ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj

Aukcja internetowa z okazji dnia kobiet

Na Artinfo.pl trwa nasza aukcja zatytułowana “Zamiast rajstop i goździków”, którą zorganizowaliśmy z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet! Katalog znajdą Państwo tutaj. Licytacja potrwa do 5 marca 2018 r.

W ofercie aukcyjnej znalazły się 22 pozycje autorstwa artystów młodego i średniego pokolenia – to nie tylko prace o tematyce związanej z kobiecością, ale też nasze propozycje prezentowe w zróżnicowanych formatach i cenach.

Wiele z prac dotyczy jednak w jakimś stopniu kobiecości – czy to kobiecego piękna, czy stereotypów na temat płci pięknej. Polecamy dwa interesujące portrety – subtelny, nieco wyidealizowany kobiecy wizerunek autorstwa Mariusza Roberta Drabarka oraz pracę Ewy Żochowskiej, bardziej graficzną, przedstawiającą postać przypominającą bohaterkę niemego filmu. Kobiety są także ważnym tematem w twórczości Agaty Rościechy i Małgorzaty Karp-Soi, których kompozycje znalazły się w katalogu. Z przymrużeniem oka temat kobiecości traktują prace Doroty Kulickiej i Jolanty Knap. Warto zwrócić również uwagę na akt Andrzeja Folfasa, intrygujacą abstrakcję z nowego cyklu Izy Staręgi, czy dekoracyjne płótno Mariusza Zdybała.

Z kategorii prac mniejszych, o prezentowym charakterze, polecamy pejzaże Konrada Hamady i Jacka Malinowskiego, ciekawą kompozycję Jacka Cyganka, płótno Magdaleny Daniec, czy obiekt rzeźbiarski Anety Śliwy.

Tradycyjnie wszystkie prace można zobaczyć na żywo w Xanadu na wystawie towarzyszącej aukcji. Zapraszamy w godzinach pracy galerii (pon.-pt. 12:00-19:00, sob. 11:00-16:00).