Ludzie

Agnieszka Gniotek

(rocznik 1975) – historyk i krytyk sztuki; kurator wystaw i plenerów; juror konkursów z zakresu sztuki współczesnej, fotografii i designu; wykładowca w zakresie tematyki związanej z kolekcjonowaniem, rynkiem sztuki i fotografii, inwestycjami alternatywnymi, promocji i strategii budowania kariery w świecie sztuki. Publikowała na łamach m.in. IKS Informatora Kulturalnego Stolicy, Art&Business, Exit, Pulsie Biznesu, Modern Art, Antykach, Business Class, Formacie, Sztuce.pl, Dilemmas Magazine, Private Banking, Cash Magazine.

Od 20 lat związana zawodowo ze sztuką, od 10 lat z rynkiem sztuki. Pracowała w Artinfo.pl, gdzie m.in. prowadziła Galerię Artinfo.pl w Fabryce Trzciny oraz przygotowywała projekt aukcyjny Polska Fotografia Kolekcjonerska. Od 7 lat posiada własną firmę, w ramach której organizowała aukcje i wystawy dla domu aukcyjnego Polswiss Art i Pragalerii oraz licytacje charytatywne dla fundacji i stowarzyszeń m.in. Stowarzyszenia Aperio, Fundacji Synapsis, Fundacji Lepszy Start, Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą. Xanadu to jej projekt autorski, za który ponosi pełną odpowiedzialność merytoryczną i finansową.

Zofia Modzelewska

Absolwentka Instytutu Historii Sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuje się w sztuce polskiej po 1945 roku, a w szczególności w zagadnieniach związanych z fotografią i projektowaniem graficznym. Interesuje się także polskim designem, ilustracją i historią mody. Pracę magisterską poświęciła aspektom optycznym i kinetycznym w twórczości Wojciecha Zamecznika. Odbyła praktyki studenckie w Fundacji Archeologii Fotografii pomagając m.in. w digitalizacji prac Wojciecha Zamecznika, a także staż w Galerii Le Guern. Pracowała w Biurze Wystaw Okręgu Warszawskiego ZPAP oraz w Pragalerii, m.in. organizując i promując wystawy i aukcje sztuki współczesnej.

Rozalia Ziołkowska

Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Swoją pracę licencjacką poświęciła koncepcjom wystawiennictwa w polskich muzeach sztuki współczesnej. Obecnie kontynuuje naukę w Instytucie Kultury Polskiej UW na kierunku kulturoznawstwo ze specjalizacją kultura wizualna. Doświadczenie zawodowe zdobywała w w warszawskich komercyjnych galeriach sztuki, gdzie zajmowała się m.in. przygotowywaniem aukcji, sprzedażą obrazów i rzeźb oraz organizacją wystaw. W pracy w domu aukcyjnym najbardziej ceni sobie możliwość pomagania klientom przy wyborze najlepiej odpowiadającej ich potrzebom sztuki. Interesuje się architekturą i wystrojem wnętrz, więc chętnie rozmawia o selekcji dzieła do konkretnej przestrzeni prywatnej lub służbowej. W Xanadu jest odpowiedzialna za kontakt z artystami, płynny obieg dokumentów i opisywanie sprzedawanych obiektów, a także doradza klientom w doborze, aranżacji i oprawie obrazów.