5 Aukcja Designu

Aukcja: 5 grudnia 2023 r., godz. 20:00

Wystawa przedaukcyjna: od 14 listopada 2023 r.

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem 5 Aukcji Designu! Licytacja odbędzie się 5 grudnia 2023 r. o godz. 20:00.

→ Po kliknięciu w tytuł danego obiektu dostępna jest większa liczba zdjęć. Na życzenie możemy rownież przesłać więcej ujęć detali, sygnatur itp. Wszystkie obiekty z katalogu dostępne są do obejrzenia na żywo w naszej siedzibie przy ul. Andersa 29 w Warszawie.

Zlecenia licytacji telefonicznej i limity kwotowe można w wygodny sposób składać przez stronę, klikając w przycisk „Złóż zlecenie” znajdujący się pod każdą pozycją katalogową. Zlecenia przyjmujemy także telefonicznie pod numerem 503 012 889 lub mailowo na adres: agnieszka@galeriaxanadu.pl. Tą drogą mogą również Państwo zasięgnąć porady w kwestiach związanych z udziałem w licytacji czy wyboru obiektów.

Postąpienia w licytacji na Aukcjach Designu (podwyższanie stawki) wynosi: 20 zł do kwoty 400 zł; 50 zł w przedziale cenowym od 400 do 2 000 zł; 100 zł w przedziale pomiędzy 2 000 zł a 5 000 zł; 500 zł pomiędzy kwotą 5 000 zł a 10 000 zł postąpienie wynosi 500 zł,;powyżej kwoty 10 000 zł postąpienie wynosi 1 000 zł.

→  Regulamin aukcji

Katalog 5 Aukcja Designu

Železnobrodské sklárny, Železný Brod, Czechy Kobaltowy wazon, nr projektu 70194, lata 70./80. XX w. - szkło czeskie, kobalt

1. Huta “Železný Brod”, Czechy

Tytuł: Kobaltowy wazon, nr projektu 70194, lata 70./80. XX w.

Informacje: szkło ręcznie formowane, barwione w masie28x12,5x6 cm stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 240,00 zł

Estymacja: 340-450 zł

VEB Glaswerk Schwepnitz, Niemcy, proj. Fritz Keuchel, Zestaw dwóch kobaltowy wazonów "Carola", lata 60./70. XX w. - kobaltowe szkło vintage

2. proj. Fritz Keuchel

Tytuł: VEB Glaswerk Schwepnitz, Niemcy, Zestaw dwóch kobaltowy wazonów “Carola”, lata 60./70. XX w.

Informacje: szkło prasowane, barwione w masiewazon mały: wys. 25,5 cm, śr. wlewu 4 cm, śr. brzuśca 6 cm; wazon duży: wys. 30 cm, śr. wlewu 4 cm, śr. brzuśca 7 cmstan bardzo dobry, drobne rysy użytkowe

Cena wywoławcza: 180,00 zł

Estymacja: 260-320 zł

Kobaltowo-błękitny wazon z falbanką, 2. poł. XX w. - szkło ręcznie formowane, błękitne, kobaltowe, vintage

3. .

Tytuł: Kobaltowo-błękitny wazon z falbanką, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło ręcznie formowane, barwione w masiewys. 17 cm, śr. wlewu 20 cm, śr. podstawy 7 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 180,00 zł

Estymacja: 220-300 zł

Fratelli Betti, Empoli, Włochy, Dzban biało-kobaltowy, 2. poł. XX w. - włoskie szkło ręcznie formowane, vintage

4. Fratelli Betti, Empoli, Włochy

Tytuł: Dzban biało-kobaltowy, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło barwione w masie, warstwowe, ręcznie formowanewys. 46 cm, śr. podstawy 12 cmstan bardzo dobry, drobne rysy użytkowe

Cena wywoławcza: 380,00 zł

Estymacja: 450-600 zł

Huta Lauscha, Turyngia, Niemcy, Kobaltowy wazonik na stopie, 2. poł. XX w. - ręcznie dmuchane szkło vintage

5. Huta Lauscha, Turyngia, Niemcy

Tytuł: Kobaltowy wazonik na stopie, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło ręcznie formowane, barwione w masiewys. 17,5 cm, śr. wlewu 7,5 cm, śr. brzuśca 5 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 60,00 zł

Estymacja: 80-120 zł

Huta Lauscha, Turyngia, Niemcy, Kobaltowy wazonik na spiralnej stopie, 2. poł. XX w. - dmuchane szkło vintage

6. Huta Lauscha, Turyngia, Niemcy

Tytuł: Kobaltowy wazonik na spiralnej stopie, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło ręcznie formowane, barwione w masiewys. 14,5 cm śr. wlewu 5,5 cm, śr. brzuśca 10 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 60,00 zł

Estymacja: 80-120 zł

Huta Lauscha, Turyngia, Niemcy, Kobaltowy wazonik z falbanką, 2. poł. XX w. - szkło ręcznie dmuchane vintage

7. Huta Lauscha, Turyngia, Niemcy

Tytuł: Kobaltowy wazonik z falbanką, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło ręcznie formowane, barwione w masiewys. 13 cm śr. wlewu 5 cm, śr. brzuśca 7,5 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 60,00 zł

Estymacja: 80-120 zł

Huta Szkła Ozdobnego “Makora”, Krosno – Kobaltowy wazonik na stopie, 2. poł. XX w. - ręcznie formowane szkło dmuchane

8. Huta Szkła Ozdobnego “Makora”, Krosno

Informacje: szkło ręcznie formowane, warstwowe, barwione w masiewys. 24 cm, śr. wlewu 8 cm, śr. podstawy 8 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 100,00 zł

Estymacja: 140-180 zł

Zakład Porcelany Stołowej "Ćmielów", proj. Wincenty Potacki, Wazon "Lidia", lata 60. XX w. (proj. z 1961 r.) - porcelana PRL, vintage, błękitna

9. Proj. Wincenty Potacki

Tytuł: Zakład Porcelany Stołowej “Ćmielów”, Wazon “Lidia”, lata 60. XX w. (proj. z 1961 r.)

Informacje: porcelana szkliwiona, natrysk, złoceniawys. 23 cm, śr. wlewu 4 cm, śr. podstawy 6 cmsygn. na spodzie pieczęcią wytwórni: "Ć" ĆMIELÓW MADE IN POLAND, stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 300,00 zł

Estymacja: 340-500 zł

Cena sprzedaży: 300 zł

Zakłady Porcelany "Bogucice", Wazon z opalizującą dekoracją, 2. poł. XX w. - błękitno biała porcelana, polski design PRL

10. Zakłady Porcelany “Bogucice”

Tytuł: Wazon z opalizującą dekoracją, 2. poł. XX w.

Informacje: porcelana, szkliwo opalizującewys. 13,5 cm, śr. wlewu 8,5 cm, śr. brzuśca 13 cmsygn. na spodzie pieczęcią wytwórni: "B" MADE IN POLAND, stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 80,00 zł

Estymacja: 120-180 zł

Zakłady Porcelany "Bogucice", Wazon "Bałwanek" z opalizującą dekoracją, lata 60./70. XX w. - ceramika, porcelana PRL

11. Zakłady Porcelany “Bogucice”

Tytuł: Wazon “Bałwanek” z opalizującą dekoracją, lata 60./70. XX w.

Informacje: porcelana, szkliwo opalizującewys. 15,5 cm, śr. wlewu 4,5 cm, śr. brzuśca 9 cmsygn. na spodzie sygnaturą wytwórni: "B", stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 80,00 zł

Estymacja: 120-180 zł

12. Zakłady Porcelany “Bogucice”

Informacje: porcelana, szkliwo opalizującewys. 16 cm, śr. wlewu 4,5 cm, śr. brzuśca 9 cmsygn. na spodzie sygnaturą wytwórni: "B", stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 80,00 zł

Estymacja: 120-180 zł

Waldglashütte Höllsteig, Niemcy, Dzbanek, lata 70. XX w. - szkło vintage, niemieckie, pomarańczowe, ręcznie formowane

13. Waldglashütte Höllsteig, Niemcy

Tytuł: Dzbanek, lata 70. XX w.

Informacje: szkło barwione w masie, pienione, ręcznie formowane wys. 14 cm, śr. wlewu 8 cm, śr. brzuśca 12 cmna boku oryginalna nalepka "Waldglashütte Höllsteig", na spodzie wydrapana sygnatura i data, stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 120,00 zł

Estymacja: 180-240 zł

Krakowski Instytut Szkła, proj. Jerzy Słuczan-Orkusz, Kielich, lata 70. XX w. - różowy wazon, szkło polskie vintage, PRL

14. Proj. Jerzy Słuczan-Orkusz

Tytuł: Krakowski Instytut Szkła, Kielich, lata 70. XX w.

Informacje: szkło ręcznie formowane, barwione w masiewys. 14 cm, śr. wlewu 11,5 cm, śr. podstawy 9,5 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 220,00 zł

Estymacja: 260-340 zł

Huta Szkła "Tarnowiec", proj. Jerzy Słuczan-Orkusz, Różowy wazon "Amfora", lata. 80. XX w. - polskie szkło PRL

15. Proj. Jerzy Słuczan-Orkusz

Tytuł: Huta Szkła “Tarnowiec”, Różowy wazon “Amfora”, lata. 80. XX w.

Informacje: szkło ręcznie formowane, warstwowe, barwione w masiewys. 26 cm, śr. wlewu 6 cm, śr. brzuśca 11,5 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 180,00 zł

Estymacja: 220-340 zł

Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice", Rozalinowy wazonik, 2. poł. XX w. - polskie szkło prl różowe

16. Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”

Tytuł: Rozalinowy wazonik, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło prasowane, barwione w masiewys. 14 cm, śr. wlewu 4 cm, śr. brzuśca 8 cm stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 60,00 zł

Estymacja: 80-140 zł

Cena sprzedaży: 60 zł

Niemcy, Rozalinowa salaterka, 2. poł. XX w., szkło prasowane, vintage

17. .

Tytuł: Rozalinowa salaterka, Niemcy, 2. pol. XX w.

Informacje: szkło prasowane, barwione w masiewys. 7,5 cm, śr. 23 cmstan bardzo dobry, drobne rysy użytkowe

Cena wywoławcza: 120,00 zł

Estymacja: 160-260 zł

Huta Szkła Gospodarczego "Hortensja", Rozalinowa patera na nóżkach, 2. poł. XX w. - eleganckie polskie szkło vitnage, PRL

18. Huta Szkła Gospodarczego “Hortensja”

Tytuł: Rozalinowa patera na nóżkach, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło prasowane, barwione w masiewys. 8 cm, śr. 28 cmstan bardzo dobry, drobne rysy użytkowe

Cena wywoławcza: 160,00 zł

Estymacja: 260-400 zł

Rozalinowa patera i misa – wzorowane na projekcie nr 1784 z Huty J. Stolle "Niemen" (katalog z 1926 r.) - polskie szkło

19. .

Tytuł: Rozalinowa patera i misa – wzorowane na projekcie nr 1784 z Huty J. Stolle “Niemen” (katalog z 1926 r.), 2. poł. XX w.

Informacje: szkło prasowane, barwione w masiepatera: wys. 3,4 cm, śr. 30 cml misa: wys. 8 cm, śr. 24,5 cmstan bardzo dobry, drobne rysy użytkowe

Cena wywoławcza: 260,00 zł

Estymacja: 340-450 zł

Wojskowe Zakłady Graficzne Warszawa, Plakat "Uczyńmy Warszawę piękniejszą"!, lata 50. XX w. - różowo-biały druk, PRL, vintage, pamiątka

20. Wojskowe Zakłady Graficzne Warszawa

Tytuł: Plakat “Uczyńmy Warszawę piękniejszą”!, lata 50. XX w.

Informacje: papier, druk offsetowy24x47 cmstan dobry, miejscowe zażółcenia i zacieki

Cena wywoławcza: 140,00 zł

Estymacja: 160-240 zł

Wojskowe Zakłady Graficzne Warszawa, Plakat "Chłopcy i dziewczęta! Wszyscy do walki o obniżkę kosztów własnych!", lata 50. XX w. - druk zielono-brązowy, plakat vintage, pamiątka PRL

21. Wojskowe Zakłady Graficzne Warszawa

Tytuł: Plakat “Chłopcy i dziewczęta! Wszyscy do walki o obniżkę kosztów własnych!”, lata 50. XX w.

Informacje: papier, druk offsetowy24x47,5 cmstan dobry, miejscowe zażółcenia i zacieki

Cena wywoławcza: 140,00 zł

Estymacja: 160-240 zł

Cena sprzedaży: 140 zł

Wojskowe Zakłady Graficzne Warszawa, Plakat "Naprzód do czynu na cześć II zjazdu Związku Młodzieży Polskiej", lata 50. XX w. - plakat PRL, vintage

22. Wojskowe Zakłady Graficzne Warszawa

Tytuł: Plakat “Naprzód do czynu na cześć II zjazdu Związku Młodzieży Polskiej”, lata 50. XX w.

Informacje: papier, druk offsetowy24x46,5 cmstan dobry, na brzegach naddarcia

Cena wywoławcza: 140,00 zł

Estymacja: 160-240 zł

Zakłady Porcelany i Porcelitu Stołowego "Chodzież", Zestaw 5 talerzyków deserowych z serwisu "Iza", lata 60. XX w. - zielona porcelana, design PRL

23. Zakład Porcelany “Chodzież”

Tytuł: Zestaw 5 talerzyków deserowych z serwisu “Iza”, lata 60. XX w.

Informacje: porcelit szkliwiony, natrysk wybierany wys. 2 cm, śr. 16 cmsygn. na spodzie pieczątką wytwórni: "P" CHODZIEŻ MADE IN POLAND, stan bardzo dobry, miejscowe przetarcia malatury

Cena wywoławcza: 180,00 zł

Estymacja: 220-300 zł

Zakłady Fajansu "Włocławek", proj. Elżbieta Piwek-Białoborska, Dwa talerzyki do ciasta, wzór 184, lata 50./60. XX w. - kolorowa ceramika ręcznie malowana, PRL, new look

24. Proj. Elżbieta Piwek-Białoborska

Tytuł: Zakłady Fajansu “Włocławek”, Dwa talerzyki do ciasta, wzór 184, lata 50./60. XX w.

Informacje: fajans szkliwiony, ręcznie malowany podszkliwnie 4x17x18 cmsygn. na spodzie pieczęcią wytwórni: Zakłady Fajansu WŁOCŁAWEK Rewolucji 1905, nr 3178 oraz inicjałami A.G., stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 180,00 zł

Estymacja: 240-340 zł

Cena sprzedaży: 220 zł

25. Zakłady Fajansu “Włocławek”

Tytuł: Talerzyk, lata 60. XX w.

Informacje: fajans szkliwiony, ręcznie malowany podszkliwnie 2x20x17,5 cmsygn. na spodzie pieczęcią wytwórni: WŁOCŁAWEK FAJANS MADE IN POLAND oraz nr 7708 - 10, stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 100,00 zł

Estymacja: 140-200 zł

Zakłady Fajansu "Włocławek", Zestaw talerzyków dla 6 osób, lata 60. XX w. - ręcznie malowany fajans, ceramika PRL, new look

26. Zakłady Fajansu “Włocławek”

Tytuł: Zestaw talerzyków dla 6 osób, lata 60. XX w.

Informacje: fajans ręcznie malowany podszkliwnie wys. 2 cm, śr. 19 cmsygn. na spodzie pieczątką wytwórni: Zakłady Fajansu WŁOCŁAWEK Rewolucji 1905 oraz wyciskiem: "J", stan bardzo dobry, drobne ślady użytkowania i uszczerbki szkliwa na rantach

Cena wywoławcza: 240,00 zł

Estymacja: 300-400 zł

Cena sprzedaży: 320 zł

Zakłady Fajansu "Włocławek", proj. Wit Płażewski, Ikebana 494 z wkładem, lata 60./70. XX w. - fajans ręcznie malowany, ceramika PRL, new look

27. proj. Wit Płażewski

Tytuł: Zakłady Fajansu “Włocławek”, Ikebana 494 z wkładem, lata 60./70. XX w.

Informacje: fajans szkliwiony, ręcznie malowany podszkliwnie12,5x34,5x20 cmsygn. na spodzie pieczęcią wytwórni: Włocławek Fajans Made in Poland, nr 44 oraz wyciskiem: 434, stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 340,00 zł

Estymacja: 500-700 zł

Cena sprzedaży: 360 zł

Spółdzielnia "Przyjaźń" we Włocławku, Ikebana, lata 70. XX w. - ceramika ręcznie malowana, PRL

28. Spółdzielnia “Przyjaźń” we Włocławku

Tytuł: Ikebana, lata 70. XX w.

Informacje: ceramika, szkliwo zaciekowe8x17x13,5 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 180,00 zł

Estymacja: 260-360 zł

Spółdzielnia "Kamionka" w Łysej Górze, Talerz dekoracyjny, lata 60./70. XX w. - ceramika szkliwiona PRL

29. Spółdzielnia “Kamionka” w Łysej Górze

Tytuł: Talerz dekoracyjny, lata 60./70. XX w.

Informacje: ceramika, szkliwo zaciekowewys. 3 cm, śr. 21 cmna spodzie otwór do zawieszenia, stan bardzo dobry, drobne spękania szkliwa

Cena wywoławcza: 140,00 zł

Estymacja: 180-260 zł

30. Spółdzielnia “Kamionka” w Łysej Górze

Informacje: ceramika, szkliwo zaciekowewys. 3 cm, śr. 20 cmna spodzie oryginalna metka oraz otwór do zawieszenia

Cena wywoławcza: 140,00 zł

Estymacja: 180-260 zł

Spółdzielnia "Przyjaźń" we Włocławku, Talerz dekoracyjny brązowo-zielony, lata 60./70. XX w. ceramika PRL

31. Spółdzielnia “Przyjaźń” we Włocławku

Tytuł: Talerz dekoracyjny brązowo-zielony, lata 60./70. XX w.

Informacje: ceramika, szkliwo zaciekowewys. 4 cm, śr. 26 cmna spodzie fragment oryginalnej metki oraz otwór do zawieszenia

Cena wywoławcza: 140,00 zł

Estymacja: 180-260 zł

Spółdzielnia "Przyjaźń" we Włocławku, Patera, lata 60./70. XX w. - dekoraycjny talerz, ceramika PRL, ręcznie malowana

32. Spółdzielnia “Przyjaźń” we Włocławku

Tytuł: Patera, lata 60./70. XX w.

Informacje: ceramika, szkliwo zaciekowewys. 4 cm, śr. 26 cmz tyłu otwór do zawieszenia, stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 180,00 zł

Estymacja: 240-340 zł

Spółdzielnia "Kamionka" w Łysej Górze, Patera, lata 60./70. XX w. - czerowny talerz dekoracyjny, ceramika PRL, ręcznie malowana

33. Spółdzielnia “Kamionka” w Łysej Górze

Informacje: ceramika, szkliwo zaciekowewys. 3,5 cm, śr. 24,5 cmz tyłu otwór do zawieszenia, stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 180,00 zł

Estymacja: 240-340 zł

Spółdzielnia "Kamionka" w Łysej Górze, Patera, lata 60./70. XX w., talerz dekoracyjny, ceramika PRL, ręcznie malowana

34. Spółdzielnia “Kamionka” w Łysej Górze

Informacje: ceramika, szkliwo zaciekowewys. 5 cm, śr. 33 cmz tyłu otwór do zawieszenia, stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 240,00 zł

Estymacja: 340-400 zł

Spółdzielnia "Kamionka" w Łysej Górze, Wazon, 2. poł. XX w. - dekoracyjna ceramika, prl, ludowe wzory

35. Spółdzielnia “Kamionka” w Łysej Górze

Tytuł: Wazon, 2. poł. XX w.

Informacje: ceramika szkliwiona, ręcznie malowana podszkliwniewys. 17,5 cm, śr. wlewu 5,5 cm, śr. brzuśca 9 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 80,00 zł

Estymacja: 140-180 zł

Spółdzielnia "Kamionka" w Łysej Górze, Wazon zielony, lata 60./70. XX w. ceramika PRL ludowa

36. Spółdzielnia “Kamionka” w Łysej Górze

Tytuł: Wazon zielony, lata 60./70. XX w.

Informacje: ceramika szkliwiona, ręcznie malowana podszkliwnie wys. 20 cm, śr. wlewu 7,5 cm, śr. brzuśca 10 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 80,00 zł

Estymacja: 140-180 zł

Spółdzielnia "Kamionka" w Łysej Górze, proj. Jerzy Sacha, Dzban do miodu pitnego, 2. poł. XX w. - ceramika PRL, ręcznie malowana

37. proj. Jerzy Sacha

Tytuł: Spółdzielnia “Kamionka” w Łysej Górze, Dzban do miodu pitnego, 2. poł. XX w.

Informacje: ceramika szkliwiona, ręcznie malowana podszkliwnie28x19x9 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 100,00 zł

Estymacja: 140-240 zł

Świecznik koziołek, 2. poł. XX w., porcelit, ceramika PRL

38. .

Tytuł: Świecznik koziołek, 2. poł. XX w.

Informacje: porcelit, matowe szkliwo11x13x3,5 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 40,00 zł

Estymacja: 60-100 zł

Wazon, lata 60./70. XX w. - ceramika PRL, szkliwiony wazonik, retro, brązowy

39. .

Tytuł: Wazon, lata 60./70. XX w.

Informacje: kamionka, szkliwo zaciekowewys. 20 cm, śr. wlewu 6 cm, śr. podstawy 7 cmstan bardzo dobry, drobne spękania szkliwa

Cena wywoławcza: 80,00 zł

Estymacja: 120-160 zł

40. .

Informacje: kamionka, szkliwo zaciekowewys. 12,5 cm, śr. wlewu 6,5 cm, śr. podstawy 6 cmstan bardzo dobry, drobne spękania szkliwa

Cena wywoławcza: 60,00 zł

Estymacja: 100-120 zł

Spółdzielnia Rzemieślnicza "Reflex" w Warszawie, Wazon z uchwytami, lata 60./70. XX w. - ceramika PRL, brązy

41. Spółdzielnia Rzemieślnicza “Reflex” w Warszawie

Tytuł: Wazon z uchwytami, lata 60./70. XX w.

Informacje: ceramika szkliwiona wys. 29 cm, śr. podstawy 7 cm stan bardzo dobry, drobne spękania szkliwa

Cena wywoławcza: 100,00 zł

Estymacja: 160-220 zł

42. Spółdzielnia Rzemieślnicza “Reflex” w Warszawie

Informacje: ceramika szkliwiona wys. 29,5 cm, szer. 10 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 100,00 zł

Estymacja: 160-220 zł

Spółdzielnia Rzemieślnicza "Reflex" Wazonik "Magda", lata 70. XX w. ceramika PRL wazon

43. Spółdzielnia Rzemieślnicza “Reflex” w Warszawie

Tytuł: Wazonik “Magda”, lata 70. XX w.

Informacje: ceramika szkliwionawys.14 cm, szer. 9 cmstan dobry, pęknięcie na boku

Cena wywoławcza: 60,00 zł

Estymacja: 100-140 zł

Spółdzielnia "Millenium" w Krakowie, Świecznik 5-ramienny, 2. poł. XX w. - ceramika PRL, brązowo-pomarańczowe szkliwo

44. Spółdzielnia “Millenium” w Krakowie

Tytuł: Świecznik 5-ramienny, 2. poł. XX w.

Informacje: ceramika, szkliwo zaciekowe 23,5x28,5x7 cmstan bardzo dobry, drobne spękania szkliwa

Cena wywoławcza: 120,00 zł

Estymacja: 160-240 zł

Mirostowickie Zakłady Ceramiczne, proj. Adam Sadulski, Świecznik N001, 2. poł. XX w. - ceramika PRL, brązowe szkliwo, vintage

45. Proj. Adam Sadulski

Tytuł: Mirostowickie Zakłady Ceramiczne, Świecznik N001, 2. pol. XX w.

Informacje: porcelit szkliwiony17x15x6,5 cm na spodzie fragment oryginalnej metki oraz sygnatura wytwórni: "Mi", stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 80,00 zł

Estymacja: 120-200 zł

Mirostowickie Zakłady Ceramiczne, Popielnica 1001, lata 70. XX w. - ceramika PRL, brązowe szkliwo

46. Mirostowickie Zakłady Ceramiczne

Tytuł: Popielnica 1001, lata 70. XX w.

Informacje: porcelit szkliwiony3,5x16x10,5 cmsygn. na spodzie pieczęcią wytwórni: "Mi Mirostowice", stan bardzo dobry, spękania szkliwa

Cena wywoławcza: 60,00 zł

Estymacja: 100-120 zł

Mirostowickie Zakłady Ceramiczne, proj. Adam Sadulski, Lampa sufitowa "Tykwa" P12/OW-211, 2. poł. XX w. - ceramika, wystrój wnętrz, lampa PRL

47. Proj. Adam Sadulski

Tytuł: Mirostowickie Zakłady Ceramiczne, Lampa sufitowa “Tykwa” P12/OW-211, 2. poł. XX w.

Informacje: porcelit szkliwiony, oryginalne elementy oprawywymiary klosza: wys. 19,5 cm, śr. 16 cmstan bardzo dobry, rdza na elementach metalowych

Cena wywoławcza: 160,00 zł

Estymacja: 260-400 zł

Mirostowickie Zakłady Ceramiczne, proj. Adam Sadulski, Serwetnik Rogi mały, lata 60./70. XX w. - ceramika szkliwiona PRL

48. Proj. Adam Sadulski

Tytuł: Mirostowickie Zakłady Ceramiczne, Serwetnik Rogi mały, lata 60./70. XX w.

Informacje: porcelit szkliwiony6,5x13x4 cmsygn. na spodzie sygnaturą wytwórni "Mi", stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 60,00 zł

Estymacja: 80-140 zł

Mirostowickie Zakłady Ceramiczne, Świecznik "Janusz", lata 70. XX w. - ceramika PRL, szkliwo brązowe

49. Mirostowickie Zakłady Ceramiczne

Tytuł: Świecznik “Janusz”, lata 70. XX w.

Informacje: porcelit szkliwiony5,5x33x7 cmsygn. na spodzie pieczęcią wytwórni: "Mi Mirostowice", stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 80,00 zł

Estymacja: 140-200 zł

Zakłady Materiałów Ogniotrwałych "Jaroszów" w Jaroszowie, Wazonik, 2. poł. XX w. - kulisty wazon, ceramika PRL

50. Zakłady Materiałów Ogniotrwałych “Jaroszów” w Jaroszowie

Tytuł: Wazonik, 2. pol. XX w.

Informacje: porcelit szkliwiony8x10x6,5 cm stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 40,00 zł

Estymacja: 60-100 zł

Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec", Ikebana z panoramą miasta, lata 70. XX w. - ceramika PRL, brąz

51. Zakłady Ceramiczne “Bolesławiec”

Tytuł: Ikebana z panoramą miasta, lata 70. XX w.

Informacje: porcelit szkliwiony, dekoracja podszkliwna z panoramą miasta 10x19x7 cmna spodzie sygnatura: B, stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 60,00 zł

Estymacja: 100-140 zł

Zakład Porcelitu Stołowego "Tułowice", Podłużna paterka, 2. poł. XX w. - ceramika PRL, brąz

52. Zakłady Porcelitu Stołowego “Tułowice”

Tytuł: Podłużna paterka, 2. poł. XX w.

Informacje: porcelit szkliwiony 7x21,5x11,5 cmsygn. na spodzie pieczęcią wytwórni: "TUŁOWICE MADE IN POLAND", stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 80,00 zł

Estymacja: 100-120 zł

Dekoracyjna forma – samowar, 2. poł. XX w. - ceramika PRL, brąz

53. .

Tytuł: Dekoracyjna forma – samowar, 2. poł. XX w.

Informacje: ceramika szkliwionawys. 51 cm, szer. 27 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 150,00 zł

Estymacja: 180-260 zł

Zakłady Naczyń Kamionkowych "Bochnia" w Bochni, Świecznik 3-ramienny, lata 60. XX w. - ceramika PRL

54. Zakłady Naczyń Kamionkowych “Bochnia” w Bochni

Tytuł: Świecznik 3-ramienny, lata 60. XX w.

Informacje: ceramika szkliwiona24x21,5x7 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 60,00 zł

Estymacja: 100-120 zł

Miodowy wazon, 2. poł. XX w. - szkło barwione, ręcznie formowane, vintage

55. .

Tytuł: Miodowy wazon, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło barwione w masie, ręcznie formowane, powierzchnia dekorowana kruszywem szklanymwys. 20,5 cm, śr. wlewu 12 cm, śr. brzuśca 15 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 140,00 zł

Estymacja: 180-240 zł

Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice", Miodowy wazon, 2. poł. XX w. - szkło prasowane PRL, new look

56. Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”

Informacje: szkło prasowane, barwione w masiewys. 20 cm, śr. wlewu 8 cm, śr. podstawy 6 cmstan bardzo dobry, mały odprysk na podstawie

Cena wywoławcza: 100,00 zł

Estymacja: 140-240 zł

Huta Szkła "Laura", proj. Zofia Bania, Miodowy wazon, 2. poł. XX w. - dekoracyjne szkło PRL, ręcznie dmuchane

57. proj. Zofia Bania

Tytuł: Huta Szkła “Laura”, Miodowy wazon, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło barwione w masie, ręcznie formowanewys. 28,5 cm, śr. wlewu 6 cm, śr. podstawy 10 cmstan bardzo dobry, bąbelki powietrza w masie

Cena wywoławcza: 160,00 zł

Estymacja: 240-340 zł

Miodowy dzbanek, 2. poł. XX w., szkło ręcznie formowane, barwione w masie, dekoracyjne, PRL

58. .

Tytuł: Miodowy dzbanek, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło ręcznie formowane, barwione w masie wys. 24 cm, śr. 10 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 140,00 zł

Estymacja: 200-280 zł

Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice", Wazon "Rozeta" miodowy, nr. kat. 2259/1 , 2. poł. XX w. - dekoracyjne szkło PRL, vintage

59. Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”

Tytuł: Wazon “Rozeta” miodowy, nr. kat. 2259/1, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło prasowane, barwione w masiewys. 19 cm, śr. wlewu 10 cm, sr. podstawy 6 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 100,00 zł

Estymacja: 160-240 zł

Czechy, Zielono-miodowy wazon, 2. poł. XX w. - dekoracyjne szkło, ręcznie formowane, vintage

60. .

Tytuł: Zielono-miodowy wazon, Czechy, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło barwione w masie, ręcznie formowanewys. 27 cm, śr. 12 cmstan bardzo dobry, drobne rysy użytkowe

Cena wywoławcza: 140,00 zł

Estymacja: 260-360 zł

Wazon "Sękacz", 2. poł. XX w. , szkło ręcznie formowane, barwione w masie, dekoracyjne, PRL

61. .

Tytuł: Wazon “Sękacz”, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło ręcznie formowane, barwione w masiewys. 34 cm, śr. 10 cmstan bardzo dobry, na spodzie wgłębienie po przylepcu

Cena wywoławcza: 160,00 zł

Estymacja: 200-260 zł

Huta Szkła Kryształowego "Julia", Szklarska Poręba, Wazon "Sękacz", 2. poł. XX w. - dekoracyjne szkło kryształowe, design PRL

62. Huta Szkła Kryształowego “Julia”, Szklarska Poręba

Informacje: szkło kryształowe, przezroczyste z czarną dekoracją w masie, ręcznie formowanewys. 41,5 cm, śr. wlewu 5,5 cm, śr. podstawy 10 cmprzy rancie oryginalna nalepka: "Julia Szklarska Poręba", stan bardzo dobry, drobne rysy użytkowe

Cena wywoławcza: 200,00 zł

Estymacja: 300-400 zł

Cena sprzedaży: 220 zł

Joska, Bodenmais, Niemcy, Kielich, 1987 - dekoracyjne szkło niemieckie, vintage, design

63. Joska, Bodenmais, Niemcy

Tytuł: Kielich, 1987

Informacje: szkło iryzowane, ręcznie formowanewys. 20 cm, śr. wlewu 13,5 cm, śr. podstawy 9,5 cmna stopie oryginalna metka: JOSKA Studio Design, na spodzie sygnatura: "Joska '87", stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 100,00 zł

Estymacja: 140-180 zł

Huta Szkła "Tarnowiec", Zielonożółty wazon "Amfora", lata 70./80. XX w. - dekoracyjne szkło PRL, ręcznie formowane

64. Huta Szkła “Tarnowiec”

Tytuł: Zielonożółty wazon “Amfora”, lata 70./80. XX w.

Informacje: szkło barwione w masie, warstwowe, ręcznie formowanewys, 23 cm, śr. wlewu 9 cm, szer. 14 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 220,00 zł

Estymacja: 300-400 zł

Huta Lauscha, Turyngia, Niemcy, Miodowy wazonik, 2. poł. XX w. - dekoracyjne szkło niemieckie, ręcznie dmuchane

65. Huta Lauscha, Turyngia, Niemcy

Tytuł: Miodowy wazonik, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło ręcznie formowane, barwione w masiewys. 18 cm, śr. wlewu 5 cm, śr. brzuśca 5 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 40,00 zł

Estymacja: 60-100 zł

66. Huta Lauscha, Turyngia, Niemcy

Informacje: szkło ręcznie formowane, barwione w masiewys. 16 cm, śr. wlewu 4 cm, śr. brzuśca 6 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 40,00 zł

Estymacja: 60-100 zł

Huta Lauscha, Turyngia, Niemcy, Miodowy świecznik, 2. poł. XX w. - dekoracyjne szkło niemieckie, ręcznie dmuchane

67. Huta Lauscha, Turyngia, Niemcy

Tytuł: Miodowy świecznik, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło ręcznie formowane, barwione w masiewys. 13,5 cm śr. 5 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 40,00 zł

Estymacja: 60-100 zł

68. Huta Lauscha, Turyngia, Niemcy

Informacje: szkło ręcznie formowane, barwione w masiewys. 20 cm, śr. wlewu 4,5 cm, śr. brzuśca 8 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 60,00 zł

Estymacja: 80-120 zł

Huta Lauscha, Turyngia, Niemcy, Miodowy wazonik na spiralnej stopie, 2. poł. XX w. - dekoracyjne szkło niemieckie, ręcznie dmuchane

69. Huta Lauscha, Turyngia, Niemcy

Tytuł: Miodowy wazonik na spiralnej stopie, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło ręcznie formowane, barwione w masiewys. 20,5 cm śr. wlewu 3,5 cm, śr. brzuśca 5 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 60,00 zł

Estymacja: 80-120 zł

70. Huta Lauscha, Turyngia, Niemcy

Informacje: szkło ręcznie formowane, barwione w masiewys. 20 cm, śr. wlewu 4,5 cm, śr. brzuśca 7,5 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 60,00 zł

Estymacja: 80-120 zł

Zielony wazon, 2. poł. XX w., szkło barwione w masie, iryzowane, ręcznie formowane - dekoracyna forma

71. .

Tytuł: Zielony wazon, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło barwione w masie, iryzowane, ręcznie formowanewys. 20,5 cm, śr. wlewu 6 cm, śr. podstawy 8 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 100,00 zł

Estymacja: 120-200 zł

Zielony dzban, 2. poł. XX w. - szkło barwione w masie, ręcznie formowane, dekoracyjne

72. .

Tytuł: Zielony dzban, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło barwione w masie, ręcznie formowane wys. 22 cm, śr. wlewu 7,5 cm, śr. brzuśca 22 cmstan bardzo dobry, pojedyncze bąbelki powietrza, na spodzie rysy użytkowe

Cena wywoławcza: 180,00 zł

Estymacja: 260-360 zł

Cena sprzedaży: 180 zł

Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice", proj. Eryka Trzewik-Drost, Zestaw salaterek "Sahara" 1 + 6, 2. poł. XX w. - zielone, dekoracyjne szkło, PRL, design

73. proj. Eryka Trzewik-Drost

Tytuł: Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”, Zestaw salaterek “Sahara” 1 + 5, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło prasowane, barwione w masiesalaterka duża: wys. 8,5 cm, śr. 20,5 cm, salaterki małe: wys. 5 cm, śr. 11,5 cm stan bardzo dobry, drobne wady fabryczne i ślady użytkowania

Cena wywoławcza: 260,00 zł

Estymacja: 320-450 zł

Borocrystal, Nový Bor, Czechy, Popielniczka, lata 60./70. XX w. - dekoracyjne czeskie szkło, vintage

74. Borocrystal, Nový Bor, Czechy

Tytuł: Popielniczka, lata 60./70. XX w.

Informacje: szkło ręcznie formowane, przezroczyste, barwione miejscowo w masie7,5x13x7 cmstan bardzo dobry, drobne rysy od spodu na podstawie, wewnątrz jasny nalot

Cena wywoławcza: 100,00 zł

Estymacja: 140-200 zł

Huta Szkła "Tarnowiec", Wysoki wazon na stopie, lata 80. XX w. - turkusowe szkło dekoracyjne, PRL

75. Huta Szkła “Tarnowiec”

Tytuł: Wysoki wazon na stopie, lata 80. XX w.

Informacje: szkło ręcznie formowane, warstwowe, barwione w masiewys. 35 cm, śr. wlewu 10 cm, śr. brzuśca 12,5 cm stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 180,00 zł

Estymacja: 240-340 zł

Kobaltowa bombonierka, 2. poł. XX w., szkło prasowane, barwione w masie, dekoracyjne

76. .

Tytuł: Kobaltowa bombonierka, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło prasowane, barwione w masiewys. 23 cm, śr. 9 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 80,00 zł

Estymacja: 120-160 zł

Wazon "Sękacz" kobaltowy, 2. poł. XX w., dekoracyjne szkło PRL

77. .

Tytuł: Wazon “Sękacz” kobaltowy, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło barwione w masie, ręcznie formowanewys. 38 cm, śr. wlewu 9 cm, śr. podstawy 11 cmstan bardzo dobry, drobne zarysowania i spękania białej dekoracji

Cena wywoławcza: 80,00 zł

Estymacja: 120-160 zł

Cena sprzedaży: 100 zł

Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice", proj. Jan Sylwester Drost, Para pucharków "Fala", 2. poł. XX w. - dekoracyjne szkło PRL, błękitne, kobaltowe

78. Proj. Jan Sylwester Drost

Tytuł: Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”, Para pucharków “Fala”, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło prasowane, barwione w masiewys. 9 cm, śr. 11,5 cmstan bardzo dobry, drobne wady fabryczne

Cena wywoławcza: 60,00 zł

Estymacja: 100-140 zł

Cena sprzedaży: 60 zł

Zakład Porcelitu Stołowego "Tułowice", Wazonik, lata 60./70. XX w. - porcelit PRL, ceramika new look

79. Zakłady Porcelitu Stołowego “Tułowice”

Tytuł: Wazonik, lata 60./70. XX w.

Informacje: porcelit szkliwiony, natryskwys. 12 cm, śr. wlewu 5 cm, śr. podstawy 6,5 cmsygn. na spodzie pieczątką wytwórni: TUŁOWICE MADE IN POLAND, stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 60,00 zł

Estymacja: 80-100 zł

Zakład Porcelitu Stołowego "Tułowice", Zestaw pamiątkowy "Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Opole" – wazon i paterka , lata 60. XX w. - dekoracyjna ceramika PRL, new look

80. Zakłady Porcelitu Stołowego “Tułowice”

Tytuł: Zestaw pamiątkowy “Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Opole” – wazon i paterka, lata 60. XX w.

Informacje: porcelit szkliwiony, natrysk, kalkomania wazonik: wys. 8 cm, śr. 6 cm, paterka: 4,5x12,5x11 cmsygn. na spodzie pieczątką wytwórni: Tułowice Made in Poland, stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 100,00 zł

Estymacja: 140-200 zł

Cena sprzedaży: 140 zł

Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków", proj. Gabriela Śleżewska-Hoffmann, Zestaw deserowy "Ryszard" dla 6 osób, lata 60./70. XX w. - talerzyki i patera do ciast, ceramika PRL

81. proj. Gabriela Śleżewska-Hoffmann

Tytuł: Zakłady Porcelitu Stołowego “Pruszków”, Zestaw deserowy “Ryszard” dla 6 osób, lata 60./70. XX w.

Informacje: porcelit szkliwiony, kalkomania, złoceniapatera: wys. 3,5 cm, śr. 25,5 cm, talerzyki: wys. 2,5 cm, śr. 15 cmstan bardzo dobry, drobne rysy użytkowe, przetarcia złoceń

Cena wywoławcza: 140,00 zł

Estymacja: 200-300 zł

Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków", proj. Zofia Galińska Serwis do kawy "Kajtek" dla 5 osób, proj. 1961 porcelana ceramika PRL

82. proj. Zofia Galińska

Tytuł: Zakłady Porcelitu Stołowego “Pruszków”, Serwis do kawy “Kajtek” dla 5 osób, proj. 1961

Informacje: porcelit szkliwiony i złoconywymiary: dzbanek 19x17x12 cm; filiżanka x5 wys. 5,5 cm, śr. 6 cm; talerzyk x6 wys. 1,5 cm, śr. 11,5 cm; mlecznik wys. 11 cm, śr. 8 cm; cukiernica wys. 7 cm, śr. 8 cmkażdy element sygn. na spodzie pieczęcią wytwórni: PRUSZKÓW MADE IN POLAND, stan bardzo dobry, drobne przetarcia złoceń

Cena wywoławcza: 450,00 zł

Estymacja: 550-700 zł

Zakład Porcelitu Stołowego "Tułowice", Wazon pamiątkowy, lata 60./70. XX w. - ceramika PRL, Chorzów, new look

83. Zakłady Porcelitu Stołowego “Tułowice”

Tytuł: Wazon pamiątkowy, lata 60./70. XX w.

Informacje: porcelit szkliwiony, natrysk, kalkomania z logiem "A CHORZÓW"wys. 20,5 cm, śr. 7,5 cmsygn. na spodzie pieczątką wytwórni: Tułowice Made in Poland, stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 80,00 zł

Estymacja: 100-160 zł

Zakład Porcelitu Stołowego "Tułowice", proj. Zofia Przybyszewska Wazon "Mleczna droga", lata 60./70. XX w., ceramika PRL, new look, biało-czarny wazon

84. Proj. Zofia Przybyszewska

Tytuł: Zakłady Porcelitu Stołowego “Tułowice”, Wazon “Mleczna droga”, lata 60./70. XX w.

Informacje: porcelit szkliwiony, malowany natryskowowys. 26 cm, śr. wlewu 2,5 cm, śr. podstawy 6 cm sygn. na spodzie pieczątką wytwórni: Tułowice Made in Poland, stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 300,00 zł

Estymacja: 380-500 zł

Cena sprzedaży: 400 zł

Porzellanfabrik Metzler & Ortloff, Niemcy, Wazonik, lata 60./70. XX w. - niemiecka porcelana vintage, czarno-biały wazon

85. Porzellanfabrik Metzler & Ortloff, Niemcy

Informacje: porcelana szkliwiona, natrysk wybieranywys. 22,5 cm, śr. wlewu 5,5 cm, śr. podstawy 8 cmsygn. na spodzie pieczącię wytwórni: MO Germany, stan bardzo dobry, drobne ślady użytkowania

Cena wywoławcza: 120,00 zł

Estymacja: 160-200 zł

Kulisty wazonik, 2. poł. XX w. retro szkło mały wazon ciemny czarny okrągły

86. .

Tytuł: Kulisty wazonik, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło ręcznie formowane, barwione w masiewys. 11,5 cm, śr. wlewu 5 cm, śr. brzuśca 12 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 140,00 zł

Estymacja: 180-260 zł

Niemcy Emaliowana paterka, lata 60./70. XX w. czarna ciemna paterka miseczka rogi kwadrat

87. .

Tytuł: Emaliowana paterka, lata 60./70. XX w.

Informacje: miedź, emalia4x8,5x,8,5 cmNiemcy; stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 20,00 zł

Estymacja: 40-60 zł

Niemcy Emaliowana paterka, lata 60./70. XX w. mała niebieska patera na nóżce talerzyk granatowy

88. .

Informacje: miedź, emalia4,5x11x15 cmNiemcy; stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 40,00 zł

Estymacja: 60-80 zł

Niemcy Emaliowany wazonik, lata 60./70. XX w. niebieski granatowy retro niemiecki design mały wazon w białe plamki

89. .

Tytuł: Emaliowany wazonik, lata 60./70. XX w.

Informacje: miedź, emalia11x2,5x2,5 cmNiemcy; stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 20,00 zł

Estymacja: 40-60 zł

Niemcy Emaliowana paterka, lata 60./70. XX w. niemiecki design retro niebieska pomarańczowa biała talerzyk paterka

90. .

Informacje: miedź, emalia1x8x8 cmNiemcy; stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 20,00 zł

Estymacja: 40-60 zł

VEB Juwel Görlitz, Niemcy Emaliowana paterka, lata 60./70. XX w. niemiecki retro design czerwono czarna paterka talerzyk

91. VEB Juwel Görlitz, Niemcy

Informacje: miedź, emalia4x11x16 cmmetka VEB Juwel Gorlitz; stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 40,00 zł

Estymacja: 60-80 zł

Fischland, Niemcy Emaliowana paterka, lata 60./70. XX w. czerwona niemiecki design retro mały talerzyk

92. .

Informacje: miedź, emaliawys. 2,5 cm, śr. 12,5 cmFischland, Niemcy; na spodzie sygnatura z symbolem ryby; stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 40,00 zł

Estymacja: 60-80 zł

Niemcy Emaliowana paterka, lata 60./70. XX w. niemiecki retro design prostokątna paterka czerwona

93. .

Informacje: miedź, emalia,2x7x20 cmna spodzie naklejka: EK handarbeit

Cena wywoławcza: 50,00 zł

Estymacja: 60-100 zł

Emaliowana paterka, lata 60./70. XX w. niemcy niemiecki design retro brązowy

94. .

Informacje: miedź, emaliawys. 3 cm, śr. 11,5 cmNiemcy; stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 40,00 zł

Estymacja: 60-80 zł

Huta Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy Zdroju, proj. Kazimierz Krawczyk Czerwony wazon, 2. poł. XX w. mały czerwony wazonik polski design PRL retro

95. proj. Kazimierz Krawczyk

Tytuł: Huta Szkła Artystycznego “Barbara” w Polanicy Zdroju, Czerwony wazon, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło ręcznie formowane, barwione w masiewys. 13,5 cm, śr. 11 cmstan bardzo dobry, na spodzie drobne ryski i wystający ślad po przylepcu

Cena wywoławcza: 240,00 zł

Estymacja: 300-400 zł

Huta Szkła "Tarnowiec", proj. Jerzy Słuczan-Orkusz Rubinowy wazon z uchwytami, lata 80. XX w. czerwony czarny ciemny wazon z rączkami

96. Proj. Jerzy Słuczan-Orkusz

Tytuł: Krakowski Instytut Szkła, Rubinowy wazon z uchwytami, lata 80. XX w.

Informacje: szkło barwione w masie, ręcznie formowane, uchwyty przezroczystewys. 36,5 cm, śr. wlewu 13,5 cm, śr. podstawy 12 cm stan bardzo dobry, na spodzie rysy użytkowe

Cena wywoławcza: 220,00 zł

Estymacja: 360-450 zł

Rubinowy wazon z dziurką, 2. poł. XX w. retro polski design czerwony wazon z dziurą

97. .

Tytuł: Rubinowy wazon z dziurką, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło barwione w masie, ręcznie formowanewys. 32 cm, śr. wlewu 7,5 cm, szer. 13 cmstan bardzo dobry, drobne wady technologiczne

Cena wywoławcza: 100,00 zł

Estymacja: 160-200 zł

Cena sprzedaży: 100 zł

Krakowski Instytut Szkła, proj. Jerzy Słuczan-Orkusz Rubinowy wazon, lata 70. XX w. w formie kielicha czerwony retro design PRL

98. Proj. Jerzy Słuczan-Orkusz

Tytuł: Krakowski Instytut Szkła, Rubinowy wazon, lata 70. XX w.

Informacje: szkło barwione w masie, ręcznie formowanewys. 28 cm, śr. wlewu 13,5 cm, śr. podstawy 10,5 cm stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 220,00 zł

Estymacja: 300-400 zł

Czerwony wazon, 2. poł. XX w. retro design polski wazon szklany czerwono przeźroczysty

99. .

Tytuł: Czerwony wazon, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło barwione w masie, warstwowe, ręcznie formowanewys. 31 cm, szer. 12 cmstan bardzo dobry, drobne rysy użytkowe

Cena wywoławcza: 120,00 zł

Estymacja: 180-260 zł

Czerwony wazon, 2. poł. XX w. design prl polski rubinowy wazon retro

100. .

Informacje: szkło ręcznie formowane, barwione w masiewys. 36 cm, szer. wlewu 11 cm, szer. brzuśca 15 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 160,00 zł

Estymacja: 200-280 zł

Cena sprzedaży: 160 zł

Huta Szkła "Tarnowiec", proj. Jerzy Słuczan-Orkusz Rubinowy puchar, lata 80. XX w. polski design PRL czerwony kielich

101. Proj. Jerzy Słuczan-Orkusz

Tytuł: Krakowski Instytut Szkła, Rubinowy puchar, lata 80. XX w.

Informacje: szkło barwione w masie, warstwowe, ręcznie formowanewys. 21,5 cm, śr. wlewu 10,5 cm, śr, podstawy 12,5 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 140,00 zł

Estymacja: 240-300 zł

Krakowski Instytut Szkła, proj. Jerzy Słuczan-Orkusz Wazon W-124, projekt 1976 r. retro polish design wazon na nóżce czerwony

102. Proj. Jerzy Słuczan-Orkusz

Tytuł: Krakowski Instytut Szkła, Wazon W-124, proj. 1976 r.

Informacje: szkło barwione w masie, ręcznie formowanewys. 40 cm, śr. wlewu 8 cm, śr. brzuśca 13 cm stan bardzo dobry, drobne skazy technologiczne, osad we wnętrzu

Cena wywoławcza: 280,00 zł

Estymacja: 340-450 zł

Huta Szkła "Laura", proj. Zofia Bania Czerwony wazon, 2. poł. XX w. polskie szkło PRL retro czerwone

103. proj. Zofia Bania

Tytuł: Huta Szkła “Laura”, Czerwony wazon, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło barwione w masie, ręcznie formowanewys. 28 cm, śr. wlewu 8 cm, śr. podstawy 10 cmstan bardzo dobry, bąbelki powietrza w masie

Cena wywoławcza: 160,00 zł

Estymacja: 240-340 zł

Popielniczka, 2. poł. XX w. pomarańczowa retro design polski PRL

104. .

Tytuł: Popielniczka, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło barwione w masie, ręcznie formowanewys. 7 cm, śr. 13 cmstan bardzo dobry, drobne skazy technologiczne

Cena wywoławcza: 60,00 zł

Estymacja: 80-120 zł

Stołeczne Zakłady Metalowe Nr 2 Przemysłu Terenowego w Warszawie, proj. Apolinary Gałecki Lampka biurkowa, lata 60. XX w. retro design PRL polski lampa

105. proj. Apolinary Gałecki

Tytuł: Lampka biurkowa, Stołeczne Zakłady Metalowe Nr 2 Przemysłu Terenowego w Warszawie, lata 60. XX w.

Informacje: metalwys. 25 cm, śr. klosza 9 cm, długość klosza 14 cm, podstawa 12x13 cmoryginalna elektryka i kabel, oprawka na żarówkę E14, możliwość regulacji ustawienia klosza; stan bardzo dobry, miejscowe odpryski lakieru na kloszu

Cena wywoławcza: 650,00 zł

Estymacja: 800-900 zł

Zakład Porcelany “Chodzież” Serwis kawowy "Regina" dla 6 osób, lata 60./70. XX w. czerwony serwis do kawy polski design retro PRL

106. Zakład Porcelany “Chodzież”

Tytuł: Serwis kawowy “Regina” dla 6 osób, lata 60./70. XX w.

Informacje: porcelana dekorowana natryskowo, złocona, dzbanek z dekoracją wybieranądzbanek 19x19x10 cm; filiżanka x6 wys. 6 cm, śr. 7 cm; talerzyk x6 wys. 2 cm, śr. 12,5 cm; mlecznik 9x11x6,5 cm; cukiernica wys. 7 cm, śr. 10 cmstan bardzo dobry, delikatne zadrapania malatury

Cena wywoławcza: 950,00 zł

Estymacja: 1200-1800 zł

Zakład Porcelany Stołowej "Krzysztof" w Wałbrzychu – "Wawel", proj. Edmund Ruszczyński, Jan Kwinta Serwis do kawy "Millenium / Helena" dla 6 osób, wersja eksportowa, lata 60/70. XX w. różowo złoty serwis do kawy retro design polski PRL

107. Zakład Porcelany Stołowej “Krzysztof” w Wałbrzychu – “Wawel”

Tytuł: Serwis do kawy “Millenium / Helena” dla 6 osób, wersja eksportowa, proj. Edmund Ruszczyński, Jan Kwinta, lata 60/70. XX w.

Informacje: porcelana szkliwiona i złoconadzbanek z pokrywką: 17,5x19x10,5 cm; cukiernica: wys. 7 cm, śr. 8 cm; mlecznik: 7,5x9x6 cm; filiżanka x6: wys. 6 cm, śr. 6,5 cm; talerzyk x6: 2x11,5x11,5 cmkażdy element sygn. na spodzie pieczęcią wytwórni z monogramem: WAWEL MADE IN POLAND; stan bardzo dobry, drobne przetarcia malatury, pęknięcie na jednej filiżance

Cena wywoławcza: 500,00 zł

Estymacja: 550-700 zł

Zakład Porcelany Stołowej “Krzysztof” w Wałbrzychu – “Wawel”, proj. Edmund Ruszczyński Zestaw obiadowy "Julita" dla 4 osób, proj. 1957 r. retro design polski PRL naczynia zestaw

108. proj. Edmund Ruszczyński

Tytuł: Zestaw obiadowy “Julita” dla 4 osób, proj. 1957 r.

Informacje: porcelana ręcznie malowana naszkliwniewaza: 16x32x26 cm; sosjerka: wys. 7,5 cm, śr. 18 cm; salaterka: wys. 6 cm, śr. 23 cm; kwadratowa salaterka: 5x18,5x18,5 cm; duży półmisek: 3x33,5x22 cm; mały półmisek: 2,5x28,5x18,5 cm; talerze głębokie (dwa dodatkowe): wys. 3,5 cm, śr. 21 cm, talerze płytkie: wys. 2 cm, śr. 24 cm; talerzyki do przystawek: wys. 2 cm, śr. 19 cmkażdy element sygn. na spodzie pieczątką wytówni: "W" Wawel MADE IN POLAND oraz nr 101; stan bardzo dobry, brak uszczerbień, ślady użytkowania oraz przetarcia malatury

Cena wywoławcza: 550,00 zł

Estymacja: 650-750 zł

Zakład Porcelany Stołowej “Ćmielów” Patera w kwiaty, lata 30. XX w. polski design przedwojenny dekoracja kwiatowa

109. Zakład Porcelany Stołowej “Ćmielów”

Tytuł: Patera w kwiaty, lata 30. XX w.

Informacje: porcelana szkliwiona, dekorowana kalkomanią i złoconawys. 2,5 cm, śr. 24,5 cmna spodzie sygnatura wytwórni: "Ć" "ĆMIELÓW" oraz nr 1074 X oraz sygnatura w formie wycisku "ĆMIELÓW"; stan bardzo dobry, przetarcia złocenia na rancie

Cena wywoławcza: 650,00 zł

Estymacja: 700-800 zł

Zakłady Porcelany i Porcelitu Stołowego "Chodzież" , proj. Józef Wrzesień Figurka zająca, 2. poł. XX w. retro figurki małe królik zając

110. Zakład Porcelany “Chodzież”

Tytuł: Figurka zająca, proj. Józef Wrzesień, 2. poł. XX w.

Informacje: porcelit szkliwiony, natrysk, ręcznie malowane detale11x9x4,5 cmsygn. na spodzie pieczątką wytwórni: "P" CHODZIEŻ MADE IN POLAND; stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 100,00 zł

Estymacja: 140-180 zł

Zakłady Porcelany i Porcelitu Stołowego "Chodzież" , proj. Józef Wrzesień Figurka sarny, 2. poł. XX w. sarenka figurka ceramiczna zwierzęta PRL retro design

111. Zakład Porcelany “Chodzież”

Tytuł: Figurka sarny, proj. Józef Wrzesień, 2. poł. XX w.

Informacje: porcelit szkliwiony, natrysk wybierany, ręcznie malowane detale9x11,5x6,5 cmsygn. na spodzie pieczątką wytwórni: "P" CHODZIEŻ MADE IN POLAND; stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 100,00 zł

Estymacja: 140-180 zł

Cena sprzedaży: 100 zł

VEB Porzellanwerk Lichte, Niemcy Wazonik we wzory, lata 60./70. XX w. niemiecki design wazonik retro

112. VEB Porzellanwerk Lichte, Niemcy

Tytuł: Wazonik we wzory, lata 60./70. XX w.

Informacje: porcelana ręcznie malowana, złoconawys. 23 cm, śr. wlewu 4 cm, śr. podstawy 6 cmsygn. na spodzie sygnaturą wytwórni: "L" w formie świecy; stan bardzo dobry, drobne przetarcia malatury i złoceń

Cena wywoławcza: 80,00 zł

Estymacja: 120-160 zł

VEB Porzellanwerk Lichte, Niemcy Wazon, lata 60./70. XX w. niemiecki design retro jasny zielony

113. VEB Porzellanwerk Lichte, Niemcy

Informacje: porcelana malowana natryskowo, dekoracja wybieranawys. 30,5 cm, śr. wlewu 8,5 cm, śr. podstawy 11 cmna spodzie sygnatura wytwórni: "L" w formie świecy; stan bardzo dobry, drobne ryski na malaturze

Cena wywoławcza: 120,00 zł

Estymacja: 160-200 zł

VEB Porzellanwerk Lichte, Niemcy Serwis kawowy dla 5 osób, lata 70./80. XX w. retro design niemiecki herbata niebieski miętowy morski turkusowy złoto

114. VEB Porzellanwerk Lichte, Niemcy

Tytuł: Serwis kawowy dla 5 osób, lata 70./80. XX w.

Informacje: porcelana szkliwiona, dekorowana natryskowo i złoconawymiary: dzbanek wys. 25 cm, śr. 10 cm; filiżanka x5 wys. 7 cm, śr. 8 cm; spodeczek x5 wys. 2 cm, śr. 14,5 cm; talerzyk x5 wys. 2,5 cm, śr. 19 cm; mlecznik wys. 10 cm, śr. 6,5 cm; sygn.cukiernica wys. 11 cm, śr. 8 cmsygn. na spodzie sygnaturą wytwórni: LICHTE FINE CHINA Made in Germany; stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 380,00 zł

Estymacja: 450-550 zł

Cena sprzedaży: 550 zł

Rosenthal – studio line, Niemcy Wazon, 2. poł. XX w. niemiecki design retro zielony wazon z dekoracją

115. Rosenthal – studio line, Niemcy

Tytuł: Wazon, 2. poł. XX w.

Informacje: porcelana szkliwiona16,5x10x6 cmsygn. na spodzie sygnaturą wytwórni: Rosenthal studio-line GERMANY

Cena wywoławcza: 150,00 zł

Estymacja: 200-280 zł

Zakład Porcelany Stołowej "Krzysztof" w Wałbrzychu – "Wawel" Talerz dekoracyjny, 2. poł. XX w. retro design polski PRL kwiaty zielone niebieskie

116. Zakład Porcelany Stołowej “Krzysztof” w Wałbrzychu – “Wawel”

Tytuł: Talerz dekoracyjny, 2. poł. XX w.

Informacje: porcelana dekorowana kalkomaniąwys. 3 cm, śr. 32,5 cmna spodzie sygnatura wytwórni: WAWEL MADE IN POLAND oraz otwór do zawieszenia

Cena wywoławcza: 120,00 zł

Estymacja: 200-300 zł

Biały dzban, 2. poł. XX w. polski retro design PRL szkło wazon dzbanek

117. .

Tytuł: Biały dzban, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło ręcznie formowane, warstwowe, barwione w masiewys. 30 cm, śr. 12 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 140,00 zł

Estymacja: 200-260 zł

Huta Szkła "Tarnowiec", proj. Jerzy Słuczan-Orkusz Biały wazon "Amfora", lata. 80. XX w. retro design PRL wazon

118. Proj. Jerzy Słuczan-Orkusz

Tytuł: Huta Szkła “Tarnowiec”, Biały wazon “Amfora”, lata. 80. XX w.

Informacje: szkło ręcznie formowane, warstwowe, barwione w masiewys. 30 cm, śr. wlewu 10 cm, śr. brzuśca 16 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 180,00 zł

Estymacja: 240-300 zł

119. Proj. Jerzy Słuczan-Orkusz

Informacje: szkło ręcznie formowane, warstwowe, barwione w masiewys. 36 cm, śr. wlewu 10 cm, śr. brzuśca 12 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 180,00 zł

Estymacja: 280-360 zł

Wazon, lata 60./70. XX w. polski design retro przeźroczyste szkło PRL

120. .

Informacje: szkło prasowanewys. 24,5 cm, śr. wlewu 7,5 cm, śr. brzuśca 12 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 100,00 zł

Estymacja: 160-240 zł

Wysoki świecznik, 2. poł. XX w. polski retro design PRL szkło przeźroczyste

121. .

Tytuł: Wysoki świecznik, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło ręcznie formowanewys. 32,5 cm, śr. postawy 12 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 100,00 zł

Estymacja: 140-240 zł

Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice", proj. Eryka Trzewik-Drost Owocarka "Migdały", 2. poł. XX w. retro polski design puchar szkło przeźroczyste PRL

122. proj. Eryka Trzewik-Drost

Tytuł: Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”, Owocarka “Migdały”, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło prasowanewys. 20 cm, śr. 20 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 60,00 zł

Estymacja: 80-120 zł

Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice", proj. Eryka Trzewik-Drost Pucharek "Migdały", 2. poł. XX w. polski retro design PRL przeźroczyste szkło puchar

123. proj. Eryka Trzewik-Drost

Tytuł: Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”, Pucharek “Migdały”, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło prasowanewys. 12,5 cm, śr. 12,5 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 40,00 zł

Estymacja: 60-80 zł

Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" Zestaw talerzyków "Pajęczyna - 6 sztuk, 2. poł. XX w. polski design retro przeźroczyste talerzyki pajęczyna

124. Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”

Tytuł: Zestaw talerzyków “Pajęczyna” – 6 sztuk, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło prasowanewys. 1,5 cm, śr. 14 cmstan bardzo dobry, drobne wady fabryczne

Cena wywoławcza: 80,00 zł

Estymacja: 140-240 zł

Huta Szkła Gospodarczego "Hortensja" w Piotrkowie Trybunalskim Zestaw patera + 2 śledziówki, nr. kat. 124 (z 1936 r.), 2. poł. XX w. przedwojenny polski design śledź zestaw do serwowania ryby śledzia

125. Huta Szkła Gospodarczego “Hortensja”

Tytuł: Zestaw patera + 2 śledziówki, nr. kat. 124, proj. 1936 r.; wyrób 2. poł. XX w.

Informacje: szkło prasowanepatera: 3,5x27,5x16,5 cm; śledziówki: 3x14,5x8,5 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 120,00 zł

Estymacja: 180-260 zł

Cena sprzedaży: 200 zł

Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice", proj. Jan Sylwester Drost Para pucharków "Fala", 2. poł. XX w. polski retro design szkło przeźroczyste

126. Proj. Jan Sylwester Drost

Informacje: szkło prasowanewys. 9 cm, śr. 11,5 cmstan bardzo dobry, drobne wady farbryczne

Cena wywoławcza: 40,00 zł

Estymacja: 80-120 zł

Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" Patera w kształcie serca, 2. poł. XX w. talerzyk serce przezroczyste szkło

127. Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”

Tytuł: Patera w kształcie serca, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło prasowane3x20x22 cmstan bardzo dobry, drobne wady fabryczne

Cena wywoławcza: 40,00 zł

Estymacja: 80-120 zł

Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" Wazon "Rozeta", nr. kat. 2259/1 , 2. poł. XX w. wazon przeźroczysty retro design

128. Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”

Tytuł: Wazon “Rozeta”, nr. kat. 2259/1, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło prasowane, przezroczystewys. 19 cm, śr. wlewu 10 cm, sr. podstawy 6 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 100,00 zł

Estymacja: 140-200 zł

Wazonik, 2. poł. XX w. retro design wazonik wazon przeźroczysty z bąbelkami

129. .

Tytuł: Wazonik, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło ręcznie formowane, napowietrzonewys. 18,5 cm, śr. wlewu 7,5 cm, śr. podstawy 4 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 100,00 zł

Estymacja: 140-200 zł

Wazonik z falbanką, 2. poł. XX w. włoski retro design Włochy wazon biały

130. .

Tytuł: Wazonik z falbanką, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło barwione w masie, warstwowe, ręcznie formowanewys. 18 cm, śr. wlewu 8 cm, śr. brzuśca 6,5 cmWłochy; nalepka: "Vetro esteguito secondo la tecnica dei maestri di Murano, Made in Italy"; stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 60,00 zł

Estymacja: 100-160 zł

Archimede Seguso, Murano, Włochy Przycisk do papieru – dwa ptaki, 2. poł. XX w. włoski retro design fioletowy animalistyka

131. proj. Archimede Seguso

Tytuł: Przycisk do papieru – dwa ptaki, Murano, Włochy, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło neodymowe, ręcznie formowane8,5x11x12 cmsygn. na spodzie: A. Seguso Murano

Cena wywoławcza: 180,00 zł

Estymacja: 240-360 zł

Niemcy Emaliowana paterka, lata 60./70. XX w. niemiecki design retro fioletowa paterka

132. .

Informacje: miedź, emaliawys. 4 cm, śr. 14,5 cmNiemcy; stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 50,00 zł

Estymacja: 60-100 zł

Niemcy Emaliowana paterka, lata 60./70. XX w. retro niemiecki design różowy talerzyk

133. .

Informacje: miedź, emaliawys. 4 mm, śr. 10,5 cmNiemcy; stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 20,00 zł

Estymacja: 40-60 zł

Niemcy Emaliowana paterka, lata 60./70. XX w. niemiecki retro design różowy talerzyk z falbanką

134. .

Informacje: miedź, emaliawys. 1,5 cm, śr. 9 cmNiemcy; stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 20,00 zł

Estymacja: 40-60 zł

Niemcy Zestaw 6 emaliowanych talerzyków, lata 60./70. XX w. retro niemiecki design małe talerzyki podkładki niebieska różowa zielona

135. .

Tytuł: Zestaw 6 emaliowanych talerzyków, lata 60./70. XX w.

Informacje: miedź, emaliawys. 0,5 cm, śr. 7 cmNiemcy; stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 60,00 zł

Estymacja: 80-100 zł

Niemcy Emaliowane puzderko, lata 60./70. XX w. – retro niemiecki design małe pudełko błękitne różowe

136. .

Tytuł: Emaliowane puzderko, lata 60./70. XX w.

Informacje: miedź, emaliawys. 7 cm, śr. 8 cmNiemcy; stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 40,00 zł

Estymacja: 60-80 zł

Niemcy Emaliowane puzderko, lata 60./70. XX w. – retro niemiecki design pudełeczko błękitne

137. .

Informacje: miedź, emaliawys. 9 cm, śr. 12,5 cmNiemcy; na spodzie pokrywki naklejka: VEB Elektro Metallwaren; stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 60,00 zł

Estymacja: 100-120 zł

Niemcy Emaliowana paterka, lata 60./70. XX w. niebieska patera talerzyk niemiecki retro design

138. .

Cena wywoławcza: 50,00 zł

Estymacja: 60-80 zł

Niemcy Emaliowany wazonik, lata 60./70. XX w. – niemiecki design z lat 60 70 emalia fioletowy

139. .

Informacje: miedź, emaliawys. 12,5 cm, śr. 6 cmNiemcy; stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 40,00 zł

Estymacja: 60-80 zł

Treasure Craft, USA Patera na przystawki (kabaret) z przykrywką, lata 60. XX w. – amerykański design z lat 60, retro naczynia

140. Treasure Craft, USA

Tytuł: Patera na przystawki (kabaret) z przykrywką, lata 60. XX w.

Informacje: ceramika dekorowana szkliwem spływającym i matowym, imitującym drewno, elementy metalowewym. bez przykrywki: 4x32x33 cmna spodzie i na przykrywce nr 726 USA; stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 260,00 zł

Estymacja: 360

Wydawnictwo Związkowe Centralnej Rady Związków Zawodowych, Warszawa Plakat społeczny “Wódka skraca życie”, 1952 retro plakat PRL oryginalny

141. Wydawnictwo Związkowe Centralnej Rady Związków Zawodowych

Tytuł: Plakat społeczny “Wódka skraca życie”, 1952

Informacje: papier, druk, offsetowy20x69,5 cmstan dobry, papier zażółcony, lekko pofalowany, małe naddarcie na krawędzi

Cena wywoławcza: 120,00 zł

Estymacja: 140-200 zł

Wydawnictwo Związkowe Centralnej Rady Związków Zawodowych, Warszawa Plakat społeczny “Kobiety! Usuńcie wódkę z waszego domu”, 1952 – retro plakat PRL oryginalny

142. Wydawnictwo Związkowe Centralnej Rady Związków Zawodowych

Tytuł: Plakat społeczny “Kobiety! Usuńcie wódkę z waszego domu”, 1952

Informacje: papier, druk offsetowy20x69,5 cmstan dobry, papier zażółcony, lekko pofalowany, małe naddarcie na krawędzi

Cena wywoławcza: 120,00 zł

Estymacja: 140-200 zł

Bieżnik, 2. poł. XX w. – retro dywan z tkaniny

143. .

Tytuł: Bieżnik, 2. poł. XX w.

Informacje: tkanina70x217 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 300,00 zł

Estymacja: 360-450 zł