10 Aukcja Sztuki Współczesnej
Aukcja: 10 października 2023 r., godz. 19:00
Wystawa przedaukcyjna: od 29 września 2023 r.
Zapraszamy do udziału w licytacji we wtorek 10 października 2023 r. o godz. 19:00. Wszystkie prace prezentowane w katalogu można oglądać na żywo na wystawie przedaukcyjnej, która dostępna jest w naszej siedzibie od 29 września 2023 r., pod adresem: ul. Gen. W. Andersa 29 w Warszawie. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin w tygodniu w godz. 12:00-19:00 oraz w sobotę w godz. 11:00-16:00.
1. Renata Pawelec
Tytuł: Chłodny front atmosferyczny nadciągający znad Skandynawii, 1998
Informacje: akryl, płótno69x69 cm w oprawieopisany na odwrocie: Renata Pawelec 1998 Stare Sady Chłodny front atmosferyczny nadciągający znad Skandynawii
Cena wywoławcza: 1 500,00 zł
Estymacja: 2200-2600 zł
Cena sprzedaży: 2 400 zł
2. Michał Zaborowski
Tytuł: Bez tytułu, 1998
Informacje: olej, płótno200x150 cmsygn. p.d.: M. Zaborowski
Cena wywoławcza: 22 000,00 zł
Estymacja: 28000-32000 zł
3. Krzysztof Śliwka
Tytuł: Pożegnanie, 2023
Informacje: drewno lipowe51x28x7 cmsygn. z tyłu: Śliwka
Cena wywoławcza: 1 500,00 zł
Estymacja: 2200-2800 zł
Cena sprzedaży: 3 000 zł
4. Zbigniew Chrostek
Informacje: akryl, płótno70x100 cm, 76,5x106,5 cm w oprawiesygn. l.d.: Z. Chrostek 2022, opisany na odwrocie: Zbigniew Chrostek 2022 | Bez tytułu | Untitled | 70x100 cm acrylic
Cena wywoławcza: 4 600,00 zł
Estymacja: 6000-7600 zł
5. Tomasz Kołodziejczyk
Tytuł: Rozmowa, 2012
Informacje: olej, akryl, płótno75x130 cmopisany na odwrocie: Tomasz Kołodziejczyk "Rozmowa" 2012
Cena wywoławcza: 9 000,00 zł
Estymacja: 16000-21000 zł
Cena sprzedaży: 15 000 zł
6. Iza Staręga
Tytuł: z cyklu Kobiety w chustach, 2022
Informacje: technika własna, płótno80x60 cmsygn. p.d.: IZA STARĘGA, opisany na odwrocie: IZA STARĘGA | Z CYKLU KOBIETY W CHUSTACH | 2022
Cena wywoławcza: 4 800,00 zł
Estymacja: 5600-7000 zł
7. Anna Podlewska
Tytuł: Bez tytułu, 2003
Informacje: olej, płótno130x100 cmopisany na odwrocie: A. Podlewska '03
Cena wywoławcza: 2 000,00 zł
Estymacja: 2600-3000 zł
Cena sprzedaży: 2 000 zł
8. Ewa Prończuk-Kuziak
Tytuł: M., 2023
Informacje: olej, płótno50x50 cmsygn. p.d.: Ewa Prończuk-Kuziak, opisany na odwrocie: Ewa Prończuk-Kuziak M. 2023
Cena wywoławcza: 4 400,00 zł
Estymacja: 5400-6000 zł
9. Robert Jaworski
Tytuł: Atardecer – Playa S. Juan, 2023
Informacje: akryl, płótno120x110 cm,opisany na odwrocie: robert jaworski | 2023 | atardecer playa S. Juan
Cena wywoławcza: 1 800,00 zł
Estymacja: 2800-3400 zł
10. Andrzej Tobis
Tytuł: Slavery & abstract art, 2014
Informacje: olej, płótno130x100 cmpisany na odwrocie: SLAVERY & ABSTRACT ART Tobis 2014
Cena wywoławcza: 10 500,00 zł
Estymacja: 16000-18000 zł
Status:
11. Leonard Pędziałek
Tytuł: Funky for Ella, 2021
Informacje: litografia, papier76x57 cmopisany u dołu: 5/6/2021 "Funky (for Ella)" LP Leonard Pędziałek
Nakład: 5/6
Cena wywoławcza: 800,00 zł
Estymacja: 1400-1600 zł
12. Marzena Kawalerowicz
Informacje: technika mieszana, płyta HDF100x110 cmsygn. l.d.: M. Kawalerowicz
Cena wywoławcza: 3 500,00 zł
Estymacja: 6000-7000 zł
13. Michał Paryżski
Tytuł: Białe słonie nie potrafią latać, 1991
Informacje: olej, płótno40,5x33 cmsygn. p.d.: MP 91, opisany na odwrocie: MICHAŁ PARYŻSKI "VITA ELEFANTER KAN INTE FLYGA"
Cena wywoławcza: 3 600,00 zł
Estymacja: 4400-5000 zł
Cena sprzedaży: 3 600 zł
14. Ewa Prończuk-Kuziak
Tytuł: Tygrys, 2022
Informacje: tusz, akwarela, papier38,5x28 cmsygn. p.d.: Ewa Prończuk-Kuziak
Cena wywoławcza: 1 200,00 zł
Estymacja: 1600-2000 zł
15. Jan Mioduszewski
Tytuł: Nieznajoma z ulicy Targowej, 2021
Informacje: akryl, kolaż, płyta HDF40x30 cm, 44,5x34,5 cm w oprawieopisany na odwrocie: Nieznajoma z ulicy Targowej | Mioduszewski 2021
Cena wywoławcza: 2 800,00 zł
Estymacja: 3800-4200 zł
16. Anna Drejas
Tytuł: Próba XXXV, 2010
Informacje: olej, płótno92x73 cmopisany na odwrocie: ANNA DREJAS “PRÓBA XXXV”, 73x92, olej 2010
Cena wywoławcza: 3 400,00 zł
Estymacja: 4400-5000 zł
Cena sprzedaży: 6 000 zł
17. Andrzej Folfas
Tytuł: Fantazje, 2006
Informacje: olej, płótno100x81 cmsygn. p.d.: FOLFAS 2006
Cena wywoławcza: 3 600,00 zł
Estymacja: 5200-6400 zł
Cena sprzedaży: 6 500 zł
18. Leonard Pędziałek
Tytuł: Funky for Less, 2020
Informacje: litografia, papier76x57 cmnakład: 4/7, opisany na dole: 4/7/2020 "Funky (for Less)" Leonard Pędziałek LP
Nakład: 4/7
Cena wywoławcza: 800,00 zł
Estymacja: 1400-1600 zł
Cena sprzedaży: 800 zł
19. Ewa Miazek
Tytuł: Pompei II, 2014
Informacje: akryl, płótno81x100 cmsygn. p.d.: EWA MIAZEK 2014., opisany na odwrocie: EWA MIAZEK "POMPEI II" 2015 ACRYLIC 80x100 cm
Cena wywoławcza: 3 400,00 zł
Estymacja: 4400-5600 zł
20. Artur Przebindowski
Tytuł: Wnętrze miasta – szare (No.4), 2013
Informacje: akryl, płótno75x100 cmsygn. l.d.: ARTUR PRZEBINDOWSKI, opisany na odwrocie: ARTUR PRZEBINDOWSKI 2013 | WNĘTRZE MIASTA – SZARE (No.4.)
Cena wywoławcza: 14 800,00 zł
Estymacja: 18000-22000 zł
Cena sprzedaży: 19 000 zł
21. Monika Hanulak
Tytuł: Mama poucza + Tata czyny nie słowa, 2013
Informacje: ołówek, papier A330x42 + 30x42 cmsygn. p.d.: MONIKA HANULAK 2013, opisany na odwrocie: Hanulak Monika
Cena wywoławcza: 800,00 zł
Estymacja: 1400-1600 zł
22. Michał Misiak
Tytuł: Deszczowe lato XIV, 2004
Informacje: olej, płótno27x35 cmopisany na odwrocie: MICHAŁ MISIAK 2004 | DESZCZOWE LATO XIV | 27x35 cm | OLEJ
Cena wywoławcza: 1 300,00 zł
Estymacja: 1800-2400 zł
23. Magdalena Cybulska
Informacje: akryl, olej, płótno60x70 cmsygn. p.d.: ceba'22
Cena wywoławcza: 4 200,00 zł
Estymacja: 5400-6000 zł
24. Michał Jędrczak
Tytuł: 21.07 Pasażer, 2023
Informacje: olej, płótno85x80 cmsygn. p.d.: jędr'23, opisany na odwrocie: Michał Jędrczak 2023 "21.07" "Pasażer"
Cena wywoławcza: 2 500,00 zł
Estymacja: 2600-3000 zł
25. Krzysztof Musiał
Tytuł: Symetria X, 2016
Informacje: olej, akryl, płótno45x45 cmopisany na odwrocie: SYMETRIA X olej/akryl-płótno 45x45 cm 2016
Cena wywoławcza: 1 800,00 zł
Estymacja: 2600-3200 zł
Cena sprzedaży: 1 800 zł
26. Alina Bloch
Tytuł: Zelwa, 2023
Informacje: akryl, płótno70x100 cmopisany na odwrocie: ALINA BLOCH "ZELWA" 2023, akryl, płótno
Cena wywoławcza: 3 400,00 zł
Estymacja: 4200-4600 zł
27. Michał Zaborowski
Informacje: olej, płótno180x130 cmsygn. p.d.: M. Zaborowski
Cena wywoławcza: 19 000,00 zł
Estymacja: 24000-28000 zł
28. Dariusz Miliński
Tytuł: Symbioza człowieka z morzem, 2008
Informacje: olej, płótno40x40 cm, 62x62 cm w autorskiej ramiesygn. p.d.: D. MILIŃSKI 08
Cena wywoławcza: 4 600,00 zł
Estymacja: 5500-6500 zł
29. Maria Sadowska
Tytuł: Koniec karnawału z cyklu Światło, 2023
Informacje: olej, płótno100x70 cmsygn. p.d. monogramem, opisany na odwrocie: MARIA SADOWSKA | CYKL: ŚWIATŁO | "KONIEC KARNAWAŁU" OLEJ, PŁÓTNO, 2023 | Maria Sadowska
Cena wywoławcza: 5 600,00 zł
Estymacja: 6000-7000 zł
30. Studio Rzeźby JagenMeer: Aneta i Maciej Jagodzińscy-Jagenmeer
Tytuł: Baletnica, 2023
Informacje: brąz patynowany90x15x15 cmsygn. na podstawie: YAGENMEER.COM
Cena wywoławcza: 9 500,00 zł
Estymacja: 14000-18000 zł
31. Małgorzata Leszczewska-Włodarska
Tytuł: Undula odwieczny ideał wg cliché-verre B. Schulza, 1991
Informacje: akwaforta, papier10x15 cm matryca, 26,5x37 cm w oprawieopisany na dole: Undula odwieczny ideał wg cliché-verre B. Schulza | E.A XLII akwaforta | M. L. Włodarska 1991
Nakład: E.A. XLII
Cena wywoławcza: 1 000,00 zł
Estymacja: 1200-1600 zł
32. Andrzej Adam Sadowski
Tytuł: Kreta – Rethimnon – Widok na port i latarnię morską, 1998-1999
Informacje: gwasz, papier46x30,5 cm arkusz, 70x50 cm z passe-partoutsygn. p.d.: A. A. SADOWSKI 1998/99, opisany na odwrocie: 565. ANDRZEJ A. SADOWSKI, ŁÓDŹ | "KRETA – RETHIMNON – WIDOK NA PORT I LATARNIĘ MORSKĄ." | GWASZ/PAPIER, WYM: 44,5x29 cm, 1998/99.
Cena wywoławcza: 3 600,00 zł
Estymacja: 4400-4600 zł
33. Iza Staręga
Tytuł: Z cyklu Zwierzęta, których nie widziałam, ale są, 2023
Informacje: technika własna, płótno60x80 cmsygn. p.d.: IZA STARĘGA, opisany na odwrocie: IZA STARĘGA z cyklu ZWIERZĘTA, KTÓRYCH NIE WIDZIAŁAM, ALE SĄ 2023 Iza Staręga
Cena wywoławcza: 4 000,00 zł
Estymacja: 4400-4800 zł
34. Anna Sołtysiak
Tytuł: Nokturn, 2023
Informacje: akryl, płótno100x80 cmsygn. p.d.: A. Sołtysiak 2023 r., opisany na odwrocie: Anna Sołtysiak | Nokturn 2023 r. | Raszyn
Cena wywoławcza: 2 200,00 zł
Estymacja: 3200-4000 zł
Cena sprzedaży: 2 600 zł
35. Stanisław Kortyka
Tytuł: Obiekt w błękitnej przestrzeni, 2019
Informacje: olej, płótno50x50 cm, 54x54 cm w oprawiesygn. p.d.: ST. KORTYKA 22, opisany na odwrocie: Stanisław Ryszard KORTYKA | "OBIEKT W BŁĘKITNEJ PRZESTRZENI" | 2019 – olej – 50x50 len | St. Kortyka
Cena wywoławcza: 4 600,00 zł
Estymacja: 5600-6200 zł
36. Alojzy Nawrat
Tytuł: Delfiny, 1973
Informacje: akryl, płótno135x222 cm, 136x223 cm w oprawiesygn. p.d.: ANawrat, opisany na odwrocie: A. NAWRAT 1973 "DELFINY"
Cena wywoławcza: 3 800,00 zł
Estymacja: 5000-6500 zł
37. Leszek Michalski
Tytuł: Wycieczka, 2022
Informacje: brąz (technika na wosk tracony), patyna, podstawa ceramiczna19x8x9,5 cm
Cena wywoławcza: 1 800,00 zł
Estymacja: 2400-3200 zł
38. Zbigniew Mil
Tytuł: Będąc w chwili, 2023
Informacje: olej, płótno75x140 cm, w oprawie 78x143 cmsygn. p.d.: Z.MIL 2023 r., opisany na odwrocie: "BĘDĄC W CHWILI" olej, płótno 140x75 cm 2023 r. Zbigniew Mil
Cena wywoławcza: 2 200,00 zł
Estymacja: 3200-4400 zł
39. Andrzej Adam Sadowski
Tytuł: Siros – Ermoupoli – Parking, 2003
Informacje: akryl, płótno54x81 cm, 62,5x89 cm w oprawiesygn. p.d.: A. A. SADOWSKI 2003, opisany na odwrocie: 631. | ANDRZEJ A. SADOWSKI, ŁÓDŹ | "SIROS – ERMOUPOLI – PARKING" | AKRYL, WYM: 54x81 cm, 2003.
Cena wywoławcza: 10 800,00 zł
Estymacja: 14000-18000 zł
40. Alina Bloch
Tytuł: Exodus V, 2009
Informacje: technika własna, barwniki gryfalanowe, jedwab naturalny200x90 cmsygn. u dołu: ALINA BLOCH – "EXODUS V" – 209 r. – silk – 90x200 cm AB
Cena wywoławcza: 3 400,00 zł
Estymacja: 4200-4600 zł
41. Iwona Stypułkowska
Tytuł: In Spaciorum No. 5, 1999
Informacje: technika mieszana, płótno120x150 cmopisany na odwrocie: IWONA STYPUŁKOWSKA "In Spaciorum" No 5 120x150 1999 ROK
Cena wywoławcza: 2 000,00 zł
Estymacja: 2200-2600 zł
42. Dariusz Mlącki
Tytuł: Świeca, 2016
Informacje: technika mieszana, pleksi15x30 cm kompozycja, 42x52 cm w oprawiesygn. p.d.: Mlącki 2016, ”Świece” plexi
Cena wywoławcza: 3 900,00 zł
Estymacja: 6000-8000 zł
43. Magdalena Cybulska
Tytuł: Władcy sił natury 6, 2013
Informacje: technika mieszana, papier27x12 cmsygn. p.d.: MCybulska 13, opisany na odwrocie: WŁADCY SIŁ NATURY 6 2013 27x12 cm
Cena wywoławcza: 500,00 zł
Estymacja: 800-1200 zł
44. Ewa Zawadzka
Tytuł: Na krawędzi światła 035, 2022
Informacje: technika własna, płótno2x(70x70) cm kompozycja, 74,5x145x5 cm w oprawieopisany na odwrocie: EWA ZAWADZKA Na krawędzi światła 035 2022
Cena wywoławcza: 13 800,00 zł
Estymacja: 16000-18000 zł
45. Vinicius Libardoni
Tytuł: Abisso, 2021
Informacje: akwaforta, akwatinta, papier Zerkall Copperplate 250g/m270x50 cm arkusz, 60x40 cm pole zadrukuopisany na dole: 15/20 | C3+C5 | "ABISSO" | LIBARDONI 2021
Nakład: 15/20
Cena wywoławcza: 950,00 zł
Estymacja: 1200-1600 zł
46. Jerzy Cichecki
Tytuł: Księga snów, 2023
Informacje: akryl, płótno55x46 cmsygn. p.d.: JCichecki, opisany na odwrocie: JERZY CICHECKI " KSIĘGA SNÓW"
Cena wywoławcza: 1 500,00 zł
Estymacja: 1800-2400 zł
Cena sprzedaży: 1 500 zł
47. Agata Czeremuszkin-Chrut
Tytuł: Błony 3, 2023
Informacje: akryl, płótno90x100 cmopisany na odwrocie: "BŁONY 3" | akryl / płótno / 2023 | A. Czeremuszkin-Chrut
Cena wywoławcza: 6 400,00 zł
Estymacja: 7800-9000 zł
48. Paweł Rubaszewski
Tytuł: Ciekawość, 2023
Informacje: brąz patynowany, żywica42x9x8 cmsygn. na spodzie: PAWEŁ RUBASZEWSKI | 2023 | "CIEKAWOŚĆ"
Cena wywoławcza: 1 500,00 zł
Estymacja: 2200-2400 zł
49. Joanna Pałys
Tytuł: Obiekt M01, 2010
Informacje: akryl, płótno100x130 cmopisany na odwrocie: Joanna Pałys "Obiekt M01" 2010
Cena wywoławcza: 5 800,00 zł
Estymacja: 7200-7600 zł
50. Alina Dorada-Krawczyk
Tytuł: Nocne Preludium, 2020
Informacje: akryl, płótno100x140 cmsygn. na licu: ADorada'20, opisany na odwrocie: Alina Dorada-Kraczyk Title: "Nocne preludium" Size: 100x140
Cena wywoławcza: 5 200,00 zł
Estymacja: 6000-7500 zł
51. Agata Rościecha
Tytuł: Z cyklu Fasady 5, 2023
Informacje: akryl, płótno80x60 cmsygn. p.d.: ARościecha, opisany na odwrocie: Agata Rościecha-Kan. | z cyklu Fasady 5 | płótno / akryl / 2023
Cena wywoławcza: 2 200,00 zł
Estymacja: 2600-3200 zł
Cena sprzedaży: 3 800 zł
52. Weronika Pawłowska
Tytuł: Star-Dust, 2022
Informacje: olej, płótno150x100 cmopisany na odwrocie: Weronika Pawłowska | "Star-dust" 2022 | olej na płótnie, 150x100 cm
Cena wywoławcza: 2 800,00 zł
Estymacja: 3400-4000 zł