Jak sprzedać dzieło sztuki?

W Xanadu zajmujemy się sprzedażą dzieł sztuki artystów żyjących, reprezentujących młode i średnie pokolenie, a także klasyków sztuki polskiej XX i XXI wieku. Przyjmujemy przede wszystkim prace malarskie, ale też grafikę, rysunek czy rzeźbę. Prace pozyskujemy głównie od samych artystów, jednak z chęcią przyjmujemy również do sprzedaży obiekty od kolekcjonerów, którzy z jakiegoś powodu chcą rozstać się z posiadanym obiektem.

Sprzedaż możliwa jest na zasadzie komisu – zarówno na warunkach aukcyjnych, jak i poprzez naszą ofertę stałą. W zależności od typu obiektu oraz Państwa oczekiwań, zaproponujemy najlepszą formę sprzedaży. Prowadzimy zarówno sprzedaż na regularnie organizowanych przez nas stacjonarnych aukcjach młotkowych, jak i w ofercie stałej, czy aukcjach internetowych na portalach takich jak Onebid.pl czy Artinfo.pl. Powierzając nam dzieło sztuki do sprzedaży, będą mieli Państwo gwarancję, że obiekt będzie oferowany szerokiemu gronu klientów. Nasze katalogi aukcyjne oraz oferta stała promowane są wieloma kanałami – od reklam w social mediach, po bezpośrednie, dedykowane oferty przygotowywane indywidualnie dla kolekcjonerów.

Jeśli posiadają Państwo obiekt, który chcieliby sprzedać, zachęcamy do kontaktu. Dokonywana przez nas przed przyjęciem do sprzedaży wstępna ocena obiektu oraz jego wycena a także konsultacja są bezpłatne. Informacje o tym, jak zgłosić obiekt do sprzedaży, znajdą Państwo poniżej.

Jak zgłosić dzieło do sprzedaży?

W pierwszej kolejności zapraszamy do przesłania nam wiadomości mailowej, w której zawarte będą podstawowe informacje na temat obiektu, który chcieliby Państwo sprzedać. Wiadomość prosimy przesłać na adres: agnieszka@galeriaxanadu.pl

W mailu prosimy o zawarcie takich informacji jak: imię i nazwisko autora obiektu, tytuł, rok powstania, technika wykonania, wymiary. Prosimy również o załączenie zdjęć pracy. Powinny być to zdjęcia wyraźne, dobrze ukazujące cały obiekt, ale też detale, takie jak sygnatura, czy oprawa. W wiadomości mogą Państwo także zaproponować kwotę, jaką oczekiwaliby Państwo otrzymać ze sprzedaży dzieła. Oczywiście, jeśli nie są Państwo pewni wszystkich informacji – np. techniki czy daty powstania danego obiektu lub nie mają Państwo określonych oczekiwań finansowych, na podstawie naszej ekspertyzy pomożemy w ustaleniu ich.

Po wstępnej ocenie takiego zgłoszenia, zaprosimy Państwa do rozmowy na temat szczegółów i warunków sprzedaży oraz do spisania umowy komisowej. Spotkanie możliwe jest na żywo w naszej siedzibie – do czego zawsze zachęcamy, lub, jeśli nie ma takiej możliwości – telefonicznie bądź online. Istnieje możliwość przeprowadzenia całego procesu zdalnie.