2 Aukcja Sztuki Współczesnej

Aukcja: 15 czerwca 2021 r., godz. 19:30

Wystawa przedaukcyjna: od 4 czerwca 2021 r. pon-pt 12:00-19:00, sob. 11:00-16:00

Showroom przedaukcyjny: 11-12 czerwca 2021 r., pt. 12:00-19:00, sob. 11:00-16:00

We wtorek 15 czerwca 2021 r. o godz. 19:30 zapraszamy do udziału w 2 Aukcji Sztuki Współczesnej! Licytację przeprowadzimy w trybie zdalnym, z transmisją live na naszym Facebooku.

Aukcja Sztuki Współczesnej odbywa się u nas tylko cztery razy do roku – staramy się zgromadzić wartościową ofertę prac cenionych autorów reprezentujących przede wszystkim średnie pokolenie, których dzieła nie tylko wzbogacą kolekcje naszych klientów, ale i będą nabytkiem inwestycyjnym. W katalogu nadchodzącej aukcji znalazły takie nazwiska, jak Andrzej Tobis, Andrzej Sadowski, Joanna Pałys, Stanisław Kortyka, Agata Czeremuszkin-Chrut, Andrzej Folfas, Bettina Bereś, Iza Staręga, czy prof. Ewa Zawadzka.

Zlecenia i limity aukcyjne można składać przez naszą stronę poprzez przyciski „Złóż zlecenie” znajdujące się pod każdą pozycją katalogową, mailowo na adres galeria@galeriaxanadu.pl lub telefonicznie pod numerem 503012889. Polecamy również licytację online na portalu Onebid.pl. Wystawa przedaukcyjna czynna jest w naszej siedzibie od 4 czerwca 2021 r. w godz. 12:00-19:00 w tygodniu i 11:00-16:00 w sobotę.

Katalog 2 Aukcja Sztuki Współczesnej

hydrozagadka - ewa Miazek - architektura, surrealizm

1. Ewa Miazek

Tytuł: Hydrozagadka, 2021

Informacje: akryl, płótno80x100 cmopisany na odwrocie: Hydrozagadka 2021 akryl

Cena wywoławcza: 2 500,00 zł

Estymacja: 3800-4200

kompozycja haptyczna - wyjątek 3 - Jacek Jarczewski - abstrakcja, wyraźna faktura obrazu

2. Jacek Jarczewski

Tytuł: Kompozycja haptyczna – wyjątek 3, 2019

Informacje: technika własna, płótno120x100 cmopisany na odwrocie: Jacek Jarczewski "Kompozycja haptyczna - wyjątek 3" tech. własna 120x100cm 2019 r.

Cena wywoławcza: 3 000,00 zł

Estymacja: 3800-4500

boards - Kamil kocurek - abstrakcja, ułożone krzyżowo deski/belki

3. Kamil Kocurek

Tytuł: Boards, 2020

Informacje: druk wklęsły, papier75x115 cmsygn. u dołu: Boards druk wklęsły 4/30 Kamil Kocurek 2020

Nakład: 4/30

Cena wywoławcza: 1 000,00 zł

Estymacja: 1800-2200

pastuch ii - Michał jędrczak - na szarym tle konturowa geometryczna postać

4. Michał Jędrczak

Tytuł: Pastuch II, 2020

Informacje: olej, płótno60x90 cmsygn. l.d.: Jędr2020, na odwrocie nalepka autorska

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 1800-2000

z cyklu kobiety w chustach - Iza staręga - portret kobiety, koptyjskie oczy, czerwone tło

5. Iza Staręga

Tytuł: Z cyklu kobiety w chustach, 2020

Informacje: technika własna, płótno110x80 cmsygn. p.d.: Iza Staręga, opisany na odwrocie: IZA STARĘGA Z CYKLU KOBIETY W CHUSTACH 2020

Cena wywoławcza: 4 500,00 zł

Estymacja: 6500-7000

pejzażowa impresja - Dariusz Piekut - pejzaż, jezioro

6. Dariusz Piekut

Tytuł: Pejzażowa impresja, 2021

Informacje: akryl, płótno80x100 cmsygn. p.d.: D.Piekut 2021, opisany na odwrocie: "Pejzażowa impresja" 2021 r., akryl, płótno, 80x100 cm Dariusz Piekut

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 1800-2200

electro-city - Anna Nosowicz ruiz - abstrakcja, żywe kolory

7. Anna Nosowicz Ruiz

Tytuł: Electri-city, 2018

Informacje: olej, płótno81x100 cmopisany na odwrocie: ANNA NOSOWICZ RUIZ "ELECTRI-CITY" 2018

Cena wywoławcza: 3 200,00 zł

Estymacja: 3800-4200

nokturn - kornel Arciszewski - rzeźba, figuratywna postać na marmurowym postumencie z 3 aureolami z kół zębatych

8. Kornel Arciszewski

Tytuł: Nokturn, 2021

Informacje: żelazo, drewno, marmur100x30x15 cmsygn.: K.W.Arc.

Cena wywoławcza: 2 200,00 zł

Estymacja: 2600-3500

iceberg 4 - wie bogusławski - abstrakcja, błękitno biały

9. Wit Bogusławski

Tytuł: Iceberg 4, 2021

Informacje: olej, płótno140x70 cmsygn. l.d.: Wit 2021, opisany na odwrocie: Wit Bogusławski

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2000-2600

kreta - chania - uliczka z dwoma motocyklami - hiperrealizm, motocykl, uliczka

10. Andrzej Adam Sadowski

Tytuł: Kreta – Chania – uliczka z dwoma motocyklami, 2003/2004

Informacje: akryl, płótno54x81 cmsygn. na licu: A.A. SADOWSKI 2003/04, opisany na odwrocie: 643. ANDRZEJ A. SADOWSKI ŁÓDŹ "KRETA - CHANIA - ULICZKA Z DWOMA MOTOCYKLAMI" AKRYL, WYM: 54x81 cm, 2003/04.

Cena wywoławcza: 7 500,00 zł

Estymacja: 14000-16000

czaszka - sc Szyman - grafika, czaszka na fotokopii z fabryki dźwigów

11. SC Szyman

Tytuł: Czaszka, 2019

Informacje: sitodruk, druk na fotokopiach z fabryki dźwigów w Szczecinie83,5x59 cmsygn. u dołu: CZASZKA 10/28 SC Szyman

Nakład: podkład – unikat, nakład grafiki: 10/28

Cena wywoławcza: 1 000,00 zł

Estymacja: 1400-1800

panna w ogrodzie - maciej Urbaniak - naga kobieta okryta czerwonym materiałem na tle ogrodu, obok po lewej stronie biały żuraw

12. Maciej Urbaniak

Tytuł: Panna w ogrodzie, 2013

Informacje: olej, płótno81x65 cm kompozycja, 100x84 cm w oprawiesygn. p.d.: M. Urbaniak

Cena wywoławcza: 2 800,00 zł

Estymacja: 5500-6000

Cena sprzedaży: 6500 zł

sansewieria - Bettina Bereś - Maranta (roślina) w czarnym garnku, surowe płótno

13. Bettina Bereś

Tytuł: Sansewieria, 2004

Informacje: olej, płóno90x65 cmsygn. p.d.: BB04, opisany na odwrocie: BETTINA BEREŚ "SANSEVERIA" 2004 KRAKÓW

Cena wywoławcza: 1 800,00 zł

Estymacja: 3600-4200

Cena sprzedaży: 4000 zł

z cyklu żonę 79 - dobiesław Gała - abstrakcja, wyraźna faktura, relief za szkłem, czarno błękitne

14. Dobiesław Gała

Tytuł: Z cyklu zone 79, 2021

Informacje: technika własna, płyta73x103 cm, sygn. p.d.: D. GAŁA 021, opisany na odwrocie

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2200-2600

na temat kobiety xxxiv - Kazimierz drejas - siedząca kobieta wskazuje na kucającego zamyślonego mężczyznę, błękit, czerwień

15. Kazimierz Drejas

Tytuł: Na temat kobiety XXXIV, 2006

Informacje: olej, żywica, płótno80x100 cmsygn. p.d.: Drejas, opisany na odwrocie: KAZ DREJAS - "NA TEMAT KOBIETY XXXIV" olej, żywica 80x100 2006

Cena wywoławcza: 2 200,00 zł

Estymacja: 3800-4200

pejzaż kontemplacyjny I - Alina dorada-krawczyk - abstrakcja

16. Alina Dorada-Krawczyk

Tytuł: Pejzaż kontemplacyjny I, 2019

Informacje: akryl, płótno100x140 cmsygn. na licu: A.Dorada '19, opisany na odwrocie: Alina Dorada-Krawczyk Title: "Pejzaż kontemplacyjny" I size: 100x140 Year: 2019

Cena wywoławcza: 4 500,00 zł

Estymacja: 5800-6400

mieczyki - ałła klement-laskowska - kwiaty

17. Ałła Klement-Laskowska

Tytuł: Mieczyki, 2 poł. XX w.

Informacje: olej, płótno80x70 cm kompozycja, 97x87 cm w oprawiesygn. p.d.: ALLA, opisany na odwrocie: ALLA LASKOWSKA 70/80

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 3500-4000

z cyklu kaprysy ciał 2 - agata rościecha - figuratywna postać kobiety

18. Agata Rościecha

Tytuł: Z cyklu kaprysy ciał 2, 2021

Informacje: akryl, płótno120x45 cmsygn. u dołu: ARościecha, opisany na odwrocie: Agata Rościecha-Kan. Kaprysy ciał 2 akryl 120x45 cm 2021

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 2600-3000

silverstone - ewa sycha - abstrakcja

19. Ewa Sycha

Tytuł: Silverstone, 2003

Informacje: akryl, olej, szablon, płótno140x180 cmsygn. na licu: Sycha

Cena wywoławcza: 2 700,00 zł

Estymacja: 3800-4500

pomiar - Andrzej tobis

20. Andrzej Tobis

Tytuł: Pomiar, 2012

Informacje: olej, płótno150x120 cmopisany na odwrocie: Tobis 2012

Cena wywoławcza: 10 500,00 zł

Estymacja: 12000-15000

być może z cyklu może morze - Piotr c. kowalski - abstrakcja, pejzaż, piasek, wyraźna faktura obrazu, relief

21. Piotr C. Kowalski

Tytuł: Być może z cyklu może morze, 1998

Informacje: olej, piasek z plaży na Bałtyku, płótno52x147x5 cmopisany na odwrocie: PIOTR C. KOWALSKI BYĆ MORZE '98 FOR. 52x147,5 cm ROK 1998 TECH. olej, piasek z plaży na płótnie, obraz pochodzi z cyklu "MOŻE MORZE"

Cena wywoławcza: 2 600,00 zł

Estymacja: 2800-3000

bez tytułu - Magdalena cybulska - postać z 6 piersiami, głowa kury zwrócona w lewą stronę, postać ma rozłożone ręce na boki

22. Magdalena Cybulska

Tytuł: bez tytułu, 2010

Informacje: akryl, kolaż, płótno120x70 cmsygn. p.d.: Ceba 2010

Cena wywoławcza: 4 000,00 zł

Estymacja: 4600-5000

strength & fragility 3 - agata czeremuszkin-chrut - abstrakcja

23. Agata Czeremuszkin-Chrut

Tytuł: Strength & Fragility 3, 2020

Informacje: akryl, płótno90x70 cmopisany na odwrocie: “Strength & Fragility 3” acrylic/canvas/2020 A/Czeremuszkin-Chrut

Cena wywoławcza: 4 800,00 zł

Estymacja: 6000-6500

miejsce 36 - Krzysztof krzywiński - pejzaż miejski

24. Krzysztof Krzywiński

Tytuł: Miejsce 36, 2013

Informacje: olej, płótno70x100 cmsygn. p.d.: KK13, opisany na odwrocie: "MIEJSCE 36" KK13 Krysztof Krzywiński r. 2013

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2200-2600

obiekt 3 - Joanna Pałys - niepokojąca i intrygująca architektura, surowy budynek, odcienie szarości

25. Joanna Pałys

Tytuł: Obiekt 3, 2010

Informacje: akryl, płótno100x100 cmopisany na odwrocie: PAŁYS "OBIEKT 3" 2010

Cena wywoławcza: 4 500,00 zł

Estymacja: 5600-6000

czarny obraz - Krzysztof Jegliński - abstrakcja, wyraźna faktura, relief, na czarnym tle dwa różowe X

26. Krzysztof Jegliński

Tytuł: Czarny obraz, 2017/2019

Informacje: akryl, suchy pigment, spoiwo akrylowe, wióry drewniane, klej stolarski, deska75x90x4 cm

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 2600-3200

zapiski z podróży - matera zmienną jest - pejzaż miejski, błękitne i pomarańczowe domy

27. Joanna Jeżewska-Desperak

Tytuł: Zapiski z podróży – Matera zmienną jest, 2021

Informacje: olej, płótno70x100 cmsygn. p.d.: J.Desperak, opisany na odwrocie

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 4000-4600

exit - Izabela Wądołowska - abstrakcja, trójkąt, abstrakcyjne, regularne tło

28. Izabela Wądołowska

Tytuł: Exit, 2020

Informacje: technika mieszana, druk cyfrowy, akryl, płótnosygn. p.d.: Wądołowska Izabela 20'

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2000-2200

melpomena - Wiesław Fijałkowski - rzeźba, maska teatralna na postumencie

29. Wiesław Fijałkowski

Tytuł: Melpomena, 2016

Informacje: glina szamotowa szkliwiona51x19x40 cm

Cena wywoławcza: 2 500,00 zł

Estymacja: 3600-4000

obiekty ciemnej strefy - Stanisław Kortyka

30. Stanisław Kortyka

Tytuł: Obiekty ciemnej strefy, 2018/2020

Informacje: olej, płótno35x65 cm kompozycja, 44,5x74,5 cm w oprawieopisany na odwrocie: Stanisław R. KORTYKA "OBIEKTY CIEMNEJ STREFY" 2018-2020 - olej - len 35x65

Cena wywoławcza: 2 400,00 zł

Estymacja: 3000-3400

z cyklu funky - Leonard pędziałek - grafika, dyptyk, abstrakcja, na jasnym tle czarne i czerwone kompozycje. czarny passe-partout

31. Leonard Pędziałek

Tytuł: Z cyklu funky, 2016

Informacje: litografia, papier2x(100x70) cmsygn. u dołu: 3/5/2019 "Funky (for Bille E.) Leonard Pędziałek oraz: 2/5/2019 Funky (for Herbie) Leonard Pędziałek

Nakład: 3/5/2019, 2/5/2019

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 1800-2000

skutki uboczne spaceru nr 4 - marek Ejsmond-ślusarczyk - abstrakcja, wyraźna faktura obrazu, żółto-pomarańczowe tło, czarno-biało-błękitna kompozycja

32. Marek Ejsmond – Ślusarczyk

Tytuł: Skutki uboczne spaceru nr 4, 2021

Informacje: akryl, płótno100x100 cmopisany na odwrocie: Marek Ejsmond-Ślusarczyk 2021 r. Skutki uboczne spaceru

Cena wywoławcza: 3 500,00 zł

Estymacja: 3800-4200

wszystko na głowie 2 z cyklu Madagaskar - Michał smółka - scena rodzajowa

33. Michał Smółka

Tytuł: Wszystko na głowie 2 z cyklu Madagaskar, 2013

Informacje: olej, płyta60x100 cm kompozycja, 71x111 cm w oprawiesygn. p.d.: MSmółka 2013, opisany na odwrocie: Michał Smółka 2013 "Wszystko na głowie 2" tech. własna 60x100 cm Z cyklu Madagaskar

Cena wywoławcza: 2 500,00 zł

Estymacja: 3500-4000

kreacje I - Maria sadowska - czerwona szata, piwnica, fotel, kot w oknie, światło, wazon, miska

34. Maria Sadowska

Tytuł: Kreacje I, 2015

Informacje: olej, płótno81x60 cmsygn. p.d.: monogramem, opisany na odwrocie: MARIA SADOWSKA "KREACJE I" OLEJ, PŁÓTNO, 81x60 cm, 2015

Cena wywoławcza: 2 400,00 zł

Estymacja: 5000-6000

Cena sprzedaży: 3000 zł

szept i krzyk - Andrzej folfas - akt, dwie postacie stojące en face, frontalnie

35. Andrzej Folfas

Tytuł: Szept i krzyk, 2019

Informacje: olej, płótno100x100 cmsygn. u dołu: FOLFAS 2019

Cena wywoławcza: 3 000,00 zł

Estymacja: 3800-4400

pejzaż z młynem - Stanisław kukla - zimowy pejzaż, młyn, kulig konny z saniami, pochmurne niebo

36. Stanisław Kukla

Tytuł: Pejzaż z młynem, 2 poł. XX w.

Informacje: olej, płótno44x55 cmsygn. p.d.: Kukla

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 2500-3000

trudny poranek - paweł rubaszewski - rzeźba, figuratywna postać męska, masywny postument

37. Paweł Rubaszewski

Tytuł: Trudny poranek, 2021

Informacje: brąz patynowany, stal49x10x7 cmopisany na spodzie: PAWEŁ RUBASZEWSKI "TRUDNY PORANEK" 2021

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2200-2400

salus - Jacek Mirczak - poliptyk, abstrakcja, biały okrąg, pomarańczowe tło

38. Jacek Mirczak

Tytuł: Salus, 2018

Informacje: akryl, płótno180x180 cm (4x90x90 cm)opisany na odwrocie: JACEK MIRCZAK “SALUS” 90x90x4=180x180 AKRYL NA PŁÓTNIE 2018

Cena wywoławcza: 5 000,00 zł

Estymacja: 6500-7000

Cena sprzedaży: 5000 zł

kobiety - Redi Bo - Radosław Boczek - tryptyk, 3 różne kadry z kobietami

39. Redi Bo /Radosław Boczek/

Tytuł: Kobiety, 2018

Informacje: akwarela, papier56x104 cmsygn. p.d.: Redi Bo

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2400-3000

na krawędzi światła 408 - ewa zawadzka - architektura, światło, cień, wyraźna faktura obrazu

40. Ewa Zawadzka

Tytuł: Na krawędzi światła 408, 2019

Informacje: technika własna, płótno100x100 cmopisany na odwrocie: ewa zawadzka "na krawędzi światła 408" - 2019

Cena wywoławcza: 5 000,00 zł

Estymacja: 7000-7400

Cena sprzedaży: 5000 zł

zima - Stanisław Skrzypiński - pejzaż, fragment ośnieżonego dworku z wieżą, w tle las bez liści

41. Stanisław Skrzypiński

Tytuł: Zima, 1982

Informacje: olej, płótno61x61 cmsygn. l.d.: H.St.Skrzypiński 1982

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2600-2800

ocean nocą - Patryk lutomski - abstrakcja, czerń, granatowy

42. Patryk Lutomski

Tytuł: Ocean nocą, 2021

Informacje: olej, akryl, płótno100x80 cmsygn. p.d.: Lutomski 21, opisany na odwrocie: "Ocean nocą" '21 Patryk Lutomski

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2200-3000

zaćmienie słońca - Anna Sołtysiak - realizm magiczny, pejzaż, zaćmienie słońca

43. Anna Sołtysiak

Tytuł: Zaćmienie słońca, 2021

Informacje: akryl, płótno73x60 cmsygn., opisany na odwrocie:Anna Sołtysiak "Zaćmienie śłońca" 2021 akr. na pł.

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 1800-2200

wodospad - Monika Kopczewska - abstrakcja geometryczna

44. Monika Kopczewska

Tytuł: Wodospad, 2016

Informacje: olej, płótno140x70 cmopisany na odwrocie: Monika Kopczewska "Wodospad", 2016 140x70, olej na płótnie

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 3200-4000

Cena sprzedaży: 2000 zł

sen o Kazimierzu m. - Radosław sowiak - abstrakcja, relief, zielony, klocki

45. Radosław Sowiak

Tytuł: Sen o Kazimierzu M., 2017

Informacje: akryl, relief, sklejka100x100 cmopisany na odwrocie: R. SOWIAK 2017 "SEN O KAZIMIERZU M" AKRYL

Cena wywoławcza: 2 800,00 zł

Estymacja: 4000-5000

1 z cyklu kobietą być - Magdalena karłowicz - rzeźba, postać kobiety, czarno-biała

46. Magdalena Karłowicz

Tytuł: 1 z cyklu kobietą być, 2018

Informacje: ceramika wypalana techniką raku, gips impregnowany27x10x13 cm

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 3500-4000

nowe historie jurajskie XII - cezary trzepizur - abstrakcja

47. Cezary Trzepizur

Tytuł: Nowe historie jurajskie XII, 2021

Informacje: akryl, płótno60x60 cmsygn. p.d.: C. Trzepizur

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2200-2400

derelict - vinicius libardoni - architektura, grafika, odcienie szarości, budynki przemysłowe

48. Vinicius Libardoni

Tytuł: Derelict, 2019

Informacje: akwaforta, akwatinta, papier70x100 cmopisany u dołu: DERELICT INTAGLIO 10/20 VINICIUS LIBARDONI 2019, na odwrocie pieczęć autorska

Nakład: 10/20

Cena wywoławcza: 1 300,00 zł

Estymacja: 1600-2000

dream - Krzysztof śliwka - rzeźba, portret, ceramika

49. Krzysztof Śliwka

Tytuł: Dream, 2018

Informacje: ceramika37x30x16 cm

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2200-2600

bez tytułu - Michał paryski - abstrakcja, w odcieniach szarości, wyraźna faktura obrazu

50. Michał Paryżski

Tytuł: bez tytułu, 2006

Informacje: olej, płótno50x100 cm

Cena wywoławcza: 3 500,00 zł

Estymacja: 6000-7000

błękitny prezes - Alina bloch - pejzaż, na dole zielony, w centrum ecru, na górze niebiesko-granatowy

51. Alina Bloch

Tytuł: Błękitny prezes, 2019/2020

Informacje: olej, płótno100x73 cmopisany na odwrocie: ALINA BLOCH 2019/2020 "BŁĘKITNY PREZES"

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 1800-2200

znaki 20 - marta sieciarz - architektura, geometryczne linie

52. Marta Sieciarz

Tytuł: Znaki 20, 2009

Informacje: olej, płótno120x120 cmsygn. p.d.: M. Sieciarz

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 3500-4000

cyrk - Małgorzata kleszczewska - włodarska - grafika, scena rodzajowa

53. Małgorzata Leszczewska-Włodarska

Tytuł: Cyrk, 1991

Informacje: akwaforta, papier Fabriano13,5x18,5 odcisk z płyty, 25x35 cm arkuszsygn. i opisany u dołu: "Cyrk" wg cliché-verre B.Schulza E.A. XVI akwaforta M.L.Włodarska 1991

Nakład: E.A. XVI

Cena wywoławcza: 1 000,00 zł

Estymacja: 1200-1600

bez tytułu - Witold podgórski - abstrakcja, czarno - szara

54. Witold Podgórski

Tytuł: bez tytułu, 2011

Informacje: akryl, olej, płótno50x90 cmopisany na odwrocie: Witold Podgórski 2011

Cena wywoławcza: 2 500,00 zł

Estymacja: 3600-4000