9 Aukcja Sztuki Współczesnej
Auction: 6 czerwca 2023 r., godz. 19:30
Before auction exhibition: od 26 maja 2023 r.
Zapraszamy do udziału w licytacji we wtorek 6 czerwca 2023 r. o godz. 19:30. Wszystkie prace prezentowane w katalogu można oglądać na żywo na wystawie przedaukcyjnej, która dostępna jest w naszej siedzibie od 26 maja 2023 r., pod adresem: ul. Gen. W. Andersa 29 w Warszawie. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin w tygodniu w godz. 12:00-19:00 oraz w sobotę w godz. 11:00-16:00.
1. Joanna Pałys
Title: NR IV – Zanikanie, 2020
Informations: acrylic, canvas100x150 cmopisany na odwrocie: „NR IV – ZANIKANIE” | 2020 JOANNA PAŁYS
Starting price: PLN 7,500.00
Estimation: 8500-9500 zł
2. Stanisław Kortyka
Title: Pod zanikającym horyzontem II, 2023
Informations: oil, canvas67x67 cm, 70x70 cm w oprawiesygn. p.d.: St. KORTYKA 2023, opisany na odwrocie: Stanisław Ryszard KORTYKA | "POD ZNIKAJĄCYM HORYZONTEM II" 2023 | olej – len – 67x67
Starting price: 4 600,00 zł
Estimation: PLN 6500-8000
Cena sprzedaży: PLN 4,800
3. Czesław Piotr Szczepański
Title: Zamość. Rynek, 2023
Informations: oil, canvas80x100 cmsygn. p.d.: CPeterS 23, opisany na odwrocie: PIOTR CZESŁAW SZCZEPAŃSKI (CPeterS.) | ZAMOŚĆ 2023
Estimation: 1800-2000 PLN
4. Andrzej Adam Sadowski
Title: Sardynia – Porto Cervo – Parking z błękitno-srebrnym Harley-Davidsonem i szarym Fordem “K”, 2008
Informations: acrylic, canvas70x100cm, 76,5x106,5 cm w oprawiesygn. p.d.: A. A. SADOWSKI 2008, opisany na odwrocie: 733. ANDRZEJ A. SADOWSKI, ŁÓDŹ | "SARDYNIA – PORTO CERVO – PARKING Z BŁĘKITNO-SREBRNYM HARLEY-DAVIDSONEM I SZARYM FORDEM 'K'." | AKRYL, WYM: 70x100 cm, 2008.
Starting price: 12 800,00 zł
Estimation: 16000-24000 zł
5. Ewa Prończuk-Kuziak
Title: z cyklu Siostry, 2014
Informations: oil, canvas80x70 cmopisany na odwrocie: Ewa Prończuk-Kuziak "Siostry"
Starting price: PLN 8,000.00
Estimation: 11500-13000 zł
6. Piotr Nowiński
Title: Without title, 2012
Informations: acrylic, oil, canvas90x80 cm, 98,5x88,5 cm w oprawieopisany na odwrocie: Piotr Nowiński 2012 | tech: Akryl–Olej
Estimation: 2800-3000 zł
7. Alina Bloch
Title: Genesis, 2014
Informations: technika własna, barwniki gryfalanowe, jedwab naturalny200x90 cm
Estimation: 3600-4400 zł
Cena sprzedaży: 3000 PLN
8. Ewa Zawadzka
Title: Na krawędzi światła 0042, 2021
Informations: own technique, canvas70x70 cm kompozycja, 74,5x74,5 cm w oprawieopisany na odwrocie: EWA ZAWADZKA Na krawędzi światła 0042 – 2021
Starting price: PLN 8,000.00
Estimation: 9000-9500 zł
9. Ireneusz Jankowski
Title: Cel nieznany II, 2020
Informations: akryl, relief, płyta malarska55x55 cmsygn. monogramem, opisany na odwrocie: IRENEUSZ JANKOWSKI | technika mieszana | "Cel nieznany II" | 55x55 2020/4
Estimation: 2600-3200 zł
Cena sprzedaży: 1800 PLN
10. Krzysztof Musiał
Title: Symetria VI, 2016
Informations: oil, acrylic, canvas45x45 cmopisany na odwrocie: SYMETRIA VI | technika mieszana – płótno | 45x45 cm | 2016 | Musiał
Estimation: 2800-3600
Cena sprzedaży: 1800 PLN
11. Michał Jędrczak
Title: Exit (akt), 2022
Informations: oil, canvas115x75 cmsygn. l.d. monogramem, opisany na odwrocie: MJędrczak 2022 EXIT
Starting price: 2 400,00 zł
Estimation: 2800-3200 PLN
12. Alina Dorada-Krawczyk
Title: Dafne, 2023
Informations: acrylic, canvas100x80 cm,sygn. p.d.: DORADA 23, opisany na odwrocie: Alina Dorada-Krawczyk | TITLE: "DAFNE" | SIZE: 100x80 | YEAR: 2023
Estimation: 3600-4200 zł
13. Bogdan Klechowski
Title: Melancholy, 2020
Informations: acrylic, canvas150x120 cmsygn. p.d.: Bn Klechowski 2020, na odwrocie naklejka autorska
Starting price: 6 800,00 zł
Estimation: 9000-11500 zł
14. Zbigniew Mil
Title: Przestrzeń odrzeczowiona, 2001
Informations: oil, canvas97x120 cm, 99,5x121,5 cm w oprawiesygn. p.d.: Z.MIL 2001 r., opisany na odwrocie: ZBIGNIEW MIL "PRZESTRZEŃ ODRZECZOWIONA"
Estimation: 3200-4600 zł
Cena sprzedaży: PLN 2,800
15. Wiktor Sadowski
Title: The Book Page 240, 1991
Informations: mixed technique, paper72x85 cm, 85x97 cm w oprawieopisany na dole: THE BOOK PAGE 240 | 1991 WIKTOR SADOWSKI
Estimation: 3800-5000 zł
16. Agata Czeremuszkin-Chrut
Title: Otoczaki 27, 2020
Informations: acrylic, oil, canvas150x150 cmopisany na odwrocie: “OTOCZAKI 27” akryl, olej, płótno, 150x150 cm, 2020 Agata Czeremuszkin-Chrut
Starting price: PLN 11,000.00
Estimation: 13000-14000 zł
17. Iza Staręga
Title: z cyklu Kobiety w chustach, 2022
Informations: own technique, canvas80x60 cmsygn. p.d.: IZA STARĘGA, opisany na odwrocie: IZA STARĘGA | Z CYKLU KOBIETY W CHUSTACH | 2022
Starting price: 4 800,00 zł
Estimation: 5500-6000 PLN
18. Magdalena Karłowicz
Title: Między niebem a ziemią, 2015
Informations: patinated bronze44x11x12,5 cmreference number MK
Edition: 6/8
Estimation: 6000-7000 zł
19. Magdalena Cybulska
Title: Without title, 2015
Informations: mixed technique, paper112x76 cm, w oprawie 119x83 cmsygn. p.d.: M. Cybulska '2015
Estimation: 2600-3000 zł
20. Weronika Pawłowska
Title: Star Skin, 2022
Informations: oil, canvas150x100 cmopisany na odwrocie: Weronika Pawłowska | "Star Skin" 2022 | olej na płótnie, 150x100 cm
Estimation: 3400-3800 PLN
21. Anna Sołtysiak
Title: Louisiana sunset, 2023
Informations: acrylic, canvas80x80 cmsygn. p.d.: A. Sołtysiak '23, opisany na odwrocie: Anna Sołtysiak | "Louisiana sunset" | Raszyn. 2023 r.
Estimation: 3600-4500 zł
22. Jerzy Połeć
Title: Astry, 1972
Informations: olej, płyta pilśniowa60x50 cm, 66x56 cm w oprawie,sygn. p.d.: J. Połeć 1972
Estimation: PLN 1500-1800
23. Iza Staręga
Title: Z cyklu Zwierzęta, których nie widziałam, ale są, 2023
Informations: own technique, canvas80x60 cmsygn. p.d.: IZA STARĘGA, opisany na odwrocie: IZA STARĘGA z cyklu ZWIERZĘTA, KTÓRYCH NIE WIDZIAŁAM, ALE SĄ 2023 Iza Staręga
Starting price: PLN 4,000.00
Estimation: 5000-5500 PLN
24. Andrzej Folfas
Title: Kaktusy, 2021
Informations: assemblage dwustronny, olej, płótno100x100 cmsygn. l.d.: FOLFAS
Starting price: PLN 4,000.00
Estimation: 4400-5000 zł
25. Agnieszka Kicińska
Title: Batumi I, 2015
Informations: oil, canvas50x50 cmopisany na odwrocie: AGNIESZKA KICIŃSKA „BATUMI 1” 2015 ROK 50x50 cm olej, płótno
Estimation: 2000-2600 zł
26. Ewa Miazek
Title: Dragonflies, 2018
Informations: acrylic, canvas100x80 cmreference number on the front: EWA MIAZEK 2018, described on the reverse: EWA MIAZEK DRAGONFLIES 2018, ACRYLIC 100x80 cm
Starting price: 2 400,00 zł
Estimation: 3000-3500 PLN
27. Jerzy Cichecki
Title: Wiśniewscy vs Jabłczyńscy, 2023
Informations: acrylic, canvas55x46 cmsygn. p.d.: JCichecki, opisany na odwrocie: Jerzy Cichcecki "Wiśniewscy vs Jabłczyńscy
Estimation: 1800-2000 PLN
28. Michał Paryski
Title: Z cyklu Letter from my mind, 1995-2002
Informations: kolaż, technika mieszana, karton42,5x29,5 cm kompozycja, 50x35 cm arkusz
Estimation: 2200-2800 PLN
29. Andrzej Folfas
Title: Dłoń, 1982
Informations: tusz, olej, papier86 x 61 cmsygn. p.d.: Folfas 82
Estimation: 1800-2400 PLN
30. Slava Radov
Title: Without title, 2001
Informations: oil, canvas38x46 cm, 48x56 cm w oprawiesygn. p.d.: Radov
Estimation: 2400-2800 PLN
31. Maciej Urbaniak
Title: Hunting, 2003
Informations: oil, canvas60x80 cmref. right: M. Urbaniak 2003
Starting price: 2 600,00 zł
Estimation: PLN 3500-4000
Cena sprzedaży: 2600 PLN
32. Kazimierz Drejas
Title: Bachorze II, 1994
Informations: oil, canvas64x80 cmsygn. p.d.: Drejas, opisany na odwrocie: KAZ DREJAS - "BACHORZE II" - OLEJ 64x80 1994
Estimation: 2000-2600 zł
33. Maria Tryzno
Title: Horse, lata 80. XX wieku
Informations: oil, canvas65x74 cm, 73x82 cm w oprawiesygn. p.d.: Maria Tryzno, opisany na odwrocie: Maria Tryzno | Koń, olej, pł
Estimation: 1800-2000 PLN
34. Agata Rościecha
Title: Trawy 4, 2021
Informations: acrylic, canvas120x45 cmsygn. p.d.: ARościecha, opisany na odwrocie: Agata Rościecha-Kan | Trawy 4 | 120x45 cm akryl
Estimation: 2400-2800 PLN
35. Krzysztof Krawiec
Title: Andromeda, 2023
Informations: acrylic, canvas40x40 cmsygn. p.d.: KK 2023, opisany na odwrocie: KRZYSZTOF KRAWIEC | – ANDROMEDA – | AKRYL 2023
Estimation: 1800-2200 PLN
36. Krzysztof Krzywiński
Title: Miejsce 78, 2021
Informations: oil, canvas70x50 cm, 71,5x51,5 cm w oprawiesygn. KK21, opisany na odwrocie: "MIEJSCE 78" KK21 | Krzysztof Krzywiński r. 2021
Estimation: 1800-2000 PLN
37. Uriy Lavrentev
Title: Zapomniane czasy, 1994
Informations: oil, canvas106x127 cmopisany na odwrocie (cyrlicą)
Starting price: 28 000,00 zł
Estimation: 34000-38000 zł
38. Michał Paryski
Title: Obszary 10, 2000
Informations: oil, canvas100x100 cmopisany na odwrocie: MICHAŁ PARYŻSKI 2000 OBSZARY 10
Starting price: 4 600,00 zł
Estimation: 6000-7000 zł
39. Joanna Pałys
Title: Ślady S22-4 z cyklu Sztuka Ziemi, 2022
Informations: acrylic, canvas50x40 cmopisany na odwrocie: JOANNA PAŁYS "ŚLADY S22-4" Z CYKLU: "SZTUKA ZIEMI" 2022
Estimation: 3400-3800 PLN
40. Michał Misiak
Title: Deszczowe lato III, 2004
Informations: oil, canvas33x55 cmopisany na odwrocie MICHAŁ MISIAK 2004 | DESZCZOWE LATO III | 33x55 cm | OLEJ
Starting price: PLN 1,900.00
Estimation: 2400-2800 PLN
41. Vinicius Libardoni
Title: Deconstruction, 2018
Informations: mezzotinta, papier28x28 cmopisany u dolu: DECONSTRUCTION C7 9/20 LIBARDONI/18
Edition: 9/20
Starting price: PLN 400.00
Estimation: 500-600 zł
42. Ewa Zawadzka
Title: Nokturn 29, 2022
Informations: own technique, canvas40x40 cm, 45x45 cm w oprawieopisany na odwrocie: EWA ZAWADZKA NOKTURN 29 2022 40X40
Starting price: 4 200,00 zł
Estimation: 4500-5500 PLN
43. Małgorzata Leszczewska-Włodarska
Title: Xięga Bałwochwalcza II wg cliché-verre B. Schulza, 1992
Informations: etching, paper14x23 cm matryca, 26,5x37 cm w oprawieopisany na dole: Xięga Bałwochwalcza II wg cliché-verre B. Schulza | E.A XLII akwaforta | M. L. Włodarska 1992
Edition: E.A. XLII
Estimation: PLN 1200-1400
44. Maria Sadowska
Title: Flashback, 2023
Informations: oil, canvas60x80 cmsygn. l.d. monogramem, opisany na odwrocie: "WSPOMNIENIE" | OLEJ, PŁÓTNO, 60x80 cm | MARIA SADOWSKA
Estimation: 2600-3000 zł
45. Patryk Lutomski
Title: Miles, 2023
Informations: oil, canvas80x100 cmsygn. p.d.: Lutomski
Estimation: 2600-3000 zł
Cena sprzedaży: 1800 PLN
46. Andrzej Adam Sadowski
Title: Mont St. Michael – widok z parkingu, 2004
Informations: gwasz, papier47x31,3 cm arkusz, 70x50 cm z passe-partoutopisany na odwrocie: 651. ANDRZEJ A. SADOWSKI, ŁÓDŹ, POLOGNE | "MONT ST. MICHAEL – WIDOK Z PARKINGU" | GWASZ/PAPIER, WYM: 31,3x47 cm, 2004
Starting price: 3 600,00 zł
Estimation: 4400-5000 zł
47. Magdalena Cybulska
Title: Homesick 9, 2022
Informations: akryl, olej, rysunek, płótno70x60 cmsygn. p.d.: CEBA '22, opisany na odwrocie: HOMESICK IX CEBA 2022
Starting price: 4 600,00 zł
Estimation: 5000-5500 PLN
48. Mariusz Zdybał
Title: Nić Ariadny, 2023
Informations: oil, canvas120x60 cmsygn. l.d.: ZDYBAŁ '2023, opisany na odwrocie: "NIĆ ARIADNY" | 120x60 cm, olej, płótno | MARIUSZ ZDYBAŁ | 2023
Starting price: 2 400,00 zł
Estimation: 3000-3600 zł
49. Paweł Rubaszewski
Title: Nieoczekiwane spotkanie, 2023
Informations: brąz patynowany, żywica47x21x8 cmsygn. na spodzie: Paweł Rubaszewski 2023 Nieoczekiwane spotkanie
Estimation: 1800-2400 PLN
50. Kacper Bożek
Title: Wróg publiczny, 2020
Informations: mezzotint, drypoint, paper49,5x34,5 cm matryca, 63x48 cm arkuszopisany na dole: 20/100 | WRÓG PUBLICZNY | KACPER BOŻEK XX / XXI
Edition: 20/100
Estimation: PLN 1200-1400
51. Krzysztof Śliwka
Title: Ruin 1, 2023
Informations: stiuk klejowy, metal, technika własna41x16x14 cmsygn. z tyłu: Śliwka
Estimation: 1800-2600 zł