Jak sprzedać dzieło sztuki?

Zapraszamy do współpracy osoby prywatne: kolekcjonerów, miłośników sztuki, czy spadkobierców, chcące sprzedać posiadane dzieła sztuki. Pomożemy nieodpłatnie oszacować ich stan zachowania, przygotujemy wycenę i zaproponujemy najlepszą formę sprzedaży. W przypadku sytuacji niejasnych bazujemy na współpracy z uznanymi ekspertami, rzeczoznawcami i konserwatorami.

W Xanadu zajmujemy się sprzedażą dzieł sztuki artystów żyjących, reprezentujących młode i średnie pokolenie, a także klasyków sztuki polskiej XX i XXI wieku. Przyjmujemy przede wszystkim prace malarskie, ale też grafikę, rysunek czy rzeźbę.

Jak zgłosić dzieło do sprzedaży?

1. W pierwszej kolejności zapraszamy do przesłania nam wiadomości mailowej, w której zawarte będą podstawowe informacje na temat obiektu, który chcieliby Państwo sprzedać.

Wiadomość prosimy przesłać na adres: agnieszka@galeriaxanadu.pl

Prosimy o zawarcie takich informacji jak: imię i nazwisko autora obiektu, tytuł, rok powstania, technika wykonania, wymiary. Prosimy również o załączenie zdjęć pracy. Powinny być to zdjęcia wyraźne, dobrze ukazujące cały obiekt, ale też detale, takie jak sygnatura, czy oprawa.

W wiadomości można także zaproponować kwotę, jaką oczekiwaliby Państwo otrzymać ze sprzedaży dzieła. Oczywiście, jeśli nie są Państwo pewni wszystkich informacji – np. techniki czy daty powstania danego obiektu lub nie mają określonych oczekiwań finansowych, na podstawie naszej ekspertyzy pomożemy w ustaleniu ich.

2. Po wstępnej ocenie takiego zgłoszenia, zaprosimy do rozmowy na temat szczegółów i warunków sprzedaży oraz do spisania umowy komisowej. Spotkanie możliwe jest na żywo w naszej siedzibie – do czego zawsze zachęcamy, lub, jeśli nie ma takiej możliwości – telefonicznie bądź online. Istnieje możliwość przeprowadzenia całego procesu zdalnie.

Jakie formy sprzedaży możemy zaproponować?

Sprzedaż możliwa jest na zasadzie komisu – zarówno na warunkach aukcyjnych, jak i poprzez naszą ofertę stałą. W zależności od typu obiektu oraz Państwa oczekiwań, zaproponujemy najlepszą formę. Prowadzimy zarówno sprzedaż na regularnie organizowanych przez nas stacjonarnych aukcjach młotkowych, jak i w ofercie stałej, czy aukcjach internetowych na portalach takich jak Onebid.pl czy Artinfo.pl. W wyjątkowych przypadkach kupujemy dzieła sztuki za gotówkę.

Powierzając nam dzieło sztuki do sprzedaży, będą mieli Państwo gwarancję, że obiekt będzie oferowany szerokiemu gronu klientów.

Nasze katalogi aukcyjne oraz oferta stała promowane są wieloma kanałami – przede wszystkim poprzez newsletter bezpośrednio kierowany do naszych stałych klientów, płatne reklamy Adsense w Google oraz w social mediach, a także działania content marketingowe na naszych kanałach na platformach takich jak Linkedin, Facebook i Instagram. Sprzedawane przez nas obiekty promujemy również bezpośrednio do wybranych grup odbiorców przy pomocy indywidualnych ofert oraz wirtualnych i odbywających się na żywo showroomów.

Jeśli posiadają Państwo obiekt, który chcieliby sprzedać, zachęcamy do kontaktu. Dokonywana przez nas przed przyjęciem do sprzedaży wstępna ocena obiektu oraz jego wycena a także konsultacja są bezpłatne.

Obiekty przed wystawieniem ich na aukcji lub do sprzedaży galeryjnej mogą być poddane konserwacji przez współpracującego z nami doświadczonego konserwatora dzieł sztuki. Wycena naprawy obiektu dokonywana jest indywidualnie w zależności od rodzaju uszkodzenia.