ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj

Akt i figura ludzka – aukcja na Artinfo.pl

Prezentujemy drugą odsłonę aukcji internetowej “Akt i figura ludzka”, poświęconej tematyce ciała, organizowanej we współpracy z Artinfo.pl! Aukcja potrwa do 18 grudnia 2017 r. do godz. 21:30. Katalog znajduje się pod tym linkiem.

W ofercie aukcyjnej znalazły się 22 prace autorów młodego i średniego pokolenia, w większości doskonale Państwu znanych z organizowanych przez nas aukcji. Temat aktu i ciała jest przez nich podejmowany na bardzo różnorodne sposoby, dlatego w katalogu znajdą Państwo zarówno ujęcia tradycyjne, odnoszące się do klasycznych motywów w sztuce, po daleko wykraczające poza realizm.

Tradycyjnie, przygotowaliśmy również wystawę towarzyszącą aukcji, na której można na żywo obejrzeć wszystkie zebrane w katalogu prace. Zapraszamy do Xanadu od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-19:00 i w sobotę w godz. 11:00-16:00!

Warto zwrócić uwagę na utrzymany w stylistyce art nouveau obraz autorstwa Olgi Pelipas. To praca bardzo dekoracyjna, ale jednocześnie niezwykle harmonijna, zachwycająca klasycznym połączeniem bieli, złota i błękitu. Jak zwykle ciekawe spojrzenie na akt prezentuje Dorota Kuźnik, której dwupostaciowa kompozycja przywodzi na myśl surowość sztuki dawnej. Polecamy szczególnie płótna dwóch młodych autorek, które łączą pewne podobieństwa w spojrzeniu na ciało – Klaudii Laty oraz Klaudii Krzysztonek.

Rekomendujemy również utrzymaną w nieco ilustracyjnym stylu pracę Agnieszki Sandomierz, pop-artową kompozycję Piotra Kachnego, czy ekspresyjne, dynamiczne płótno Jerzego Treita. Uwagę zwraca także pełna intensywnych kolorów, ale jednocześnie subtelna praca Macieja Cieśli, czy przywodzący na myśl stylistykę wycinanek Matisse’a obraz Jacka Cyganka.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą oraz do odwiedzin wystawy towarzyszącej aukcji!