3 Auction of Contemporary Art
Auction: 21 października 2021 r., godz. 19:30
Before auction exhibition: od 13 października 2021 r., pon.-pt. 12:00-19:00, sob. 11:00-16:00
NOWY TERMIN AUKCJI
Z przyczyn niezależnych od nas, z powodu problemów technicznych, musieliśmy przełożyć termin 3 Aukcji Sztuki Współczesnej. Licytacja odbędzie się w czwartek 21 października 2021 r. o godz. 19:30.
Wszystkie zlecenia i limity złożone do tej pory przez Państwa na tej aukcji pozostaną bez zmian uwzględnione w czwartkowej licytacji.
Aukcja Sztuki Współczesnej odbywa się u nas tylko cztery razy do roku – staramy się zgromadzić wartościową ofertę prac cenionych autorów reprezentujących przede wszystkim średnie pokolenie, oraz klasyków polskiej sztuki współczesnej, których dzieła nie tylko wzbogacą kolekcje naszych klientów, ale i będą nabytkiem inwestycyjnym.
W katalogu nadchodzącej aukcji znalazły takie nazwiska, jak Jan Lebenstein, Andrzej Tobis, Andrzej Sadowski, Olga Wolniak, Maria Sadwska, Joanna Pałys, Stanisław Kortyka, Agata Czeremuszkin-Chrut, Andrzej Folfas, Bettina Bereś, Iza Staręga, czy prof. Ewa Zawadzka.
Zlecenia i limity aukcyjne można składać przez naszą stronę poprzez przyciski „Złóż zlecenie” znajdujące się pod każdą pozycją katalogową, mailowo na adres galeria@galeriaxanadu.pl lub telefonicznie pod numerem 503012889. Polecamy również licytację online na portalu Onebid.pl. Wystawa przedaukcyjna czynna jest w naszej siedzibie od 13 października 2021 r. w godz. 12:00-19:00 w tygodniu i 11:00-16:00 w sobotę.
1. Maria Kucia-Albin
Title: Temptation, 2005
Informations: oil, canvas80x100 cmsygn. p.d.: MARIA KUCIA-ALBIN
Estimation: 3200-4000 zł
2. Jan Lebenstein
Title: Without title, 1966
Informations: pióro, tusz, gwasz, papier66x51 cm, w oprawie 89x73 cmsygn. p.d.: Lebenstein 66, opisany na odwrocie ołowkiem: Lebenstein 66 / Ralph.
Starting price: 30 000,00 zł
Estimation: 36000-50000 zł
3. Bartholomew Martens
Title: Escape, 2005
Informations: olej, akryl, tempera, tusz, technika mieszana, płótno54x73 cmsygn. p.d.: Martens, opisany na odwrocie: Martens
Estimation: 2600-3400 zł
4. Andrzej Adam Sadowski
Title: Kreta – Matala – parking – czerwona Honda Gold Wing, 1997/1998
Informations: acrylic, canvas65x92 cm kompozycja, 78x105 cm w oprawiesygn. p.d.: A.A.SADOWSKI 1997-98, opisany na odwrocie: ANDRZEJ A. SADOWSKI ŁÓDŹ "KRETA - MATALA - PARKING - CZERWONA HONDA GOLD WING" AKRYL, WYM: 65X92 CM. 1997/98
Starting price: 11 500,00 zł
Estimation: 15000-18000 zł
Cena sprzedaży: 12000,00 zł
5. Maciej Urbaniak
Title: Panna ze skrzypcami, 2013
Informations: oil, canvas50x60 cm kompozycja, 65,5x75,5 cm w oprawiesygn. p.d.: M. Urbaniak
Starting price: 2 400,00 zł
Estimation: 4000-4500 PLN
Cena sprzedaży: PLN 3,200.00
6. Kornel Arciszewski
Title: Farewell, 2021
Informations: marmur Mocca Crem, czarny granit 38x43x18 cmsygn.: K. W. A. rc
Estimation: 3000-3600 zł
7. Ignacy Bieniek
Title: Góral, 1934
Informations: akwarela, tektura29x22 cm kompozycja, 39,5x32 cm w oprawie,opisany na odwrocie: To ja malowałem gdy miałem 9 lat Ignacy Bieniek
Estimation: 2000-2500 PLN
8. Krzysztof Krzywiński
Title: Miejsce 40, 2013
Informations: oil, canvas70x100 cmsygn. p.d.: KK13, opisany na odwrocie: "MIEJSCE 40" KK13 Krzysztof Krzywiński r. 2013
Estimation: 2200-2600 PLN
9. Alina Dorada-Krawczyk
Title: Powrót do domu z cyklu Dom wrażeń, 2015
Informations: acrylic, canvas90x120 cmsygn. u dołu: ADorada 15, opisany na odwrocie: ALINA DORADA-KRAWCZYK CYKL: "DOM WRAŻEŃ" - "POWRÓT DO DOMU" SIZE: 90x120 YEAR: 2015
Starting price: PLN 3,800.00
Estimation: 5800-6400 zł
10. Joanna Pałys
Title: Obiekt 10.48, 2010
Informations: acrylic, canvas60x100 cmopisany na odwrocie: JOANNA PAŁYS "OBIEKT 10.48"
Estimation: 4400-5000 zł
11. Ewa Zawadzka
Title: Na krawędzi światła 027, 2020
Informations: own technique, canvas70x70 cmopisany na odwrocie: EWA ZAWADZKA NA KRAWĘDZI ŚWIATŁA 027 2020 70x70
Starting price: PLN 6 500.00
Estimation: 8500-9500 zł
12. Andrzej Urbanowicz
Title: From the Pisces series, 1961
Informations: oil, acrylic, canvas35x90 cmdescribed on the reverse: A. Urbanowicz 1961
Starting price: PLN 6,000.00
Estimation: PLN 8000-10000
Cena sprzedaży: 7500,00 zł
13. Maciej Nawrot
Title: Zgarbkowate II, 2015
Informations: oil, canvas52x52 cm, w oprawie 59x59 cmopisany na odwrocie: MACIEJ NAWROT - ZGARBKOWATE II '15
Estimation: 2600-3200 zł
14. Iza Staręga
Title: Untitled from the series Women in scarves, 2019
Informations: own technique, canvas100x80 cmreference number pd: Iza Staręga, described on the reverse: IZA STARĘGA FROM THE CYCLE OF WOMEN IN SCARVES 2019
Starting price: 4 800,00 zł
Estimation: PLN 6500-7000
15. Olga Wolniak
Title: Haft afgański, 2021
Informations: oil, canvas70x70 cmsygn. p.d.: OW, opisany na odwrocie: OLGA WOLNIAK "HAFT AFGAŃSKI" 2021 OL/PŁ 70x70 cm
Estimation: PLN 8000-10000
Cena sprzedaży: PLN 3,000.00
16. Agata Rościecha
Title: Z cyklu Pomiędzy ZiN 3, 2021
Informations: mixed technique, oil, acrylic, canvas130x50 cmsygn. p.d.: ARościecha, opisany na odwrocie: Agata Rościecha-Kan. Z cyklu "Pomiędzy ZiN 3" tech. mieszana 130x50 cm ARościecha
Estimation: 3400-3800 PLN
17. Kazimierz Drejas
Title: Akt XXXVI, 2018
Informations: oil, canvas60x80 cmref. pd: Drejas
Estimation: 3800-4200 PLN
18. Michał Jędrczak
Title: Doomsday, 2021
Informations: oil, canvas60x120 cmsygn. p.d.: jędr '21, opisany na odwrocie: MJędrczak 2021 Doomsday czyli Sąd ostateczny
Estimation: 1800-2200 PLN
19. Agata Czeremuszkin-Chrut
Title: Otoczaki 12, 2019
Informations: acrylic, canvas100x100 cmopisany na odwrocie: “OTOCZAKI 12” 100x100, akryl/płótno 2019 Agata Czeremuszkin-Chrut
Starting price: 6 600,00 zł
Estimation: 9000-11000 zł
20. Maria Sadowska
Title: Kreacje III, 2015
Informations: oil, canvas60x80 cm kompozycja, 67x87 cm w oprawiesygn. p.d.: monogramem, opisany na odwrocie: MARIA SADOWSKA "KREACJE III" OLEJ, PŁÓTNO, 60x80 cm, 2015
Starting price: 3 600,00 zł
Estimation: PLN 5,000-6,000
Cena sprzedaży: PLN 3,800.00
21. Piotr C. Kowalski
Title: Strajk Kobiet I, 2021
Informations: akryl, spray, tusz, płótno85x60 cmopisany na odwrocie: PIOTR C. KOWALSKI tyt."STRAJK KOBIET nr I" FOR. 85,5x60 cm, TECH. AKRYL I SPRAJ na płótnie, ROK 2021 - POLSKA POZNAŃ
Estimation: 2800-3000 zł
22. Anna Sołtysiak
Title: Marina, 2021
Informations: acrylic, canvas80x60 cmsygn. p.d.: A. Sołtysiak '21, opisany na odwrocie: Anna Sołtysiak "Marina" 2021 R.akr. na pł.
Estimation: 2400-2600 PLN
23. Paweł Rubaszewski
Title: Parallel worlds, 2021
Informations: brąz patynowany, piaskowiec35x9x8 cmsygn. na spodzie: "ŚWIATY RÓWNOLEGŁE" PAWEŁ RUBASZEWSKI 2021
Estimation: 2200-4400 zł
24. Dariusz Mlącki
Title: Candle, 2016
Informations: mixed technique, plexiglass15x30 cm composition, 42x52 cm framedreference number pd: Mlącki 2016, "Candles" of plexiglass
Estimation: 4000-5000 PLN
25. Bettina Bereś
Title: Lampa biurkowa, 2002
Informations: oil, canvas90x65 cmsygn. p.d.: BB02, opisany na odwrocie: BETTINA BEREŚ, 2002 "LAMPA BIURKOWA"
Estimation: 3600-4200 zł
26. Ewa Miazek
Title: Łapacze energii, 2021
Informations: acrylic, canvas80x100 cmopisany na odwrocie: Łapacze energii 2021 akryl
Estimation: 3800-4200 PLN
27. Magdalena Cybulska
Title: Z cyklu Homesick, 2010
Informations: mixed technique, collage, canvas74x74 cmsygn. p.d.: ceba 2010
Starting price: PLN 4,500.00
Estimation: 5000-5500 PLN
28. Andrzej Tobis
Title: Modelarz, 2011
Informations: oil, canvas100x80 cmopisany na odwrocie: Tobis 2011 ol./pl. 100x80
Starting price: PLN 8,500.00
Estimation: 9000-10000 zł
29. Paweł Rubaszewski
Title: Ja i moja muzyka, 2018
Informations: beton, brąz patynowany160x37x38 cm
Starting price: PLN 2 900.00
Estimation: 4000-4600 zł
30. Andrzej Adam Sadowski
Title: St. Omer – Fleurs, 2010
Informations: gwasz, papier45,5x29,5 cm w świetle passe-partout, 73x53 cm w oprawiesygn. l.d.: A.A. SADOWSKI 2010, opisany na odwrocie: 765. ANDRZEJ A. SADOWSKI, ŁÓDŹ "ST. OMER - FLEURS" GWASZ/PAPIER, WYM: 46,6X30,4 CM, 2010. oraz opatrzony pieczątką autorską
Starting price: PLN 3,200.00
Estimation: 3600-4200 zł
31. Aga Pietrzykowska
Title: Kąpiąca się, 2021
Informations: relief, acrylic, plywood30x30 cmsygn. p.d.: aga pietrzykowska
Estimation: 2200-2800
32. Jacek Mirczak
Title: 20150329, 2015
Informations: acrylic, canvas100x240 cm (tryptyk)opisany na odwrocie: jacek mirczak 2015 "20150329" tryptyk 100x240 cm całość akryl na płótnie
Starting price: PLN 5,000.00
Estimation: 8000-9000
33. Michał Paryski
Title: Without title, 2002
Informations: acrylic, paper70x50 cmsygn. p.d.: MP02, opisany na odwrocie: Michał Paryżski
Estimation: 2600-3000
34. Stanisław Kortyka
Title: Ułomki niewiadomego pochodzenia, 2017
Informations: oil, canvas73x73 cmsygn. p.d.: St. Kortyka 2017, opisany na odwrocie: Stanisław Ryszard KORTYKA "Ułomki niewiadomego pochodzenia" 2017 - olej, len - 73x73 cm
Starting price: PLN 3,800.00
Estimation: 4500-5500
35. Andrzej Folfas
Title: Gimnastyczki, 2019
Informations: oil, canvas100x100 cmsygn. u dołu: FOLFAS 2019
Estimation: 4000-4500
36. Agata Rościecha
Title: From the opera Muse series, 2016
Informations: pastel, paperin the light of passe-partout 85.5x61 cm, in the light of the fitting 100x70 cmref. pd: Rościecha-Kan., described on the reverse: Agata Rościecha-Kan. From the series "Opera Muse" pastel 2016 by Rościech
Estimation: 2000-2600
37. Krzysztof Śliwka
Title: Portret ażurowy, 2015
Informations: technika własna, drewno41x21x16 cm
Estimation: 2200-2600
Cena sprzedaży: PLN 1800.00
38. Witold Podgórski
Title: Without title, 2011
Informations: acrylic, oil, canvas50x60 cm
Estimation: 3200-3600
39. Anna Nosowicz Ruiz
Title: Warm days, 2019
Informations: acrylic, canvas73x100 cmopisany na odwrocIe: "WARM DAYS" ANNA NOSOWICZ RUIZ MALAGA 2019
Estimation: 4200-4600
40. Magdalena Cybulska
Title: Odyn jednwzroczny z cyklu Kołtuny i rogorzce, 2015
Informations: mixed technique, paperpapier, 78,5x78,5 cm arkusz, 99x99 cm w oprawiesygn. i opisany u dołu: "Odyn jednowzroczny" M. Cybulska 2015
Estimation: 2400-2800
41. Michał Paryski
Title: Obszary 15, 2000
Informations: oil, canvas100x100 cmopisany na odwrocie: MICHAŁ PARYŻSKI
Starting price: 4 600,00 zł
Estimation: 6500-7000
42. Grzegorz L. Piotrowski
Title: Podglądacz, 2009
Informations: oil, canvas100x90 cmsygn. p.d.: Piotrowski 09, opisany na odwrocie: “PODGLĄDACZ”
Starting price: PLN 3,200.00
Estimation: 3600-4200
43. Ewa Zawadzka
Title: Nokturn 10, 2021
Informations: own technique, canvas30x30 cmopisany na odwrocie: EWA ZAWADZKA "NOKTURN 010" 2021
Estimation: 3600-4000
44. Patryk Lutomski
Title: Po wybuchu, 2006
Informations: acrylic, canvas90x100 cmsygn. p.d.: P. Lutomski
Estimation: 2200-3000