ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj

Wystawa Julii Kowalskiej “Blaknę”

Mamy ogromną przyjemność zaprosić na wernisaż wystawy “Blaknę” Julii Kowalskiej, który odbędzie się w Xanadu 10 października 2017 r. w godz. 18:00-21:00. Będzie to pierwsza wystawa indywidualna tej młodej artystki. Podczas wernisażu doskonałe wina serwować będzie marka Lutzville, a o podniebienia gości zadba Cuisine Chic i szef kuchni Daniel Michał Szmidt. Wystawa potrwa do 31 października 2017 r. Godziny otwarcia: pon.-pt. 12:00-19:00, sob. 11:00-16:00.

→ Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

Dotychczas Julia Kowalska prezentowała swoje intrygujące, wielkoformatowe prace malarskie głównie pojedynczo, na Aukcjach Młodej Sztuki. Na wystawie w Xanadu, choć może bardziej właściwym określeniem jest pokaz, będzie można zobaczyć aż 6 płócien artystki. Składają się one w spójną całość – to malarstwo, które charakteryzuje bardzo specyficzny, indywidualny styl, który artystka w konsekwentny sposób rozwija. Julia Kowalska dopiero rozpoczyna studia na wydziale malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych  – możemy się tylko domyślać w jakim kierunku będzie dalej ewoluowała jej sztuka.

Julia Kowalska na początku przede wszystkim malowała siebie. To oczywisty wybór młodego autora. Dla samego siebie jest się cierpliwym modelem. Obecnie pozują jej też osoby z najbliższego otoczenia, a treścią obrazów stają się wnętrza i otaczającą rzeczywistość. Nic wywrotowego, żadnych wielkich tematów. Julia opowiada o świecie młodej kobiety. Nieco skomplikowanym, trochę pokawałkowanym nadmiarem bodźców i wrażeń. Nie ma w nim jednak problemów nie do pokonania. Jej obrazy są bardzo kameralne, choć na człowieka patrzy tak, że wiemy, iż jest on dla niej najważniejszy.

Julia Kowalska (ur. 1998 r.) absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych im. Józefa Brandta w Radomiu. Dyplom ze specjalizacji ceramika artystyczna pod kierunkiem Aleksandry Dobrowolskiej w 2017 r. Obecnie studentka Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Laureatka wielu nagród w konkursach artystycznych, m.in.: Grand Prix w VII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym “Ekslibris, pierwiastek antyczny w twórczości Jacka Malczewskiego” (2015); Nagroda Dyrektora Wydziału Urbanistyki i Konserwacji w Zamościu w dziedzinie malarstwa (2015); wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym “Wariacje na temat twórczości Ignacego Witkiewicza” (2015); Nagroda Prezydenta Miasta Radomia w kategorii osobowość za szczególne osiągnięcia artystyczne (2015); I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym “W stronę fantazji i wyobraźni” dedykowanym Zdzisławowi Beksińskiemu (2016); III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym “Ekslibris, Bajki, Baśnie i Legendy Polskie” (2017). W 2016 r. zajęła 51. miejsce w rankingu młodych polskich artystów Kompas Młodej Sztuki. Autorka indywidualnej wystawy prac malarskich i rysunkowych w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu. Udział w wielu wystawach pokonkursowych: Figury Ciała (2014); Portret Rodzinny (2013); Pejzaż Ludzki (2012); Biennale autoportretu oraz w wystawie zbiorowej organizowanej w Parlamencie Europejskim w Brukseli przez Biuro Poselskie Julii Pitery (2017).