ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj

wystawa roberta jaworskiego

zapraszamy na wystawę solową roberta jaworskiego “fantastyczne oranże i fiolety”, która otworzyła się u nas 16 października 2019 r. Na wystawie zobaczą Państwo najnowsze prace artysty, które są wynikiem jego eksperymentów z materią malarską. Abstrakcyjne kompozycje wykraczają poza ramy tradycyjnego obrazu zbliżając się niemal do rzeźby. Malarstwo Roberta Jaworskiego to także niczym nieskrępowana opowieść o kolorze, który w jego twórczości gra główną rolę.

“Tytuł wystawy „Fantastyczne oranże i fiolety” podkreśla wagę koloru w twórczości artysty. Jest też jak szczere wyznanie. Robert pokazuje, jak uprawianie sztuki go cieszy, podnieca i sprawia mu przyjemność. Tworzenie to dla artysty frajda, którą chce się dzielić z innymi. Tytuł jest też trochę puszczeniem oka do publiczności. Dobra sztuka nie zawsze musi być przecież zaangażowana i poważna. Może być też czystą radością. Może się podobać. Może być zaadresowana w tym samym stopniu do wnętrz galeryjnych, co do przestrzeni mieszkalnych. Może prowokować do kontaktu. Do dotyku. Być dwuznaczna i nieoczywista. Zachęcać, aby zabrać ją ze sobą. Może być wizualnym placem zabaw. To nie przeszkadza jej w byciu sztuką prawdziwą.”
– fragment tekstu Agnieszki Gniotek

Wystawa czynna będzie do 31 października 2019 r. od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-19:00 oraz w soboty w godz. 11:00-16:00.