4 Aukcja Sztuki Współczesnej

Aukcja: 21 grudnia 2021 r., godz. 19:30

Wystawa przedaukcyjna: od 14 grudnia 2021 r., pon.-pt. 12:00-19:00, sob. 11:00-16:00

Zapraszamy serdecznie do udziału w 4 Aukcji Sztuki Współczesnej, która odbędzie się 21 grudnia 2021 r. o godz. 19:30! Aukcje tego typu odbywają się u nas jedynie cztery razy do roku – staramy się zgromadzić wartościową ofertę prac cenionych autorów reprezentujących przede wszystkim średnie pokolenie, oraz klasyków polskiej sztuki współczesnej, których dzieła nie tylko wzbogacą kolekcję, ale i będą nabytkiem inwestycyjnym.

W katalogu nadchodzącej aukcji znalazły takie nazwiska, jak: Agata Bogacka, Tadeusz Dominik, Basia Bańda, Tymek Borowski, Paweł Śliwiński, Beata Ewa Białecka Andrzej Tobis, Andrzej Sadowski, Olga Wolniak, Stanisław Kortyka, Agata Czeremuszkin-Chrut,  Bettina Bereś, czy prof. Ewa Zawadzka.

Zlecenia i limity aukcyjne można składać przez naszą stronę poprzez przyciski „Złóż zlecenie” znajdujące się pod każdą pozycją katalogową, mailowo na adres galeria@galeriaxanadu.pl lub telefonicznie pod numerem 503012889. Polecamy również licytację online na portalu Onebid.pl. Wystawa przedaukcyjna czynna będzie w naszej siedzibie od 14 grudnia 2021 r. w godz. 12:00-19:00 w tygodniu i 11:00-16:00 w sobotę.

Katalog 4 Aukcja Sztuki Współczesnej

Magdalena Karłowicz, We dwoje, 2018 - rzeźba z brązu z dwiema postaciami

1. Magdalena Karłowicz

Tytuł: We dwoje, 2018

Informacje: brąz patynowany36x12x9 cmsygn. MK

Nakład: 4/8

Cena wywoławcza: 3 000,00 zł

Estymacja: 7000-8000 zł

Cena sprzedaży: 4 400,00 zł

Bettina Bereś - Grudnik, 2011 - obraz z rośliną w doniczce

2. Bettina Bereś

Tytuł: Grudnik, 2011

Informacje: olej, płótno60x50 cmsygn. p.d.: BB11, opisany na odwrocie

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 4000-4600 zł

Cena sprzedaży: 2 000,00 zł

Beata Ewa Białecka - Marta II, 2006 - portret kobiety z dzieckiem

3. Beata Ewa Białecka

Tytuł: Marta II, 2006

Informacje: olej, płótno100x100 cmopisany na odwrocie: MARTA II 2006 / olej B.E.B.

Cena wywoławcza: 15 000,00 zł

Estymacja: 25000-30000 zł

Cena sprzedaży: 23 000,00 zł

4. Agata Czeremuszkin-Chrut

Tytuł: Otoczaki 23, 2020

Informacje: akryl, płótno100x100 cmopisany na odwrocie: “OTOCZAKI 23” akryl/płótno, 100x100 cm, 2020 Agata Czeremuszkin-Chrut

Cena wywoławcza: 6 500,00 zł

Estymacja: 9000-11000 zł

Cena sprzedaży: 7 000,00 zł

Agata Bogacka - Pożegnanie, 2003 - kobieta i mężczyzna na szarym tle

5. Agata Bogacka

Tytuł: Pożegnanie, 2003

Informacje: akryl, płótno170x120 cmopisany na odwrocie: AGATA 2003 POŻEGNANIE

Cena wywoławcza: 70 000,00 zł

Estymacja: 100000-120000 zł

Cena sprzedaży: 90 000,00 zł

Alina Bloch Kompozycja z pionami, 2021 - abstrakcja z odcieniami pomarańczu, zieleni, błękitu

6. Alina Bloch

Tytuł: Kompozycja z pionami, 2021

Informacje: akryl, płótno100x73 cmopisany na odwrocie: Alina Bloch

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 4500-5400 zł

Cena sprzedaży: 3 000,00 zł

Joanna Pałys - Obiekt I03, 2011 - szary budynek

7. Joanna Pałys

Tytuł: Obiekt I03, 2011

Informacje: akryl, płótno70x100 cmopisany na odwrocie: Joanna Pałys "Obiekt I03" 2011

Cena wywoławcza: 3 800,00 zł

Estymacja: 5500-6500 zł

Alina Dorada-Krawczyk - Panaceum, 2019 - żółto-czarna abstrakcja

8. Alina Dorada-Krawczyk

Tytuł: Panaceum, 2019

Informacje: akryl, płótno100x100 cmsygn. p.d.: ADorada '19, opisany na odwrocie: ALINA DORADA-KRAWCZYK TYTUŁ: "PANACEUM" WYM: 100x100 R. 2019

Cena wywoławcza: 3 000,00 zł

Estymacja: 5000-6000 zł

Paweł Śliwiński - Bez tytułu, 2009 - organiczna abstrakcja

9. Paweł Śliwiński

Tytuł: Bez tytułu, 2009

Informacje: olej, płótno80x80 cmopisany na odwrocie: PAWEŁ ŚLIWIŃSKI 2009

Cena wywoławcza: 3 500,00 zł

Estymacja: 7000-8500 zł

Cena sprzedaży: 6 500,00 zł

Andrzej Adam Sadowski - Sardynia. La Maddalena. Mercedes CLK, 2013 - widok na uliczkę włoską

10. Andrzej Adam Sadowski

Tytuł: Sardynia. La Maddalena. Mercedes CLK, 2013

Informacje: akryl, płótno54x81 cmsygn. na licu: A.A. SADOWSKI 2013, opisany na odwrocie

Cena wywoławcza: 7 500,00 zł

Estymacja: 11000-15000 zł

Cena sprzedaży: 7 500,00 zł

Stanisław Kortyka - Biały horyzont, 2017 - pejzaż w szarosciach

11. Stanisław Kortyka

Tytuł: Biały horyzont, 2017

Informacje: olej, płótno60x100 cmsygn. p.d.: St. Kortyka 2017, opisany na odwrocie: Stanisław Ryszard KORTYKA "BIAŁY HORYZONT" 2017 olej.pł. - 60x100 cm bawełna stand 100%

Cena wywoławcza: 4 200,00 zł

Estymacja: 6500-8000 zł

Cena sprzedaży: 4 200,00 zł

Andrzej Folfas - Zbliżenie, 1998 - dwustronny obraz z postaciami

12. Andrzej Folfas

Tytuł: Zbliżenie, 1998

Informacje: olej, płótno100x100 cm (obraz dwustronny)sygn. u dołu: FOLFAS 1998

Cena wywoławcza: 3 800,00 zł

Estymacja: 4600-6000 zł

Marek Ejsmond-Ślusarczyk - Skutki uboczne spaceru nr 6, 2021 - złoto-niebieska abstrakcja

13. Marek Ejsmond – Ślusarczyk

Tytuł: Skutki uboczne spaceru nr 6, 2021

Informacje: akryl, płótno80x80 cmopisany na odwrocie: Marek Ejsmond-Ślusarczyk 2021/01

Cena wywoławcza: 3 000,00 zł

Estymacja: 3400-3800 zł

Krzysztof Piętka - Bez tytułu, 2014 - mężczyzna na drabinie przy budynku

14. Krzysztof Piętka

Tytuł: Bez tytułu, 2014

Informacje: olej, płótno130x100 cm

Cena wywoławcza: 3 000,00 zł

Estymacja: 5500 - 7000 zł

Basia Bańda - Bez tytułu, ok. 2007 - różowy obraz z niedźwiedziem

15. Basia Bańda

Tytuł: Bez tytułu, ok. 2007

Informacje: akryl, technika mieszana, płótno35x50 cmopisany na odwrocie: BASIA BAŃDA

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 7000-9000 zł

Cena sprzedaży: 6 000,00 zł

Iza Staręga - Bez tytułu z cyklu Kobiety w chustach, 2020 - portret kobiety w beżowym turbanie

16. Iza Staręga

Tytuł: Bez tytułu z cyklu Kobiety w chustach, 2020

Informacje: technika własna, płótno100x80 cmsygn. p.d.: Iza Staręga

Cena wywoławcza: 4 800,00 zł

Estymacja: 6000-8000 zł

Maciej Nawrot - Zgarbkowate V, 2015 - realistyczny wizerunek owada

17. Maciej Nawrot

Tytuł: Zgarbkowate V, 2015

Informacje: olej, płótno52x52 cmopisany na odwrocie: MACIEJ NAWROT - ZGARBKOWATE V, 5'

Cena wywoławcza: 1 800,00 zł

Estymacja: 2800-3400 zł

Magdalena Cybulska - Bez tytułu, 2010 - dwie niebieskie postaci na czarnym tle

18. Magdalena Cybulska

Tytuł: Bez tytułu, 2010

Informacje: akryl, płótno102x102 cmsygn. p..: CEBA 2010

Cena wywoławcza: 4 000,00 zł

Estymacja: 6000-7500 zł

Tymek Borowski, Paweł Śliwiński Bez tytułu, 2008 - organiczna mała abstrakcja

19. Tymek Borowski

Tytuł: Bez tytułu (z Pawłem Śliwińskim), 2008

Informacje: olej, płótno50x60 cmopisany na odwrocie: TYMEK BOROWSKI & PAWEŁ ŚLIWIŃSKI 2008

Cena wywoławcza: 3 500,00 zł

Estymacja: 6000-9000 zł

Cena sprzedaży: 5 500,00 zł

Andrzej Urbanowicz - Z cyklu Ryby 23, 1959 - ciemny obraz z sylwetką ryby

20. Andrzej Urbanowicz

Tytuł: Z cyklu Ryby 23, 1959

Informacje: olej, płótnoolej, płótno, 38,5x99 cm kompozycja, 40x100 cm w oprawieopisany na odwrocie: A. Urbanowicz 1959 oraz na blejtramie: RY-23 1959

Cena wywoławcza: 8 500,00 zł

Estymacja: 10000-12000 zł

Ewa Zawadzka - Na krawędzi światła 031, 2021 - abstrakcja ze słupem światła

21. Ewa Zawadzka

Tytuł: Na krawędzi światła 031, 2021

Informacje: technika własna, płótno70x70 cmopisany na odwrocie: EWA ZAWADZKA “NA KRAWĘDZI ŚWIATŁA 031” 2021

Cena wywoławcza: 6 500,00 zł

Estymacja: 8500-10000 zł

Cena sprzedaży: 6 500,00 zł

Anna Sołtysiak - Mokradła III, 2021 - pejzaż z roślinami

22. Anna Sołtysiak

Tytuł: Mokradła III, 2021

Informacje: akryl, płótno80x60 cmsygn. p.d.: A. Sołtysiak, opisany na odwrocie: Anna Sołtysiak Mokradła III 202 R. Raszyn

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 3500-4000 zł

Jarosław Łukasik - Weduta listopadowa, 2021 - pejzaż z budynkami, postacią i psem

23. Jarosław Łukasik

Tytuł: Weduta listopadowa, 2021

Informacje: akryl, płótno60x80 cmsygn. l.d.: J. Łukasik 2021

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2000-2600 zł

Cena sprzedaży: 1 500,00 zł

Michał Paryżski - Två (UR System M1B), 1995 - abstrakcyjny rysunek geometryczny

24. Michał Paryżski

Tytuł: Två (UR System M1B), 1995

Informacje: ołówek, papier69x55,5 cm w świetle passe-partout, 100x70 cm arkuszsygn. p.d.: MP95

Cena wywoławcza: 1 800,00 zł

Estymacja: 2400-3000 zł

Basia Bańda - A niech Cię zje, ok. 2007 - obraz z niedźwiedziem i kobietą

25. Basia Bańda

Tytuł: A niech Cię zje, ok. 2007

Informacje: olej, technika mieszana, płótno105x105 cmopisany na odwrocie: BASIA BAŃDA

Cena wywoławcza: 10 000,00 zł

Estymacja: 20000-30000 zł

Cena sprzedaży: 13 500,00 zł

Agata Czeremuszkin-Chrut - Obiekt fioletowy, 2016 - abstrakcyjny obiekt przestrzenny

26. Agata Czeremuszkin-Chrut

Tytuł: Obiekt fioletowy, 2018

Informacje: technika mieszana, sklejka70x70x23,5 cmopisany na odwrocie: AGATA CZEREMUSZKIN-CHRUT "OBIEKT FIOLETOWY" 70x70x23,5 cm 2018 technika mieszana na sklejce

Cena wywoławcza: 4 800,00 zł

Estymacja: 7000-8500 zł

Agata Rościecha - Z cyklu Pomiędzy ZiN 1, 2021 - obraz z roslinami i kobiecymi postaciami

27. Agata Rościecha

Tytuł: Z cyklu Pomiędzy ZiN 1, 2021

Informacje: technika mieszana, olej, akryl, płótno130x50 cmsygn. p.d.: ARościecha, opisany na odwrocie: Agata Rościecha-Kan. Z cyklu "Pomiędzy ZiN 1" tech. mieszana 130x50 cm ARościecha

Cena wywoławcza: 2 200,00 zł

Estymacja: 3000-3600 zł

Andrzej Tobis - Rój, 2006 - figuratywny obraz w zieleniach

28. Andrzej Tobis

Tytuł: Rój, 2006

Informacje: olej, płótno150x120 cmopisany na odwrocie: Tobis 2006

Cena wywoławcza: 10 500,00 zł

Estymacja: 12000-15000 zł

Wiesław Nowakowski Obraz w bieli z wazą i owocami, 2021

29. Wiesław Nowakowski

Tytuł: Obraz w bieli z wazą i owocami, 2021

Informacje: olej, płótno85x65 cmopisany na odwrocie: WIESŁAW NOWAKOWSKI "OBRAZ BIAŁY" 2021

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 3000-4500 zł

Cena sprzedaży: 3 400,00 zł

Maria Sadowska - Wizyta, 2021 wnętrze dmu z otwartym oknem

30. Maria Sadowska

Tytuł: Wizyta, 2021

Informacje: olej, płótno80x60 cmsygn. p.d.: monogramem, opisany na odwrocie

Cena wywoławcza: 3 600,00 zł

Estymacja: 5000-8500 zł

Cena sprzedaży: 3 600,00 zł

Anna Nosowicz Ruiz - Observatorio I, 2016 - abstrakcja z błękitem, różem i czernią

31. Anna Nosowicz Ruiz

Tytuł: Observatorio I, 2016

Informacje: akryl, płótno97x130 cmopisany na odwrocie: "OBSERVATORIO I" ANNA NOSOWICZ MALAGA 2016

Cena wywoławcza: 3 500,00 zł

Estymacja: 4400-5000 zł

Bartłomiej Martens - Odkupienie, 2017 - obraz z postacią konia, kobiety i księdza

32. Bartłomiej Martens

Tytuł: Odkupienie, 2017

Informacje: akryl, olej, tempera, tusz, płótno70x60 cmsygn. p.d.: Martens

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 3000-4000 zł

Jacek Mirczak - 20150216, 2015 - abstrakcja z krzyżykami na białym tle

33. Jacek Mirczak

Tytuł: 20150216, 2015

Informacje: akryl, płótno100x100 cmopisany na odwrocie: JACEK MIRCZAK 20150216 AKRYL NA PŁÓTNIE

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 3600-4000 zł

Basia Bańda - Bez tytułu, 2007 - maly obraz z postacią na różowym tle

34. Basia Bańda

Tytuł: Bez tytułu, 2007

Informacje: akryl, technika mieszana, płótno20x15 cmopisany na odwrocie: BASIA BAŃDA 2007

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 3500-5000 zł

Cena sprzedaży: 2 800,00 zł

Ewa Prończuk-Kuziak - Siostry, 2014 - dwie związane kobiety na tle pejzażu

35. Ewa Prończuk-Kuziak

Tytuł: Siostry, 2014

Informacje: olej, płótno120x100 cmopisany na odwrocie: Ewa Prończuk-Kuziak "Siostry" 2014

Cena wywoławcza: 7 500,00 zł

Estymacja: 10000-12000 zł

Paweł Rubaszewski - Kim jesteś?, 2021 - rzeźba z dwiema postaciami

36. Paweł Rubaszewski

Tytuł: Kim jesteś?, 2021

Informacje: brąz patynowany, żywica 33x16x6 cmsygn. na spodzie: PAWEŁ RUBASZEWSKI 2021 "KIM JESTEŚ?"

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2500-3500 zł

Przemek Matecki - Robert Smith, 2006 - postać mężczyzny

37. Przemek Matecki

Tytuł: Robert Smith, 2006

Informacje: olej, technika mieszana, płótno40x40 cmopisany na odwrocie: P. MATECKI „ROBERT SMITH” 2006

Cena wywoławcza: 4 000,00 zł

Estymacja: 7000-8500 zł

Paulina Zalewska - W kapeluszu, 2009 - naga kobieta w wodzie

38. Paulina Zalewska

Tytuł: W kapeluszu, 2009

Informacje: olej, płótno100x80 cm sygn. l.d.: PZ 2009’

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 12000-15000 zł

Cena sprzedaży: 7 500,00 zł

Monika Dętkoś - Nature is Alive III, 2021 - dwie wspinające się kobiety

39. Monika Dętkoś

Tytuł: Nature is Alive III, 2021

Informacje: olej, akryl, płótno110x110 cmsygn. p.d.: M. Dętkoś, opisany na odwrocie: Monika Dętkoś, 110x110, 2021, Nature is Alive lll

Cena wywoławcza: 3 000,00 zł

Estymacja: 3800-5500 zł

Cena sprzedaży: 4 200,00 zł

Patryk Lutomski - Ocean nocą, 2021 - ciemny obraz z wodą

40. Patryk Lutomski

Tytuł: Ocean nocą, 2021

Informacje: olej, akryl, płótno70x60 cmsygn. p.d.: Lutomski '21, opisany na odwrocie: "Ocean nocą" 21 r. Patryk Lutomski

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2000-2500 zł

Olga Wolniak - Bez tytułu (dyptyk), 2021 - dekoracyjny obraz z ornamentami

41. Olga Wolniak

Tytuł: Wschodni motyw (dyptyk), 2015-2021

Informacje: olej, płótno2x (70x70) cmsygn. p.d.: OW, opisany na odwrocie: OLGA WOLNIAK "WSCHODNI MOTYW" 2015-2021 OL/PŁ 70x70 cm

Cena wywoławcza: 4 000,00 zł

Estymacja: 6000-8000 zł

Cena sprzedaży: 4 800,00 zł

Krzysztof Śliwka - Zjawa, 2001 - rzeźba z twarzą ludzką

42. Krzysztof Śliwka

Tytuł: Zjawa, 2001

Informacje: technika własna, drewno46x20x20 cmsygn. z tyłu: Śliwka

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2800-3400 zł

Cena sprzedaży: 2 600,00 zł

Andrzej Urbanowicz - Bystrzyca, 1961 - obraz z budynkami

43. Andrzej Urbanowicz

Tytuł: Bystrzyca, 1961

Informacje: olej, technika mieszana, płótno59,5x85 cm kompozycja, 64,5x90 cm w oprawieopisany na odwrocie: A. Urbanowicz "BYSTRZYCA" 1961

Cena wywoławcza: 8 500,00 zł

Estymacja: 10000-12000 zł

Krzysztof Krzywiński - Miejsce 41, 2012 - zielono-żółty obraz z architekturą

44. Krzysztof Krzywiński

Tytuł: Miejsce 41, 2012

Informacje: olej, płótno100x70 cmsygn. p.d.: KK12, opisany na odwrocie: "MIEJSCE 41" Krzysztof Krzywiński 2013

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2000-2600 zł

Tadeusz Dominik - Wiosna, 2007 - abstrakcyjny jasny pejzaż

45. Tadeusz Dominik

Tytuł: Wiosna, 2007

Informacje: olej, płótno90x90 cm kompozycja, 100x100 cm w oprawiesygn. p.d.: Dominik, opisany na odwrocie: DOMINIK 2007 OL.PŁ. 90x90 WIOSNA

Cena wywoławcza: 22 000,00 zł

Estymacja: 35000-40000 zł

Cena sprzedaży: 53 000,00 zł

Michał Jędrczak - Voyeur 1, 2021 - postać w mieście

46. Michał Jędrczak

Tytuł: Voyeur 1, 2021

Informacje: olej, płótno60x90 cmsygn. p.d.: monogramem, na odwrocie nalepka autorska

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2000-2500 zł

Dobiesław Gała - Z cyklu Miejsca odmienione II, 2021 - połyskująca abstrakcja

47. Dobiesław Gała

Tytuł: Z cyklu Miejsca odmienione II, 2021

Informacje: technika własna, płyta100x70 cm, w oprawiesygn. p.d.: D. GAŁA'21

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 3000-3600 zł

Paulina Zalewska - Bez tytułu, 2009 - nagi mężczyzna z kotem

48. Paulina Zalewska

Tytuł: Bez tytułu, 2009

Informacje: olej, płótno100x70 cmsygn. l.d.: PZ 2009’

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 12000-15000 zł

Cena sprzedaży: 5 000,00 zł

Ewa Miazek - Upał lub whisky z lodem w indyjskim permit roomie, 2021 - obraz z architekturą

49. Ewa Miazek

Tytuł: Upał lub whisky z lodem w indyjskim permit roomie, 2021

Informacje: akryl, płótno50x70 cmsygn. p.d.: EWA MIAZEK, opisany na odwrocie: EWA MIAZEK UPAŁ LUB WHISKY Z LODEM W INDYJSKIM PERMIT ROOMIE 2021. AKRYL 50X70 CM

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 3800-4200 zł

Czesław Piotr Szczepański Kwiaciarnia w podcieniach, 2015 - obraz z widokiem miejskim

50. Czesław Piotr Szczepański

Tytuł: Kwiaciarnia w podcieniach, 2015

Informacje: akryl, płótno60x80 cmsygn. p.d.: CPeterS, opisany na odwrocie: Kwiaciarnia w podcieniach 2015 60x80 CP Szczepański

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2600-3000 zł

Krzysztof Kizlich - One, 2021 - dwie kobiety na ławce

51. Krzysztof Kizlich

Tytuł: One, 2021

Informacje: brąz18x20x19 cmsygn. KIZ 2021

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2000-2600 zł

Michał Paryżski - Obszary 14, 2000 - abstrakcja

52. Michał Paryżski

Tytuł: Obszary 14, 2000

Informacje: olej, płótno100x100 cmopisany na odwrocie: MICHAŁ PARYŻSKI 2000 OBSZARY 14

Cena wywoławcza: 4 600,00 zł

Estymacja: 6500-7000 zł

Redi Bo - Złodziejka torebek, 2020 - widok na miasto z kobiecą postacią

53. Redi Bo /Radosław Boczek/

Tytuł: Złodziejka torebek, 2020

Informacje: akwarela, papier Arches 300 g87x29 cm w świetle passe-partoutsygn. Redi.boMMXX

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2800-3400 zł