4 Aukcja Sztuki Młodej

Aukcja: 26 kwietnia 2017 r., godz. 19:30

Wystawa przedaukcyjna: od 20 kwietnia 2017 r., pon.-pt. 12:00-19:00

Showroom przedaukcyjny: 22-23 kwietnia 2017 r., sob. 11.00-18.00, nd. 12.00-18.00

Zapraszamy na 4 Aukcję Sztuki Młodej, która odbędzie się już w środę 26 kwietnia 2017 r. o godz. 19:30 w naszej siedzibie na ul. Hożej 51 w Warszawie. Zlecenia telefoniczne oraz limity aukcyjne można składać poprzez kliknięcie w przycisk „złóż zlecenie” pod wybraną pozycją. Istnieje także możliwość licytacji online w czasie rzeczywistym na portalu OneBid. Katalog w formie PDF do pobrania dostępny jest tutaj.

Wystawa przedaukcyjna czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-19:00. W weekend 22-23 kwietnia 2017 r. zapraszamy na showroom kolekcjonerski. W sobotę Galeria będzie otwarta w godz. 11:00-18:00, a w niedzielę w godz. 12:00-18:00.

Zachęcamy do zapoznania się z wirtualnym spacerem po wystawie przedaukcyjnej, który znajdą Państwo tutaj. Spacer 3D pozwala zyskać lepsze wyobrażenie o rzeczywistych wymiarach i charakterze oferowanych na aukcji prac.

W katalogu znajdą Państwo 60 obiektów autorstwa artystów młodego pokolenia – przed wszystkim malarstwo, ale mamy także propozycje dla kolekcjonerów ceramiki czy rysunku. Szczególnie szeroko reprezentowanym gatunkiem na tej aukcji jest pejzaż. W niezwykle ciekawy sposób interpretuje ten motyw Michał Jan Wielowiejski w swojej odrealnionej, wysublimowanej kolorystycznie kompozycji, a także Krzysztof Piętka, którego obraz posiada trudną do wyjaśnienia siłę przyciągania. Zwolennikom bardziej tradycyjnych ujęć możemy zaproponować takie pozycje jak intensywny w kolorze obraz Sabiny Marii Grzyb, kompozycję Agnieszki Rowińskiej, czy bałtycki pejzaż Jacka Malinowskiego. Kolekcjonerom zainteresowanym bardziej sztuką figuratywną polecamy akt Marcina Jaszczaka, niepokojącą kompozycję Marii Danielak, subtelną pracę Leny Jach, która, choć jest płótnem dużego formatu, sprawia wrażenie delikatnej akwareli na papierze, oraz kameralne tondo Jakuba Godziszewskiego. Spośród abstrakcji uwagę zwraca iluzjonistyczne płótno Piotra Trusika, czysta kompozycja Joanny Sułek-Malinowskiej, rozwibrowany kolorami tęczy obraz Campio oraz pełna ekspresji praca Anny Jarzymowskiej. Również na tej aukcji prezentujemy pracę Kamila Pieczykolana, która jest niezwykle ciekawym, mistrzowskim przykładem rysunku węglem. Rzeźbę reprezentuje kompozycja łącząca brąz patynowany i kamień autorstwa Darii Grajek oraz ceramiczne świnie Anety Śliwy. Pozostając w tematyce animalistycznej, warto również zwrócić uwagę na niewielką, ale dekoracyjną pracę Marty Julii Piórko, dowcipną hybrydę Natalii Pławeckiej-Kijewskiej oraz płótno Michaliny Czurakowskiej, jak zwykle utrzymane w bardzo egzotycznej konwencji.

1. Z cyklu Szepty

Technika: olej, płótno

Format: 80x80 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: IZA KOSTIUKOW 2015’ Z CYKLU: SZEPTY 80x80

Cena wywoławcza: 500,00 zł

Cena sprzedaży: 1400,00 zł

Autor: Dariusz Franciszek Różyc (ur. 1978 r.)

Technika: akryl, olej, płótno

Format: 70x50 cm

Sygnatura: sygn. u dołu: RÓŻYC 2015, opisany na odwrocie: “AKROPHOBIA” cykl: “NIE TAK ODLEGŁE” FORMAT: 50x70 cm TECHNIKA: AKRYL/OLEJ Dariusz Franciszek Różyc

Cena wywoławcza: 500,00 zł

Cena sprzedaży: 700,00 zł

3. Zmierzwiona łąka z cyklu Zauroczona dmuchawcami

Technika: akryl, płótno

Format: 80x120 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: Mariola Świgulska 2017 r.

Cena wywoławcza: 500,00 zł

Cena sprzedaży: 500,00 zł

4. 03.013

Autor: Michał Jan Wielowiejski (ur. 1984 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 110x85 cm kompozycja, 114x89 cm w oprawie

Sygnatura: opisany na odwrocie: MICHAŁ JAN WIELOWIEJSKI 03.013 OLEJ 2013 ROK

Cena wywoławcza: 500,00 zł

Cena sprzedaży: 700,00 zł

5. Bez tytułu

Autor: Mikołaj Szpaczyński (ur. 1989 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 110x100 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: Mikołaj Szpaczyński 2014

Cena wywoławcza: 500,00 zł

Cena sprzedaży: 600,00 zł

6. Wolna jak ptak

Autor: Paweł Porada (ur. 1985 r.)

Technika: akryl, płótno

Format: 115x75 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: Porada 2017

Cena wywoławcza: 500,00 zł

Cena sprzedaży: 700,00 zł

7. Miasto 885

Technika: akryl, technika własna, płótno

Format: 100x120 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: MAGDA KARWOWSKA MIASTO 885 2017.

Cena wywoławcza: 500,00 zł

8. Tower of Babel

Autor: Piotr Ignacy Kopczyński (ur. 1973 r.)

Technika: olej, płyta

Format: 102x92 cm kompozycja, 118x108 cm w oprawie

Sygnatura: sygn. p.d.: PiK.2016.y, opisany na odwrocie: Piotr Ignacy Kopczyński 2016.y “TOWER OF BABEL”

Cena wywoławcza: 500,00 zł

9. Białe łabędzie

Autor: Monika Czekańska (ur. 1982 r.)

Format: 35x50 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: “BIAŁE ŁABĘDZIE” 2016 Monika Czekańska

Cena wywoławcza: 500,00 zł

10. Wczesna wiosna

Technika: tempera, akryl, kolaż, płótno

Format: 100x70 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: ULA NIEMIRSKA “WCZESNA WIOSNA” 2016 tempera/akryl/kolaż 100x70 cm

Cena wywoławcza: 500,00 zł

Cena sprzedaży: 1400,00 zł

11. Stacja benzynowa

Autor: Maciej Nawrot (ur. 1986 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 80x60 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: MACIEJ NAWROT (STACJA BENZYNOWA) 2012

Cena wywoławcza: 500,00 zł

Cena sprzedaży: 800,00 zł

12. ZCK4

Technika: technika mieszana, płótno

Format: 80x100 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: “ZCK4” Piotr Przybyła

Cena wywoławcza: 500,00 zł

13. Świnie

Format: 2x 17x13x10 cm i 2x 15x10x9 cm

Cena wywoławcza: 500,00 zł

14. Wishful thinking

Rok powstania: 2016/2017

Technika: akryl, płótno

Format: 100x100 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: MICHALINA CZURAKOWSKA 2016/2017, WARSZAWA

Cena wywoławcza: 500,00 zł

Cena sprzedaży: 700,00 zł

15. Kompozycja IV

Autor: Natalia Ostrowska

Technika: technika własna, akryl, płótno

Format: 60x50 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: NOstrowska

Cena wywoławcza: 500,00 zł

Cena sprzedaży: 500,00 zł

17. Skok

Autor: Katarzyna Rogoża (ur. 1985 r.)

Technika: akryl, werniks tłusty, płótno

Format: 50x50cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: “Skok” Katarzyna Rogoża 2017

Cena wywoławcza: 500,00 zł

Cena sprzedaży: 500,00 zł

18. Bez tytułu

Technika: olej, płótno

Format: 130x100 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: KRZYSZTOF PIĘTKA

Cena wywoławcza: 500,00 zł

Cena sprzedaży: 500,00 zł

19. Bez tytułu

Format: 50x100 cm

Sygnatura: sygn. z prawej strony: B. Trembecka 2017, opisany na odwrocie: BEATA TREMBECKA BEZ TYTUŁU 2017 50x100 AKRYL TECHNIKA WŁASNA NR KATALOGOWY 121 B.Trembecka

Cena wywoławcza: 500,00 zł

Cena sprzedaży: 500,00 zł

20. Kobieta 1

Autor: Ewa Kasprzyk (ur. 1973 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 70x110 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: EWA KASPRZYK

Cena wywoławcza: 500,00 zł

21. Dynamika przestrzeni II

Autor: Joanna Sułek-Malinowska (ur. 1969 r.)

Rok powstania: 6

Technika: akryl, płótno

Format: 120x40 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: Joanna Sułek-Malinowska “Dynamika przestrzeni II” 120x40 akryl 2016 r.

Cena wywoławcza: 500,00 zł

Cena sprzedaży: 500,00 zł

22. Bez tytułu

Technika: olej, płótno

Format: 80x100 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: AGNIESZKA ROWIŃSKA ’15

Cena wywoławcza: 500,00 zł

23. Emotions

Autor: Karolina Kasprzak (ur. 1983 r.)

Technika: akryl, płótno

Format: 80x60 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: Karolina Kasprzak 2015

Cena wywoławcza: 500,00 zł

Cena sprzedaży: 500,00 zł

24. New York I

Autor: Dominika Andrulewicz (ur. 1994 r.)

Technika: akryl, płótno

Format: 70x70 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: AD 10.11.2016

Cena wywoławcza: 500,00 zł

25. Inwazja

Autor: Danuta Niklewicz (ur. 1953 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 80x80 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: DANUTA NIKLEWICZ 2017, opisany na odwrocie: INWAZJA, olejny 80x80 cm Danuta Niklewicz, 2017

Cena wywoławcza: 500,00 zł

26. Bez tytułu 4

Autor: Krzysztof Bucior (ur. 1989 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 50x70 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: Krzysztof Bucior “Bez tytułu 4” 2016

Cena wywoławcza: 500,00 zł

27. b.p. III

Autor: Elżbieta Kamińska

Technika: olej, płótno

Format: 50x61 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: b.p. 2016 Elżbieta Kamińska 62x50

Cena wywoławcza: 500,00 zł

Cena sprzedaży: 600,00 zł

28. Etap

Autor: Marcin Jaszczak (ur. 1975 r.)

Format: 90x80 cm

Sygnatura: sygn. l.d.: MJ 2017

Cena wywoławcza: 500,00 zł

29. Ukryte

Autor: Michalina Garus (ur. 1976 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 100x80 cm

Sygnatura: sygn. l.d.: M.G.  2016, opisany na odwrocie: Michalina Garus 2016 r.

Cena wywoławcza: 500,00 zł

30. Coś w kącie

Autor: Maria Danielak (ur. 1987 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 70x50 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: MARIA DANIELAK “Coś w kącie” 2017

Cena wywoławcza: 500,00 zł

31. Landscape XLIII

Autor: Bartosz Michał Hoppe-Sadowski (ur. 1985 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 60x95 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: BARTOSZ MICHAŁ HOPPE-SADOWSKI LANDSCAPE XLIII

Cena wywoławcza: 500,00 zł

Cena sprzedaży: 500,00 zł

32. Pler

Autor: Sonia Serafin (ur. 1992 r.)

Technika: olej, płótno, deska

Format: śr. 70 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: PLER Sonia Serafin 2016, drewno płótno olej śr. 70 cm

Cena wywoławcza: 500,00 zł

Cena sprzedaży: 500,00 zł

33. Dyskusja II

Autor: Tomasz Witkowski (ur. 1978 r.)

Technika: olej, płótno, płyta

Format: 33x41 cm w świetle passe-partout, 44,5x54,5 cm w oprawie

Sygnatura: sygn. u dołu: DYSKUSJA II T. Witkowski 2016

Cena wywoławcza: 500,00 zł

34. Iluzja

Technika: olej, płótno

Format: 100x90 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: P. TRUSIK, ‘17

Cena wywoławcza: 500,00 zł

Cena sprzedaży: 800,00 zł

35. Baltic Project IX

Technika: olej, płótno

Format: 65x81 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: Jacek Malinowski olej 2016

Cena wywoławcza: 500,00 zł

36. Intymność

Autor: Lena Jach

Technika: akryl, akwarela, płótno

Format: 120x130 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: 2012 M. Witkowska-JACH

Cena wywoławcza: 500,00 zł

Cena sprzedaży: 500,00 zł

37. Pocałunek wieśniaczki

Autor: Katarzyna Sienkiewicz (ur. 1991 r.)

Format: 95x60 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: Katarzyna Sienkiewicz “Pocałunek wieśniaczki” 2017 technika mieszana na płótnie

Cena wywoławcza: 500,00 zł

38. Kombinator

Autor: Natalia Pławecka-Kijewska (ur. 1991 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 70x50 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: N. Pławecka-Kijewska 2016 r.

Cena wywoławcza: 500,00 zł

39. Selfie

Autor: Daria Grajek (ur. 1992 r.)

Technika: brąz patynowany, kamień

Format: 21x13x17 cm

Sygnatura: sygn. na spodzie: Daria Grajek 2016

Cena wywoławcza: 500,00 zł

40. Wykluczone

Autor: Anita Zofia Siuda (ur. 1974 r.)

Technika: akryl, płótno

Format: 50x69 cm

Sygnatura: sygn. l.d.: ASiuda 2017, opisany na odwrocie: Anita Zofia Siuda Wykluczone 2017

Cena wywoławcza: 500,00 zł

41. Lake 55

Autor: Karina Antończak (ur. 1981 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 100x70 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: ANT, opisany na odwrocie:  "LAKE 55" KARINA ANTOŃCZAK WARSZAWA 2017

Cena wywoławcza: 500,00 zł

42. Blue Gemstone

Technika: akryl, płótno

Format: 80x80 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: monogramem

Cena wywoławcza: 500,00 zł

43. Akt ukryty

Autor: Paulina Jawień (ur. 1990 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 125x135 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: PAULINA JAWIEŃ AKT UKRYTY OLEJ NA PŁÓTNIE 125x135 2014

Cena wywoławcza: 500,00 zł

44. Sekrety tancerki

Technika: olej, płótno

Format: 90x70 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: EM’17r., opisany na odwrocie: “SEKRETY TANCERKI” 2017 Legionowo Edyta Mądzelewska

Cena wywoławcza: 500,00 zł

45. Land[e]scape

Autor: Izabela Skierska (ur. 1991 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 40x60 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: 2017 Skierska Iza “LAND[e]SCAPE”

Cena wywoławcza: 500,00 zł

Cena sprzedaży: 500,00 zł

46. Bergen

Autor: Rafał Gawlik (ur. 1989 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 50x70 cm kompozycja, 52,5x72,5 cm w oprawie

Sygnatura: opisany na odwrocie: R. Gawlik

Cena wywoławcza: 500,00 zł

47. Bez tytułu

Autor: Justyna Dorzak (ur. 1992 r.)

Technika: akryl, olej, płótno

Format: 100x70 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: Justyna Dorzak

Cena wywoławcza: 500,00 zł

48. Ikarius

Autor: Katarzyna Rymarz (ur. 1979 r.)

Rok powstania: 2016/2017

Technika: olej, płótno

Format: 80x80 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: K. RYMARZ ‘16, opisany na odwrocie: IKARIUS 2016/2017 KATARZYNA RYMARZ

Cena wywoławcza: 500,00 zł

49. Tygrys III

Autor: Katarzyna Misiórska (ur. 1987 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 100x80 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: K. MISIÓRSKA 2016, opisany na odwrocie: AUTOR: KATARZYNA MISIÓRSKA (MISIÓRSKA-SKIBA) TYTUŁ: TYGRYS III WYMIARY: 100/80 CM TECHNIKA: OLEJ/PŁÓTNO

Cena wywoławcza: 500,00 zł

Cena sprzedaży: 700,00 zł

50. Bez tytułu

Technika: olej, płótno

Format: 70x70 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: Anna Jarzymowska Bez tytułu 2017

Cena wywoławcza: 500,00 zł

51. Black Woman

Autor: Magdalena Włuczkowska (ur. 1989 r.)

Format: 100x60 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: MW Magdalena Włuczkowska

Cena wywoławcza: 500,00 zł

52. Bez tytułu

Technika: akryl, płótno

Format: 80x80 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: Magdalena Szczerbakowicz

Cena wywoławcza: 500,00 zł

Cena sprzedaży: 700,00 zł

53. Klocki I

Rok powstania: 2016/2017

Technika: akryl, płótno

Format: 70x70 cm

Sygnatura: Opisany na odwrocie: K. Stańczak, Klocki I, 2016/2017, akryl, płótno

Cena wywoławcza: 500,00 zł

Cena sprzedaży: 700,00 zł

54. Kompozycja nr 108

Autor: Magdalena Kobierecka (ur. 1974 r.)

Technika: akryl, technika własna, szkło

Format: 101x71 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: Magdalena Kobierecka “Kompozycja nr 108” 2017 r.

Cena wywoławcza: 500,00 zł

55. Linear

Autor: Campio (ur. 1988 r.)

Technika: akryl luminescencyjny, płótno

Format: 90x90 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: Campio “Linear” 2017

Cena wywoławcza: 500,00 zł

Cena sprzedaży: 500,00 zł

56. Wayfaring Photons II

Autor: Kamil Pieczykolan (ur. 1988 r.)

Technika: węgiel, czerń żelazowa, papier

Format: 100x70 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: Kamil Pieczykolan 2013 węgiel, czerń żelazowa na papierze 100x70 cm

Cena wywoławcza: 500,00 zł

Cena sprzedaży: 500,00 zł

57. Abbey Road

Autor: Agata Filip (ur. 1992 r.)

Technika: olej, kolaż, pastel olejny, płótno

Format: 110x110 cm

Cena wywoławcza: 500,00 zł

58. Dobranoc

Technika: olej, płótno

Format: 40x30 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: MARTA JULIA PIÓRKO „DOBRANOC” OLEJ NA PLÓTNIE 40x30 cm 2017 r.

Cena wywoławcza: 500,00 zł

59. Cisza

Autor: Jakub Godziszewski (ur. 1989 r.)

Technika: olej, płótno

Format: śr. 30 cm, oprawiony w czarna lakierowaną ramę 5 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: JAKUB GODZISZEWSKI 2016 CISZA oraz pieczątka autorska

Cena wywoławcza: 500,00 zł

60. In Hortum 3

Autor: Daniel Białowąs (ur. 1975 r.)

Format: 100x100 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: Daniel Białowąs “IN HORTUM 3” AKRYL NA PŁÓTNIE TECHNIKA WŁASNA 2016

Cena wywoławcza: 500,00 zł

Cena sprzedaży: 500,00 zł