ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj

Posiadam dzieło sztuki, które chcę sprzedać. Czy mogę to zrobić w Xanadu?

Tak, przyjmujemy do sprzedaży dzieła sztuki nie tylko bezpośrednio od artystów, ale i od kolekcjonerów, którzy z różnych powodów chcą rozstać się z posiadanymi pracami.

Jakie obiekty przyjmujemy?

Xanadu zajmuje się sprzedażą dzieł sztuki współczesnej (ramy czasowe powstania prac: od połowy XX wieku do czasów obecnych) oraz powojennego designu i sztuki użytkowej. Nie przyjmujemy do sprzedaży obiektów z zakresu sztuki dawnej czy antyków.

Jak zgłosić dzieło do sprzedaży?

→ W pierwszej kolejności zapraszamy do przesłania nam wiadomości mailowej, w której zawarte będą podstawowe informacje na temat obiektu, który chcieliby Państwo sprzedać. Wiadomość prosimy przesłać na adres: agnieszka@galeriaxanadu.pl

Prosimy o zawarcie takich informacji jak: imię i nazwisko autora obiektu, tytuł, rok powstania, technika wykonania, wymiary. Prosimy również o załączenie zdjęć pracy. Powinny być to zdjęcia wyraźne, dobrze ukazujące cały obiekt, ale też detale, takie jak sygnatura, czy oprawa.

W wiadomości można także zaproponować kwotę, jaką oczekiwaliby Państwo otrzymać ze sprzedaży dzieła. Oczywiście, jeśli nie są Państwo pewni wszystkich informacji – np. techniki czy daty powstania danego obiektu lub nie mają określonych oczekiwań finansowych, na podstawie naszej ekspertyzy pomożemy w ustaleniu ich.

→ Po wstępnej ocenie takiego zgłoszenia, zaprosimy do rozmowy na temat szczegółów i warunków sprzedaży oraz do sporządzenia umowy depozytowej. Cały proces przeprowadzamy zdalnie, dlatego prosimy, by nie dostarczać do nas obiektów bez uprzedniej konsultacji mailowej. Przyjęte do sprzedaży obiekty można dostarczać nam osobiście lub kurierem.

Więcej informacji na temat sprzedaży dzieł sztuki za naszym pośrednictwem znajdą Państwo na specjalnie przygotowanej podstronie “Jak sprzedać dzieło sztuki?”.