ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj

Internetowa Aukcja Abstrakcji na Artinfo.pl

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem kolejnej aukcji internetowej, którą zorganizowaliśmy we współpracy z portalem artinfo.pl, zatytułowanej “Abstrakcja organiczna, geometryczna i op-art”. 

Aukcję znajdą Państwo pod tym linkiem. Licytacja potrwa do 30 marca 2017 r. do godz. 21:00.

Z okazji aukcji przygotowaliśmy wystawę, na której mogą Państwo na żywo obejrzeć wszystkie zebrane w katalogu obiekty. Wystawa czynna będzie od 17 marca 2017 r. do końca trwania aukcji, w naszej siedzibie na Hożej 51 w Warszawie w godzinach pracy galerii (pon.-pt. 12.00-19.00, sob. 11.00-16.00).

W katalogu znajdą Państwo 26 prac autorstwa artystów średniego i młodego pokolenia. Z nurtu abstrakcji geometrycznej polecamy m.in. niezwykle czystą kompozycję Jerzego Tomali, czy utrzymaną w intensywnej kolorystyce, grającą złudzeniem optycznym pracę Campio. Ekspresję z geometrią łączy jedna z najnowszych prac Agnieszki Pietrzykowskiej, kolażowa w charakterze, kontrastowa kompozycja “Dźwięki”.

Z nurtu ekspresji wybraliśmy m.in surową pracę Ignacego Oboza, mocne, kontrastowe płótno Jacka Mirczaka, artysty skupionego na działaniu gestu, czy impastową kompozycję Dominika Smolika. Ciekawą pozycją jest praca Izy Staręgi, autorki znanej przede wszystkim z serii stylizowanych portretów, tworzącej także niezwykle intrygujące kompozycje nieprzedstawiające, wykonywane w tej samej, autorskiej technice. Prezentujemy także prace oscylujące na granicy abstrakcji i sztuki przedstawiającej – iluzjonistyczną kompozycję Piotra Trusika, płótno Magdaleny Daniec z elementem kolażu, czy obraz Sławomira Jasienieckiego.

Na aukcji zebraliśmy przede wszystkim malarstwo, ale w katalogu znalazły się także pozycje o bardziej przestrzennym charakterze: drewniany obiekt Aleksandry Gieragi, obraz Piotra Worońca z elementami trójwymiarowymi oraz ceramiczna kompozycja Anety Śliwy. Zachęcamy do licytacji!