5 Aukcja Designu
Auction: 5 grudnia 2023 r., godz. 20:00
Before auction exhibition: od 14 listopada 2023 r.
Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem 5 Aukcji Designu! Licytacja odbędzie się 5 grudnia 2023 r. o godz. 20:00.
→ Po kliknięciu w tytuł danego obiektu dostępna jest większa liczba zdjęć. Na życzenie możemy rownież przesłać więcej ujęć detali, sygnatur itp. Wszystkie obiekty z katalogu dostępne są do obejrzenia na żywo w naszej siedzibie przy ul. Andersa 29 w Warszawie.
Zlecenia licytacji telefonicznej i limity kwotowe można w wygodny sposób składać przez stronę, klikając w przycisk „Złóż zlecenie” znajdujący się pod każdą pozycją katalogową. Zlecenia przyjmujemy także telefonicznie pod numerem 503 012 889 lub mailowo na adres: agnieszka@galeriaxanadu.pl. Tą drogą mogą również Państwo zasięgnąć porady w kwestiach związanych z udziałem w licytacji czy wyboru obiektów.
Postąpienia w licytacji na Aukcjach Designu (podwyższanie stawki) wynosi: 20 zł do kwoty 400 zł; 50 zł w przedziale cenowym od 400 do 2 000 zł; 100 zł w przedziale pomiędzy 2 000 zł a 5 000 zł; 500 zł pomiędzy kwotą 5 000 zł a 10 000 zł postąpienie wynosi 500 zł,;powyżej kwoty 10 000 zł postąpienie wynosi 1 000 zł.
1. Huta “Železný Brod”, Czechy
Title: Kobaltowy wazon, nr projektu 70194, lata 70./80. XX w.
Informations: szkło ręcznie formowane, barwione w masie28x12,5x6 cm stan bardzo dobry
Starting price: 240,00 zł
Estimation: 340-450 zł
2. proj. Fritz Keuchel
Title: VEB Glaswerk Schwepnitz, Niemcy, Zestaw dwóch kobaltowy wazonów “Carola”, lata 60./70. XX w.
Informations: szkło prasowane, barwione w masiewazon mały: wys. 25,5 cm, śr. wlewu 4 cm, śr. brzuśca 6 cm; wazon duży: wys. 30 cm, śr. wlewu 4 cm, śr. brzuśca 7 cmstan bardzo dobry, drobne rysy użytkowe
Starting price: 180,00 zł
Estimation: 260-320 zł
3. .
Title: Kobaltowo-błękitny wazon z falbanką, 2. poł. XX w.
Informations: szkło ręcznie formowane, barwione w masiewys. 17 cm, śr. wlewu 20 cm, śr. podstawy 7 cmstan bardzo dobry
Starting price: 180,00 zł
Estimation: 220-300 zł
4. Fratelli Betti, Empoli, Włochy
Title: Dzban biało-kobaltowy, 2. poł. XX w.
Informations: szkło barwione w masie, warstwowe, ręcznie formowanewys. 46 cm, śr. podstawy 12 cmstan bardzo dobry, drobne rysy użytkowe
Starting price: 380,00 zł
Estimation: 450-600 zł
5. Huta Lauscha, Turyngia, Niemcy
Title: Kobaltowy wazonik na stopie, 2. poł. XX w.
Informations: szkło ręcznie formowane, barwione w masiewys. 17,5 cm, śr. wlewu 7,5 cm, śr. brzuśca 5 cmstan bardzo dobry
Starting price: 60,00 zł
Estimation: 80-120 zł
6. Huta Lauscha, Turyngia, Niemcy
Title: Kobaltowy wazonik na spiralnej stopie, 2. poł. XX w.
Informations: szkło ręcznie formowane, barwione w masiewys. 14,5 cm śr. wlewu 5,5 cm, śr. brzuśca 10 cmstan bardzo dobry
Starting price: 60,00 zł
Estimation: 80-120 zł
7. Huta Lauscha, Turyngia, Niemcy
Title: Kobaltowy wazonik z falbanką, 2. poł. XX w.
Informations: szkło ręcznie formowane, barwione w masiewys. 13 cm śr. wlewu 5 cm, śr. brzuśca 7,5 cmstan bardzo dobry
Starting price: 60,00 zł
Estimation: 80-120 zł
8. Huta Szkła Ozdobnego “Makora”, Krosno
Informations: szkło ręcznie formowane, warstwowe, barwione w masiewys. 24 cm, śr. wlewu 8 cm, śr. podstawy 8 cmstan bardzo dobry
Starting price: PLN 100.00
Estimation: 140-180 zł
9. Proj. Wincenty Potacki
Title: Zakład Porcelany Stołowej “Ćmielów”, Wazon “Lidia”, lata 60. XX w. (proj. z 1961 r.)
Informations: porcelana szkliwiona, natrysk, złoceniawys. 23 cm, śr. wlewu 4 cm, śr. podstawy 6 cmsygn. na spodzie pieczęcią wytwórni: "Ć" ĆMIELÓW MADE IN POLAND, stan bardzo dobry
Starting price: PLN 300.00
Estimation: 340-500 zł
Cena sprzedaży: 300 zł
10. Zakłady Porcelany “Bogucice”
Title: Wazon z opalizującą dekoracją, 2. poł. XX w.
Informations: porcelana, szkliwo opalizującewys. 13,5 cm, śr. wlewu 8,5 cm, śr. brzuśca 13 cmsygn. na spodzie pieczęcią wytwórni: "B" MADE IN POLAND, stan bardzo dobry
Starting price: 80,00 zł
Estimation: 120-180 zł
11. Zakłady Porcelany “Bogucice”
Title: Wazon “Bałwanek” z opalizującą dekoracją, lata 60./70. XX w.
Informations: porcelana, szkliwo opalizującewys. 15,5 cm, śr. wlewu 4,5 cm, śr. brzuśca 9 cmsygn. na spodzie sygnaturą wytwórni: "B", stan bardzo dobry
Starting price: 80,00 zł
Estimation: 120-180 zł
12. Zakłady Porcelany “Bogucice”
Informations: porcelana, szkliwo opalizującewys. 16 cm, śr. wlewu 4,5 cm, śr. brzuśca 9 cmsygn. na spodzie sygnaturą wytwórni: "B", stan bardzo dobry
Starting price: 80,00 zł
Estimation: 120-180 zł
13. Waldglashütte Höllsteig, Niemcy
Title: Dzbanek, lata 70. XX w.
Informations: szkło barwione w masie, pienione, ręcznie formowane wys. 14 cm, śr. wlewu 8 cm, śr. brzuśca 12 cmna boku oryginalna nalepka "Waldglashütte Höllsteig", na spodzie wydrapana sygnatura i data, stan bardzo dobry
Starting price: 120,00 zł
Estimation: 180-240 zł
14. Proj. Jerzy Słuczan-Orkusz
Title: Krakowski Instytut Szkła, Kielich, lata 70. XX w.
Informations: szkło ręcznie formowane, barwione w masiewys. 14 cm, śr. wlewu 11,5 cm, śr. podstawy 9,5 cmstan bardzo dobry
Starting price: 220,00 zł
Estimation: 260-340 zł
15. Proj. Jerzy Słuczan-Orkusz
Title: Huta Szkła “Tarnowiec”, Różowy wazon “Amfora”, lata. 80. XX w.
Informations: szkło ręcznie formowane, warstwowe, barwione w masiewys. 26 cm, śr. wlewu 6 cm, śr. brzuśca 11,5 cmstan bardzo dobry
Starting price: 180,00 zł
Estimation: 220-340 zł
16. Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”
Title: Rozalinowy wazonik, 2. poł. XX w.
Informations: szkło prasowane, barwione w masiewys. 14 cm, śr. wlewu 4 cm, śr. brzuśca 8 cm stan bardzo dobry
Starting price: 60,00 zł
Estimation: 80-140 zł
Cena sprzedaży: 60 zł
17. .
Title: Rozalinowa salaterka, Niemcy, 2. pol. XX w.
Informations: szkło prasowane, barwione w masiewys. 7,5 cm, śr. 23 cmstan bardzo dobry, drobne rysy użytkowe
Starting price: 120,00 zł
Estimation: 160-260 zł
18. Huta Szkła Gospodarczego “Hortensja”
Title: Rozalinowa patera na nóżkach, 2. poł. XX w.
Informations: szkło prasowane, barwione w masiewys. 8 cm, śr. 28 cmstan bardzo dobry, drobne rysy użytkowe
Starting price: 160,00 zł
Estimation: 260-400 zł
19. .
Title: Rozalinowa patera i misa – wzorowane na projekcie nr 1784 z Huty J. Stolle “Niemen” (katalog z 1926 r.), 2. poł. XX w.
Informations: szkło prasowane, barwione w masiepatera: wys. 3,4 cm, śr. 30 cml misa: wys. 8 cm, śr. 24,5 cmstan bardzo dobry, drobne rysy użytkowe
Starting price: 260,00 zł
Estimation: 340-450 zł
20. Wojskowe Zakłady Graficzne Warszawa
Title: Plakat “Uczyńmy Warszawę piękniejszą”!, lata 50. XX w.
Informations: papier, druk offsetowy24x47 cmstan dobry, miejscowe zażółcenia i zacieki
Starting price: 140,00 zł
Estimation: 160-240 zł
21. Wojskowe Zakłady Graficzne Warszawa
Title: Plakat “Chłopcy i dziewczęta! Wszyscy do walki o obniżkę kosztów własnych!”, lata 50. XX w.
Informations: papier, druk offsetowy24x47,5 cmstan dobry, miejscowe zażółcenia i zacieki
Starting price: 140,00 zł
Estimation: 160-240 zł
Cena sprzedaży: 140 zł
22. Wojskowe Zakłady Graficzne Warszawa
Title: Plakat “Naprzód do czynu na cześć II zjazdu Związku Młodzieży Polskiej”, lata 50. XX w.
Informations: papier, druk offsetowy24x46,5 cmstan dobry, na brzegach naddarcia
Starting price: 140,00 zł
Estimation: 160-240 zł
23. Zakład Porcelany “Chodzież”
Title: Zestaw 5 talerzyków deserowych z serwisu “Iza”, lata 60. XX w.
Informations: porcelit szkliwiony, natrysk wybierany wys. 2 cm, śr. 16 cmsygn. na spodzie pieczątką wytwórni: "P" CHODZIEŻ MADE IN POLAND, stan bardzo dobry, miejscowe przetarcia malatury
Starting price: 180,00 zł
Estimation: 220-300 zł
24. Proj. Elżbieta Piwek-Białoborska
Title: Zakłady Fajansu “Włocławek”, Dwa talerzyki do ciasta, wzór 184, lata 50./60. XX w.
Informations: fajans szkliwiony, ręcznie malowany podszkliwnie 4x17x18 cmsygn. na spodzie pieczęcią wytwórni: Zakłady Fajansu WŁOCŁAWEK Rewolucji 1905, nr 3178 oraz inicjałami A.G., stan bardzo dobry
Starting price: 180,00 zł
Estimation: 240-340 zł
Cena sprzedaży: 220 zł
25. Zakłady Fajansu “Włocławek”
Title: Talerzyk, lata 60. XX w.
Informations: fajans szkliwiony, ręcznie malowany podszkliwnie 2x20x17,5 cmsygn. na spodzie pieczęcią wytwórni: WŁOCŁAWEK FAJANS MADE IN POLAND oraz nr 7708 - 10, stan bardzo dobry
Starting price: PLN 100.00
Estimation: 140-200 zł
26. Zakłady Fajansu “Włocławek”
Title: Zestaw talerzyków dla 6 osób, lata 60. XX w.
Informations: fajans ręcznie malowany podszkliwnie wys. 2 cm, śr. 19 cmsygn. na spodzie pieczątką wytwórni: Zakłady Fajansu WŁOCŁAWEK Rewolucji 1905 oraz wyciskiem: "J", stan bardzo dobry, drobne ślady użytkowania i uszczerbki szkliwa na rantach
Starting price: 240,00 zł
Estimation: 300-400 zł
Cena sprzedaży: 320 zł
27. proj. Wit Płażewski
Title: Zakłady Fajansu “Włocławek”, Ikebana 494 z wkładem, lata 60./70. XX w.
Informations: fajans szkliwiony, ręcznie malowany podszkliwnie12,5x34,5x20 cmsygn. na spodzie pieczęcią wytwórni: Włocławek Fajans Made in Poland, nr 44 oraz wyciskiem: 434, stan bardzo dobry
Starting price: 340,00 zł
Estimation: 500-700 zł
Cena sprzedaży: 360 zł
28. Spółdzielnia “Przyjaźń” we Włocławku
Title: Ikebana, lata 70. XX w.
Informations: ceramika, szkliwo zaciekowe8x17x13,5 cmstan bardzo dobry
Starting price: 180,00 zł
Estimation: 260-360 zł
29. Spółdzielnia “Kamionka” w Łysej Górze
Title: Talerz dekoracyjny, lata 60./70. XX w.
Informations: ceramika, szkliwo zaciekowewys. 3 cm, śr. 21 cmna spodzie otwór do zawieszenia, stan bardzo dobry, drobne spękania szkliwa
Starting price: 140,00 zł
Estimation: 180-260 zł
30. Spółdzielnia “Kamionka” w Łysej Górze
Informations: ceramika, szkliwo zaciekowewys. 3 cm, śr. 20 cmna spodzie oryginalna metka oraz otwór do zawieszenia
Starting price: 140,00 zł
Estimation: 180-260 zł
31. Spółdzielnia “Przyjaźń” we Włocławku
Title: Talerz dekoracyjny brązowo-zielony, lata 60./70. XX w.
Informations: ceramika, szkliwo zaciekowewys. 4 cm, śr. 26 cmna spodzie fragment oryginalnej metki oraz otwór do zawieszenia
Starting price: 140,00 zł
Estimation: 180-260 zł
32. Spółdzielnia “Przyjaźń” we Włocławku
Title: Patera, lata 60./70. XX w.
Informations: ceramika, szkliwo zaciekowewys. 4 cm, śr. 26 cmz tyłu otwór do zawieszenia, stan bardzo dobry
Starting price: 180,00 zł
Estimation: 240-340 zł
33. Spółdzielnia “Kamionka” w Łysej Górze
Informations: ceramika, szkliwo zaciekowewys. 3,5 cm, śr. 24,5 cmz tyłu otwór do zawieszenia, stan bardzo dobry
Starting price: 180,00 zł
Estimation: 240-340 zł
34. Spółdzielnia “Kamionka” w Łysej Górze
Informations: ceramika, szkliwo zaciekowewys. 5 cm, śr. 33 cmz tyłu otwór do zawieszenia, stan bardzo dobry
Starting price: 240,00 zł
Estimation: 340-400 zł
35. Spółdzielnia “Kamionka” w Łysej Górze
Title: Wazon, 2. poł. XX w.
Informations: ceramika szkliwiona, ręcznie malowana podszkliwniewys. 17,5 cm, śr. wlewu 5,5 cm, śr. brzuśca 9 cmstan bardzo dobry
Starting price: 80,00 zł
Estimation: 140-180 zł
36. Spółdzielnia “Kamionka” w Łysej Górze
Title: Wazon zielony, lata 60./70. XX w.
Informations: ceramika szkliwiona, ręcznie malowana podszkliwnie wys. 20 cm, śr. wlewu 7,5 cm, śr. brzuśca 10 cmstan bardzo dobry
Starting price: 80,00 zł
Estimation: 140-180 zł
37. proj. Jerzy Sacha
Title: Spółdzielnia “Kamionka” w Łysej Górze, Dzban do miodu pitnego, 2. poł. XX w.
Informations: ceramika szkliwiona, ręcznie malowana podszkliwnie28x19x9 cmstan bardzo dobry
Starting price: PLN 100.00
Estimation: 140-240 zł
38. .
Title: Świecznik koziołek, 2. poł. XX w.
Informations: porcelit, matowe szkliwo11x13x3,5 cmstan bardzo dobry
Starting price: 40,00 zł
Estimation: 60-100 zł
41. Spółdzielnia Rzemieślnicza “Reflex” w Warszawie
Title: Wazon z uchwytami, lata 60./70. XX w.
Informations: glazed ceramics wys. 29 cm, śr. podstawy 7 cm stan bardzo dobry, drobne spękania szkliwa
Starting price: PLN 100.00
Estimation: 160-220 zł
42. Spółdzielnia Rzemieślnicza “Reflex” w Warszawie
Informations: glazed ceramics wys. 29,5 cm, szer. 10 cmstan bardzo dobry
Starting price: PLN 100.00
Estimation: 160-220 zł
43. Spółdzielnia Rzemieślnicza “Reflex” w Warszawie
Title: Wazonik “Magda”, lata 70. XX w.
Informations: glazed ceramicswys.14 cm, szer. 9 cmstan dobry, pęknięcie na boku
Starting price: 60,00 zł
Estimation: 100-140 zł
44. Spółdzielnia “Millenium” w Krakowie
Title: Świecznik 5-ramienny, 2. poł. XX w.
Informations: ceramika, szkliwo zaciekowe 23,5x28,5x7 cmstan bardzo dobry, drobne spękania szkliwa
Starting price: 120,00 zł
Estimation: 160-240 zł
45. Proj. Adam Sadulski
Title: Mirostowickie Zakłady Ceramiczne, Świecznik N001, 2. pol. XX w.
Informations: porcelit szkliwiony17x15x6,5 cm na spodzie fragment oryginalnej metki oraz sygnatura wytwórni: "Mi", stan bardzo dobry
Starting price: 80,00 zł
Estimation: 120-200 zł
46. Mirostowickie Zakłady Ceramiczne
Title: Popielnica 1001, lata 70. XX w.
Informations: porcelit szkliwiony3,5x16x10,5 cmsygn. na spodzie pieczęcią wytwórni: "Mi Mirostowice", stan bardzo dobry, spękania szkliwa
Starting price: 60,00 zł
Estimation: 100-120 zł
47. Proj. Adam Sadulski
Title: Mirostowickie Zakłady Ceramiczne, Lampa sufitowa “Tykwa” P12/OW-211, 2. poł. XX w.
Informations: porcelit szkliwiony, oryginalne elementy oprawywymiary klosza: wys. 19,5 cm, śr. 16 cmstan bardzo dobry, rdza na elementach metalowych
Starting price: 160,00 zł
Estimation: 260-400 zł
48. Proj. Adam Sadulski
Title: Mirostowickie Zakłady Ceramiczne, Serwetnik Rogi mały, lata 60./70. XX w.
Informations: porcelit szkliwiony6,5x13x4 cmsygn. na spodzie sygnaturą wytwórni "Mi", stan bardzo dobry
Starting price: 60,00 zł
Estimation: 80-140 zł
49. Mirostowickie Zakłady Ceramiczne
Title: Świecznik “Janusz”, lata 70. XX w.
Informations: porcelit szkliwiony5,5x33x7 cmsygn. na spodzie pieczęcią wytwórni: "Mi Mirostowice", stan bardzo dobry
Starting price: 80,00 zł
Estimation: 140-200 zł
50. Zakłady Materiałów Ogniotrwałych “Jaroszów” w Jaroszowie
Title: Wazonik, 2. pol. XX w.
Informations: porcelit szkliwiony8x10x6,5 cm stan bardzo dobry
Starting price: 40,00 zł
Estimation: 60-100 zł
51. Zakłady Ceramiczne “Bolesławiec”
Title: Ikebana z panoramą miasta, lata 70. XX w.
Informations: porcelit szkliwiony, dekoracja podszkliwna z panoramą miasta 10x19x7 cmna spodzie sygnatura: B, stan bardzo dobry
Starting price: 60,00 zł
Estimation: 100-140 zł
52. Zakłady Porcelitu Stołowego “Tułowice”
Title: Podłużna paterka, 2. poł. XX w.
Informations: porcelit szkliwiony 7x21,5x11,5 cmsygn. na spodzie pieczęcią wytwórni: "TUŁOWICE MADE IN POLAND", stan bardzo dobry
Starting price: 80,00 zł
Estimation: 100-120 zł
53. .
Title: Dekoracyjna forma – samowar, 2. poł. XX w.
Informations: glazed ceramicswys. 51 cm, szer. 27 cmstan bardzo dobry
Starting price: 150,00 zł
Estimation: 180-260 zł
54. Zakłady Naczyń Kamionkowych “Bochnia” w Bochni
Title: Świecznik 3-ramienny, lata 60. XX w.
Informations: glazed ceramics24x21,5x7 cmstan bardzo dobry
Starting price: 60,00 zł
Estimation: 100-120 zł
55. .
Title: Miodowy wazon, 2. poł. XX w.
Informations: szkło barwione w masie, ręcznie formowane, powierzchnia dekorowana kruszywem szklanymwys. 20,5 cm, śr. wlewu 12 cm, śr. brzuśca 15 cmstan bardzo dobry
Starting price: 140,00 zł
Estimation: 180-240 zł
56. Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”
Informations: szkło prasowane, barwione w masiewys. 20 cm, śr. wlewu 8 cm, śr. podstawy 6 cmstan bardzo dobry, mały odprysk na podstawie
Starting price: PLN 100.00
Estimation: 140-240 zł
57. proj. Zofia Bania
Title: Huta Szkła “Laura”, Miodowy wazon, 2. poł. XX w.
Informations: szkło barwione w masie, ręcznie formowanewys. 28,5 cm, śr. wlewu 6 cm, śr. podstawy 10 cmstan bardzo dobry, bąbelki powietrza w masie
Starting price: 160,00 zł
Estimation: 240-340 zł
58. .
Title: Miodowy dzbanek, 2. poł. XX w.
Informations: szkło ręcznie formowane, barwione w masie wys. 24 cm, śr. 10 cmstan bardzo dobry
Starting price: 140,00 zł
Estimation: 200-280 zł
59. Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”
Title: Wazon “Rozeta” miodowy, nr. kat. 2259/1, 2. poł. XX w.
Informations: szkło prasowane, barwione w masiewys. 19 cm, śr. wlewu 10 cm, sr. podstawy 6 cmstan bardzo dobry
Starting price: PLN 100.00
Estimation: 160-240 zł
60. .
Title: Zielono-miodowy wazon, Czechy, 2. poł. XX w.
Informations: szkło barwione w masie, ręcznie formowanewys. 27 cm, śr. 12 cmstan bardzo dobry, drobne rysy użytkowe
Starting price: 140,00 zł
Estimation: 260-360 zł
61. .
Title: Wazon “Sękacz”, 2. poł. XX w.
Informations: szkło ręcznie formowane, barwione w masiewys. 34 cm, śr. 10 cmstan bardzo dobry, na spodzie wgłębienie po przylepcu
Starting price: 160,00 zł
Estimation: 200-260 zł
62. Huta Szkła Kryształowego “Julia”, Szklarska Poręba
Informations: szkło kryształowe, przezroczyste z czarną dekoracją w masie, ręcznie formowanewys. 41,5 cm, śr. wlewu 5,5 cm, śr. podstawy 10 cmprzy rancie oryginalna nalepka: "Julia Szklarska Poręba", stan bardzo dobry, drobne rysy użytkowe
Starting price: PLN 200.00
Estimation: 300-400 zł
Cena sprzedaży: 220 zł
63. Joska, Bodenmais, Niemcy
Title: Cup, 1987
Informations: szkło iryzowane, ręcznie formowanewys. 20 cm, śr. wlewu 13,5 cm, śr. podstawy 9,5 cmna stopie oryginalna metka: JOSKA Studio Design, na spodzie sygnatura: "Joska '87", stan bardzo dobry
Starting price: PLN 100.00
Estimation: 140-180 zł
64. Huta Szkła “Tarnowiec”
Title: Zielonożółty wazon “Amfora”, lata 70./80. XX w.
Informations: szkło barwione w masie, warstwowe, ręcznie formowanewys, 23 cm, śr. wlewu 9 cm, szer. 14 cmstan bardzo dobry
Starting price: 220,00 zł
Estimation: 300-400 zł
65. Huta Lauscha, Turyngia, Niemcy
Title: Miodowy wazonik, 2. poł. XX w.
Informations: szkło ręcznie formowane, barwione w masiewys. 18 cm, śr. wlewu 5 cm, śr. brzuśca 5 cmstan bardzo dobry
Starting price: 40,00 zł
Estimation: 60-100 zł
66. Huta Lauscha, Turyngia, Niemcy
Informations: szkło ręcznie formowane, barwione w masiewys. 16 cm, śr. wlewu 4 cm, śr. brzuśca 6 cmstan bardzo dobry
Starting price: 40,00 zł
Estimation: 60-100 zł
67. Huta Lauscha, Turyngia, Niemcy
Title: Miodowy świecznik, 2. poł. XX w.
Informations: szkło ręcznie formowane, barwione w masiewys. 13,5 cm śr. 5 cmstan bardzo dobry
Starting price: 40,00 zł
Estimation: 60-100 zł
68. Huta Lauscha, Turyngia, Niemcy
Informations: szkło ręcznie formowane, barwione w masiewys. 20 cm, śr. wlewu 4,5 cm, śr. brzuśca 8 cmstan bardzo dobry
Starting price: 60,00 zł
Estimation: 80-120 zł
69. Huta Lauscha, Turyngia, Niemcy
Title: Miodowy wazonik na spiralnej stopie, 2. poł. XX w.
Informations: szkło ręcznie formowane, barwione w masiewys. 20,5 cm śr. wlewu 3,5 cm, śr. brzuśca 5 cmstan bardzo dobry
Starting price: 60,00 zł
Estimation: 80-120 zł
70. Huta Lauscha, Turyngia, Niemcy
Informations: szkło ręcznie formowane, barwione w masiewys. 20 cm, śr. wlewu 4,5 cm, śr. brzuśca 7,5 cmstan bardzo dobry
Starting price: 60,00 zł
Estimation: 80-120 zł
71. .
Title: Zielony wazon, 2. poł. XX w.
Informations: szkło barwione w masie, iryzowane, ręcznie formowanewys. 20,5 cm, śr. wlewu 6 cm, śr. podstawy 8 cmstan bardzo dobry
Starting price: PLN 100.00
Estimation: 120-200 zł
72. .
Title: Zielony dzban, 2. poł. XX w.
Informations: szkło barwione w masie, ręcznie formowane wys. 22 cm, śr. wlewu 7,5 cm, śr. brzuśca 22 cmstan bardzo dobry, pojedyncze bąbelki powietrza, na spodzie rysy użytkowe
Starting price: 180,00 zł
Estimation: 260-360 zł
Cena sprzedaży: 180 zł
73. proj. Eryka Trzewik-Drost
Title: Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”, Zestaw salaterek “Sahara” 1 + 5, 2. poł. XX w.
Informations: szkło prasowane, barwione w masiesalaterka duża: wys. 8,5 cm, śr. 20,5 cm, salaterki małe: wys. 5 cm, śr. 11,5 cm stan bardzo dobry, drobne wady fabryczne i ślady użytkowania
Starting price: 260,00 zł
Estimation: 320-450 zł
74. Borocrystal, Nový Bor, Czechy
Title: Popielniczka, lata 60./70. XX w.
Informations: szkło ręcznie formowane, przezroczyste, barwione miejscowo w masie7,5x13x7 cmstan bardzo dobry, drobne rysy od spodu na podstawie, wewnątrz jasny nalot
Starting price: PLN 100.00
Estimation: 140-200 zł
75. Huta Szkła “Tarnowiec”
Title: Wysoki wazon na stopie, lata 80. XX w.
Informations: szkło ręcznie formowane, warstwowe, barwione w masiewys. 35 cm, śr. wlewu 10 cm, śr. brzuśca 12,5 cm stan bardzo dobry
Starting price: 180,00 zł
Estimation: 240-340 zł
76. .
Title: Kobaltowa bombonierka, 2. poł. XX w.
Informations: szkło prasowane, barwione w masiewys. 23 cm, śr. 9 cmstan bardzo dobry
Starting price: 80,00 zł
Estimation: 120-160 zł
77. .
Title: Wazon “Sękacz” kobaltowy, 2. poł. XX w.
Informations: szkło barwione w masie, ręcznie formowanewys. 38 cm, śr. wlewu 9 cm, śr. podstawy 11 cmstan bardzo dobry, drobne zarysowania i spękania białej dekoracji
Starting price: 80,00 zł
Estimation: 120-160 zł
Cena sprzedaży: 100 zł
78. Proj. Jan Sylwester Drost
Title: Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”, Para pucharków “Fala”, 2. poł. XX w.
Informations: szkło prasowane, barwione w masiewys. 9 cm, śr. 11,5 cmstan bardzo dobry, drobne wady fabryczne
Starting price: 60,00 zł
Estimation: 100-140 zł
Cena sprzedaży: 60 zł
79. Zakłady Porcelitu Stołowego “Tułowice”
Title: Wazonik, lata 60./70. XX w.
Informations: porcelit szkliwiony, natryskwys. 12 cm, śr. wlewu 5 cm, śr. podstawy 6,5 cmsygn. na spodzie pieczątką wytwórni: TUŁOWICE MADE IN POLAND, stan bardzo dobry
Starting price: 60,00 zł
Estimation: 80-100 zł
80. Zakłady Porcelitu Stołowego “Tułowice”
Title: Zestaw pamiątkowy “Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Opole” – wazon i paterka, lata 60. XX w.
Informations: porcelit szkliwiony, natrysk, kalkomania wazonik: wys. 8 cm, śr. 6 cm, paterka: 4,5x12,5x11 cmsygn. na spodzie pieczątką wytwórni: Tułowice Made in Poland, stan bardzo dobry
Starting price: PLN 100.00
Estimation: 140-200 zł
Cena sprzedaży: 140 zł
81. proj. Gabriela Śleżewska-Hoffmann
Title: Zakłady Porcelitu Stołowego “Pruszków”, Zestaw deserowy “Ryszard” dla 6 osób, lata 60./70. XX w.
Informations: porcelit szkliwiony, kalkomania, złoceniapatera: wys. 3,5 cm, śr. 25,5 cm, talerzyki: wys. 2,5 cm, śr. 15 cmstan bardzo dobry, drobne rysy użytkowe, przetarcia złoceń
Starting price: 140,00 zł
Estimation: 200-300 zł
82. proj. Zofia Galińska
Title: Zakłady Porcelitu Stołowego “Pruszków”, Serwis do kawy “Kajtek” dla 5 osób, proj. 1961
Informations: porcelit szkliwiony i złoconywymiary: dzbanek 19x17x12 cm; filiżanka x5 wys. 5,5 cm, śr. 6 cm; talerzyk x6 wys. 1,5 cm, śr. 11,5 cm; mlecznik wys. 11 cm, śr. 8 cm; cukiernica wys. 7 cm, śr. 8 cmkażdy element sygn. na spodzie pieczęcią wytwórni: PRUSZKÓW MADE IN POLAND, stan bardzo dobry, drobne przetarcia złoceń
Starting price: 450,00 zł
Estimation: 550-700 zł
83. Zakłady Porcelitu Stołowego “Tułowice”
Title: Wazon pamiątkowy, lata 60./70. XX w.
Informations: porcelit szkliwiony, natrysk, kalkomania z logiem "A CHORZÓW"wys. 20,5 cm, śr. 7,5 cmsygn. na spodzie pieczątką wytwórni: Tułowice Made in Poland, stan bardzo dobry
Starting price: 80,00 zł
Estimation: 100-160 zł
84. Proj. Zofia Przybyszewska
Title: Zakłady Porcelitu Stołowego “Tułowice”, Wazon “Mleczna droga”, lata 60./70. XX w.
Informations: porcelit szkliwiony, malowany natryskowowys. 26 cm, śr. wlewu 2,5 cm, śr. podstawy 6 cm sygn. na spodzie pieczątką wytwórni: Tułowice Made in Poland, stan bardzo dobry
Starting price: PLN 300.00
Estimation: 380-500 zł
Cena sprzedaży: 400 zł
85. Porzellanfabrik Metzler & Ortloff, Niemcy
Informations: porcelana szkliwiona, natrysk wybieranywys. 22,5 cm, śr. wlewu 5,5 cm, śr. podstawy 8 cmsygn. na spodzie pieczącię wytwórni: MO Germany, stan bardzo dobry, drobne ślady użytkowania
Starting price: 120,00 zł
Estimation: 160-200 zł
86. .
Title: Kulisty wazonik, 2. poł. XX w.
Informations: szkło ręcznie formowane, barwione w masiewys. 11,5 cm, śr. wlewu 5 cm, śr. brzuśca 12 cmstan bardzo dobry
Starting price: 140,00 zł
Estimation: 180-260 zł
87. .
Title: Emaliowana paterka, lata 60./70. XX w.
Informations: miedź, emalia4x8,5x,8,5 cmNiemcy; stan bardzo dobry
Starting price: 20,00 zł
Estimation: 40-60 zł
88. .
Informations: miedź, emalia4,5x11x15 cmNiemcy; stan bardzo dobry
Starting price: 40,00 zł
Estimation: 60-80 zł
89. .
Title: Emaliowany wazonik, lata 60./70. XX w.
Informations: miedź, emalia11x2,5x2,5 cmNiemcy; stan bardzo dobry
Starting price: 20,00 zł
Estimation: 40-60 zł
90. .
Informations: miedź, emalia1x8x8 cmNiemcy; stan bardzo dobry
Starting price: 20,00 zł
Estimation: 40-60 zł
91. VEB Juwel Görlitz, Niemcy
Informations: miedź, emalia4x11x16 cmmetka VEB Juwel Gorlitz; stan bardzo dobry
Starting price: 40,00 zł
Estimation: 60-80 zł
92. .
Informations: miedź, emaliawys. 2,5 cm, śr. 12,5 cmFischland, Niemcy; na spodzie sygnatura z symbolem ryby; stan bardzo dobry
Starting price: 40,00 zł
Estimation: 60-80 zł
93. .
Informations: miedź, emalia,2x7x20 cmna spodzie naklejka: EK handarbeit
Starting price: PLN 50.00
Estimation: 60-100 zł
94. .
Informations: miedź, emaliawys. 3 cm, śr. 11,5 cmNiemcy; stan bardzo dobry
Starting price: 40,00 zł
Estimation: 60-80 zł
95. proj. Kazimierz Krawczyk
Title: Huta Szkła Artystycznego “Barbara” w Polanicy Zdroju, Czerwony wazon, 2. poł. XX w.
Informations: szkło ręcznie formowane, barwione w masiewys. 13,5 cm, śr. 11 cmstan bardzo dobry, na spodzie drobne ryski i wystający ślad po przylepcu
Starting price: 240,00 zł
Estimation: 300-400 zł
96. Proj. Jerzy Słuczan-Orkusz
Title: Krakowski Instytut Szkła, Rubinowy wazon z uchwytami, lata 80. XX w.
Informations: szkło barwione w masie, ręcznie formowane, uchwyty przezroczystewys. 36,5 cm, śr. wlewu 13,5 cm, śr. podstawy 12 cm stan bardzo dobry, na spodzie rysy użytkowe
Starting price: 220,00 zł
Estimation: 360-450 zł
97. .
Title: Rubinowy wazon z dziurką, 2. poł. XX w.
Informations: szkło barwione w masie, ręcznie formowanewys. 32 cm, śr. wlewu 7,5 cm, szer. 13 cmstan bardzo dobry, drobne wady technologiczne
Starting price: PLN 100.00
Estimation: 160-200 zł
Cena sprzedaży: 100 zł
98. Proj. Jerzy Słuczan-Orkusz
Title: Krakowski Instytut Szkła, Rubinowy wazon, lata 70. XX w.
Informations: szkło barwione w masie, ręcznie formowanewys. 28 cm, śr. wlewu 13,5 cm, śr. podstawy 10,5 cm stan bardzo dobry
Starting price: 220,00 zł
Estimation: 300-400 zł
99. .
Title: Czerwony wazon, 2. poł. XX w.
Informations: szkło barwione w masie, warstwowe, ręcznie formowanewys. 31 cm, szer. 12 cmstan bardzo dobry, drobne rysy użytkowe
Starting price: 120,00 zł
Estimation: 180-260 zł
100. .
Informations: szkło ręcznie formowane, barwione w masiewys. 36 cm, szer. wlewu 11 cm, szer. brzuśca 15 cmstan bardzo dobry
Starting price: 160,00 zł
Estimation: 200-280 zł
Cena sprzedaży: 160 zł
101. Proj. Jerzy Słuczan-Orkusz
Title: Krakowski Instytut Szkła, Rubinowy puchar, lata 80. XX w.
Informations: szkło barwione w masie, warstwowe, ręcznie formowanewys. 21,5 cm, śr. wlewu 10,5 cm, śr, podstawy 12,5 cmstan bardzo dobry
Starting price: 140,00 zł
Estimation: 240-300 zł
102. Proj. Jerzy Słuczan-Orkusz
Title: Krakowski Instytut Szkła, Wazon W-124, proj. 1976 r.
Informations: szkło barwione w masie, ręcznie formowanewys. 40 cm, śr. wlewu 8 cm, śr. brzuśca 13 cm stan bardzo dobry, drobne skazy technologiczne, osad we wnętrzu
Starting price: 280,00 zł
Estimation: 340-450 zł
103. proj. Zofia Bania
Title: Huta Szkła “Laura”, Czerwony wazon, 2. poł. XX w.
Informations: szkło barwione w masie, ręcznie formowanewys. 28 cm, śr. wlewu 8 cm, śr. podstawy 10 cmstan bardzo dobry, bąbelki powietrza w masie
Starting price: 160,00 zł
Estimation: 240-340 zł
104. .
Title: Popielniczka, 2. poł. XX w.
Informations: szkło barwione w masie, ręcznie formowanewys. 7 cm, śr. 13 cmstan bardzo dobry, drobne skazy technologiczne
Starting price: 60,00 zł
Estimation: 80-120 zł
105. proj. Apolinary Gałecki
Title: Lampka biurkowa, Stołeczne Zakłady Metalowe Nr 2 Przemysłu Terenowego w Warszawie, lata 60. XX w.
Informations: metalwys. 25 cm, śr. klosza 9 cm, długość klosza 14 cm, podstawa 12x13 cmoryginalna elektryka i kabel, oprawka na żarówkę E14, możliwość regulacji ustawienia klosza; stan bardzo dobry, miejscowe odpryski lakieru na kloszu
Starting price: 650,00 zł
Estimation: 800-900 zł
106. Zakład Porcelany “Chodzież”
Title: Serwis kawowy “Regina” dla 6 osób, lata 60./70. XX w.
Informations: porcelana dekorowana natryskowo, złocona, dzbanek z dekoracją wybieranądzbanek 19x19x10 cm; filiżanka x6 wys. 6 cm, śr. 7 cm; talerzyk x6 wys. 2 cm, śr. 12,5 cm; mlecznik 9x11x6,5 cm; cukiernica wys. 7 cm, śr. 10 cmstan bardzo dobry, delikatne zadrapania malatury
Starting price: 950,00 zł
Estimation: PLN 1200-1800
107. Zakład Porcelany Stołowej “Krzysztof” w Wałbrzychu – “Wawel”
Title: Serwis do kawy “Millenium / Helena” dla 6 osób, wersja eksportowa, proj. Edmund Ruszczyński, Jan Kwinta, lata 60/70. XX w.
Informations: porcelana szkliwiona i złoconadzbanek z pokrywką: 17,5x19x10,5 cm; cukiernica: wys. 7 cm, śr. 8 cm; mlecznik: 7,5x9x6 cm; filiżanka x6: wys. 6 cm, śr. 6,5 cm; talerzyk x6: 2x11,5x11,5 cmkażdy element sygn. na spodzie pieczęcią wytwórni z monogramem: WAWEL MADE IN POLAND; stan bardzo dobry, drobne przetarcia malatury, pęknięcie na jednej filiżance
Estimation: 550-700 zł
108. proj. Edmund Ruszczyński
Title: Zestaw obiadowy “Julita” dla 4 osób, proj. 1957 r.
Informations: porcelana ręcznie malowana naszkliwniewaza: 16x32x26 cm; sosjerka: wys. 7,5 cm, śr. 18 cm; salaterka: wys. 6 cm, śr. 23 cm; kwadratowa salaterka: 5x18,5x18,5 cm; duży półmisek: 3x33,5x22 cm; mały półmisek: 2,5x28,5x18,5 cm; talerze głębokie (dwa dodatkowe): wys. 3,5 cm, śr. 21 cm, talerze płytkie: wys. 2 cm, śr. 24 cm; talerzyki do przystawek: wys. 2 cm, śr. 19 cmkażdy element sygn. na spodzie pieczątką wytówni: "W" Wawel MADE IN POLAND oraz nr 101; stan bardzo dobry, brak uszczerbień, ślady użytkowania oraz przetarcia malatury
Starting price: 550,00 zł
Estimation: 650-750 zł
109. Zakład Porcelany Stołowej “Ćmielów”
Title: Patera w kwiaty, lata 30. XX w.
Informations: porcelana szkliwiona, dekorowana kalkomanią i złoconawys. 2,5 cm, śr. 24,5 cmna spodzie sygnatura wytwórni: "Ć" "ĆMIELÓW" oraz nr 1074 X oraz sygnatura w formie wycisku "ĆMIELÓW"; stan bardzo dobry, przetarcia złocenia na rancie
Starting price: 650,00 zł
Estimation: 700-800 zł
110. Zakład Porcelany “Chodzież”
Title: Figurka zająca, proj. Józef Wrzesień, 2. poł. XX w.
Informations: porcelit szkliwiony, natrysk, ręcznie malowane detale11x9x4,5 cmsygn. na spodzie pieczątką wytwórni: "P" CHODZIEŻ MADE IN POLAND; stan bardzo dobry
Starting price: PLN 100.00
Estimation: 140-180 zł
111. Zakład Porcelany “Chodzież”
Title: Figurka sarny, proj. Józef Wrzesień, 2. poł. XX w.
Informations: porcelit szkliwiony, natrysk wybierany, ręcznie malowane detale9x11,5x6,5 cmsygn. na spodzie pieczątką wytwórni: "P" CHODZIEŻ MADE IN POLAND; stan bardzo dobry
Starting price: PLN 100.00
Estimation: 140-180 zł
Cena sprzedaży: 100 zł
112. VEB Porzellanwerk Lichte, Niemcy
Title: Wazonik we wzory, lata 60./70. XX w.
Informations: porcelana ręcznie malowana, złoconawys. 23 cm, śr. wlewu 4 cm, śr. podstawy 6 cmsygn. na spodzie sygnaturą wytwórni: "L" w formie świecy; stan bardzo dobry, drobne przetarcia malatury i złoceń
Starting price: 80,00 zł
Estimation: 120-160 zł
113. VEB Porzellanwerk Lichte, Niemcy
Title: Wazon, lata 60./70. XX w.
Informations: porcelana malowana natryskowo, dekoracja wybieranawys. 30,5 cm, śr. wlewu 8,5 cm, śr. podstawy 11 cmna spodzie sygnatura wytwórni: "L" w formie świecy; stan bardzo dobry, drobne ryski na malaturze
Starting price: 120,00 zł
Estimation: 160-200 zł
114. VEB Porzellanwerk Lichte, Niemcy
Title: Serwis kawowy dla 5 osób, lata 70./80. XX w.
Informations: porcelana szkliwiona, dekorowana natryskowo i złoconawymiary: dzbanek wys. 25 cm, śr. 10 cm; filiżanka x5 wys. 7 cm, śr. 8 cm; spodeczek x5 wys. 2 cm, śr. 14,5 cm; talerzyk x5 wys. 2,5 cm, śr. 19 cm; mlecznik wys. 10 cm, śr. 6,5 cm; sygn.cukiernica wys. 11 cm, śr. 8 cmsygn. na spodzie sygnaturą wytwórni: LICHTE FINE CHINA Made in Germany; stan bardzo dobry
Starting price: 380,00 zł
Estimation: 450-550 zł
Cena sprzedaży: 550 zł
115. Rosenthal – studio line, Niemcy
Title: Wazon, 2. poł. XX w.
Informations: porcelana szkliwiona16,5x10x6 cmsygn. na spodzie sygnaturą wytwórni: Rosenthal studio-line GERMANY
Starting price: 150,00 zł
Estimation: 200-280 zł
116. Zakład Porcelany Stołowej “Krzysztof” w Wałbrzychu – “Wawel”
Title: Talerz dekoracyjny, 2. poł. XX w.
Informations: porcelana dekorowana kalkomaniąwys. 3 cm, śr. 32,5 cmna spodzie sygnatura wytwórni: WAWEL MADE IN POLAND oraz otwór do zawieszenia
Starting price: 120,00 zł
Estimation: 200-300 zł
117. .
Title: Biały dzban, 2. poł. XX w.
Informations: szkło ręcznie formowane, warstwowe, barwione w masiewys. 30 cm, śr. 12 cmstan bardzo dobry
Starting price: 140,00 zł
Estimation: 200-260 zł
118. Proj. Jerzy Słuczan-Orkusz
Title: Huta Szkła “Tarnowiec”, Biały wazon “Amfora”, lata. 80. XX w.
Informations: szkło ręcznie formowane, warstwowe, barwione w masiewys. 30 cm, śr. wlewu 10 cm, śr. brzuśca 16 cmstan bardzo dobry
Starting price: 180,00 zł
Estimation: 240-300 zł
119. Proj. Jerzy Słuczan-Orkusz
Informations: szkło ręcznie formowane, warstwowe, barwione w masiewys. 36 cm, śr. wlewu 10 cm, śr. brzuśca 12 cmstan bardzo dobry
Starting price: 180,00 zł
Estimation: 280-360 zł
121. .
Title: Wysoki świecznik, 2. poł. XX w.
Informations: szkło ręcznie formowanewys. 32,5 cm, śr. postawy 12 cmstan bardzo dobry
Starting price: PLN 100.00
Estimation: 140-240 zł
122. proj. Eryka Trzewik-Drost
Title: Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”, Owocarka “Migdały”, 2. poł. XX w.
Informations: szkło prasowanewys. 20 cm, śr. 20 cmstan bardzo dobry
Starting price: 60,00 zł
Estimation: 80-120 zł
123. proj. Eryka Trzewik-Drost
Title: Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”, Pucharek “Migdały”, 2. poł. XX w.
Informations: szkło prasowanewys. 12,5 cm, śr. 12,5 cmstan bardzo dobry
Starting price: 40,00 zł
Estimation: 60-80 zł
124. Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”
Title: Zestaw talerzyków “Pajęczyna” – 6 sztuk, 2. poł. XX w.
Informations: szkło prasowanewys. 1,5 cm, śr. 14 cmstan bardzo dobry, drobne wady fabryczne
Starting price: 80,00 zł
Estimation: 140-240 zł
125. Huta Szkła Gospodarczego “Hortensja”
Title: Zestaw patera + 2 śledziówki, nr. kat. 124, proj. 1936 r.; wyrób 2. poł. XX w.
Informations: szkło prasowanepatera: 3,5x27,5x16,5 cm; śledziówki: 3x14,5x8,5 cmstan bardzo dobry
Starting price: 120,00 zł
Estimation: 180-260 zł
Cena sprzedaży: 200 zł
126. Proj. Jan Sylwester Drost
Informations: szkło prasowanewys. 9 cm, śr. 11,5 cmstan bardzo dobry, drobne wady farbryczne
Starting price: 40,00 zł
Estimation: 80-120 zł
127. Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”
Title: Patera w kształcie serca, 2. poł. XX w.
Informations: szkło prasowane3x20x22 cmstan bardzo dobry, drobne wady fabryczne
Starting price: 40,00 zł
Estimation: 80-120 zł
128. Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”
Title: Wazon “Rozeta”, nr. kat. 2259/1, 2. poł. XX w.
Informations: szkło prasowane, przezroczystewys. 19 cm, śr. wlewu 10 cm, sr. podstawy 6 cmstan bardzo dobry
Starting price: PLN 100.00
Estimation: 140-200 zł
130. .
Title: Wazonik z falbanką, 2. poł. XX w.
Informations: szkło barwione w masie, warstwowe, ręcznie formowanewys. 18 cm, śr. wlewu 8 cm, śr. brzuśca 6,5 cmWłochy; nalepka: "Vetro esteguito secondo la tecnica dei maestri di Murano, Made in Italy"; stan bardzo dobry
Starting price: 60,00 zł
Estimation: 100-160 zł
131. proj. Archimede Seguso
Title: Przycisk do papieru – dwa ptaki, Murano, Włochy, 2. poł. XX w.
Informations: szkło neodymowe, ręcznie formowane8,5x11x12 cmsygn. na spodzie: A. Seguso Murano
Starting price: 180,00 zł
Estimation: 240-360 zł
132. .
Informations: miedź, emaliawys. 4 cm, śr. 14,5 cmNiemcy; stan bardzo dobry
Starting price: PLN 50.00
Estimation: 60-100 zł
133. .
Informations: miedź, emaliawys. 4 mm, śr. 10,5 cmNiemcy; stan bardzo dobry
Starting price: 20,00 zł
Estimation: 40-60 zł
134. .
Informations: miedź, emaliawys. 1,5 cm, śr. 9 cmNiemcy; stan bardzo dobry
Starting price: 20,00 zł
Estimation: 40-60 zł
135. .
Title: Zestaw 6 emaliowanych talerzyków, lata 60./70. XX w.
Informations: miedź, emaliawys. 0,5 cm, śr. 7 cmNiemcy; stan bardzo dobry
Starting price: 60,00 zł
Estimation: 80-100 zł
136. .
Title: Emaliowane puzderko, lata 60./70. XX w.
Informations: miedź, emaliawys. 7 cm, śr. 8 cmNiemcy; stan bardzo dobry
Starting price: 40,00 zł
Estimation: 60-80 zł
137. .
Informations: miedź, emaliawys. 9 cm, śr. 12,5 cmNiemcy; na spodzie pokrywki naklejka: VEB Elektro Metallwaren; stan bardzo dobry
Starting price: 60,00 zł
Estimation: 100-120 zł
138. .
Starting price: PLN 50.00
Estimation: 60-80 zł
139. .
Informations: miedź, emaliawys. 12,5 cm, śr. 6 cmNiemcy; stan bardzo dobry
Starting price: 40,00 zł
Estimation: 60-80 zł
140. Treasure Craft, USA
Title: Patera na przystawki (kabaret) z przykrywką, lata 60. XX w.
Informations: ceramika dekorowana szkliwem spływającym i matowym, imitującym drewno, elementy metalowewym. bez przykrywki: 4x32x33 cmna spodzie i na przykrywce nr 726 USA; stan bardzo dobry
Starting price: 260,00 zł
Estimation: 360
141. Wydawnictwo Związkowe Centralnej Rady Związków Zawodowych
Title: Plakat społeczny “Wódka skraca życie”, 1952
Informations: papier, druk, offsetowy20x69,5 cmstan dobry, papier zażółcony, lekko pofalowany, małe naddarcie na krawędzi
Starting price: 120,00 zł
Estimation: 140-200 zł
142. Wydawnictwo Związkowe Centralnej Rady Związków Zawodowych
Title: Plakat społeczny “Kobiety! Usuńcie wódkę z waszego domu”, 1952
Informations: papier, druk offsetowy20x69,5 cmstan dobry, papier zażółcony, lekko pofalowany, małe naddarcie na krawędzi
Starting price: 120,00 zł
Estimation: 140-200 zł