztuki, 2. poł. XX w.

Starting price: 250,00 zł

Estimation: 360-450 zł

Cena sprzedaży: 250 zł

Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" Świecznik na tealight "Votive", 2 poł. XX w.

119. Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”

Title: Świecznik na tealight “Votive”, 2 poł. XX w.

Informations: szkło sodowe prasowane, malowane i wypalanewys. 6 cm, śr. 8,5 cmstan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Starting price: PLN 50.00

Estimation: 80-100 zł

Cena sprzedaży: 80 zł

Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" Wazon "Sękacz" kolorowy, 2. poł. XX w.

120. Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”

Title: Wazon “Sękacz” kolorowy, 2. poł. XX w.

Informations: szkło ręcznie formowane, barwione w masie, na spodzie gruba soczewkawys. 33,5 cm, śr. wlewu 9,5 cm, śr. podstawy 11 cmstan bardzo dobry, drobne rysy przy podstawie i przy rancie

Starting price: 160,00 zł

Estimation: 200-240 zł

Wazon "Sękacz" fioletowy, 2. poł. XX w.

121. .

Title: Wazon “Sękacz” fioletowy, 2. poł. XX w.

Informations: szkło ręcznie formowane, barwione w masie, na spodzie soczewkawys. 40 cm, śr. podstawy 11 cm, śr. wlewu 6,5 cmstan bardzo dobry, drobne rysy przy podstawie i przy rancie

Starting price: 80,00 zł

Estimation: 120-140 zł

Huta Szkła "Tarnowiec"Limonkowy wazon, wzór 935/45, pocz. XXI w.

122. Huta Szkła “Tarnowiec”

Title: Limonkowy wazon, wzór 935/45, pocz. XXI w.

Informations: szkło sodowe, warstwowe, obciąganewys. 45 cm, śr. wlewu 7 cm, śr. brzuśca 16 cmstan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Starting price: 580,00 zł

Estimation: 600-650 zł

Wazon zielony z falbanką, 2. poł. XX w.

123. .

Title: Wazon zielony z falbanką, 2. poł. XX w.

Informations: szkło barwione w masie, ręcznie formowane, na spodzie soczewkawys. 21,5 cm, śr. wlewu 19,5 cm, śr. podstawy 10 cmstan bardzo dobry, drobne ryski przy podstawie

Starting price: 120,00 zł

Estimation: 180-240 zł

Czechy Popielnica zielona, 2. poł. XX w.

124. .

Title: Popielnica zielona, 2. poł. XX w.

Informations: szkło ręcznie formowane, barwione w masiewys. 4,7 cm, śr. 13,5 cmCzechy; stan bardzo dobry

Starting price: 80,00 zł

Estimation: 120-140 zł

Huta Szkła Ozdobnego "Makora", Krosno Wazon zielony, pocz. XXI w.

125. Huta Szkła Ozdobnego “Makora”, Krosno

Title: Wazon zielony, pocz. XXI w.

Informations: szkło sodowe, obciągane, ręcznie dmuchanewys. 30 cm, śr. wlewu 12 cm, śr. brzuśca 19 cmstan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Estimation: 550-600 zł

Huta Szkła Ozdobnego "Makora", Krosno Wazon opalizujący, pocz. XXI w.

126. Huta Szkła Ozdobnego “Makora”, Krosno

Title: Wazon opalizujący, pocz. XXI w.

Estimation: 550-600 zł

Krośnieńskie Huty Szkła "Krosno" Wazon turkusowy, pocz. XXI w.

127. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Title: Wazon turkusowy, pocz. XXI w.

Informations: szkło sodowe, ręcznie dmuchane, obciągane29x19,5x9,5 cmopatrzony nalepką wytwórni "Krosno"

Starting price: PLN 300.00

Estimation: 320-400 zł

Cena sprzedaży: 300 zł

Krośnieńskie Huty Szkła "Krosno" Wazonik morska zieleń, pocz. XXI w.

128. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Title: Wazonik morska zieleń, pocz. XXI w.

Informations: szkło sodowe, obciągane, ręcznie dmuchanewys. 20 cm, śr. wlewu 5,5 cm, śr. brzuśca 15 cmopatrzony nalepką wytwórni "KROSNO"

Starting price: PLN 200.00

Estimation: 240-280 zł

Cena sprzedaży: 200 zł

Krośnieńskie Huty Szkła "Krosno" Karafka z korkiem w formie kuli, pocz. XXI w.

129. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Title: Karafka z korkiem w formie kuli, pocz. XXI w.

Informations: szkło sodowe, przezroczyste, korek z matowego szkławys. karafki 26 cm, śr. wlewu 6,5 cm, śr. podstawy 17 cm, śr. korka 5,5 cmstan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Starting price: 220,00 zł

Estimation: 280-300 zł

Krośnieńskie Huty Szkła "Krosno" Wazon z dekoracyjnym rantem, pocz. XXI w.

130. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Title: Wazon z dekoracyjnym rantem, pocz. XXI w.

Informations: szkło sodowe, przezroczyste, ręcznie dmuchanewys. 21,5 cm, śr. wlewu 20 cm, śr. podstawy 7,5 cmopatrzony nalepką wytwórni "KROSNO"

Starting price: PLN 200.00

Estimation: 240-280 zł

Huta szkła "Józefina" Wazon z zieloną dekoracją, pocz. XXI w.

131. Huta Szkła “Józefina”

Title: Wazon z zieloną dekoracją, pocz. XXI w.

Informations: szkło sodowe, ręcznie dmuchane, przezroczyste z zieloną dekoracją w masiewys. 41, 5 cm, szer. wlewu 24,5 cmstan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Starting price: PLN 900.00

Estimation: 1000-1100 zł

Krośnieńskie Huty Szkła "Krosno" Wazon z fasetową dekoracją, pocz. XXI w. zielony

132. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Title: Wazon z fasetową dekoracją, pocz. XXI w.

Informations: szkło sodowe, ręcznie dmuchane, obciąganewys. 50 cm, sr. wlewu 5,5 cm, śr. brzuśca 22,5 cmopatrzony nalepką wytwórni "KROSNO", stan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Starting price: 610,00 zł

Estimation: 650-700 zł

Huta Szkła Gospodarczego "Hortensja" Żardiniera w tulipany, lata 70. XX w.

133. Huta Szkła Gospodarczego “Hortensja”

Title: Żardiniera w tulipany, lata 70. XX w.

Informations: bezbarwne szkło prasowane11x23x14 cmstan bardzo dobry, od wewnątrz rysa fabryczna na dnie

Starting price: 60,00 zł

Estimation: 80-100 zł

Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice", proj. Eryka Trzewik-Drost Owocarka "Migdały", lata 70. XX w.

134. proj. Eryka Trzewik-Drost

Title: Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”, Owocarka “Migdały”, lata 70. XX w.

Informations: szkło sodowe prasowanewys. 20 cm, śr. misy 19 cm, śr. podstawy 11,5 cmstan bardzo dobry

Starting price: 80,00 zł

Estimation: 160-220 zł

Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" Pucharek z motywem stokrotek, lata 70. XX w. szkło kwiaty

135. Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”

Title: Pucharek z motywem stokrotek, lata 70. XX w.

Informations: szkło sodowe prasowanewys. 13,5 cm, śr. misy 14 cm, śr. podstawy 8 cmstan bardzo dobry

Starting price: 40,00 zł

Estimation: 80-120 zł

Wazon w czarno-białe wzory zebra print minimalizm pasy

136. .

Title: Wazon w czarno-białe wzory, lata 70. XX w.

Informations: szkło kobaltowe, barwione w masie, pokryte matową malaturą30x17,5x10 cmStan dobry, przetarcie malatury

Starting price: 180,00 zł

Estimation: 200-240 zł

Zakład Porcelany Stołowej "Krzysztof" w Wałbrzychu – "Wawel" Serwis w kropki dla 6 osób, lata 80./90. XX w.

137. Zakład Porcelany Stołowej “Krzysztof” w Wałbrzychu – “Wawel”

Title: Serwis w kropki dla 6 osób, lata 80./90. XX w.

Informations: porcelit szkliwiony, dekorowany kalkomaniąfiliżanka x6 – wys. 6 cm, śr. 8 cm; talerzyk x6 – wys. 2 cm, śr. 14 cm; mlecznik – 9,5x6x11 cm; miseczka wys. 4,5 cm, ś. 15,5 cm; patera mała – 3x14x25 cm; patera duża – 3x22x34 cmsygn. na spodzie pieczęcią wytwórni: WAWEL MADE IN POLAND, stan bardzo dobry

Starting price: 140,00 zł

Estimation: 200-240 zł

Zakład Porcelany “Chodzież” Talerz dekoracyjny – Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Poznaniu, 2. poł. XX w. PRL retro godło

138. Zakład Porcelany “Chodzież”

Title: Talerz dekoracyjny – Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Poznaniu, 2. poł. XX w.

Informations: porcelana szkliwiona natryskowo, wybierana, złoconawys. 4 cm, śr. 32 cmsygn. na spodzie sygnaturą wytwórni: "C" CHODZIEŻ MADE IN POLAND oraz napis: Hand painted, stan bardzo dobry, drobne zadrapania malatury

Starting price: 120,00 zł

Estimation: 160-200 zł

Zakład Porcelany "Chodzież" Wazon z motywem lilii, lata 60./70. XX w. kwiaty złocenia

139. Zakład Porcelany “Chodzież”

Title: Wazon z motywem lilii, lata 60./70. XX w.

Informations: porcelit szkliwiony i złocony, dekorowany metodą wybieraniawys. 43,5 cm, śr. wlewu 12,5 cm, śr. podstawy 12 cmna spodzie pieczęć wytwórni: CHODZIEŻ MADE IN POLAND oraz oryginalna nalepka z ceną, stan bardzo dobry, drobne miejscowe przetarcia malatury

Starting price: 190,00 zł

Estimation: 220-240 zł

Cena sprzedaży: 220 zł

Czechy Popielniczka czerwona, 2. poł. XX w. szkło design czeskie szkło

140. .

Title: Czerwona popielniczka, 2. poł. XX w.

Informations: szkło ręcznie formowane, barwione w masie, z bąbelkami powietrzawys. 4,5 cm, śr. 10 cmCzechy, stan bardzo dobry, drobne rysy użytkowe

Starting price: 60,00 zł

Estimation: 100-140 zł

Cena sprzedaży: 100 zł

Huta "Wołomin" ? Czerwony wazon z dziurką, lata. 70./80. XX w.

141. Huta “Wołomin”

Title: Czerwony wazon z dziurką, lata. 70./80. XX w.

Informations: szkło sodowe, barwione w masie, ręcznie formowanewys. 33 cm, szer. podstawy 14 cm, śr. wlewu 8,5 cmHuta "Wołomin" (?), stan bardzo dobry

Starting price: PLN 100.00

Estimation: 160-200 zł

Krośnieńskie Huty Szkła "Krosno" Wazon, pocz. XXI w. wazon przezroczyste szkło

142. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Title: Wazon, pocz. XXI w.

Informations: szkło sodowe, przezroczystewys. 55 cm, śr. wlewu 13 cmopatrzony nalepką wytwórni "KROSNO", stan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Starting price: 470,00 zł

Estimation: 500-550 zł

143. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Title: Wazon, pocz. XXI w.

Informations: szkło sodowe przezroczyste, ręcznie dmuchanewys. 30,5 cm, śr. wlewu 7 cmopatrzony nalepką wytwórni "KROSNO", stan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Starting price: PLN 200.00

Estimation: 240-280 zł

144. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Title: Wazon, pocz. XXI w.

Informations: szkło sodowe przezroczyste, ręcznie dmuchanewys. 35,5 cm, śr. wlewu 8 cmopatrzony nalepką wytwórni "KROSNO", stan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Starting price: 250,00 zł

Estimation: 280-320 zł