ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj

2 wieczór kolekcjonerski

zapraszamy na drugą edycję organizowanego przez nas spotkania z cyklu “wieczór kolekcjonerski”, które odbędzie się w piątek 8 listopada 2019 r. o godz. 19:00. Spotkanie przeznaczone jest dla wszystkich osób zainteresowaniach sztuką, przede wszystkim współczesną. Zarówno dla tych, którzy planują zakup pierwszego dzieła sztuki, które ma wzbogacić ich wnętrze domowe lub firmowe, jak i dla tych, którzy posiadają już mniejsze lub większe zbiory, a także przemyślane kolekcje.

Dlaczego sztuka postrzegana jest w Polsce jako coś elitarnego i niedostępnego? Kto kolekcjonuje sztukę i dlaczego? Na te i inne pytania odpowie podczas spotkania w Xanadu Agnieszka Gniotek – marchand, krytyk sztuki oraz kurator wystaw i aukcji.

Poruszane podczas spotkania tematy dotyczyć będą m.in. takich zagadnień jak: sylwetki najciekawszych polskich kolekcjonerów i ich zbiory czy najważniejsze kolekcje publiczne sztuki współczesnej w Polsce, które warto znać. Podczas spotkania padną także odpowiedzi na inne pytania np. Czy każdy zna się na sztuce? Czy każdy ma gust? Czy można gust wyćwiczyć i jak to robić. Czym różni się kolekcjoner od miłośnika sztuki i od osoby w sztukę inwestującą?

Oraz to najważniejsze – Jak zacząć kupować sztukę, wydając racjonalne kwoty i unikając podstawowych błędów debiutantów. Wiele ciekawych informacji i porad wyniosą ze spotkania zarówno osoby, które rozważają inwestowanie w sztukę pod kontem bezpiecznego lokowania nadwyżki kapitału lub zabezpieczenia emerytalnego, jak i te które w atrakcyjny sposób chcą urządzić biuro lub mieszkanie.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wykupić bilet za pośrednictwem serwisu evenea:

Link do rejestracji

Spotkanie odbywa się w cyklu comiesięcznych szkoleń na temat sztuki, kolekcjonowania, rynku sztuki i inwestowania w sztukę, które prowadzone są w Xanadu.

Agenda spotkania:

19.00-19.15 Inauguracja spotkania przy filiżance kawy

19.15-19.30 Przedstawienie prowadzącej i uczestników spotkania

19.30-21.00 Wykład na temat kolekcjonowania i inwestowania w sztukę współczesną prowadzony przez Agnieszkę Gniotek

21.00-22.00 Pytania uczestników, praktyczne porady i swobodna dyskusja