ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj

wystawa prac dzieci z Fundacji Joanny Radziwiłł

W najbliższą niedzielę zapraszamy Państwa serdecznie na wyjątkowe wydarzenie, które mamy zaszczyt współorganizować! 2 czerwca o godz. 17:00 Galeria Xanadu zaprezentuje prace dzieci z Fundacji Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła.

Dzieci z warszawskiej Pragi chcą uzbierać fundusz na wspólne wakacje w górach, dlatego wystawiają na sprzedaż prace plastyczne, które przygotowywały przez osiem miesięcy. Fundacja Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła wraz z Galerią Xanadu, chcą wesprzeć inicjatywę dzieci poprzez organizację wernisażu i jednodniowej wystawy 20 wybranych prac podopiecznych.

Wernisaż odbędzie się 2 czerwca 2019 roku o godz. 17:00 w Xanadu przy ul. Hożej 51 w Warszawie. Dochód ze sprzedaży prac stanie się dofinansowaniem na wymarzone wakacje dzieci. Wystawa prac w prawdziwej galerii sztuki jest dużym przeżyciem i doświadczeniem dla dzieci. Bądźcie tam z nami!

Przez osiem miesięcy dzieci z warszawskiej Fundacji Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła, pod okiem wolontariuszki i ambasadorki Fundacji, Gosi Rumian, co tydzień przemieniały się w Małych Artystów poznając świat sztuki, świat własnych przeżyć, marzeń i emocji. Dzięki połączeniu dwóch elementów: sztuki i terapii, dzieci miały szansę odkryć, że mogą i potrafią tworzyć. Odkryły, że mają wpływ na to, co ważne, że mogą wyrażać swoje uczucia i zdanie a co więcej, że będą wysłuchane.

O PRACACH:

Od września 2018 roku do końca kwietnia 2019 roku, w domu Fundacji Opiekuńcze Skrzydła powstało kilkadziesiąt unikatowych prac dzieci. Każda jest wyrazem ekspresji i przeżyć dziecka. Gosia Rumian poprzez autorskie zajęcia artystyczne z elementami arteterapii, odbywające się m.in. w przestrzeni Xanadu, pobudziła w dzieciach twórcze i niebanalne myślenie o otaczającej ich rzeczywistości. Różnorodność spojrzeń dzieci na zadane przez ambasadorkę tematy i pytania, uświadamiają, że sztuka to przede wszystkim doświadczanie a nie tylko poznawanie sztywnych zasad tworzenia.

Kuratorki Gosia Rumian oraz Monika Czarnecka (wychowawczyni dzieci) wybrały łącznie 20 prac, które zostaną zaprezentowane na wernisażu a zarazem wystawie trwającej wyłącznie jeden dzień w Galerii Xanadu przy ul. Hożej 51. Wszystkie zaprezentowane prace, będą na sprzedaż. W ten sposób dzieci pochodzące z najbiedniejszych warszawskich rodzin chcą uzbierać fundusz, który stanie się dla nich dofinansowaniem na wspólne, wymarzone wakacje w górach. Wernisaż uzupełni obecność zarówno kuratorek, pracowników i wolontariuszy Fundacji jak i obecność samych Małych Artystów oraz ich rodzin. Będzie to więc okazja do bezpośrednich rozmów z dziećmi, wsparcia ich pracy i wkładu w wymarzone wakacje.

Termin: 2.06.2019 godz. 17 , Galeria Sztuki Xanadu (ul. Hoża 51, Warszawa).
Organizatorzy: Fundacja Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła i Galeria Sztuki Xanadu
Kuratorki: Gosia Rumian, Monika Czarnecka
Mali Artyści: Jasiek, Klaudia M Zosia, Oskar, Piotr, Klaudia H., Gabrysia, Kasia, Mela, Alicja, Wiktoria, Kamila, Natalia, Igor i Ania